PDA

Zobacz pełną wersję : OKNOVID Bydgoszcz - ostrzeżenie



michu1975
02-03-2009, 13:47
Witam
Ostrzegam wszystkich chcących dokonać zakupu okien w tej firmie.
Zamontowane okna okazały się wadliwe: przy zamykaniu okien balkonowych całe się wyginają, pomiędzy szybami brud, część okien podczas otwierania uchyla się,na 10 rolet 8 się nie opuszcza itd. TRAGEDIA. Od 6 miesięcy reklamuje okna i rolety. Żadnego efektu. Po 3 miesiącach "ekipa" zjawiła się celem oględzin i umówiła się za 2 tygodnie. Minęły kolejne 3 miesiące nikt nie przyszedł.
Wszyscy w tej firmie twierdzą, że sprawę "popychają" efektu żadnego.
Próba kontaktu z dyrektorem firmy też nie jest możliwa..blokuje sekretariat, który na marginesie moja sprawę również "popycha".

piotrulex
02-03-2009, 13:59
witam

towar OK ale obsluga jest tragiczna

na serwis sie naczekalem konkretnie ale po kilku miesiacach zrobili swoje. balkonowe musieli montowac ponownie, jakies poprzeczki wymieniac. gdzies tam szklenie wymieniali itd

serwis jest tragiczny a niestety kupowalem wlasnie bezposrednio w centrali w bygdoszczy. regionalni dystrybutorzy maja wlasny serwis

kupowales w centrali czy u dystrybutowa?

lukasz_p
02-03-2009, 14:02
witam

towar OK ale obsluga jest tragiczna

Z postu powyżej wynika raczej coś innego.

piotrulex
02-03-2009, 14:04
witam

towar OK ale obsluga jest tragiczna

Z postu powyżej wynika raczej coś innego.

pisze o swoich odczuciach a nie o tym co ma ktos a ja tego na oczy nie widzialem

w tej chwili jestem z ich stolarki bardzo zadowolony ale serwis byl u nas pewnie z 3-4 razy a montaz przesuwany co najmniej 2 razy. raz dojechali o 22.00 i pytali sie czy mam jakies mocne lampy ...

cos jeszcze ?

lukasz27
02-03-2009, 16:06
Nie straszcie bo mam zamiar od nich kupić okna, czy ktoś może ma jeszcze jakieś dośwadczenia z tą firmą?

lukasz_p
02-03-2009, 18:29
Nie straszcie bo mam zamiar od nich kupić okna, czy ktoś może ma jeszcze jakieś dośwadczenia z tą firmą?

Po poście powyzej raczej bym zreyzgnował :lol:

lukasz27
02-03-2009, 19:46
Bardziej boje się o ich jakość, mam kolegę który tam pracuje i wrazie czego przypilnuje sprawy a przy tym rabacik załatwi.

piotrulex
03-03-2009, 07:32
Bardziej boje się o ich jakość, mam kolegę który tam pracuje i wrazie czego przypilnuje sprawy a przy tym rabacik załatwi.

ja tam mialem kolege kolezanki

okazal sie oszustem ktory nie rozliczal sie z firma i na koniec wyszlo, ze wedlug ich dokumentacji jestem im winny wiecej niez powinienem. cale szczescie mialem wszystkie pokwitowania zaplaty i fakture z uwzgledniona dokonana przedplata

Trafilem na doradce klienta indywidualnego ktory w moim mniemaniu okazal sie oszustem, kiepskich instalatorow i najgorszy na swiecie dzial serwisu do ktorego przez miesiac nie szlo sie dodzwonic

oddzwonili w ciagu godziny jak zaprzyjazniony prawnik zadzwonil do nich i poprosil o dokumenty z informacja ze potrzebuje aby sprawe w sadzie zalozyc za niewywiazanie sie z umowy ...

Ciezki temat. w tej chwili jestem z okien zadowolony ale nikomu firmy nie polece i drugi raz na ten wybor bym sie nie zdecydowal

gdybym takie posty wyczytal wczesniej moj wybor z pewnoscia bylby inny ale oczywiscie zawsze mozna miec nadzieje, ze ja akurat bede mial wiecej szczescia ...

marijah
04-03-2009, 18:59
witam ;)

dzięki za ostrzeżenie, ja z kilkunastu wycen wybrałam 4 firmy ale skoro Oknovid ma takie opinie to dłużej nad ich propozycją zastanawiać sie nie bede;)
może ktos słyszał cos o firmach Ferrum, Nalazek albo Altom w Toruniu?
bo ich oferta cenowa jest zbliżona ale co do renomy to za bardzo sie nie orientuje...

piotrulex
05-03-2009, 07:32
witam ;)

dzięki za ostrzeżenie, ja z kilkunastu wycen wybrałam 4 firmy ale skoro Oknovid ma takie opinie to dłużej nad ich propozycją zastanawiać sie nie bede;)
może ktos słyszał cos o firmach Ferrum, Nalazek albo Altom w Toruniu?
bo ich oferta cenowa jest zbliżona ale co do renomy to za bardzo sie nie orientuje...

witam

znasz ta grupe

http://forum.muratordom.pl/post3156852.htm#3156852

Torun i okolice

???

