PDA

Zobacz pełną wersję : Ile wytrzymał Twój sprzęt AGD-RTV



anzys
01-03-2009, 18:28
Właśnie padła mi zamrażalka i tak dla ciekawości - jak długo wytrzymują Wam sprzęty AGD-RTV bo u mnie:

Bauknecht zmywarka - 8 lat - ani razu w naprawie, lecz teraz naprawa podobna do ceny nowej :(
Polar - lodówko-zamrażalka - 0 napraw - agregat od zamrażalkii padł po 9 latrach
Thomson - telewizor - 0 napraw - 10 lat i już się kończy (włącza się długo, czasami bez wizji - sam dźwięk)
Wrozamet - pralka - 1 naprawa (wymiana bębna) ale śmiga już 12 lat i nie wygląda na zużytą

naLeśnik
01-03-2009, 18:37
Napisze tylko o moim TV Goldstar, śmiga już 17 lat ;) bez żadnej naprawy.

Nefer
01-03-2009, 18:41
9 lat temu urządzałam obecne mieszkanie. Powoli zaczyna się wszystko sypać : lodówka, pralka, zmywarka...Widać to max ..

bartolek1975
01-03-2009, 19:05
u mnie pralka whirlpool z wagą śmigała bez problemu przez 9 lat. Jak padł programator, to nawet nie myślałem o naprawie, tylko kupiłem nową. Lodówka ariston i mikrofala whirlpool od 10 lat daję dobrze radę...

Mirek_Lewandowski
01-03-2009, 19:53
Pralka TAMAT (czeska) 20 lat. Nadal sprawna. Pasek klinowy sie rozglucił, jakiś samochodowy założyłem :D Żona kręci programatorem w obie strony...
Kosiarka ANIA (Predom-Mesko) Pierwsza polska elektryczna kosiarka.. będzie ze 20 parę lat.. Zastanawiam się tylko, z czego kiedyś łożyska robili?

Tedii
01-03-2009, 22:57
Lodówka Zanussi padła nieodwracalnie krótko po gwarancji.
Ruską przeprosiłem i chodzi już ...25? 27? lat.(chyba jest nieśmiertelna :wink: )

malgosia0023
02-03-2009, 09:25
Lodówka Silesia chodziła 25 lat i tak byłoby nadal ale spód cały zardzewial i trzeba było wymienić na nową.Telwizor Gold Star chodzi jakieś 20lat i ma sie całkiem dobrze.Natomiast lodówka Amica gaz wypuśiła juz po 3 latach,a teraz po kolejnych 3 idzie na śmietnik :roll:

zbigmor
02-03-2009, 12:43
Dołączę się bo właśnie musiałem wymienić lodówkę Polara. Chodziła 13 lat i w końcu gaz wyparował. Koszt uzupełnienia około 200zł. Kupiłem nową. poprzednią kupiłem razem z pralką Polara, którą wymieniłem rok wcześniej.
Wnioski mam takie:
1. Sprzęt współczesny należy kalkulować na 10 lat
2. Nie najmądrzejszą rzeczą jest utrzymywanie starych pralek i lodówek ze względu na znaczną różnicę w kosztach utrzymania (poprzednia lodówka mimo, że sporo mniejsza pobierała o 40% więcej energii elektrycznej)
3. Jeśli nie zależy nam na wyglądzie to nie opłaca się kupować bardzo drogiego sprzętu (np. agregaty do lodówek produkuje tylko 2 lub 3 firmy i można spotkać taki sam w modelu drogim i tanim)

cieszynianka
02-03-2009, 18:10
Pralka Tamat - chodzi chba od 1981 roku :lol: (wymiana kołnierza), zmywarka Whirpool-Philips - 14 lat, kodówka Whirpool - 12 lat :wink:

Mirek_Lewandowski
02-03-2009, 19:00
Pralka Tamat - chodzi chba od 1981 roku :lol: (wymiana kołnierza), zmywarka Whirpool-Philips - 14 lat, kodówka Whirpool - 12 lat :wink:

Hi, hi.. to Twoja dłużej :o To jest FIRMA :D

cieszynianka
02-03-2009, 19:03
Pralka Tamat - chodzi chba od 1981 roku :lol: (wymiana kołnierza), zmywarka Whirpool-Philips - 14 lat, kodówka Whirpool - 12 lat :wink:

