PDA

Zobacz pełną wersję : Wkład kominkowy Arysto? Czy ktoś zna?



gospie
01-03-2009, 22:45
Wkład kominkowy Arysto z szybą boczną bez szprosu. Czy ktoś ma, uzytkował? Czy warto kupić? W salonach kominkowych najtanszy bez szprosu od 7 tys, ten dużo mniej w internecie-więc czy nizsza cena nie idzie za jakością??
Prosze o opinie
Gospie

martu
02-03-2009, 16:28
też jestem zainteresowana.U nas kominek tylko do funkcji ozdobnych;),a nie typowo grzewczych

Edybre
02-03-2009, 16:43
Poczytajcie np. tu:

http://forum.muratordom.pl/post3123314.htm?highlight=arysto#3123314
http://forum.muratordom.pl/post3113567.htm?highlight=arysto#3113567
http://forum.muratordom.pl/post2989599.htm?highlight=arysto#2989599

angelika_p
02-03-2009, 19:50
My mamy kominek arysto z płaszczem wodnym
i z szybą boczną bez szprosu.
Użytkujemy go od 2 miesięcy - przez pierwszy tydzień było palone codziennie,
a później tylko w weekendy. Na razie sprawuje się dobrze :)
I mam nadzieję, że dalej tak będzie :D

Damon
02-03-2009, 20:39
my właśnie taki jak angelika zamówiliśmy, wygląda solidnie, użytkowo jeszcze nie wiemy :)

Joani
02-03-2009, 21:00
mam taki wkład. Paliliśmy wielokrotnie tej zimy, wszystko o.k.
Drzwi (szybę) można i wtedy jest "żywy ogień" :wink:

gospie
02-03-2009, 23:14
Joani a pokaz zdjecie, moze byc na priva :)

gospie
02-03-2009, 23:15
angelika_p moze mozna liczyc na zdjecie Twojego kominka na gotowo, moze byc na priv :)

angelika_p
03-03-2009, 17:19
gospie - nasz kominek to tylko wkład - na razie bez obudowy.
Ale i tak fajnie wygląda :wink: ta szyba z dwóch stron to cudo :D
Zdjęcie wkleję jutro - bo muszę je zrobić.

dzióbek
03-03-2009, 22:45
Ja mam i bardzo nam się podoba :lol: Narazie palilismy dopiero kilka razy, bo nie mieszkamy, ale jak narazie to nawet szyba nie jest osmolona, ale to niezależy od wkładu tylko drzewa.

angelika_p
06-03-2009, 10:22
Wklejam zdjęcie tak jak obiecałam

http://img220.imageshack.us/img220/870/dsc1770.jpg

Kominek jeszcze nie do końca zrobiony i pewnie troszkę poczeka. Ale najważniejsze, że można w nim palić :)

