PDA

Zobacz pełną wersję : projekt JULKA pracownia MG PROJEKT



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

damas
04-03-2009, 10:41

agnie-cha
04-03-2009, 21:03
witam też nam się podoba ale nie ma mało pom gospodarczych i maluńką kuchnię

damas
05-03-2009, 07:52
My z mężem zastanawiamy się nad projektem Julka z mg projekt i projektem Dandys 2 z Domeny. Co do kuchni to wydaje mi się, że są prawie takie same, a co do pomieszczeń gospodarczych to rzeczywiście nie są za wielkie i tu też mamy dylemat czy nie zrobic częściowego podpiwniczenia pod garażem (z wejściem od strony ogrodu). Dandysa 2 już widzieliśmy i jesteśmy prawie do niego przekonani, jednak Julki jakoś nikt nie buduje:( Jest ciut mniejsza no i nie ukrywamy że względy ekonomiczne mają znaczenie:)

akuaku
12-03-2009, 20:11
Cześć!
A jednak buduje ;)
Mamy nadzieję, że nie jesteśmy jedynymi, którzy zdecydowali się na ten projekt.
Budowę Julki zaczynamy wiosną, czekamy obecnie na pozwolenie na budowę. Kuchnia jest niewielka, ale chyba wystarczy (mniej sprzątania), no i obok jest spiżarka.
Projektu szukaliśmy bardzo długo - trudno było pogodzić względy ekonomiczne (wielkość), funkcjonalność, wygląd itp. Julka chyba jest kompromisem przynajmniej na razie nam się tak wydaje, gdy jest w "formie papierowej". Zweryfikuje się to zapewne jak zacznie powstawać w świecie realnym (oby pozytywnie).
Pozdrawiamy

kluchab
13-03-2009, 09:43
Witam
Cieszę się że jest ktoś zainteresowany Julką
Też podoba nam się ten projekt i chyba w tym roku zaczniemy budowę , na razie zaczymy papierologję. Domek wydaje się mały a jednak z dużą przestrzenią. Biorę pod uwagę również projekt Fokus i Faworyt.
Pozdrawiam
:)

damas
13-03-2009, 14:22
No nareszcie ktoś odpowiedział :D My też chcemy zacząć w tym roku, jak na razie to mamy małe problemy z przepisem działki, jednak jesteśmy dobrej myśli. Mam nadzieję, że ktoś z Was wrzuci jakieś fotki z realizacji, nie ukrywam, że bardzo się przydają! Jeżeli będziecie mieli już więcej konkretnych informacji odnośnie projektu, proszę piszcie, bo my ciągle nie wiemy który projekt wybrać :roll:

agnie-cha
15-03-2009, 09:21
............ właśnie my też jeszcze nie wybraliśmy , myślimy nad edytą , ew benedyktem , Julka jest śliczna ale ja nie lubię takich domów gdzie każdy jak wejdzie to jednym spojrzeniem ogarnia cały parter łącznie z kuchnią . Wejście do łazienki na parterze praktycznie z salonu, przeniosłabym ją w miejsce przejścia do garażu, trochę na uboczu.
Koleżanka ma podobnie usytuowaną łazienkę i jest bardzo niezadowolona , uważa że jest to krępujące, zwłaszcza dla gości.

konarski
30-03-2009, 23:55
Witam! Widzę, że nie tylko mi i Żonie podoba się ten projekt! Co ciekawe, wszyscy jesteśmy na podobnym etapie, czyli papierki, papierki, papierki... W styczniu złożyliśmy wniosek na opracowanie planu zagospodarowania przestrzennego, dostaliśmy juz pozytywną odpowiedż od Starosty, Zarządu Dróg Powiatowych oraz Zarządu Melioracji, ale podobno (tak jak mówił mi architekt z którym podjałem współpracę), jeszcze nie dostaliśmy wszystkich dokumentów (wiecie jakich?). Nasze wstępne plany sa takie, aby w tym roku załatwić wszelkie formalności i ogrodzić działkę. Jak dobrze pójdzie, to może na koniec roku pomyślimy o fundamentach. Prace te planujemy wykonać z budżetu bieżącego, a na początku 2010 roku zaczniemy sie starać o jakiś kredyt, bo teraz to chyba nawet nie ma szans, patrząc na to co się dzieje na rynku (kryzys!).