Hi, hi.. to Twoja dłużej :o To jest FIRMA :D

Nawet była myśl, zeby wymienić (bo z pewnością energożerna :evil: ), ale jak tu wykopać z domu "wierną sługę" :lol:

malgosia0023
03-03-2009, 07:07
Zapomniałam jeszcze o poczciwym tv Sony.Kupiony jeszcze w Pewex'ie i tak śmiga ok.18 lat :wink: I chyba jeszcze troche pociagnie 8)

braszyns
05-03-2009, 19:40
mieszkam 10 lat w obecnym mieszkaniu a wymieniłem już 4 żelazka zawsze spadają z deski

cieszynianka
05-03-2009, 19:41
mieszkam 10 lat w obecnym mieszkaniu a wymieniłem już 4 żelazka zawsze spadają z deski

Chyba jakieś złośliwe bestie :lol:

BK
05-03-2009, 19:54
Ja wszystko kupuję whirpool i nic się niestety nie dzieje (chciałoby się wymienić na nowsze bo już tak dobrze nie wyglądają).
Lodówka 9 lat nic się nie dzieje. Jedna pralka 15 lat, została w mieszkaniu u studentów, druga już czwarty rok śmiga
Mikrofala z super funkcją crisp. grillem i generalnie super wszystko robi - 7 lat.

Zmywara whirpool zepsuła się raz tylko przez instalację elektryczną w mieszkaniu - naprawa kosztowała jakieś 400 pln. Super fajna zmywara z funkcjami.

Nie-whirlpool to zmywara siemens (bardzo fajna), piekarnik Amica - bardzo fajny i kuchenka Gorenje - NIGDY WIĘCEJ.

No i dużo różnych fajnych Zelmerów (sokowirówka dwudziestoletnia, jakiś piętnastoletni niepsujący się robot, malakser etc.). Ciekawe czy Zelmer przetrwa te opcje walutowe - dobra firma, szkoda by było.

Mymyk_KSK
05-03-2009, 20:27
Kosiarka ANIA (Predom-Mesko) Pierwsza polska elektryczna kosiarka.. będzie ze 20 parę lat..

miałam, miałam! :D
Padła w zeszłym roku.

e.jacek
08-03-2009, 13:45
Ciekawe czy Zelmer przetrwa te opcje walutowe - dobra firma, szkoda by było.
..właśnie wczoraj padł mi "wkurzacz" zelmera...dwuletni ! :roll:

JoShi
08-03-2009, 17:53
Telewizor Philips 21cali śmiga już 10 lat i nie wygląda, żeby mu coś dolegało.

Lodówka Bosh chyba już 9 lat. Wymieniliśmy drzwiczki, gdyż z powodu oberwanego uchwytu (błąd montażu przy przekładaniu drzwi) uszkodziliśmy uszczelkę, nie wygląda, żeby coś jej ponad to dolegało, mam nadzieję, że jeszcze pohula.

Pralka Candy działa z powodzeniem już 5 lat, zobaczymy ile jeszcze. Za chwile zaczniemy jej używać bardziej intensywnie niż do tej pory.

Laptop MaxDATA (kupiony tani bo był niezbędny na cito) obudowa rozpadła się jeszcze w czasie gwarancji reszta przestała działac tuż po jej upłynięciu.

pasie
09-03-2009, 14:12
Indesit pralko-szuszarka 12 raok (pierwszy raz się popsuła w lutym i chyba pompka była robiona naprawa to niecałe 180 zł) i Indesit zmywarka też 12 rok
Lodówka Vestfrost 12 rok
Ariston płyta i piekarnik 7 roczek
Telewizor Samsung najmłodszy - 6 rok

a jeszcze rarytas wieża Panasonic, którą dostałam na 18-tkę i mam już 14 lat i teraz mój starszak ją użytkuje :D :D :D

jacekot
09-03-2009, 14:24
telewizor sony - 18 lat ciągle działa , co niektórym chyba na złość

Afrodyta
22-03-2009, 11:54
-Pralka Zanussi 10 lat, jej średnie zużycie to 7-10x w tygodniu (3 dzieci bez pamperów, ciuchy robocze Dużego i wszystko inne) wysłużyła się solidnie i w zeszłym roku padła
-kuchenka Amica 8 lat, nie działa zapalarka w jednym palniku, a jeszcze długo pociągnie
-lodówka LG z "klimatyzacją" 6 lat (muszę sprawdzić ilość płynu chłodzącego)
-zmywarka BOSCH 2-gi miesiąc i działa
-mikrofala 10 lat
-telewizor LG 5 lat