PDA

Zobacz pełną wersję : dajecie folię paroiz. pomiędzy wełnę Rockwoola i płyty KG ?



tyborek74
03-03-2009, 11:01
Witam,

mam dylemat.
Ocieplamy poddasze wełną Rockwoola (Megarock + Rockmin). Producent zaleca położenie folii pod płyty K-G wyłącznie w pomieszczeniach wilgotnych (u nas łazienka), natomiast na Forum przeważają głosy, że folia paroizolacyjna (w granicach 2-6 g/m2/24h) powinna być zastosowana w każdym pomieszczeniu.

Jak zrobiliście u siebie ??? Może wełna Rockwoola ma jakieś specyficzne parametry :o

pozdr

mario1976
03-03-2009, 11:03
Jak zrobiliście u siebie ??? Może wełna Rockwoola ma jakieś specyficzne parametry :o

pozdr

Takie same specyficzne jak wszystkie inne. Ja dałem folie wszędzie. Koszt raczej mało zauwazalny przy normalnej-żółtej folii + taśma dwustronna. Robota także jest już przyjemnością jak się profile skończyło i walkę z wełną.

Trociu
03-03-2009, 11:54
tak samo jak Mario. Folię dałem wszędzie. I ten plus, że jak ją się już położy, to na głowę się nic nie sypie.

escape
03-03-2009, 13:17
U nas folia paro jest wszędzie .....

zbigmor
03-03-2009, 13:23
Witam,

mam dylemat.
Ocieplamy poddasze wełną Rockwoola (Megarock + Rockmin). Producent zaleca położenie folii pod płyty K-G wyłącznie w pomieszczeniach wilgotnych (u nas łazienka), natomiast na Forum przeważają głosy, że folia paroizolacyjna (w granicach 2-6 g/m2/24h) powinna być zastosowana w każdym pomieszczeniu.

Jak zrobiliście u siebie ??? Może wełna Rockwoola ma jakieś specyficzne parametry :o

pozdr



Folia nie jest konieczna w pomieszczeniach suchych. To prawda. Trzeba tylko zdefiniować pomieszczenia suche i nie dopuszczać innych warunków w tych pomieszczeniach. Życie pokazuje, że prościej i taniej jest założyć folię wszędzie.

majki
03-03-2009, 13:31
Wszędzie folia paroizolacyjna "srebrna".

pozdrawiam, majki

FlashBack
03-03-2009, 15:27
Wszędzie folia paroizolacyjna "srebrna".

pozdrawiam, majki

to jakas specjalna? bo na pytanie o "srebrna" to w sklepach mowia, ze maja tylko zolta lub biala.

Trociu
03-03-2009, 15:40
Wszędzie folia paroizolacyjna "srebrna".

pozdrawiam, majki

to jakas specjalna? bo na pytanie o "srebrna" to w sklepach mowia, ze maja tylko zolta lub biala.To ta odbijająca promieniowanie cieplne - alumioniowa

FlashBack
03-03-2009, 15:47
Wszędzie folia paroizolacyjna "srebrna".

pozdrawiam, majki

to jakas specjalna? bo na pytanie o "srebrna" to w sklepach mowia, ze maja tylko zolta lub biala.To ta odbijająca promieniowanie cieplne - alumioniowa

aaa :D no jasne hehe nie zalapalem
zbyt duzo zachodu w jej uzlozeniu a i ceny no, no 3-12 zl od metra :/

bladyy78
03-03-2009, 19:30
Ja również wszędzie folia z powłoka aluminiową.

majki
03-03-2009, 20:03
aaa :D no jasne hehe nie zalapalem
zbyt duzo zachodu w jej uzlozeniu a i ceny no, no 3-12 zl od metra :/

Chyba, że układa ekipa :wink:
A cena do pominięcia w całości domu.

pozdrawiam, majki

FlashBack
03-03-2009, 20:08
aaa :D no jasne hehe nie zalapalem
zbyt duzo zachodu w jej uzlozeniu a i ceny no, no 3-12 zl od metra :/

Chyba, że układa ekipa :wink:
A cena do pominięcia w całości domu.

pozdrawiam, majki
no jezeli znasz zasady i warunki jakie trzeba spelnic dla wykonania paroizolacji tym rodzajem folii to, tak mozesz obejsc sie bez ekipy. to tak w kwestii wyjasnienia mojego okreslenia -> duzo zachodu. bo jak widze nie zlapales.

majki
03-03-2009, 20:10
aaa :D no jasne hehe nie zalapalem
zbyt duzo zachodu w jej uzlozeniu a i ceny no, no 3-12 zl od metra :/

Chyba, że układa ekipa :wink:
A cena do pominięcia w całości domu.

pozdrawiam, majki
no jezeli znasz zasady i warunki jakie trzeba spelnic dla wykonania paroizolacji tym rodzajem folii to, tak mozesz obejsc sie bez ekipy. to tak w kwestii wyjasnienia mojego okreslenia -> duzo zachodu. bo jak widze nie zlapales.

To wyjaśnij proszę i mnie i pewno innym zainteresowanym z czym jest ten "zachód" ?
I nie wiem kto nie załapał - przecież napisałem, że układała ekipa, nie ja :roll:

pozdrawiam, majki

FlashBack
03-03-2009, 20:38
aaa :D no jasne hehe nie zalapalem
zbyt duzo zachodu w jej uzlozeniu a i ceny no, no 3-12 zl od metra :/

Chyba, że układa ekipa :wink:
A cena do pominięcia w całości domu.

pozdrawiam, majki
no jezeli znasz zasady i warunki jakie trzeba spelnic dla wykonania paroizolacji tym rodzajem folii to, tak mozesz obejsc sie bez ekipy. to tak w kwestii wyjasnienia mojego okreslenia -> duzo zachodu. bo jak widze nie zlapales.

