PDA

Zobacz pełną wersję : Odprowadzenie wody z garażu



MBUNA
02-03-2009, 21:45
Witam!

Jestem na etapie wykonywania kanalizacji sanitarnej i nurtuje mnie pewna sprawa. Zastanawiam się gdzie odprowadzić wodę, która dostanie się wraz z samochodem na posadzkę garażu (topniejący śnieg, deszcz itp.). Pod garażem przelatuje rura kanalizacyjna więc nie byłoby problemu z podłączeniem kratki w podłodze do niej. Obawiam się jednak przedostających się zapachów. Nawet gdy kratka będzie zasyfonowana to często będzie brakowało w niej wody.
Garaż jest w bryle budynku, obniżony względem reszty domu.

Jak rozwiązujecie ten problem?

Może jakaś studzienka bezodpływowa pod posadzką?

majki
02-03-2009, 21:56
U nas kratka zbierająca w garażu będzie wpięta do drenażu wokół domu. Odpowiednia rurka już od etapu kanalizy pod budynkiem.

pozdrawiam, majki

edde
02-03-2009, 23:12
ja planuje odpływ liniowy zasyfonowany, może z odstojnikiem (separatorem) podłączony do kanalizacji sanitarnej

raffran
02-03-2009, 23:21
My mamy odplyw liniowy z garazu odprowadzony wraz z deszczowka z rynien do studni chlonnej.

jacekp71
02-03-2009, 23:40
Zastanawiam się gdzie odprowadzić wodę, która dostanie się wraz z samochodem na posadzkę garażu (topniejący śnieg, deszcz itp.).

bez przesady ;-) nie wwieziesz tyle wody na aucie,
ale odpływ może się przydać np. do zmycia posadzki lub umycia samochodu,

Lenart
03-03-2009, 08:40
mam dokładnie taki sam problem,
nie ma niestety takich syfonów (no może jakieś dziwaczne są, ale dla
dużej różnicy poziomów)
ja wbudowałem ten kwadratowy odstojnik z pokrywą i będę kombinował :
wstawię płytkę przedzielającą na pół na wysokość żeby był przelew,
nad tym lekką (na twardym styropianie oklejonym folią?) klapkę która jak wyschnie woda to opadnie i zatka zapachy.
Proste i myslę że będzie działać

Marek30022
03-03-2009, 08:45
mieszkam od 2005 r. Mam kratkę w garażu i odpływ wody wyprowadzony na zewnątrz i połączony z odpływem wody z rynien ale jak dotąd to wody w garażu nie widziałem.

Henryk51
03-03-2009, 09:16
Mam kratki w garażu od kilu lat. Jeszcze nie spotkałem się z koniecznością ich użycia. Ilość wody pochodzącej ze śniegu jest tak niewielka że tak czy inaczej rozlewa się po podłodze nie docierając do kratki. W moim garażu i w pralni kratki podłączone są do kanalizacji deszczowej. Mimo nieuzupełniania wody w syfonach z tych kratek nie śmierdzi. Kratka u córki podłączona jest do kanalizacji sanitarnej i tam została zaślepiona gdyż śmierdziało a nie jest potrzebna. Fabryczne kratki dostosowane do ciężaru samochodu mają syfony.
Kratka u córki umieszczona jest pionowo nad główną magistralą kanalizacyjną skąd po wyjęciu syfonu jest swobodny dostęp do przepychania tych rur.

Hans Kloss
03-03-2009, 09:52
A ja u siebie nie mam żadnej kratki, za to mam spadek na posadzce w kierunku bramy garazowej i podjazd z kostką też ze spadkiem w kierunku gramy wjazdowej. Mieszkam juz 3ci rok i nigdy nie odczułem problemu braku takiej kratki. Gdy wjeżdzam zaśniezonym samochodem, woda ze śniegu spływa przez brame garażową na zewnątrz (uszczelka na dole nigdy nie jest wodoszczelna). Jest jej na tyle niewiele, że wsiąka w fugi kostki na podjeździe zanim gdziekolwiek zrobi kałużę.
Nie neguję zalet kratek odpływowych w garażu, ale każde techniczne rozwiązanie ma swoje koszty - a to sie przytka, a to śmierdzi itd. Moje rozwiązanie jest bezobsługowe :D

MBUNA
03-03-2009, 21:36
Dziękuję za odpowiedzi.

Chyba zdecyduję się na kratkę (z odwodnieniem liniowym) podłączoną do rury drenarskiej (ok. 3m) bezodpływowej wychodzącej poza budynek pod poziomem gruntu.

Myślę też, czy nie zrobić samego odwodnienia liniowego bez żadnego odpływu.

Pozdrawiam

efilo
06-03-2009, 08:39
można prosić o jakiś przykład takiego odpływu do garażu? musze nabyć i nie wiem jak ruszyć temat :-?

raffran
06-03-2009, 08:51
Prosze moze cos takiego
http://www.hauraton.com/pl/
http://www.aspph.pl/index.php?pid=2
http://www.plastmo.pl/katalog/odw.php?element=97
Wyglada to mniej wiecej tak i jest do kupienia rowniez i w Casto ,Raab Karcher i mysle ze winnych marketach budowlanych takze.

efilo
06-03-2009, 09:05
Dzięki raffran

Chapeau bas że Ci się chciało

pablitoo
06-03-2009, 10:47
Zastanawiam się gdzie odprowadzić wodę, która dostanie się wraz z samochodem na posadzkę garażu (topniejący śnieg, deszcz itp.).

bez przesady ;-) nie wwieziesz tyle wody na aucie,
ale odpływ może się przydać np. do zmycia posadzki lub umycia samochodu,

U mnie w garażu kratka połaczona z kanalizacją budynku - jeszcze nigdy nie czułem smrodu z kanalizy z powodu wyparowania wody z jej syfonu - a nie pamiętam kiedy dolewałem do niego wody ...
Kratka w garażu przydaje się bardzo - czy to w zimie jak samochód ottaje i śnieg się stopi na podłogę, czy to w lecie podczas mycia i sprzątania garażu .

Zaraz przed wjazdem do garażu w kostce brukowej podjazdu mam zamontowane odwodnienie liniowe połaczone z odpływem deszczówki do systemu odwodnienia .