Forest-Natura
06-03-2009, 19:37
Witam.
Jeżeli mogę wtrącić swoje trzy grosze na temat zdjęcia powyżej, tak ku przestrodze wielu innym Forumowiczom, którzy by chcieli ewentualnie powtórzyć podobną instalację:
1.Wkład z dużym narożnym przeszkleniem (szyba długa frontowa plus boczna ok. 30-40 cm) otwierany tylko na bok jest nieporozumieniem (bez względu na firmę). Takie drzwiczki są za ciężkie i po kilku latach zaczną "obwisać", poza tym odkształcając się podczas palenia (gdy nabierają temperatury) grożą pęknięciem szyby w razie ich otwarcia. Żaden zachodni producent "markowych" (nazwijmy je tak na nasze potrzeby) wkładów nie produkuje takich wkładów bez mechanizmu podnoszenia ich do góry. Otwiera się je w bok tylko jak są zimne w celu czyszczenia szyby. U nas na rynku wiele firm produkuje takie wkłady ze względu na ich mniejszą cenę.
2.Połączenie wkładu z płaszczem wodnym i tak dużej powierzchni szyby jest jeszcze większą bzdurą niż poprzednia. Promieniowanie cieplne przez taką szybę jest na tyle duże, że dodatkowe schłodzenie spalin w płaszczu wodnym powoduje zbyt małą ich temperaturę w kominie. Jak się to kończy? Komin pięknie zaczyna "kwitnąć" po pewnym czasie, jak dodamy do tego "notoryczne" palenie w kominkach w naszym kraju mokrym drewnem, to mokre sadze wyłażące na kominie murowanym, lub wiecznie lejąca się woda po wewnętrznej stronie komina systemowego plus smród wędzonki gwarantowany. Niestety firmy oferujące takie wkłady to ewenement spotykany praktycznie na naszym tylko rynku. Producenci tego typu "cudów technicznych" za bardzo nie zdają sobie sprawy jaką "kichę" proponują w imię rynkowej koniunktury...
Kochani - albo grzeje się efektywnie wodę, albo stawia się na "dizajn" paleniska. No niestety taka jest prawda.
3.Zbyt długa rura przyłączeniowa do komina powodująca jeszcze większe schłodzenie spalin. przed wejściem do komina. W dodatku (zdjęcie co prawda niewyraźne - ale chyba tak faktycznie widzę) jest podłączona tak że skropliny jeżeli wystąpią - będą się wylewać na zewnątrz
4.Naczynie wzbiorcze w obrębie zabudowy kominka, w salonie. Nawet zanim zacznie się w nim gotować woda, efekty akustyczne będą mało przyjemne i upierdliwe. A w razie wymiany (przyłącza rurek potrafią się czasem rozszczelnić, naczynie kiedyś przerdzewieje lub przytka od odkładającego się w nim kamienia) trzeba będzie rozwalać zabudowę kominka.
5.Plastikowa rurka od przelewu naczynia wzbiorczego sięga powyżej paleniska - będzie śmierdzieć plastikiem, który może się przytapiać
6.Jakiś termometr i zawór (od "chłodnicy"?) w pobliżu rury dymowej - efekt jak powyżej, zawór może nie zadziałać po pewnym czasie - trzeba takie rzeczy izolować od bezpośredniej i bliskiej odległości przewodów dymowych.
Kominkowy błąd na błędzie...
Pozdrawiam.

angelika_p
06-03-2009, 22:19
1.Wkład z dużym narożnym przeszkleniem (szyba długa frontowa plus boczna ok. 30-40 cm) otwierany tylko na bok jest nieporozumieniem (bez względu na firmę). Takie drzwiczki są za ciężkie i po kilku latach zaczną "obwisać", poza tym odkształcając się podczas palenia (gdy nabierają temperatury) grożą pęknięciem szyby w razie ich otwarcia. Żaden zachodni producent "markowych" (nazwijmy je tak na nasze potrzeby) wkładów nie produkuje takich wkładów bez mechanizmu podnoszenia ich do góry. Otwiera się je w bok tylko jak są zimne w celu czyszczenia szyby. U nas na rynku wiele firm produkuje takie wkłady ze względu na ich mniejszą cenę.

Niestety nie wiedzieliśmy o tym.



2.Połączenie wkładu z płaszczem wodnym i tak dużej powierzchni szyby jest jeszcze większą bzdurą niż poprzednia. Promieniowanie cieplne przez taką szybę jest na tyle duże, że dodatkowe schłodzenie spalin w płaszczu wodnym powoduje zbyt małą ich temperaturę w kominie. Jak się to kończy? Komin pięknie zaczyna "kwitnąć" po pewnym czasie, jak dodamy do tego "notoryczne" palenie w kominkach w naszym kraju mokrym drewnem, to mokre sadze wyłażące na kominie murowanym, lub wiecznie lejąca się woda po wewnętrznej stronie komina systemowego plus smród wędzonki gwarantowany. Niestety firmy oferujące takie wkłady to ewenement spotykany praktycznie na naszym tylko rynku. Producenci tego typu "cudów technicznych" za bardzo nie zdają sobie sprawy jaką "kichę" proponują w imię rynkowej koniunktury...
Kochani - albo grzeje się efektywnie wodę, albo stawia się na "dizajn" paleniska. No niestety taka jest prawda.

