PDA

Zobacz pełną wersję : Pompa ciepla z rekuperatorem i klimatyzacja



mario0658
04-03-2009, 03:48
Dopiero jestem przed 1 lopata ale juz w tej chwili szukam rozwiazan , ktore pomoga mi zmiejszyc rachunki ,lecz rownie wazna sprawa jest dla mnie wygoda uzytkowania i aby systemy pracujace w domku nie kolidowaly ze soba.
Szukajac kompleksowego rozwiazania natknolem sie w firmie viessman na system jak w temacie.Moze wkleje maila otrzymanego od przedstawiciela wspolpracujacego z nimi :

Centrala energetyczna Comfobox (13,3 kW) – 65 000,00 PLN netto;
w skład, której wchodzi:

- pompa ciepła o mocy 13,3 kW;

- rekuperator z wymiennikiem przeciwprądowym, o wyd. 500 m3/h (sprawność 90%);

- zasobnik CWU 400l.

Gruntowy solankowy wymiennik ciepła Comffond-L – 3 700,00 netto.
Z naszej strony możemy zaoferować jeszcze system kanałów rozprowadzających powietrze do pomieszczeń. Wycena będzie jednak możliwa w oparciu o projekt wykonawczy (przy wyborze naszej oferty bezpłatny) – orientacyjny koszt instalacji to ok. 10 000,00 PLN netto.

W zalaczeniu przesylam karty katalogowe ww urządzeń. W przypadku dodatkowych pytan proszę o kontakt telefoniczny.

Artur Winiarski

Specjalista ds. Technicznych



Zehnder Polska Sp. z o.o.
Tel. +48 71 367 64 24
Fax. +48 71 367 64 25

mob. 0048 605 513 543

www.zehnder.pl
[email protected]

Dodam , ze jest to w praktyce jedna skrzynak w ,ktorej miesci sie rekuperator wraz z pompa ciepla. Zasobnik z woda stoi osobno. W kolejnym mailu uwzgledniona zostala rowniez klimatyzaja (jest realizowana centralnie przez rekuperato - wstawiony wymiennik w kanale zasysajacym)
Calosc wyceniono bez robocizny na 78 tys.

I tu pojawia sie pytanie czy ktos slyszal cos o tym sprzecie ?
Postaram sie wkleic broszury i wstawic linki do nich.
Na ich stronie nie znalazlem zadnego info o tym systemie.....

znalazlem ciut info :
http://www.comfosystems.ch/open.php/PP310%20D%20ComfoBox

retrofood
04-03-2009, 07:04
to wszystko było na forum wiele razy. poszukaj.

mario0658
04-03-2009, 07:14
Potrafie uzywac funkcjii szukaj , lecz nie znalazlem niczego na temat tego rozwiazania.
Moze ktos z forumowiczow planuje go zastosowac , lub posiada....
Wszystkie uwagi mile widziane

cooler1979
04-03-2009, 08:33
Pan Stasio tymi odpowiedziami , że trzeba użyć funkcji szukaj nabija sobie chyba ilość postów.Jestem ciekawy odpowiedzi jak sprawuje się dany zestaw w praktyce , ponieważ siostra też zaczyna się budować i szukamy kompleksowego zestawu grzewczego .

retrofood
04-03-2009, 09:38
Pan Stasio tymi odpowiedziami , że trzeba użyć funkcji szukaj nabija sobie chyba ilość postów.Jestem ciekawy odpowiedzi jak sprawuje się dany zestaw w praktyce , ponieważ siostra też zaczyna się budować i szukamy kompleksowego zestawu grzewczego .
miałem dobre intencje, bo tego są dziesiątki stron. A ilość postów nie przekłada się na kasę, więc mi na nich nie zależy.

cooler1979
04-03-2009, 09:51
To się ciesze. Tylko że to ostatnio któryś tam z kolei post "użyj funkcji szukaj". Jak taki jesteś obcykany w tym forum to puść linka z odpowiedzią a jak jej nie znasz to nic nie pisz.

mario0658
04-03-2009, 10:09
Naprawde przeszukalem cale forum. Owszem z tej firmy mozna znalezc opinie na temat grzejnikow i rekuperacjii ale zadnego info o takim "kombajnie"
Wydaje mi sie ze to jest to czego szukam z naciskiem na "wydaje"

Za ta cene jaka nalezy wydac i to raz na zawsze, staram sie wysluchac wszystkich opinii zanim podpisze zamuwienie :)
Naprawde cenie sobie uwagi innych specow w temacie ,jak i laikow ,ktorzy uzytkuja podobne systemy (kombajny)

coulignon
04-03-2009, 19:52
– 65 000,00 PLN netto;


Wydaj z tego połowę na dodatkowe docieplenie domu, normalny rekuperatori gzrejniki elektryczne. Za druga połowę grzej pradem przez 25 lat. Jak dla mnie ta kwota wykliucza sensowność inwestycji.