Zachęcam Was do opisywania Waszych zmagań z budową, może jakieś zdjecia? Chociażby działeczek na których planujecie wybudować dom swoich marzeń :) Nasza działka widoczna na ZUMI.PL, zaznaczona na żółto, lewy dolny róg: http://konarski.eu/data/dzialka.jpg

konarski
01-04-2009, 08:27
O to moja działeczka

Piekna okolica.

Jakie zmiany planujecie wprowadzic w projekcie? W moim przypadku zmiany beda dotyczyly tylko parteru, a mianowicie:
1. Pomieszczenie gospodarcze 6.39m/kw zostanie zaadoptowane na lazienke, natomiast WC na pomieszczenie gospodarcze.
2. Z pomieszczenia gospodarczego w garazu beda drzwi na zewnatrz budynku (zamiast okna).
3. Stryszek nad garazem zostane zaadoptowany na gabinet.
http://konarski.eu/julka/parter.gif

Ps. Dostalismy wczoraj projekt zagospodarowania przestrzennego dla naszej dzialki!

konarski
02-04-2009, 07:59
Myslimy o zwiększeniu domu ale to zależy ile taka adaptacja by kosztowała.
Nam właśnie ten projekt podpasował metrażem, a to dlatego, że chcielibyśmy skorzystać z dofinansowania od państwa(chodzi o projekt "Rodzina na swoim"), a jak wiadomo, dotyczy on domów o powierzchni do 140m/kw.

konarski
06-04-2009, 22:59
Wydaje mi sie, ze to calkiem dobra cena, oczywiscie w zaleznosnci jaki region Polski. (?)
My w sobote bylismy u architekta, powiedzial nam, zebysmy kupili gotowy projekt Julki bo zmiany jakie chcemy do niego wprowadzic sa na tyle kosmetyczne, ze nie warto tego rysowac od podstaw tak jak wstepnie planowal. Podpisalismy tez pare dokumentow i upowaznien aby mogl dalej zaltawiac ta cala papierkologie, fajnie, ze nas w tym wyrecza bo na tygodniu jestesmy 140km od miejsca gdzie sie bedziemy budowali i bylyby problemy z dostarczaniem tych dokumentow do odpowiednich urzedow. W miedzyczasie geodeta zaczal rysowac mapke do celow projektowych, bo okazalo sie, ze wstrzymal sie z tym do czasu jak nie otrzymamy decyzji o zagospodarowaniu przestrzennym na ta dzialke.

niewid
07-04-2009, 16:20
Witajcie. Projekt Julka wygląda bardzo ładnie, choć mógłby być z 10/20 metrów większy. Wiem że to jest stosunkowo nowy projekt, ale czy ktoś go już wybudował lub jest w posiadaniu zdjęć?

Wcześniej dość dokładnie przyglądałem się wątkowi opisującego projekt Faworyt 2 też MG Projektu. Już niejeden domek stoi :) W przypadku tamtego projektu powierzchnia użytkowa była stosunkowo zaniżona, czy ktoś przeliczył jak jest w tym przypadku?

kluchab
19-05-2009, 12:17
Witam
Projekt bardzo mi się podoba Napiszcie czy ktoś rozpoczoł budowę Julki i na jakim jest etapie, jakie planuje zmiany w projekcie
:) Pozdrawiam

niewid
19-05-2009, 12:28
Ja też podbiję temat bo projekt jest bardzo ciekawy i wydaje się być funkcjonalny. Ja osobiście mam 2 zastrzeżenia:

- kabina prysznicowa w łazience pewnie ze względu na skosy jest w nieciekawym miejscu
- drobne ale zawsze: okno w spiżarni jest raczej tylko dla symetrii i psuje ustawność pomieszczenia

jeśli ktoś buduję ten domek to czy wprowadziliście zmiany do projektu które wpływają na te 2 elementy?

konarski
08-06-2009, 19:58
Klamka zapadla, projekt JULKI zakupiony i zaniesiony do architekta! Mapki projektowe powinny byc w tym tygodniu bo juz leza w starostwie 4'ty tydzien. W miedzyczasie miasto pociagnelo obok naszej dzialki wode, tak wiec pozostaje nam sie tylko do niej podpiac.

http://s4.zapodaj.net/images/86849993.jpg

A tu moja skromna osoba na chwile przed oddaniem Julki do architekta :)

niuśka
10-06-2009, 12:52
:)

niewid
10-06-2009, 13:26
Konarski gratuluję wyboru projektu.

Jeśli będziesz prowadzić dziennik to sądzę, że znajdzie się grono osób oglądających postępy z prac. Życzę powodzenia w papierkologii :)

pozdrawiam
niewid

niuśka
16-06-2009, 09:34
posiadam zdjęcia z realizacji Julki ale szczerze powiem nie wiem jak je tu umieścić :) Co do zmian to oczywiście je dokonaliśmy podczas murowania ścian bo wtedy najlepiej widać efekty. Po pierwsze zmienilismy funkcjonalność toalety pod schodami, myśle ze na tym etapie to będzie pomieszczenie na "grajdoły" typu odkurzacz lub spiżarnia... natomiast w pomieszczeniu łączacym hol i garaż zrobiliśmy łazienkę, ale tez nie na całej powierzni.. postawiliśmy scianke dzialową i mamy jeszcze 80cm korytarza. W kuchni przedłużyłam ścianke do słupa i zlikwidowałam boczne okno dzieki temu uzykałam dwie ściany które mogę sensownie zagospodarować. Od słupka w bok dostawilam 1,5 pustaka i zamiast spiżarni zrobię duza garderobę. Dzięki zmianie funkcjonalnosci pomieszczenia pod schodami można również zmienić kąt nachylenia schodów na bardziej łagodny. Myśle ze na tym etapie to narazie wszystko. Myśle że po dokonaniu tych zmian pomieszczenia stały sie bardziej funkcjonalne niz widowiskowe, zlikwidowaliśmy zbytnią przestrzeń ale nie zmniejszyliśmy powierzchni pomieszczeń. Naszym murarzom te zmiany sie bardzo podobały. Wspomne jeszcze o tym, zeby sie zastanowić nad piecem, ponieważ w projekcie jest na gaz, a jesli ktoś chce na eco jak w naszym przypadku to musielismy ciąć pół pustaka postawionej już ściany ponieważ było za mało miejsca na "wkłady" do komina. Pozdrawiam

jckplk
24-06-2009, 17:38
Czy możesz przesłać zdjęcia na maila?
Jesteśmy zainteresowani tym projektem, wydaje nam się, że po pary kosmetycznych zmianach będzie OK (utworzenie pokoju z pom. gospodarczego 6,39 m2, zaślepienie przejścia z holu do garażu, zaprojektowanie drzwi z zew. do pom. gospodarczego 6,17 m2, postawienie ścianki zasłaniającej kuchnię od strony salonu i urządzeniu nad garażem pralni i garderoby, no i podniesienie ścianki kolankowej i może likwidacja niektórych okien). Mamy jeszcze pytanie. Jaka jest wysokość salonu w tym projekcie?