Mąż mówił to samo - że tak duża szyba i płaszcz wodny to nieopłacalne. Ale ja chciałam szybę z dwóch stron, a mąż płaszcz - więc tak się pogodziliśmy. To co piszesz o kominie nie jest najlepsze. Mogę jedynie powiedzieć, że drzewem palimy suchym, a drzewo na przyszły rok już się suszy :)



3.Zbyt długa rura przyłączeniowa do komina powodująca jeszcze większe schłodzenie spalin. przed wejściem do komina. W dodatku (zdjęcie co prawda niewyraźne - ale chyba tak faktycznie widzę) jest podłączona tak że skropliny jeżeli wystąpią - będą się wylewać na zewnątrz.

Rura od skropin jest wprowadzona do innej rury, która wychodzi na zewnątrz budynku



4.Naczynie wzbiorcze w obrębie zabudowy kominka, w salonie. Nawet zanim zacznie się w nim gotować woda, efekty akustyczne będą mało przyjemne i upierdliwe. A w razie wymiany (przyłącza rurek potrafią się czasem rozszczelnić, naczynie kiedyś przerdzewieje lub przytka od odkładającego się w nim kamienia) trzeba będzie rozwalać zabudowę kominka.

Rzeczywiście troszkę słychać, ale nie powiedziałabym, że bardzo. Poza tym kominek jest nieobudowany - wydawało mi się, że jeśli go zabudujemy to będzie słychać.
Jeśli piszesz, że prawdopodobnie naczynie będzie trzeba wymienić to chyba musimy zrobić jakiś dostęp do niego, żeby własnie tej obudowy nie rozwalać.



5.Plastikowa rurka od przelewu naczynia wzbiorczego sięga powyżej paleniska - będzie śmierdzieć plastikiem, który może się przytapiać.

Na razie nic nie śmierdzi i mam nadzieję, że tak zostanie.



6.Jakiś termometr i zawór (od "chłodnicy"?) w pobliżu rury dymowej - efekt jak powyżej, zawór może nie zadziałać po pewnym czasie - trzeba takie rzeczy izolować od bezpośredniej i bliskiej odległości przewodów dymowych.

Termometr jest tymczasowy - w tym tygodniu będzie montowany sterownik do kominka.

Twój opis budowy naszego kominka nie nastraja optymistycznie. Mam nadzieję, że będzie w porządku.

Forest-Natura
06-03-2009, 22:41
Witam.
Jeszcze można (bo jest przed zabudową):
-skrócić przyłącze dymowe i zrobić je odwrotnie, tak by zapobiec ewentualnym wyciekom skroplin na wkład
-wywalić plasitkową rurkę za wkładem lub ją odizolować
-odizolowac zawór dopuszczający wodę do chłodnicy płaszcza od rury dymowej (choćby kawałkiem wełny z folią)
-przenieść naczynie wzbiorcze poza salon (łazienka na górze, ocieplone poddasze?)
Potem możecie żałować przez kilka-kilkanascie lat, że była okazja i tego nie zrobiliście...
Pozdrawiam.

Joani
10-03-2009, 11:50
Joani a pokaz zdjecie, moze byc na priva :)

http://images49.fotosik.pl/80/966db3fda239cc54m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/966db3fda239cc54.html)

http://images37.fotosik.pl/76/7b76eb21ee32178cm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7b76eb21ee32178c.html)

Asiek i Jacuś
11-03-2009, 08:21
Joani a pokaz zdjecie, moze byc na priva :)

http://images49.fotosik.pl/80/966db3fda239cc54m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/966db3fda239cc54.html)

http://images37.fotosik.pl/76/7b76eb21ee32178cm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7b76eb21ee32178c.html)

A co Ty masz takiego ładnego na tej półce? Kafle czy to jakiś gres jest?