Lepiej tam zapytaj a odpowioedz pewnie znajdziesz dosc szybko

ja znam wszystkie wymienione firmy ale jakosciowo sie nie wypowiem. nawet nie pamietam jakie ceny nam dali. Jesli chodzi o nalazka to mam tam znajoma. jesli bedzie trzeba to dam numer i polece ...

zapraszam na grupe torunska :)

marijah
05-03-2009, 18:59
Piotrulex bardzo Ci dziękuje:)!!

pozdrawiam

malgosia0023
06-03-2009, 07:57
Łódzki oknovid też do bani :roll: ,więc chyba lepiej sobie odpusić

piotrulex
06-03-2009, 08:09
Piotrulex bardzo Ci dziękuje:)!!

pozdrawiam

cala przyjemnosc po mojej stronie :D

majkeloo
25-04-2009, 14:07
Witam wszystkich,

Okna i montaz ok ale nie bierzcie rolet z OKNOVIDU - proponuja zalozenie rolet a w rzeczywistosci tylko posrednicza. Dzwonia do firmy zakladajacej rolety i przez nia kasuja prowizje za posrednictwo. Dziadostwo :/

KarolinaS
20-05-2009, 22:26
Nierzetelny wykonawca, reklamacja ciągnęła się ponad pół roku, a teraz po roku od wstawienia okien wychodzą różne niedociągnięcia, wady itd...
Przestrzegam wszystkich to są za duże pieniądze żeby je tak marnować,
szkoda tez czasu i zdrowia.


Tu pisałam o całej sprawie


http://forum.muratordom.pl/post3363845.htm#3363845

piotrulex
21-05-2009, 07:54
Rowniez przypominam swoje negatywne odczucia w linku kolezanki powyzej ...

:evil:

dawid_bydg
07-12-2009, 09:28
witam wszystkich
chciałbym ostrzec wszystkich przed firmą Oknovid, na to forum trafiłem dlatego, że byłem ciekaw czy tylko mnie tak potraktowano, okazuje się, że nie
a oto moja historia

firmę oknovid wybrał mój ojciec gdyż miał w niej znajomego, nie będę pisał kogo, ale generalnie powinno to gwarantować załatwienie każdej sprawy jaka ewentualnie by wyszła

po montażu w 3 oknach zaczęły pękły szyby - jak się dowiedzieliśmy - to się może zdarzyć, złe dopasowanie, zbyt mocne dokręcenie czegoś tam etc.
sprawa w zasadzie prosta - wymiana szyb, w dodatku znajomy ojca...
na dzień dzisiejszy czekam już ponad 2 lata!!! na banalną wymianę...

w tym czasie mój ojciec (jako załatwiający cała sprawę) wielokrotnie kontaktował się z firmą oknovid, cały czas słysząc - załatwimy sprawę, załatwimy
przychodzili różni panowie, dokonywali pomiarów okien i... nic
robili to trzy razy, twierdząc, że okno jest ale a to firma zmieniała siedzibę (co mnie to w sumie obchodzi?) a to okno zginęło, a to zginęły te pomiary, a to ktoś czegoś nie przekazał...
sam mój ojciec mierzył te okna 2 razy i 2 razy im wysyłał te pomiary - oczywiście pomiary zostały zgubione, gotowe okno pękło etc. etc.

