PDA

Zobacz pełną wersję : Betonowe ogrodzenie wysokie 2,5m. Nie wywróci się? Ma ktoś?



ZŁoty Róg
02-03-2009, 08:45
Będę robił na wiosnę tak znienawidzone przez wielu ogrodzenie betonowe z gotowych elementów. Z racji pewnych niekorzystnych, że tak powiem czynników, jestem zmuszony zrobić z jednej strony ogrodzenie wysokie na 2,5 m. Producent i zarazem montażysta zapewnia mnie, że po wkopaniu i zalaniu słupków(beton + gruz) na głębokość 125 cm w ziemię nic się z tym ogrodzeniem złego nie będzie działo. Po drugiej stronie działki ogrodzenie będzie miało tradycyjne 155cm i 85 cm słupków w ziemi. Jednak bardzo obawiam się pracy ogrodzenia zimą.
Ma ktoś tak wysokie ogrodzenie lub widział takowe. Proszę o porady.

02-03-2009, 09:09
... bardzo obawiam się pracy ogrodzenia zimą ...

bez obaw

sSiwy12
02-03-2009, 09:10
Dla wysokości ponad 2,2m trzeba zgłosic zamiar budowy.

ZŁoty Róg
02-03-2009, 09:41
Słuszna uwaga. A uwzględnia się np wysokość skarpy 1,2 m która z jednej prawie przylega do ogrodzenia czy liczy się od gruntu. Nie lubię biurokracja ale co tam takie zgłoszenie. Wystarczy np: "Zgłaszam budowę ogrodzenia od dnia 31.03.2009 r. Linia ogrodzenia 30 cm od granicy mojej działki. Ogrodzenie w systemie segmentów betonowych o wysokości 2.50 cm.....Przynajmniej tak myślę..... . Mylę się?

Qgiel
02-03-2009, 13:01
Jeśli ogrodzenie przebiega wzdłuż drogi publicznej, to podlega zgłoszeniu,niezależnie od wysokości. Potem sie czeka 30 dni i dopiero gdy w tym czasie nie będzie żadnej odpowiedzi z gminy, mozna stawiać.

admiro
02-03-2009, 15:35
Słuszna uwaga. A uwzględnia się np wysokość skarpy 1,2 m która z jednej prawie przylega do ogrodzenia czy liczy się od gruntu. Nie lubię biurokracja ale co tam takie zgłoszenie. Wystarczy np: "Zgłaszam budowę ogrodzenia od dnia 31.03.2009 r. Linia ogrodzenia 30 cm od granicy mojej działki. Ogrodzenie w systemie segmentów betonowych o wysokości 2.50 cm.....Przynajmniej tak myślę..... . Mylę się?

W swoim urzędzie masz do tego druk + na 100% będziesz musiał załączyć mapki z geodezji

jajmar
02-03-2009, 16:47
A uwzględnia się np wysokość skarpy 1,2 m która z jednej prawie przylega do ogrodzenia czy liczy się od gruntu.
Tylko weź pod uwagę że jak skartpa dojdzie do ogrodzenia, sama lub ktoś zasypie taką szczelinę to takie ogrodzenie zacznie pracować jako mur oporowy, a do tego nie jest przenaczone i może sie pochylic lub popękać. Czyli muisisz pinować aby grunt nie obciążał z jednej strony ogrodzenia.

lukasz_p
02-03-2009, 19:48
i 85 cm słupków w ziemi.Proszę o porady.

Moim zdaniem może być za mało. Widziałem takie ogrodzenie wkopane tylko na 80,90 cm - po wyjatkowo mroźnej zimie potrafiło się "pochylić" w jedną stronę.