Joani
11-03-2009, 13:42
półka zrobiona jest z gresu Rako Loft
http://www.rako.cz/pl/poland/produkty/plytki_mieszkaniowe/podlogi/149-loft

gola99
11-03-2009, 17:11
dużo rzeczy które tutaj napisano sprawdziło się w realiach . Mam ten wkład od 2 lat i było już kilka problemów :
jeszcze przed zabudową panowie byli trzy razy na reklamacji ponieważ szyba się nie domykała , podczas podnoszenia szyby do góry było baaaaaardzo głośno i szczelinami ulatniał się dym , zrobili wszystko przed zabudową ale niestety parę tygodni poźniej pękła szyba . Firma zachowała się uczciwie i wymienili szybę za 400 zł myślę że to nie była tragedia ale zaznaczam że szyba pękła naprawdę samoistnie . Co do temperatury płaszcza to święta prawda co z tego że komniek pali się cały czas w salonie ukrop a grzejniczki ledwo ledwo ciepłe ale za to wygląd kominka i możliwość palenia żywym ogniem rekompensuje dla mnie wszyskto :D

Forest-Natura
12-03-2009, 00:07
Witam.
Ten sam efekt wizualny można osiągnąć stosując samo palenisko narożne bez płaszcza wodnego, ale z dobrą nasadką wodną.
Wtedy zarówno ma to sens jak i technicznie jest bez zastrzeżeń i działa o wiele lepiej, wydajniej i bezproblemowo.
Pozdrawiam.

agata39
12-03-2009, 09:26
Witam.
Ten sam efekt wizualny można osiągnąć stosując samo palenisko narożne bez płaszcza wodnego, ale z dobrą nasadką wodną.
Wtedy zarówno ma to sens jak i technicznie jest bez zastrzeżeń i działa o wiele lepiej, wydajniej i bezproblemowo.
Pozdrawiam.
Czy mógłbyś coś więcej na ten temat napisać?

rwachster
05-06-2009, 08:06
a co tu dużo pisać
http://www.allegro.pl/item651245163_hurt_wymiennik_ciepla_kominki_i_ich_ obieg_ciepl.html

dobrze, że wynalazłem ten post (dzięki Forest-Natura) bo miałem w poniedziałek takiego Arysto otwieranego z "narożnym" przeszkleniem zapodać. normalnie chyba byłbym niepocieszony

rwachster
05-06-2009, 09:06
No to jeszcze jedno pytanie do Forest...
Czy ten wkład http://www.arysto.com.pl/pl/index.php?site=produkty&dzial=2 będzie pozbawiony rzeczonych wcześniej wad związanych z szybą??
Wydaje mi się, że tak, może nie jest on już tak urodziwy jak z pełną giętą szybą, ale my się będziemy grzać głównie kominkiem więc efekt wizualny schodzi na drugi plan...

gonzo93
13-07-2009, 12:49
3.Zbyt długa rura przyłączeniowa do komina powodująca jeszcze większe schłodzenie spalin. przed wejściem do komina. W dodatku (zdjęcie co prawda niewyraźne - ale chyba tak faktycznie widzę) jest podłączona tak że skropliny jeżeli wystąpią - będą się wylewać na zewnątrz
Pozdrawiam.
Witam
Mam wkład z płaszczem wodnym ARYSTO z boczną giętą szybą. Jeśli chodzi o podłączenie rurami dymowymi, to u mnie jest zgodnie z zaleceniami producenta BERTRAMS

# Prace rozpoczynamy od przyłączenia rury do pieca
# Każdy przewód znajdujący się bliżej komina nasuwa się zawsze na rurę prowadzącą od paleniska
http://bertrams.pl/Oferta/Porady/555-System_rur_i_kolan_BERTRAMS.html
Czyli kielichami w dół. Prawdopodobnie może coś ciec. No to jak w końcu powinno być??? U mnie nic nie cieknie i ilość osadów w rurze dymowej jest znikoma. Czy można ocieplić rurę dymową wełną z folią aluminiową, tak żeby w obudowie nie trzeba było robić żadnych kratek?

