PDA

Zobacz pełną wersję : Dachówka karpiówka JOPEK - co o tym s?dzicie ???



Peter5
15-11-2003, 10:31
Moi Drodzy,
Ostatnio sprzedawca z jakiegoś składu strasznie mi zachwalał karpiówkę JOPEK. Mówił, że ostatnio bardzo poprawiła się jakość i ceny są bardzo konkurencyjne, ponieważ firma chce "wrócić" na rynek.
Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tą dachówką?
Proszę o opinię.

krisod
15-11-2003, 10:53
:o bardzo mi przykro ale ta dachówka jes do niczego, fabryka jest w niewesołej sytuacji i nawet dostawcom pradu i gazu płaci dachówką. Jak padną to do kogo z reklamacją ???[/list]

15-11-2003, 13:16
A mi nie jest przykro mam ją na dachu i nie zamienił bym na inną.Na cały dach 220m nie miałem praktycznie żadnych uszkodzonych.Super pakowane,trzymają wymiary.A to że fabryka ma kłopoty to rzadna tajemnica a jedynie okazja do tanich zakupów.Na dachu wygląda super i nie zamienił bym jej na inne.Tym bardziej jak czyta sięna forum o problemach z dachówką innych firm(Roben).Wiem że zaraz podniosą się głosy ze w przeszłości były problemy z tą dachówką.Ale to było, a na dzień dzisiejszy uważam że jest super jakościowo. Czas pokaże czy mam rację.Drugi raz też bym ją wybrał.

Pozdrowienia dla forumowiczów

Romek Rybnik

Snowdwarf
15-11-2003, 19:23
Jopka jest może ładna, ale niestety DROGA - ja miesiąc temu szukałem dahówki karpiówki, przyjechal pan z Jopka, zrobił wycenę, oczywiscie dachówka po cenie promocyjnej...
ponieważ jednak lubię szperać, wyszukałem sobie inną dachówkę - Wiekor... która o dziwo wyszła mnie bardziej korzystniej - zapłaciłem za 123m2 + resztę osprzętu ceramicznego (gąsiory, kominek went.,)+rynny+pierdółki - niecałe 9200,-
w porównaniu cen u Jopka (dzwoniłem do fabryki w Bytomiu-Suchej Górze) - cały dach wyszedł mnie około 2500 taniej...
i porównując wygląd dachówki jopka i wiekor (na moim osiedlu moge porównać na bieżąco efekty na dachach) - uważaam że WIEKOR prezentuje się korzystniej...
dachówka WIEKORA jest grubsza, przez co łątwiej bylo dekarzom wiercić w nich otwory,odrzutów bylo także niewiele, dekarze narzekali tylko na jedno... WIEKOR pakowany jest po 16sztuk/paczkę - co w połączeniu z większą ich grubością daje naprawdę ciekawy efekt - szczególnie wtedy gdy treba dachóweczki na dach ręcznie przenosić...
polecam gorąco WIEKORA...
mogę służyć szczegółowym ZESTAWIENIEM KOSZTÓW...
pozdrawiam

busstop
01-12-2003, 05:55
Ja mam grafitową dachówkę Jopka i jest o.k. Gdy kupowałem ją 2 lata temu, też mnie straszyli zagrożoną sytuacją firmy (oczywiiście przedstawiciele innych producentów dachówki).

Z dachówką nie dzieje się NIC z tych rzeczy, o których opowiadamo mi, że mnie na pewno spotka, gdy wybiorę JOPKA!

A czy wiecie dlaczego fabryka JOPKA ma problemy? Sprawdzałem:

Otóż dlatego, iż zakupili super nowoczesną linię produkcyjną (w tym piece) do produkcji dachówki, uzyskują nasiąkliwość <2% i w związku z tym nie muszą "ratować się" angobą lub szkliwem, barwią w masie, a jak widać - pomiimo tych zalet - mają konkurencyjne ceny. Dachówka jest o 20% lżejsza od konkurentów i niesamowicie twarda (dlatego dekarze wolą te miękkie). Glina jest porządna (można to ocenić po spodzie dachówki - inni producenci mają w glinie kupe piachu (krzemu), którego ziarenka są widoczne od strony nie pokrytej angobą).

Wybierając dachówkę jeździłem po składach i słyszałe wiele nienajlepszych opini. W jednym z nich (KOLBUD - Centrum Dachów i Elewacji w Gliwicach), gość - który oczywiście nie miał w ofercie dachówek JOPKA mówi mi - Panie, toż to nie jest dachówka ceramiczna, bo kto widział, aby glinę barwić w masie. A ja go pytam - Ma pan w ofercie leżące tu na wystawie cegły Hansona barwione w masie. Czyżby nie były one ceramiczne, lecz betonowe? Gość się speszył, durna argumentacja została "odkryta", dalsza rozmowa nie miała sensu.

