PDA

Zobacz pełną wersję : Wyko?czenie domu ok. 150 m w stanie surowym zamknietym



Tommaasz
15-11-2003, 13:19
Mam do szanownych czytelników forum dość ogólne i nieco naiwne pytanie. Zastanawiam się ile kosztuje wykonczenie domu w stanie surowym zamkniętym, bez piwnic. Wiem że wszystko zależy od mojego widzimisie i standardu na jaki sie zdecudyuje ale chetnie przeczytam Wasze doswiadczenia. Załóźmy, że dom jest na etapie wszystkich podłączeń do budynku. Muszę więc wykonać instalacje elektr, wod-kanal, grzewcze, położyć tynki, podłogi itp ... :). Dom znajduje się w rejonach Łodzi. Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi.

P.S.
Nie jestem urzędnikiem skarbowym :).

Tommaasz
16-11-2003, 18:33
Może jednak ktoś odpowie i podzieli sie swoimi doswiadczeniami. Bede naprawde wdzieczny. Interesuje mnie informacje nie tylko z okolic z Łodzi ale takze innych rejonów. Myślę że tylko Wwa winduje ceny do góry :). Pozostała część Polski jest raczej podobna.

Teska
16-11-2003, 20:54
u mnie wyniosło do tej pory 120 tys

potrzebuje jescze około 20 tys dom parterowy 150 m.
zaszalałam z piecem-9800 , drzwiami wejsciowymi 5000, kominkiem 5700....ale ogolnie standard sredni

szczecin

Tommaasz
17-11-2003, 14:13
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Ale może ktoś jeszcze :).

Tommaasz
18-11-2003, 21:51
Aż mi sie wierzyć nie che że nikt z szanownych forumowiczów nie wykańczał domu o podbnej powierzchni. A może to jakas zmowa milczenia :). Nie bądźcie tacy tajemniczy. PLEASEEEEEEEEEEE !

Tommaasz
18-11-2003, 21:52
A dla Pani Teska kwiaty ode mnie za odpowiedż. Dziękuje jeszcze raz bardzo.

BK
24-11-2003, 12:32
Myślę że będzie lepiej jak zapdasz pytanie na stronach grup lokalnych - np. wrocławskiej warszawskiej etc.

Pozdrowienia

Tommaasz
24-11-2003, 14:00
Dziękuje za sugestie. Zrobiłem sam trochę głebsze rozeznanie i wyszło mi, że minimum to jakieś 80 tyś. Cena nie obejmuje np. wyposażenia kuchni. Obejmuje natomiast:

1) Wszystkie instalacje
2) Podłogi - panele
3) Ogrzewanie na piec miałowy
4) Tynki gipsowe
5) Szambo ale nie ekologiczne
6) Płytki na ścianach

Myśle że jestem dość bliski prawdy, jeśli się mylę poprawcie mnie :). Mam nadzieje że przeszacowałem :lol: . Przy szacunkach opierałem się na kwotach które podajecie na forum i na wyliczeniach w oparciu o projekt domu.

P.S

Podoba mi sie to budowanie :)

nalaswoj
29-12-2003, 15:53
Wiecie, zadziwiają mnie te wszystkie spekulacje nt. budowy domu 200m2 za 200tys. zł. Ja już mam to za soba i kwota ok. 2000zł/m2 to minimum (u mnie tzn. w Toruniu 2500zł) jakie można założyć za wykończony dom z ogrodzeniem i przyzwoicie wygladającym otoczeniem. Skonfronowałem te wartości z ludzmi, którzy budowali domy i są one nadzwyczaj zbierzne. Zauważcie, iż kwoty 50 tys. za stan surowy, 80tys. za wykończenie itp. domu podawane są najczęściej przez ludzi, którzy planują albo dopiero zaczynają budowę, milczą z kolei ci co co juz mają to za sobą. Nie budowałem domu ani z kartonów, ani też ze złota w pewnych elementach zaszalałem (!?) bo budowałem dla siebie, ale żadnych rewelacji (np. normalna instalacja co+ cwu z cyrkulacją, trochę ogrzewania podłogowego, instalacja wod+kan itd. to wydatek ok.30 tys.zł, śr. 1 m2 postadzki to ok. 100zł, drewniane drzwi wewn.po 1000zł/szt x 12+brama garaż+drzwi zewn., drewniane okna i rolety=30tys.zł, porządna instal.el+rtv+komp.+alarm to 20tys., każda łazienka to wydatek min.10tys. itd. itp.). Reasumując, stan surowy zamkniety to dopiero 1/3-4/10 kosztów budowy, w moim przypadku było to tylko 150tys., tylko co dalej? Tak więc nie wierzcie w bajki, karsnoludki domów nie budują- a jak chce ktoś gładzi np. za 2-3zł za m2 albo kafelkarza po 10-15zł to niech sobie ma. Spójrzcie zreszta na relacje z budowy w "Ładnym domu" nr 1/2004 zobaczcie na jakim są etapie a wydali już 220tys.zł- Wojtek

Feft
02-01-2004, 08:14
Ja wydałem na razie około 80 tys. na wykończenie, planuję jeszcze ok. 40 tys. Obecny etap można sprawdzić na mojej stronie.
Do nalaswoj: drzwi wew. po 1000 zł? Szkoda, że mnie nie stać - moje będą za ok. 350 zł z ościeżnicą.

hijack
05-01-2004, 20:18
Do nalaswoj: 2000-2500PLN/m2 ja zamierzam wydać pod Wawą ok. 1400PLN/m2. Na razie stan surowy (dom 212m2, ściana trójwarstwowa z BK, dach-pełne deskowanie+papa) to wydatek 80 tyś. PLN. Z kosztorysu wynika,że się zmieszczę.

kc
06-01-2004, 08:02
Do Feft: Amen-niech się tak stanie.
Ja jestem na etapie troszkę dalszym (chyba):
Instalacja elektryczna, ocieplenie z tynkiem akrylowym, trwa ocieplanie poddasza. - Koszty całościowe jak dotychczas ok. 85 tys. + ok. 300 l potu
Przede mną:
Instalacje - CO (paliwo stałe - koszty!), CWU+woda zimna, kanał
Tynki wewnętrzne
Podłogi
Itd...
Szacuję koszt na ok. 40 tys. (podobnie jak Ty)
Pozdrawiam

PS
Oby nasze kosztorysy były przeszacowane!

Feft
06-01-2004, 09:24
Ja mam: elektryka, CO+CWU (piec olejowy), tynk wewn., styropian i siatka z klejem na zewnątrz (zabrakło czasu na tynk), drzwi zewn., brama garażowa, ocieplenie między krokwiami. Obecnie robimy sufit podwieszany i prawie skończyliśmy DGP, kominek stoi w garażu i czeka na swoją kolej. :)
Niestety, z mojego kosztorysu nijak nie chce wyjść, że zostanie jakaś kasa. :(
Nie ukrywam, że zanim zacząłem budowę, to byłem wielkim optymistą, że wszystko pójdzie gładko i łatwo. Ale bez tego optymizmu pewnie nigdy bym się nie zdecydował na budowę. Mój pierwszy wstępny kosztorys opiewał na jakieś 160 tys. (czyli ok. 1000 zł/m kw.) i był czas, że byłem pewien, że ująłem wszystko. Na szczęście dla siebie, przed rozpoczęciem budowy nauczyłem się na tyle, że obecny kosztorys jest prawie OK. Szacuję niedoszacowanie na ok. 5% inwestycji.
Pozdrawiam budujących - zawsze liczcie tak, aby Wam się chciało budować!