Dzejson
28-10-2009, 11:09
pytanie do Forresta: fachowiec od kominka zrobił chyba u mnie duży błąd podczas podłączenia ale który można jeszcze naprostować

Mam wkład z bezpośrednim wejściem powietrza, - arysto 10p Z posadzki wystaje rura dolotowa z nałożoną przepustnicą, po to by w/g mojego stanu rozumowania podłączyć bezpośrerdnio do tego krućca.
Fachman twierdzi że to nie ma znaczenie, bo i tak powietrze z zewnątrz dostanie się do kominka.
Tylko jest jedno ale: gdy na zewnątrz jest -25 stopni, to tak zimne powietrze wchodzi bezpośrednio pod stalową obudowe i pewnie ją wychładza. A chyba nie o to chodzi, żeby powietrze wychładzało, tylko rozpalało. I pewnie zaraz jakas korozja wyjdzie.

Jescze kwestia przepustnicy, zauwałylem ze nie jest ona szczelna. Znana firma proponuje sterownik z podobną przepustnicą, z tym ze z uszczelka.
Ale czy nie bedzie to stanowiło zagrożenia zatrucia czadem, gdy przypadkowo "zawekuje' sie rurę dolotowa, np w przypadku braku prądu ?

Andrzej

Amtla
26-01-2011, 09:27
Podciągam temat...

I jak, pękają te Wasze szyby otwierane na bok czy nie ? (we wkładach be płaszcza wodnego)

Pytam, bo jestem zainteresowana zakupem takiego wkładu otwieranego na bok.

grave
26-01-2011, 11:09
zszokował mnie trochę Forest tym co pisał wcześniej odnośnie tego wkładu... mój hajcuje oid 2 lat i odpukać nic z nim się nie dzieje! Pięknie wygląda, znajmi się zachwycają wyglądem kominka (mogę wkleić fotkę później) i jestem generalnie bardzo zadowolony, i mam nadzieję, że nie sprawdzi się to czarnowidztwo Foresta, bo gdybym widział takiego posta wczesniej tochyba bym sobie darował zakup.

Amtla
26-01-2011, 18:51
grave, oczywiście bardzo poproszę o fotkę ...do takiej opinii zwłaszcza...

Masz wkład z szybą jednolitą czy dzieloną?

grave
27-01-2011, 10:31
moj jest dzielony bez szprosu... model --> http://www.arysto.com.pl/pl/p3

grave
28-01-2011, 08:52
to moj właśnie...

http://img607.imageshack.us/img607/9467/p104010439.th.jpg (http://img607.imageshack.us/i/p104010439.jpg/)

Amtla
28-01-2011, 20:20
Bardzo ładnie się prezentuje :yes: Czy w tych wnękach u góry ukryte są kratki wentylacyjne ?

grave
28-01-2011, 22:25
ano... a przy okazji wygląda trochę lżej ten słup ;)

Forest-Natura
29-01-2011, 12:09
Witam.
Prośba do Moderatora jeżeli to przeczyta - może by przesunąć ten wątek do działu Kominki?
No a skoro znalazłem tu "świeże" wywołania mojego nicku, to coś napiszę :)
Kilka dni temu byłem poproszony przez forumowiczów o opinię w temacie kominka sprawiającego problemy. Właściwie dwóch kominków w bliźniaku, przysparzających ich posiadaczom problemy. Kominki prawie już skończone, wybudowane przez jedną z okolicznych firm. Abstrahując od wątpliwości inwestorów, tyczących się różnych kwestii wykonawczych, główny problem polegał na notorycznym dymieniu obydwu wkładów przy każdorazowym otwieraniu drzwi. I bynajmniej nie chodziło o jakieś tam poddymianie lecz o to, że dym autentycznie "walił" na salon jak z rury wydechowej starego diesla.
Te poddymiające paleniska to konkretnie model nr 10 H, rzeczonej firmy o której mowa w tym wątku.
Przyjechałem i po kilku minutach, nawet bez rozpalania we wkładzie, konkretnie wiedziałem, że rzecz nie jest ani w źle działającym kominie, źle zrobionym przyłączu dymowym, czy złych warunkach wentylacyjnych, tudzież źle zrobionym doprowadzeniu powietrza do paleniska. Te wszystkie możliwości wedle zapewnień inwestorów brane były pod uwagę jako przyczyna złego działania przez ekipy rzeczonej firmy - producenta wkładu, które przyjeżdżały na tę budowę kilkakrotnie. Na wszelki wypadek rozpaliłem ogień i to tylko potwierdziło moją teorię.
Mniejsza o to co źle działało - to jest sprawa dla firmy - producenta. To tak naprawdę mały szczegół techniczny , który większość producentów palenisk wykonuje dobrze, bo wie do czego ma służyć przy paleniskach z podnoszoną szybą. Zastanawia mnie natomiast fakt, że sam producent nawet nie zakłada przy tego typu okolicznościach własnego błędu konstrukcyjnego, starając się z miejsca zrzucić winę na wszelkie inne możliwe okoliczności, byle nie przyjąć "na klatę" winy własnej i naprawienie tego. Dla mnie zrobienie czegoś takiego tylko wzmacnia autorytet firmy.
Naprawa tego technicznego bubla z mojej strony potrwała by około godzinę. I problem byłby definitywnie załatwiony w tym oraz we wszystkich innych wkładach "dla arystokracji". Tylko wystarczy pomyśleć.
To nie jest tak że uparłem się na tę czy inną firmę. Że jej nie sprzedaję, że mam o niej złą opinię niepotwierdzoną niczym. Ja osobiście z chęcią używał bym do własnych realizacji oraz zachwalał paleniska naszych rodzimych producentów. I to bezgranicznie wszystkich. W niektórych przypadkach robię to, bo produkt, jego konstruktor i producent są tego warci. Poprzez otwartość na sprawy techniczne, konsekwencję działania i naprawdę solidne i rzetelne podejście do klienta. Ale są producenci, którzy nie potrafią nawet przyjąć do wiadomości że sami nie wiedzą co produkują, robią to źle (z premedytacją wynikającą z czystej kalkulacji finansowej - "niech się frajerzy martwią sami, grunt że się zarobi") a w razie problemów reklamacyjnych nie potrafią stanąć na wysokości zadania.
Z resztą sprawa nie tyczy się tylko tej konkretnej firmy. Wystarczy poczytać o podejściu do takich samych spraw innych naszych dwóch rodzimych producentów w świeżych wątkach gdzie opisywana są reklamacyjne przygody Forumowiczów.
To tyle na razie (?)
Pozdrawiam.
PS. Grave - bardzo ładny kominek :)

grave
29-01-2011, 21:05
......
PS. Grave - bardzo ładny kominek :)

heh dzięki! kosztował mnie dużo zdrowia.... :bash:

Conrad&Beata
22-02-2011, 13:56
heh dzięki! kosztował mnie dużo zdrowia.... :bash:

co z tym arysto nie tak? też się zastanawiam nad wkładem tej firmy, co prawda nie bawię się w żądne narożne szyby, płaszcze wodne, podstawowe zasady znam jak zminimalizować efekt czarnej szyby i co ją powoduje, tylko czy ten kominek ma jakieś poważniejsze wady w wykonaniu. cena mnie ogranicza jak by nie to wybrał bym co innego, a podobają mi się panoramiczne szyby, interesuje mnie coś takiego jak na foto

Klodziki
22-02-2011, 15:00
Ja mam Arysto 800x450, ale jeszcze nie użytkowany. Jeśli zależy Ci na takim panoramicznym to w tej cenie co Arysto zbyt wiele nie ma. Są to dobre kominki, ponoć reklamacji mało , ludzie chwalą. Chwalone też są kratki.pl, bardzo ładny panoramiczny jest Mila, zobacz sobie, nawet dłuższy, tylko ciut droższy.
pzdr