Snowdwarf
03-12-2003, 05:35
ja na początku budowy takzę byłem nastawiony na to że jednak będę kładł jopka
ale obecie nie zamieniłbym się ...
na szczęście dla kogoś kto dach już skończył kłaść to sytuacja firmy produkującej dachówki nie ma większego znaczenia
dach robi się raz na kilkadziesiąt lat - nie ma tu "reklamacji" jak ze sprzętem agd ;)
ważne żeby na placu budowy nie było problemów z sypiącymi się dachówkami i żeby się dobrze prezentowal na dachu
a zarówno jopek jak i Wiekor prezentują się nieźle
----------------------------------------------------------
ponieważ mieszkam na śląsku - a jopek produkuje na śląsku -dlatego jest on tu najbardziej znany
ja raczej sugerowałem się na jakich obiektach leżą w/w dachówki
zarówno jopek jak i Wikor produkowali dachówki na obiekty zabytkowe (jopek na Wawel, Wiekor na Barbakan Krakowski) u mnie zaważyły względy finansowe - panowie od Jopka dali mi naprawdę wyższą cenę od Wiekora - różnica wyszła około 2500zł - wybrałem Wiekora... i tyle)

pozdrawiam

ArtMedia
03-12-2003, 14:49
Witam.

Jeśli jakość naprawdę się poprawiła to może i jest ten Jopek coś wart? W przeciwnym razie dach z Jopka wystarcza na lat 10! W każdym razie wystarczył na seminarium duchownym w Białymstoku, gdzie został zmieniony na blachodachówkę Sara ;-) z powodu dziur, rozwarstwień, spękań a co za tym idzie przeciekania na całej powierzchni.
Wierzę jednak, że się poprawiło...

Sebastian

03-12-2003, 17:00
Oj coś nasz ArtMedia nie lubi Jopka :lol:

ArtMedia
04-12-2003, 10:21
Pewnie, że nie lubię. Jak można lubić buble?

Sebastian

Snowdwarf
04-12-2003, 12:14
czy danu produkt to bubel tylko dlatego że wykonałą go firma X czy Y - wiadomo że wypuścić bubla może zdarzyć się każdej firmie - nawet tej najlepszej...
ważne żeby po zakupie czlowiek był zadodolony z warunków zakupu i samego produktu...
i zwykle logo firmy nie ma tu nic do rzeczy...

busstop
04-12-2003, 14:50
Mercedes A gorszy od Trabanta?

Swego czasu trabant "pszeszedł" test łosia, a mercedes A niestety nie.

Czy zatem spośród tych dwóch aut wybrałbyś trabanta? Czy stwierdzenie, że wady mercedesa zostały usunięte nie pzremawiałyby do Ciebie?

Jopek robi dobrą, lekką ale twardą i trwał dachówkę. Jakiś czas temu miał problemy z jakością (właśnie te 10 lat temu), dzis te dachówki podobno na swój koszt powymieniał.

A kiedyś dachówki robiły jakieś tam niewielki cegielnie i leżały sobie na dachach po 100 i więcej lat... Przecież to nic trudnego, ukształtować i wypalić glinkę.

Snowdwarf
05-12-2003, 06:31
mercedes czasami też wypuszcza buble...
jeśli twoja rozmowa ma na celu tylko to że chcesz usłyszeć że kupiłeś na dom najlepszą dachowkę pod słońcem... to mogę ci to powiedzieć...
ja osobiście zniechęcony zostałem przez przedstawicieli Jopka którzy byli u mnie na obmiarach i zaproponowali taką cenę że mało mi kapcie nie spadły...
wybrałem więc inny produkt i jestem z niego bardzo zadowolony...
kolejną sprawą było to że w fabryce jopka nie ma samochodu samowyladowczego - panowie zaproponowali ściągnięcie 'innego przewoźnika' - oczywiście za odpłatnością... lub rozładowanie samochodu ręcznie...
więc dałem sobie spokój z jopkiem...

wiem że w rokitnicy jopek jest oppularny z powodów o ktorych mówiłem już wcześniej...
ale wiekor kładziony jest także (oprócz mnie na conajmniej 6 dachach widziałem Wiekora...łatwo go rozpoznać po wiekszych niż u jopka gąsiorach)

zresztą twoje porównanie do marek samochodów do mnie nie przemawia- jeden woli mercedesy a drugi trabanty...
jeśli uważasz ze ten co woli mercedesy jest lepszy od tego co lubi trabanty to zal mi ciebie...zresztą samochodu nie kupujesz na kilkadziesiąt lat - a dachówkę tak...

