PDA

Zobacz pełną wersję : Niezadowoleni z drewna na podłogówce - dlaczego ?



Jerry304
04-03-2009, 09:19
Podłogówkę mam rozłożoną w całym domu .Parter planujemy wykaflować, no i dobrze :lol: ale górę moja małżonka postanowiła pokryć drewnem :-? - szukam opinii użytkowników niezadowolonych z takiego rozwiązania.

raffran
04-03-2009, 09:42
Temat poruszany juz nie raz na forum,trzeba troche poszukac.
To,ze pisze tutaj wcale nie znaczy ze jestem niezadowolony z tego co mam.
Caly parter za wyjatkiem wc i kawalka podlogii przy drzwiach wejsciowych, gdzie jest kamien naturalny oraz cale pietro z wyjatkiem lazienki-kafle mamy pokryte panelami drewnianymi(BalticWood). Jedyna roznica jaka widzimy pomiedzy panelami,a np kamieniem jest roznica w temp.podlogi, 1st.C na rzecz kamienia. Tak w skrocie to wszystko,moze teraz inni.

Beauty
04-03-2009, 11:43
też się zastanawiam nad podłogami drewnianymi na podłogówke ,zasięgnęłam opinii kilku stolarzy i kazdy mowi co innego.Upieram sie przy litych dechach i w dalszym ciągu nie wiem jaka ma być ich grubość i ewentualnie max długość?zaznaczę ,ze dom będzie ogrzewany będzie pompą ciepła i temp.bedzie stała.

listek
04-03-2009, 11:48
Na stronie KISANA sa podane parametry oporu cieplnego dla róznych materiałów.
Są tez tabele doboru i przykłady obliczeń.
Co do drewna: panele i parkiet do 10mm są mozna stosowac.

pblochu
04-03-2009, 11:58
panele, parkiet warstwowy do 14mm.
Drewno lite (tylko gatunki stabilne dąb , merabu, jatoba) do 22mm
No chyba że budujesz 3- litowca lub pasywniaka to wtedy możesz grubsze

q-bis
04-03-2009, 11:59
... szukam opinii użytkowników niezadowolonych z takiego rozwiązania....

Drodzy forumowicze, przestańcie bić pianę i uszanujcie wolę założyciela wątku-inaczej się niczego nowego nie dowiemy... :roll:

witu102
04-03-2009, 12:19
ale szukasz opinii czy niezadowolonych, żeby żonie pokazać, że w sypialni też musi mieć płytki?? bo takie wyszukiwanie opinii wg potrzeby to nic innego jak demagogia...rozumiem, że politycy tak u nas robią i na dodatek za to im płacimy, ale żeby żonę oszukiwać...

Jerry304
04-03-2009, 12:59
Byłbym wdzięczny za informacje (myślę ,że wielu z nas się one przydadzą) o zagrożeniach związanych z drewnem na podłogówce ,opartych o własne obserwacje( swoich podłóg).
Mam nadzieję ,że ujawnią się osoby , które więcej drewna na podłogę by nie położyły (oczywiście z informacją -DLACZEGO) :wink:

Beauty
04-03-2009, 20:11
Mam nadzieję ,że ujawnią się osoby , które więcej drewna na podłogę by nie położyły (oczywiście z informacją -DLACZEGO) :wink:
Również mam taką nadzieję :wink:

civic9
04-03-2009, 21:01
Byłbym wdzięczny za informacje (myślę ,że wielu z nas się one przydadzą) o zagrożeniach związanych z drewnem na podłogówce ,opartych o własne obserwacje( swoich podłóg).


no to jeśli chodzi o zagrożenia, to jednak trzeba dbać o parametry - wilgotność (przede wszystkim) i temperaturę. zawsze trzeba, ale przy podłogówce chyba bardziej i/lub łatwiej stracić kontrolę nad tymi parametrami. widziałem jak "na moich oczach" się szpary robiły (była wilg. dużo poniżej 30% i grzanie). na szczęście parkiet był jeszcze w stanie surowym i parkieciarze jakoś z tego wyszli. sytuacja została opanowana, staram się trzymać parametry i teraz już jest ok, póki co znowu bez szpar. pytanie jak będzie po kilku sezonach - na wszelki wypadek wmawiam sobie, ze że szparami też będzie ok :)

szligrze
04-03-2009, 21:38
Jeśli "drewno" będzie termicznie przygotowane do ogrzewania podłogowego nic nie będzie się działo.