co jest najlepsze w tej historii - po pewnym czasie firma oknovid zaczęła twierdzić, że okres gwarancji już minął... żenada i cwaniactwo

od koleżanki wiem, że ona czekała prawie półtora roku na wymianę okien, ale w końcu się doczekała
ja natomiast siedzę przy oknie zasłoniętym kocem, z którego cieknie woda, zastanawiając się nad oddaniem sprawy do sądu

cookiez
08-12-2009, 10:34
również potwierdzam że dział serwisu mogliby w tej firmie zlikwidować, bo dla zwykłego zjadacza chleba on praktycznie nie istnieje

beznajdziejna obsługa i kontakt
dodzwonić się jest sukcesem a osiągnąć cokolwiek w ramach gwarancji niemożliwe

wstyd

zula1
26-01-2010, 09:02
Moje perypetie z tą firmą zaczęły się w 2007 roku. Usterki odkryliśmy już następnego dnia po pontażu okien w budowanym domu. Ramy powybrzuszane, okna balkonowe jak klepsydry szersze górą i dołem a węższe po środku, inne przekoszone tak jak rąb. Były wszelkie chyba możliwe usterki; niedomykanie się, źle pomontowane uszczelki, wszelkie krzywizny, hulający przez nie wiatr i przeraźliwe wycie wiatru wewnątrz domu...już nie wspomnę co jeszcze. Zgłosiłam reklamację, ekipa remontowa po długim czasie i dziesiątkach pism i ponagleń pojawiła się i potwierdziła wszelkie moje uwagi. Coś tam poprzykręcali, poregulowali - nic to nie dało. Kilka kolejnych wizyt wyglądało podobnie. Stwierdzono, że okna trzeba wymienić na nowe. Zaczęłam więc prawie 1,5 roczną walkę o wymianę. Nie pamiętam już napisałam ponagleń, wykonałam telefonów, ile razy mnie okłamano i zlekceważono, umówiono wizytę , a nikt nie pojawił się, obiecano sprawę załatwić i na tym skończono. Czas płynął i moja cierpliwość kończyła się. Napisałam do "Rzecznika Praw Konsumentów" z prośbą o radę. Błyskawiczna odpowiedź i informacja, że jak im oficjalnie zlecę swoją sprawę to zajmą się nią. Bez komentarza przesłałam to do "Oknovid". Wreszcie była reakcja. Sobota, 7 rano, dzwonek do bramy, przyjechali z nowymi oknami (bez uprzedzenia). Powyrywali stare,wstawili nowe, narobili wiele szkód i bałaganu,silikonem wymazali elewację, odjechali. Zaczęło się od nowa. Okno tarasowe duże 3-skrzydłowe znów było krzywe więc znów zakwalifikowali do wymiany. Po pewnym czasie ...ponownie więc je wyrwali i wymienili. Takich bubli i partactwa nie widziałam nigdy w życiu. Z okien nadal jestem niezadowolona, są nieszczelne, w mrozy od wewnątrz jest masa szronu (nawet lód) - powinnam znowu je reklamować - ale nie wiem już czy chce mi się z tą firmą mieć coś wspólnego czy mam siłę "walczyć" z nimi. Przestrzegam wszystkich przed tą firmą. Myślałam ,że miałam pecha - ale widzę, że jest nas więcej.

pchelek
26-01-2010, 13:09
zula - masz moze fotki - potrzebuje do artykulu o wadach okien PVc [wady montazu]

piotrulex
26-01-2010, 13:34
ja tez tu pisalem wczesniej jednak bedac akurat z samej stolarki raczej zadowolony

w tej chwili jest zdecydowanie inaczej. balkonowe musze w polowie dopychac co by sie zamknelo. a kuchni boki pozaklejalem paierowa tasma bo przy tych mrozach mialem lud od wewnatrz na ramie w miejscu styko ramy i okna

to jest totalna lipa i jak ktos sie pyta o okna to te zawsze podaje jako anty :evil:

pchelek
26-01-2010, 15:01
fotki plizzzzzz tych zaklejonych okien

pchelek
26-01-2010, 15:02
fotki plizzzzzz tych zaklejonych okien

piotrulex
27-01-2010, 07:43
fotki plizzzzzz tych zaklejonych okien

okolice Torunia

zapraszam na kawe i popstrykanie fotek

gdzie ten artykul?

piotrulex
09-03-2010, 07:07
Witam mam tez problem na szczescie z 1 szybą bo pekła od wewnątrz ewidentna wina producenta ale strach mnie bierze na to co czytam o czasie załatwiania reklamacji .Mam pytanie ile lat gwarancji udzielaja w Oknovicie ?

chyba 5 ale nie jestem pewien

Radekxxx
25-03-2010, 14:43
Witam
Ostrzegam wszystkich chcących dokonać zakupu okien w tej firmie.
Zamontowane okna okazały się wadliwe: przy zamykaniu okien balkonowych całe się wyginają, pomiędzy szybami brud, część okien podczas otwierania uchyla się,na 10 rolet 8 się nie opuszcza itd. TRAGEDIA. Od 6 miesięcy reklamuje okna i rolety. Żadnego efektu. Po 3 miesiącach "ekipa" zjawiła się celem oględzin i umówiła się za 2 tygodnie. Minęły kolejne 3 miesiące nikt nie przyszedł.
Wszyscy w tej firmie twierdzą, że sprawę "popychają" efektu żadnego.
Próba kontaktu z dyrektorem firmy też nie jest możliwa..blokuje sekretariat, który na marginesie moja sprawę również "popycha".