To wyjaśnij proszę i mnie i pewno innym zainteresowanym z czym jest ten "zachód" ?
I nie wiem kto nie załapał - przecież napisałem, że układała ekipa, nie ja :roll:

pozdrawiam, majki

Prosze mi wybaczyc, popatrzylem w dziennik i powiem tak, sliczny domek i az zal serce sciska patrzac na te strzepy dobrej i drogie paroizolacji. I w powyzszym nie widze sensu tlumaczenia bo do zachodu ekipie zabraklo paszportow.

majki
03-03-2009, 20:42
No to w powyższym właśnie jest dużo do tłumaczenia, bo w razie czego mogę żądać od ekipy poprawiania, tylko musze wiedzieć co ?
Jakie strzępy ?
Jakoś tak mniej enigmatycznie proszę :wink:

pozdrawiam, majki

FlashBack
03-03-2009, 20:55
No to w powyższym właśnie jest dużo do tłumaczenia, bo w razie czego mogę żądać od ekipy poprawiania, tylko musze wiedzieć co ?
Jakie strzępy ?
Jakoś tak mniej enigmatycznie proszę :wink:

pozdrawiam, majki
na marginesie, nie jestem osoba prawnie umocowana do wydawania sadow tym bardziej wystepowania w roli rzeczoznawcy, ale...
ale pod caloscia plytowania nie ma pan ciaglosci paroizolacji. juz sam fakt obrobienia okna (wylazowego) bez wyprowadzenia zakladow paroizolacji powinno wlaczyc panu alarm. sposob polozenia pozostalej paroizolacji z "refleksem" nie daje nic procz ... no wlasnie ani nie hamuje "ciepla" a co dopiero pare wodna, szczegolnie w tak newralgicznych miejscach jak naroza. kazde plytowanie ma swoja "podszewke" z folii ktore w/g zalaczonych fotografi nie sa ze soba polaczone.
jezeli moje uwagi sa bledne bardzo za to, przepraszam.

EZS
03-03-2009, 21:05
no patrzcie
to ja mam folię ale paroprzepuszczalną Corotop
Jestem bardziej trendy czy be? :roll:

PS welna nad nią jest sucha, sprawdzaliśmy
ale wilgotność w domu nała, 40-50%. Może mi ta para ucieka przez folie 8)

FlashBack
03-03-2009, 21:06
no patrzcie
to ja mam folię ale paroprzepuszczalną Corotop
Jestem bardziej trendy czy be? :roll:

PS welna nad nią jest sucha, sprawdzaliśmy
ale wilgotność w domu nała, 40-50%. Może mi ta para ucieka przez folie 8)

oczywiscie, ze bardziej trendy.

majki
03-03-2009, 21:07
No to w powyższym właśnie jest dużo do tłumaczenia, bo w razie czego mogę żądać od ekipy poprawiania, tylko musze wiedzieć co ?
Jakie strzępy ?
Jakoś tak mniej enigmatycznie proszę :wink:

pozdrawiam, majki
na marginesie, nie jestem osoba prawnie umocowana do wydawania sadow tym bardziej wystepowania w roli rzeczoznawcy, ale...
ale pod caloscia plytowania nie ma pan ciaglosci paroizolacji. juz sam fakt obrobienia okna (wylazowego) bez wyprowadzenia zakladow paroizolacji powinno wlaczyc panu alarm. sposob polozenia pozostalej paroizolacji z "refleksem" nie daje nic procz ... no wlasnie ani nie hamuje "ciepla" a co dopiero pare wodna, szczegolnie w tak newralgicznych miejscach jak naroza. kazde plytowanie ma swoja "podszewke" z folii ktore w/g zalaczonych fotografi nie sa ze soba polaczone.
jezeli moje uwagi sa bledne bardzo za to, przepraszam.

O matko "pan" - bez przesady ... :wink:
Co do ciągłości paroizolacji, to jej być wydaje mi sie nie może, bo każdy z pokoi / pomieszczeń, ma "swój sufit". Czyli ścianka działowa "odcina" paroizolację od kolejnego pomieszczenia ... Nie wiem czy dobrze klaruję :roll:
To okno wyłazowe będzie jeszcze przerabiane - na zwykłe - dzięki za zwrócenie uwagi, w trakcie prac ja przypilnuję, by tam było wszystko ok.
Folia była klejona na taśmę dwustronnie klejącą do rusztu z zakładkami po 15 cm
Na to szła dopiero płyta, więc wydaje mi się, z tego co widziałem w poszczególnych etapach jest pod całościa płyt.
Ale tak jak piszę w konkretnym pomieszczeniu. Folię dzielą / przerywają ścianki działowe wystające na poddaszu.
Folia jest ( była ) powywijana na brzegach. Część juz obcięta, gdzie niegdzie jeszcze kawałki wystają.
Faktycznie może na zdjęciach wszystkiego nie widać, już większej wiwisekcji domu nie zrobię :lol:
Dziękuję za uwagi.

FlashBack
03-03-2009, 21:13
kazdy ze skosow laczacach sie w koszu ("nad salonem") ma odzielna paroizolacje tak bynajmniej widze ze zdjec, co do sufitow sza. temat czy laczyc profile czy nie pozostawiam bieglym bo tu co "kraj" to obyczaj.
z racji, ze ma Pan stelaze firmy "Lafarge" jak i pewnie plyty g/k to bardziej przyda sie opinia ich przedstawiciela technicznego.

tyborek74
04-03-2009, 05:48
OK, umocniliście mnie w przekonaniu, że warto


dziękuję i pozdr