[email protected]

niewid
24-06-2009, 21:14
Dzięki uprzejmości Niuśki mamy pierwsze zdjęcia Julki :) Na razie tylko fundamenty i część ścian ale liczymy na ciąg dalszy

http://niewid.fotosik.pl/albumy/653055.html

Grono osób budujących ten projekt się poszerza :) Niuśka napisz gdzie się budujesz?

konarski
25-06-2009, 20:37
Czekamy z niecierpliwoscia na nowe zdjecia :)

adibu
27-06-2009, 09:07
My również przymierzamy się do zakupu projektu Julki.Podoba nam się ten projekt ze względu na swoją przestronność,dlatego też w przeciwności chyba do wszystich uczestników nie będziemy stawiać żadnych dodatkowych ścianek.
Nasze zmiany:POKOIK/POM.GOSP-zostanie naszym korytarzem z garderobą,strych przeznaczymy na pralnie i garderobę, oczywiście pom.gosp od strony ogrodu zamiast okna-drzwi.Z niecierpliwością czekamy na dalsze zdjęcia-szczególnie tych z poddasza.Pozdrawiam :)

Krzch119
19-07-2009, 22:46
Witam wszystkich!
My też jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Julki, jest tylko jedna sprawa: koszty. Jak możecie to piszcie ile wyniosła Was budowa / lub na jaką kwotę ją oszacowaliście z wykonawcą, to napewno ułatwi podjęcie wyboru nie tylko nam.
W prawdzie Aguś napisała cosik o kosztach ale dobrze mieć kilka głosów w tej sprawie.

Pozdrawiam,
Krzych

niuśka
21-07-2009, 14:22
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c7d43b0eba0ca0a6.html.

niuśka
21-07-2009, 14:26
mam dylemat co do okna w kuchni dla mnie jest troszkę za duże, tak to niestety jest jak fizycznie nie można byc na budowie i zobaczyc jak to wygląda. Efekt zobaczyłam dopiero jak wróciłam z pracy i były nadproża..

niuśka
22-07-2009, 07:50
Witaj.
Co do przydomowej oczyszczalni ścieków również jestem ZA, ale zobacz jak masz w projekcie napisane czy to ma byc szambo czy zbiornik na scieki...
Ponieważ w garazu nie ma zadnych okien dom przesunelismy w lewo do granicy 3 m. Koszt budowy tak na szybko: wszelkie poniesione wydatki na JULKĘ (materiały ,paliwo!, robocizna, zmiana ekipy itd.) do stropu wyniosły ok. 70 000,0 zł (w tym drzewo na dach ok. 30m3 – więźba + deskowanie).

simran
22-07-2009, 20:27
Witam wszystkich. Zdecydowaliśmy się na projekt Julka spośród miliona innych. Bardzo proszę o wysłanie zdjęć Julki, bo nie mogę doczekać sie już swojej.

niuśka
23-07-2009, 08:29
http://niuska1.fotosik.pl/zdjecia/1.html

adibu
23-07-2009, 09:06
Droga Niusiu WIELKIE DZIĘKI ZA FOTKI.Twoja Julka jest dla nas wszystkich wielkim wzorem też chciałabym być na takim etapie.Okno w kuchni jest piękne
mam nadzieje że w przyszłym roku też będe takie miała :lol: .Niestety moje papierki wciąż leżą w urzędach dlatego dziękuje że dajesz pocieszyć oko :o twoją Julką.Będe wdzięczna jeśli uda Ci się dodać fotki z wewnątrz.Pozdrawiam

simran
23-07-2009, 16:16
Bardzo dziękuje za zdjęcia. Piękny domek ale wygląda na taki malutki. My postanowiliśmy zmienić to duże oko w salonie na drzwi przesuwne, a to długie okno w salonie wogóle chyba zlikwidujemy. Łazienka na dole pozostanie tam gdzie była (pod schodami), ale spróbujemy ją cofnąć w strone garażu (wg projektu jest 35 cm ząb w garażu, który można wyrównać.
A wogóle to gdzie ja mogę zobaczyć julkę zbudowaną na żywo??? Proszę:-)

Aguś1238
23-07-2009, 21:55
mam pyanie do wszystkich czym bedziecie , kryć dach ?

