PDA

Zobacz pełną wersję : Nadproża YTONG - inne ułożenie niż instrukcja nakazuje



michalp
03-03-2009, 13:17
Witajcie,

W związku z tym, że chcę obniżyć wysokość otworu drzwiowego (mam 231 cm, a ma być 211 cm) pomyślałem, że pod obecne nadproże po prostu włożę nadproże Ytonga, które ma wysokość 24 cm, a szerokość 20 cm. Ale musiałbym je włożyć szerokością jako wysokość.

Czy mogę tak zrobić bez obawy, że coś się stanie? To Ytongowskie nadproże nie będzie przenosiło żadnych obciążeń, bo nad nim będzie właściwe.

A może inny sposób wypełnienia tych 20 cm?

Michał

michalp
03-03-2009, 13:40
Taka myśl mi wpadła - a może uzupełnić to syropianem? Zostało mi trochę z fundamentu - tego twardego. Położyć to warstwami, obkleić siatką.

Ale czy nie będzie pękać od "trzaśnięć" drzwiami czy w ogóle od naprężeń, jakie będą później powstawać?

Michał

kaltam
03-03-2009, 17:46
Jak nie przenosi obciążeń to możesz włożyć co chcesz byle nie spadło ci na głowę. Oczywiście Twój pomysł musi Tobie pasować. Rób.

lukasz_p
03-03-2009, 18:37
Witajcie,

W związku z tym, że chcę obniżyć wysokość otworu drzwiowego (mam 231 cm, a ma być 211 cm) pomyślałem, że pod obecne nadproże po prostu włożę nadproże Ytonga, które ma wysokość 24 cm, a szerokość 20 cm. Ale musiałbym je włożyć szerokością jako wysokość.

Czy mogę tak zrobić bez obawy, że coś się stanie? To Ytongowskie nadproże nie będzie przenosiło żadnych obciążeń, bo nad nim będzie właściwe.

A może inny sposób wypełnienia tych 20 cm?

Michał

Moim zdaniem jak najbardziej. Musisz jednak podkuc stare aby na czymś osadzic Ytonga.