Conrad&Beata
22-02-2011, 18:09
tak patrzyłem na mile jednak ten jakoś bardziej mi się podoba, ile on ma KW 14? bo na stronie nic nie ma jak możesz to napisz mi ile za niego zapłaciłeś (może być na priv).
jedyne co mnie zastanawia to fakt iż przy tak dużej szybie może być gorąco w salonie, chociaż mam otwartą przestrzeń około 50m2 i do tego klatka schodowa tez otwarta na poddasze, więc ciepło powinno się rozchodzić. Jak będę palił słabo to znowu szyba będzie czarna.
mila wydała mi się trochę za duża, chociaż ma wyloty ciepłego powietrza pod które można podłączyć rozprowadzenie powietrza.
ogólnie biorę pod uwagę też inne wkłady, które jednak nie maja już tak efektownego frontu, ale są to:
jotul I 400 flat cena 4655zł, 7 kw
Sparke Varm F 670 / 500 4420zł, 13 kw
lazar silesia z nasadka konwekcyjn 5380zł, moc 14,5

więc jak z tym arysto, może użytkownicy, lub osoby z branży napiszą o ich wadach...

Klodziki
22-02-2011, 18:14
Mój ma 14 KW. Dałam 3700 zł. Ale kupowałam na koniec grudnia, bo wiedziałam, że od stycznia Arysto podniósł ceny o 10% :(

Rozprowadzenie ciepłego powietrza w każdym kominku zrobisz. U mnie właśnie się robi.
pzdr

oldzia
10-05-2011, 07:48
Witajcie
to ja jeszcze podciągnę temat...... otóż tez zamierzam zakupić wkład arysto 10H i przeczytawszy powyższy link jestem z lekka przerażona...:rolleyes:. Zdecydowałam się na ten wkład ze względu na cenę i wygląd, gdyż zależy mi na takim panoramicznym wkładzie....., jednak nie chciałabym spotkać się z podobnym problem, o którym pisze Forest:eek:. Cena i tak jest dość wysoka (jak dla mnie), bo wyrzucając 7 czy 8 tys. i być niezadowolonym?
może wypowie się ktoś jeszcze - kto takowy wkład użytkuje???

grave
10-05-2011, 11:01
ja generlanie jestem zadowolony z tego wkładu. Podoba mi się wizualnie, może szkoda tylko, że szyba nie jest pirolityczna...
Nie mam problemów w użytkowaniu, natomiast ekipa która mi go stawiała rozwaliła mnie totalnie :( Naprawdę wybierajcie dobre ekipy...to podstawa sukcesu i więcej zaoszczędzonego zdrowia!

Forest-Natura
10-05-2011, 11:35
Witam.
Jeżeli producent nie poprawił konstrukcji - szczerze odradzam akurat ten model.
Będzie Ci kopcił notorycznie.
Swoją drogą - to dobra okazja do tego żebyś zadzwoniła do producenta i spytała się czy zastanowili się nad problemem i go rozwiązali.
Pozdrawiam.

oldzia
10-05-2011, 14:28
dzięki za opinię:) teraz to się chyba mocno zastanowię zanim kupię........
może jeszcze się ktoś wypowie do tego czasu......

Bibetka
11-05-2011, 09:14
Ja wybrałem ARYSTO 10 P "DJ" z szybą łączoną ale bez szprosu. Kominek bez płaszcza wodnego i innych. Po przeczytaniu tematu nie wiem czy kupić z szybą podnoszoną.
Szyba odchylana
Napisał Forest-Natura
otwierany tylko na bok jest nieporozumieniem (bez względu na firmę). Takie drzwiczki są za ciężkie i po kilku latach zaczną "obwisać", poza tym odkształcając się podczas palenia (gdy nabierają temperatury) grożą pęknięciem szyby w razie ich otwarcia
Szyba do góry
Napisał gola99
jeszcze przed zabudową panowie byli trzy razy na reklamacji ponieważ szyba się nie domykała , podczas podnoszenia szyby do góry było baaaaaardzo głośno i szczelinami ulatniał się dym , zrobili wszystko przed zabudową ale niestety parę tygodni poźniej pękła szyba .
Szpros psuje wygląd kominka. Czy ktoś ma taki wkład i może wyrazić opinie?
Pozdrawiam

grave
11-05-2011, 14:57
mi nie kopci, chyba że drewno mokre :)