niuśka
24-07-2009, 07:58
Nad zlikwidowaniem długiego okna to i ja sie zastanawiam, ale murarze mi przetłumaczyli ze na zamurowanie okna jest zawsze czas, prosili abym zaczekala z decyzją do wylania stropu. Powiedzieli ze jak będzie strop to ten pokoj bedzie inaczej wyglądac i mieli rację. Niby się wydaje że jest duzo swiatła ze wzgledu na duze okna a jest ciemno.
Łazienka pod schodami jest naprawdę mała, chyba sama mialabym problem z wyprostowaniem się w niej, a mam 173 cm wzrostu i jest bardzo wąska. W mimi przypadku zmiana decyzji co do lazienki byla trafiona.
Buduje się w woj. mazowieckim narazie tylko tyle mogę powiedziec :)

niuśka
24-07-2009, 08:00
dachówka

agnie-cha
24-07-2009, 10:31
[quote="niuśka"] Buduje się w woj. mazowieckim narazie tylko tyle mogę powiedziec :)[/quote


Witaj w klubie woj. mazowieckiego :D
ja co prawda inny domek, ale też z mgprojekt, mój to edyta lecz będzie front taki jak w julce, żałuję tylko , że dałam się przekonać i nie dorobiłam wykusza w jadalni już za póżno bo fundamenty stoją...............

niuśka
27-07-2009, 08:54
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6c27a249d65f1cf1.html"

Aguś1238
27-07-2009, 11:27
Niusia dzieki za fotki , sa super,

widze ze wyrównałaś poziom podłogi domu z poziomem podłogi na strychu, masz wieksze mozlwosci zaadaptowania poddasza ,
pozdrawiam serdecznie

ariowist
04-08-2009, 07:05
Witam! Nam też bardzo się podoba projekt Julki, ale mam ograniczony budżet moge wydać na dom do 450 tys. :cry: , czy za taką kwotę jest możliwe wykończenie domu pod klucz. Najbardziej jestem ciekawa kosztu dach z dachówki ceramicznej. Jak to u Państwa wygląda?

bozpod
10-08-2009, 14:56
My już zakupiliśmy projekt domku Julka z MGProjekt
Teraz załatwiamy wszystkie papierkowe sprawy i w przyszłym roku zaczynamy budowę :D bardzo chcielibyśmy obejrzeć postawiony już dom ponieważ chcemy wprowadzić kilka zmian.
Pozdrawiam!

Alkatar
10-08-2009, 17:26
Witam,

my z żoną zastanawiamy się nad zakupieniem tego projektu. Czy ktoś z państwa w woj mazowieckim, byłby skłonny z nammi się umówic i pokazać nam swoj dom lub budowę?

bylibysmy wdzięczni.

Tomek i Wanda

Aguś1238
15-08-2009, 19:20
witam serdecznie,
cos cicho na naszym forum , co u wszystkich słychac kochani , piszcze na jakim etapie jesteescie i jak wam idzie budowa .
Mam nadzieje ze jak zobacze niedługo architekta to bede cos mogla wiecej napisac. pozdrawiam

adibu
16-08-2009, 12:11
Witam wszystkich . Widziałam jak Niuśka rozwiązała sprawę ze schodami na poddaszę , ja chciałabym zrobić wejście do pom.nad garażem ze spocznika tyle że bez żadnych stopni. Czy ktoś ma jakiś pomysł? Napiszcie proszę co o tym myślicie.

agnie-cha
16-08-2009, 16:38
Witam.
adibu : przerabiamy schody tak samo w projekcie Edyta z tej samej pracowni, kosztem jednej górnej łazienki.
Musisz porozmawiać z wykonawcą , popatrzy, pomyśli i coś wymyśli.

konarski
17-08-2009, 20:55
Widze, ze Julka ma coraz wiecej fanow :) U nas juz niedlugo koniec biurokracji, architket obiecywal, ze kolo wrzesnia powinny byc wszystkie pozwolenia na budowe, jesli tak bedzie, w przyszlym sezonie BUDUJEMY! :))

PS.
Nikt z Was nie myslal, aby zamienic na parterze pomieszczenie gospodarcze (6.39m/kw) z mikro lazienka(2m/kw)? My zglosilismy taka zmiane do architekta.

adibu
18-08-2009, 10:34
Też o tym myślałam ale skoro niema pokoju gościnnego na dole to wystarczy wc tak jak w projekcie.W tym pom. będzie przedsionek-garderoba ponieważ nie chce eksponować butów, plecaków itp.
A co myślisz o tych schodkach do pom. nad garażem?

Pozdrawiam

niuśka
24-08-2009, 13:53
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8f9498357d36982a.html

kluchab
01-09-2009, 13:31
Witam Oglądałm zdjęcia z realizacji Julki i chciałabym sie dowiedzieć czy ściana kolanowa jest wykonanna tak jak w projekcie czy została podwyższona

niuśka
03-09-2009, 09:08
tak jak w projekcie

Leszekhal
04-09-2009, 22:10
Witam wszystkich forumowiczów,

Nareszcie dalismy wszystko do architekta , całą papierologie . Nie wprowadzilismy duzo zmian. Najwazniejsze to tył salonu , nie jest zwęzony przy oknie tylko jest prawidlowym prostokątem (wydaje mi sie ze bedzie bardziej ustawny) , oraz pojedyncze drzwi balkonowe w salonie wychodzace na taraz zamienilismy na okno. I najwazniejsze , to okna z przodu domu do pokoju/ pom. gospodarczego i okno spizarki zostało powiekszone do szer.80 cm , poniewaz chcemy zrobic w pom. gosp, pokoj. Poza tym lazienka pod schodami powiekszona o 32 cm. To chyba tylko tyle ze zmiany.Myslalam tez nad jednym extra oknie na strychu ale to wyjdzie w praniu czy faktycznie bedzie potrzebne.
Zdjecia za budowy super . pozdro :)

My dopiero zaczynamy walkę z papierami

konarski
05-09-2009, 21:34
Po dzisiejszym spotkaniu z architektem ustalilismy takie zmiany jak: zamiana pomieszczenia gospodarczego na parterze na lazienke (tym samym zlikwidowalismy drzwi do garazu, ktore sie tam znajdowaly), wejscie jest pod schodami w miejscu starej (mini) lazienki. Likiwdacja mniejszego okna w "pokoju dziennym". W pomieszczeniu gospodarczym za garazem, zamiast okna beda drzwi do wyjscia na zewnatrz. Poszerzenie przewodow kominowych, z racji tego, ze planujemy piec na paliwo stale (te co sa w projekcie, uwzgledniaja instalacje gazowa). Pietro pozostaje bez zmian :)

lolekx
14-09-2009, 06:54
witam,

jako ze jestem nowy z przyjemnoscia wszystkich pwoietam,

mianowicie bedziemy z zonka budowaj JULKĘ :) , czekamy na odbior decyzji zezwalajacej (jest juz gotowa czeka na podpis starosty:)),

mianowicie mam kilka pytan co do budowy: jakie bloczki fundamentowe wykorzystywaliscie w budowie?? oznaczone stara norma b-=15 czy b-20???

za 3/4 tyg. jak pogoda pozwoli chcialbym fundament zrobic.... jesli chodzi o jego koszt mysle ze z robocizna zamkne sie w 13/15 tys.

pozdr.

Leszekhal
14-09-2009, 07:02
Witam serdecznie ja też z zoną oczekujemy na załatwienie papierów i chcielibyśmy zacząć jeszcze w tym roku fundament.
Pozdrawiam wszystkich

Leszekhal
13-10-2009, 21:08
Składam papiery o pozwolenie w tym tygodniu i zobaczmy ile to potrwa

konarski
26-10-2009, 00:40
A my dobrnęliśmy do ostatniego etapu jeśli chodzi o dokumenty. Na początku października zostały złożone papiery do Starostwa i z niecierpliwością oczekujemy na pozwolenie na budowę (podobno w listopadzie powinna być decyzja).
Cała ta biurokracja trwała prawie rok (zaczynaliśmy w styczniu z wnioskiem o plan zagospodarowania przestrzennego dla naszej działki).

