PDA

Zobacz pełną wersję : PIENI?DZE Z KASY MIESZKANIOWEJ -jak wydawa??



daruś
16-11-2003, 17:39
W czerwcu tego roku otrzymałem pieniądze z Kasy Mieszkaniowej. Czy będę mugł ,przy rozliczaniu się zUrzędem skarbowym wliczyć wydatki na budowę poniesione od początku tego roku czy poniesione od momętu wygaśnięcia umowu z Kasą a może tylko te które poniosłem od chwili otrzymania przelewu na konto ? I czy muszę wydać je wszystkie aby nie zwracać podatku wraz z odsetkami ?!

Luśka
16-11-2003, 22:27
W czerwcu tego roku otrzymałem pieniądze z Kasy Mieszkaniowej. Czy będę mugł ,przy rozliczaniu się zUrzędem skarbowym wliczyć wydatki na budowę poniesione od początku tego roku czy poniesione od momętu wygaśnięcia umowu z Kasą a może tylko te które poniosłem od chwili otrzymania przelewu na konto ? I czy muszę wydać je wszystkie aby nie zwracać podatku wraz z odsetkami ?!

Tylko te wydatki, których dokonałeś po otrzymaniu przelewu na konto. A wydać musisz do końca roku kalendarzowego.

misiek72
17-11-2003, 14:28
Jeszcze w zeszłym roku obowiązywał przepis, że nie musiałeś mieć żadnych rachunków, wystarczyło tylko twoje pisemne oświadczenie "...że wszystkie pieniądze otrzymane z Kasy Mieszkaniowej zostaną przeznaczone na cele wymienione w ustawie..." (czli budowa domu, rozbudowa, adaptacja... itp.)

Jak jest teraz nie wiem, sprawdź; nie słyszałem żeby coś się zmieniło.

Pzdr.

Uller
17-11-2003, 14:44
Jeszcze w zeszłym roku obowiązywał przepis, że nie musiałeś mieć żadnych rachunków, wystarczyło tylko twoje pisemne oświadczenie "...że wszystkie pieniądze otrzymane z Kasy Mieszkaniowej zostaną przeznaczone na cele wymienione w ustawie..." (czli budowa domu, rozbudowa, adaptacja... itp.)
Pzdr.
Rzeczywiście, w zeszłym roku nikt nie wymagał od nas rachunków, tak jak nikt ich nie wymagał od nas przy korzystaniu z dużej ulgi budowlanej. Jednak mogą w każdej chwili przyjść sprawdzić. W dodatku jeżeli bierze się również kredyt z kasy mieszkaniowej to należy środki wykorzystać w przeciągu 6 miesięcy i bank nas rozlicza na podstawie przedstawionych rachunków. Z doświadczenia wiem także że w przypadku systematycznego spłacania kredytu nie ma problemu z przedłużeniem okresu rozliczeniowego o kolejne 6 miesięcy.

pyzia
17-11-2003, 15:20
pieniądze musisz wydać wszystkie a czy liczą się wydatki wcześniejsze - spytaj w "swoim" US