a jak nazywa się dyrektor firmy? Pan Nowakowski?

kaktusiki
18-06-2010, 13:14
Witam wszystkich. Jestem nowym forumowiczem. Szkoda tylko, że negatywne doświadczenia skłoniły mnie do zabrania głosu. PRZESTRZEGAM, jeszcze raz PRZESTRZEGAM wszystkich przed zakupem okien firmy OKNOVID BYDGOSZCZ. moja gehenna z tą firmą ciągnie się od stycznia 2007 roku.. Na kilka pisemnych i kilkadziesiąt telefonicznych zgłoszeń reklamacji, nikt do mnie do tej pory nie przyjechał (pomimo zapewnień pisemnych i telefonicznych, zmieniających się kierowników d/s reklamacji), a nie mieszkam na końcu świata, tylko w centrum Gdańska. Wszystkie zarzuty forumowiczów u mnie potwierdzają się w całej rozciągłości. Okna są nieszczelne, krzywe, nie domykają się , nie zostały wyregulowane (posiadam ich 15). FIRMA NIERZETELNA, BEZ ŻADNEGO SZACUNKU DLA KLIENTA. Po długim , bezskutecznym dopraszaniu się o reklamację -pozostała mi droga sądowa.

asia76
22-12-2010, 11:25
Witam,
Podobnie jak inni nieszczęśnicy skorzystałam z oferty tej tragicznej niesolidnej firmy. Oczywiście okna są nieszczelne !!!Brama garażowa którą u nich kupowaliśmy od dołu po 1/2 roku użytkowania zaczeła odchodzić guma od dołu.
Na reklamacje odpowiedzi są zawsze negatywnie rozpatrywane lub przemilczane. Najpierw dowiedzieliśmy się , że nieszczelność okien to wynik tego, że okna jeszcze pracują po 2 latach od założenia. W międzyczasie poprosiliśmy jednego z ich byłych monterów odpłatnie aby to sprawdził okazało się, że nie wynika to z pracy owych okien, ale wadliwości produktu , który nie ma danych elementów . Oczywiście więc złożyliśmy ponownie reklamacje, jednak odpowiedzi nie doczekaliśmy się na powyższe zarzuty. Dla mnie ta firma to zwykli oszuści którzy beszczelnie okłamują swoich klientów chwaląc się wysoką jakością swoich usług i 5 letnią gwarancją jak okazuje się która jest zwykłym śmieciem. Natomiast ich odpowiedzi na reklamacje to pomijanie nie wygodnych dla nich tematów.

rybau
21-01-2011, 15:42
Witam! Mam propozycję dla wszystkich oszukanych i lekceważonych przez Oknovid. Proponuję pozew zbiorowy - minimum 10 osób. Ja już walczę z nimi 5 lat!! Wszystkim zainteresowanym proponuję kontakt ze mną: tel. 63-245 7421 lub 609 104 677 albo r.august @ wp.pl. Pierwsi chętni już są. Pozdrawiam

rybau
21-01-2011, 16:00
Witam! Mam propozycję dla wszystkich oszukanych i lekceważonych przez Oknovid. Proponuję pozew zbiorowy - minimum 10 osób. Ja już walczę z nimi 5 lat!! Wszystkim zainteresowanym proponuję kontakt ze mną: tel. 63-245 7421 lub 609 104 677 albo r.august @ wp.pl. Pierwsi chętni już są. Pozdrawiam

ANNA O
20-04-2012, 10:28
Nie wiem czy zauważyliście, że większość negatywnych opinii jest sprzed kilku lat. Faktycznie wtedy funkcjonowali dość słabo. Ale z tego co wiem zaczynając od zmiany profili na schuco jest coraz lepiej.
Zaryzykowałam i jak na razie jest ok. Montaż i obsługa pomontażowa ok.
Polecam.

koka1
20-04-2012, 22:21
Nie wiem czy zauważyliście, że większość negatywnych opinii jest sprzed kilku lat. Faktycznie wtedy funkcjonowali dość słabo. Ale z tego co wiem zaczynając od zmiany profili na schuco jest coraz lepiej.
Zaryzykowałam i jak na razie jest ok. Montaż i obsługa pomontażowa ok.
Polecam.

Bardzo ciekawe, zwłaszcza taką wiedzę przekazywać w pierwszym poście ...