Ps.
Widzę, że projekt Julki zdrożał do 2100PLN (było 1950), dodali również możliwość zakupu:

Wersja elektroniczna projektu PDF - 100,00 PLN
Wersja elektroniczna projektu DWG - 120,00 PLN

niuśka
27-10-2009, 10:59
oj cichutko coś na tym forum :) Mąz nie daje mi spokoju i pyta dlaczego się nie udzielam?? i dla swietego spokoju i za jego prośbą postaram się jutro wstawić finalne zdjęcia Julki. Pozdrawiam :)

Aguś1238
27-10-2009, 13:27
Witaj niuśka,
fajnie , że sie odezwalas, już myslałam , ze sobie odpusciłaś nasze forum, a w sumie to ty jako pierwasza masz najwiecej wrażeń z budowy.

Napisz czy w tym roku tylko stan surowy w planach czy tez bedziecie wykanczac domek.
Przeslij fotki , masz moze jakies wewnatrz domu , bardzo ciekawa jestem jak jest wewnatrz.Czy dom jest funkcjonalny i w miare przestrzenny.Jak ci sie podobaja wymiary pokoji , łazienki czy kuchni , czy jadalnia ma wystarczajaco miejsca na stół , czy wiatrołap spełnia funkcje czy trzeba go zmienic zeby byl funkcjonalny.
Pisz wszystko co sie da .
Ja wlasnie siedze w domku z moim 3.5 miesiecznym brzuszkiem, odpoczywam.
Wziełam sobie pare dni wolego.
pozdrawiam serdecznie

niuśka
28-10-2009, 10:25
Witam

Na początku dodam, że zdjęcia nie są najlepszej jakości.
Na tym etapie kończymy budowę.
Zdjęć z wewnątrz domu nie posiadam próbowałam zrobić, ale wyszły strasznie ciemne. Na górze jeszcze nie zrobiliśmy ścian działowych także nie mogę się wypowiedzieć co do rozmiaru pomieszczeń, ale kuchnia, jadalnia i salon sa dla nas wystarczajace. Co do drzwi balkonowych na górze to zastanawiam się nad minimalnym ich zmniejszeniem bo dla mnei sa za szerokie. Co do poddasza to można zrobić z niego dodatkowy pokój do pracy lub cokolwiek innego.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/10b43ef41e013818.html

Aguś1238
28-10-2009, 15:34
dzieki wielkie za fotki,
Niusia widze ze pozbylas sie 5 okien w poddaszu, czy masz zazmiar wykorzystac pomieszczenie nad garazem jako pokoj?
Bardzo dziekuje za super fotki ,az mi sie zamarzyl nasz domek , nasza budowa.
Garaz jest przewielki,mąż bedzie mial tam swoje wszystkie sprzety.
Ostatnio po tym jak ogrodzilismy czesc naszej działki , dostaliśmy i posadziliśmy pare drzewek owocowych niech rosna sobie.
Niusia czy wiesz moze ile wyniósł cie stan surowy otwarty?
pozdrawiam serdecznie

Leszekhal
28-10-2009, 16:47
We wrześniu kupiliśmy działkę i już mamy pozwolenie na budowę jeśli pogoda dopisze to chcemy jeszcze w tym roku zrobić fundament . Pozdrawiam

niuśka
29-10-2009, 06:48
Okna na poddaszu będą wstawione na wiosnę.

adibu
29-10-2009, 09:01
Witam wszystkich wielbicieli Julki-cieszę się że jest nas coraz więcej.Nasz projekt leży u architekta i strasznie się to wszystko ciągnie. Napiszcie proszę ile za stan surowy zamknięty-bez materiałów bo kompletnie niewiem czego się spodziewać.
ps.Niuśka czasami warto a nawet trzeba posłuchać się męża :D .
Bardzo Dziękuje za fotki noi oczywiście proszę o więcej i więcej.Jeśli możesz to napisz jako to dachówka bo bardzo ładny kolor?