Forest-Natura
12-05-2011, 06:47
Witam.
Grave - tutaj mowa o konkretnym modelu tej firmy (10 H) i jego wadach (kopceniu). Twój może być skonstruowany tak jak należy i nigdy możesz nie mieć z nim problemów.
Ale tak przy okazji i o całokształcie podejścia producenta do zagadnienia ...
Pozdrawiam.

Bibetka
12-05-2011, 07:16
mi nie kopci, chyba że drewno mokre :)

Szybę masz otwieraną do góry?

grave
12-05-2011, 13:27
nie.... otwierany z prawej strony, szyba BEZ szprosu 10PDJ (zdjęcie wyżej)
może rzeczywiście racja, że te drzwiczki są jakoś specyficznie obciążone przez boczną szybką,ale mam nadzieję, że nie dojdzie nigdy do takiej sytuacji, że szyba pęknie...

Matilde1
29-05-2011, 17:38
Czy ktoś użytkuje Arysto z trzema szybkami? W wersji "ozdobnej" - nie będę podłączać kominka do instalacji grzewczej.
Czy we wkładach arysto jest regulacja dopływu powietrza do spalania?

Matilde1
30-05-2011, 10:08
Jeszcze raz spróbuję się zapytać o Arysto 3-szybowy. Czy mam w planach być jedyną zainteresowaną tym wkładem klientką :confused: :) ? Może jednak ktoś taki posiada? Z chęcią zapoznałabym się z opiniami.

Zielony ogród
30-05-2011, 10:56
uzytkuje kominek dwuszybowy bez szprosa dwie zimy - palę bardzo często, jakieś 5 razy w tygodniu. Obudową nie jestem zachwycona, ale do samego wkładu nic nie mam. Z szyba nic sie nie dzieje narazie. Duża szyba daje duzo ciepła. jedynie w środku pękła jedna z szamotek, nie wiem, czy powinnam to reklamować.

R.MATENKO
24-07-2011, 16:58
Jak rozwiązaliście problem przepływu powietrza ogrzewanego przez kominek?
Kratka górna i dolna? Czy też model ARYSTO 10P DJ ma jakieś szczeliny przy drzwiczkach?
Zamierzam wykonać bardzo podobną obudowę jaką zrobił GRAVE.

BrunoBanani
31-01-2012, 19:16
Witam wszystkich.
Chciałbym zadać pytanie do pana Forest-Natura. Widzę że kolega wie z czym się je kominki:)
Zaproponowano mi wkład arysto A10 ( chociaż A10 na stronie producenta akurat nie widzę :confused:)
Ma pan może , albo któryś z forumowiczów jakaś wiedzę na jego temat i czy jest to dobry wybór?
Kominkiem będę palił tylko rekreacyjnie, bez płaszcza bez rozprowadzania powietrza.
A może jakaś sugestia co ewentualnie zamiast niego?


Pozdrawiam.

greg2000
30-03-2012, 22:19
widziałem ten wkład wygląda przyzwoicie, taka średnia półka, choc moglby byc tanszy

Forest-Natura
30-03-2012, 22:23
Witam.

Kominkiem będę palił tylko rekreacyjnie, bez płaszcza bez rozprowadzania powietrza ... A może jakaś sugestia co ewentualnie zamiast niego?
Temat zdechł już dawno ...
Ale odpowiedź uniwersalna: kominek otwarty, bez "akwarium" ...
Pozdrawiam.

karol7610
03-08-2014, 21:37
to moj właśnie...

http://img607.imageshack.us/img607/9467/p104010439.th.jpg (http://img607.imageshack.us/i/p104010439.jpg/)

A czy możesz przesłać fotkę w formie załącznika. Bo na forum nic się nie otwiera, a jestem ciekaw po pozytywnych opiniach.
pzdr