Konradk
05-12-2003, 07:14
Tylko raben i tylko kasztan , super dachówka , prezentuje sie elegancko na praktycznie każdym domku .Też miałem kupić jopka bo dom mama z poromurów od jopka , ale zrezygnowałem , choć cena nie była zła bo to było w promocji .
I wiecie co tak sie targowąłem w sumie z 3 firmami o tego rabena , że nie uwierzycie ale wyszedł mi taniej niz jopek , a o pare klas lepsza dachówka jest .
Targujcie sie nie rezygnujcie tak łatwo , jak ci sprzedawca mówi że to juz naprawde wszytsko co może spuścić ,żądajcie jeszcze 5% :)

busstop
05-12-2003, 10:13
ależ ja nie mówię że jopek to mercedes, czy najlepsza dachówka pod słońcem!

ja tylko dementuję pogłoski na temat złej jakości tej dachówki i przyznaję, że jestem zadowolony z tego produktu - podając argumenty. ktoś inny zadowolony jest z wiekora, inny z rabena, creatona, ruppa, itd itp. i każdy ma jakies argumenty.

w zasadzie wydaje mi sie, ze wszystkie dachowki znanych producentow sa do siebie zblizone jakością. kupując jopka wybrałem dla siebie wariant cenowo-wagowo(stara więźba)-estetycznie optymalny. przy róznych cenach i kryteriach optymalny mógłby być może inny wyrób i bym go wybrał zamiast jopka.

ot cała prawda. nie mam zamiaru krzyczeć: jopek jest najlepszy, raszta to g...
jopek był optymalny i jest o.k.

pozdr. wszystkich mających na dachu dachowke (nie wazne jakiego producenta)

Konradk
05-12-2003, 10:37
oczywiście kazdy kupuje na co go stać i co mu sie podoba , ale porównywanie dachówki jopka do dachówki rabena to juz swietokradztwo :)
A mówiąc poważnie róznica jest i to dość znaczna zarówno w wykonaniu jak i wygladzie .
Jopek produkuje swoje rzeczy na tasmach i formach kupionych od niemców , które bardzo były wyeksploatowane , dlatego jego wyroby nie trzymaja wymiarów idealnie (formy zajechane jak szmaciaza koń ). Dlatego jest tak tani . Te poromury co je kupiłem były bardzo krzywe , ale miałem zdolnych murarzy , a pozatym i ak tynk to wyrówna .
Pozdrawiam wszytskich , nawet tych z dachami z blachy :)

busstop
05-12-2003, 10:56
dołączam się
...oraz tych kryte papą, gontami, z "zielonymi dachami" i bez dachu nad głową

bilbo
19-02-2004, 19:45
Odświeżam wątek.
Czy ktoś może się jeszcze wypowiedzieć o konkretach na ten temat?

Domatorka
19-02-2004, 20:22
A ja mam na dachu dachówkę karpiówkę ale z Wiekora. Jest super i dokładna w układaniu. Zero odpadów przy montażu. To zasługa jakości dachówki i dobrego dekarza... :P

krzysiek_
20-02-2004, 06:28
dachówka jest o.k. i wcale nie jest droga
jest b.twarda (dekarze jej nie lubią), niezwykle wytrzymałą o niskiej nasiąkliwości (zanurz na dwa dni np. w odmierzonej ilości wody dachówkę jopka i nkonkurencji a wynik cie zaskoczy - jopek prawie nie "pije" wody), dobrze trzyma wymiary
faktem jest, ze 10 lat temu jopek robił gorsze dachówki, ale od kilku lat ma zupełnie nowe linie produkcyjne, a konkurencja często robi na liniach "przechodzonych" na zachodzie
o niewypłacalności i słabej kondycji jopka to sie słyszy od wielu wielu lat. taką famę sieje konkurencja. a gdy zocbzczysz oferte jopka to jest coraz szersza i coraz ciekawsza - raczej dziwne w przypadku upadającej fabryki, nieprawdaż?

krzysiek

gościu
20-02-2004, 07:24
[quote="krzysiek_"]dachówka jest o.k. i wcale nie jest droga
jest b.twarda (dekarze jej nie lubią), niezwykle wytrzymałą o niskiej nasiąkliwości (zanurz na dwa dni np. w odmierzonej ilości wody dachówkę jopka i nkonkurencji a wynik cie zaskoczy - jopek prawie nie "pije" wody),


Żeby spradzić nasiakliwosć dachówki trzeba zrobić co najmniej 25 cylki, zanurzać na 24 h i potem dać wyschnąć. No chyba że uważasz ze przez cały czas leżenia tej dachówki na dachu deszcz będzie padał tylko 2 dni :lol: