PDA

Zobacz pełną wersję : jak wykonać elewację na porothermie 44 otynkowanym cw?



Zołza
01-03-2009, 22:16
mamy porotherm 44 otynkowany zewnątrz tynkami cementowo wapiennymi, chcemy teraz dom dom wykończyć zewnątrz

macie jakiś pomysł lub doświadczenia jak wyrównać te tynki i czym pomalować?

Zbigniew Rudnicki
02-03-2009, 14:44
Ja Porotherm 44 tylko zaszpachlowałem (fugi) i tak mieszkałem 2 lata, zbierając pieniądze.
Potem ociepliłem wełną 6 cm + siatka i tynk krzemianowy (cienkowarstwowy).
Teraz to bym nawet dał 8cm wełny.

Elmeros
02-03-2009, 15:28
Po co dodatkowo ocieplac porotherm?... nie wiem.
Ja tez bede budował z tego rodzaju kamienia i planuje otykowac go tradycyjnie cem-wap. Po dobrym wyschnieciu tynków moge albo pomalowac elewacje albo nałozyc tynk kolorowy baranek, do wyboru rodzaj ziarna (np:sylikat, akryl,mineral) i wybierac wsród setek kolorów.
A wełna czy styropian? pewnie ze mozna, tylko po co takie koszta...

lukasz_p
02-03-2009, 19:22
Ja Porotherm 44 tylko zaszpachlowałem (fugi) i tak mieszkałem 2 lata, zbierając pieniądze.
Potem ociepliłem wełną 6 cm + siatka i tynk krzemianowy (cienkowarstwowy).
Teraz to bym nawet dał 8cm wełny.

To chyba potwierdza wielokrotnie podnoszoną na tym forum teorię, że ściany jednowarstwowe są jednak zbyt "zimne" i predzej czy później jakoś tam się próbuje ją docieplić.

Zbigniew Rudnicki
02-03-2009, 19:35
Dla ścian 1-warstwowych (jaką jest Porotherm 44) w normie na izolacyjność cieplną ścian stworzono furtkę i dopuszczono mniejszą izolacyjność niż dla ścian 2-warstwowych.
Gdybym swój Porotherm 44 ocieplił warstwą 4 cm wełny, to taka ściana nie spełniała by paradoksalnie wymagań normy, bo stała by się ścianą 2- warstwową.
Jeśli idzie o materiał ocieplenia, to cienki styropian na Porothermie 44 powodował by wykraplanie wody na granicy styropianu z Porothermem i zamakanie Porothermu.

q-bis
03-03-2009, 13:53
Ja Porotherm 44 tylko zaszpachlowałem (fugi) i tak mieszkałem 2 lata, zbierając pieniądze.
Potem ociepliłem wełną 6 cm + siatka i tynk krzemianowy (cienkowarstwowy).
Teraz to bym nawet dał 8cm wełny.

Jaki był powód podjęcia decyzji o ocieplaniu domu?
Miałeś taki zamiar od początku czy też plany zweryfikowało życie czytaj było za zimno w domu albo zbyt duże koszty ogrzewania?
Możesz napisać jakie masz ogrzewanie,metraż,jaki dom?

Zbigniew Rudnicki
03-03-2009, 17:40
Taki zamiar miałem od początku. Chodziło o przerzucenie części kosztów na później.