niuśka
30-10-2009, 11:22
Wczoraj byłam z mężem na działce stwierdziliśmy, że Julka jest oki :). Co mogę podpowiedzieć i do czego namawiam to, ażeby podnieść ścianę kolankową.
Z początku nam się ten pomysł nie podobał i mieliśmy tego nie robić bo zmienia się bryła budynku, ale po wielu rozmowach i przemyśleniach zmieniliśmy zdanie. Nie żałujemy, zyskaliśmy duuużo więcej miejsca na poddaszu. Powierzchnia użytkowa się zwiększyła. Nie ma tak dużych skosów, a powierzchnia pod skosami jest w pełni do wykorzystania. Jak zmieniła się bryła budynku widać na zdjęciach (wkrótce wstawię nowe, lepszej jakości). Podniesienie to odrobinę widać nad oknem kuchennym i od strony tarasu, ale walor użytkowy zwycięża bezwzględnie. Efektem podniesienia ś.kol. jest przeróbka dachu nad wykuszem. Inaczej podobno się nie dało – tragedii nie ma. Ogólnie cala bryła budynku jest estetyczna i budynek robi wrażenie - przynajmniej dla Nas i naszych znajomych:). Należy również rozważyć zamianę toalety pod schodami na schowek, a toaletę zrobić w miejscu pomieszczenia gospodarczego – my tak zrobiliśmy i jest oki. Miejsce pod schodami jest bardzo małe, wąskie i zbyt niskie. W salonie zamiast fixa zrobimy okno. Zastanawiamy się jeszcze nad zrobieniem drzwi w kotłowni kosztem jednego okna (raczej 100%). Teraz będziemy się głowić nad całą resztą: okna, drzwi, instalacje, kolor elewacji itd.

Grześ31
30-10-2009, 22:03
Witam wszystkich!
Chciałbym się podzielić moim doświadczeniem z budowy domu mg Julka.
Od zakupu projektu do pozwolenia na budowę minęło trzy miesiące, po następnym miesiącu mamy już końcówkę fundamentów taki jest stan teraźniejszy. W samym projekcie zmieniliśmy parę rzeczy takich jak zamiast okna w pomieszczeniu gospodarczym daliśmy drzwi, sień bądź hol jak kto woli połączyliśmy razem z pomieszczeniem gospodarczym/pokojem co daje nam przestronniejszy w/w hol, a WC przenieśliśmy w miejsce drzwi do garażu, a same drzwi przesunęliśmy o metr w lewą stronę. Co jeszcze planujemy zmienić to wielkość okien na typowe. Mam tylko jedno zastrzeżenie do projektu łazienka na piętrze jest mało funkcjonalna.
Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego budowania
:D

Grześ31
30-10-2009, 22:11
Adibu

moim zdaniem kwota którą można zapłacić za stan surowy to jest od 60.000 do 75.000.
Ja mam zapłacić 65.000 a miałem kilka ofert które dochodziły nawet do 120.000 złotych za stan surowy. Oczywiście bez materiałów.

konarski
20-11-2009, 22:30
"Zatwierdzam projekt budowlany i udzielam pozwolenia na budowe" - 11 miesiecy czekaliśmy na to pismo! :) Ale juz jest.

Grześ31
27-11-2009, 19:53
Czemu tak długo?

konarski
30-11-2009, 16:17
Nie wiem, może dlatego, że zaczynaliśmy od działki rolnej na której nie było nawet planu zagospodarowania przestrzennego. Ogólnie nam się jakoś szczególnie nie spieszyło bo i tak wiedzieliśmy, że w tym roku nic nie ruszymy z budową (względy finansowe). Jeśli jakiś urząd ma miesiąc na wydanie decyzji, to z reguły tyle to trwało :) A kilka takich urzędów trzeba odwiedzić.

konarski
30-11-2009, 16:22
Napiszcie proszę ile za stan surowy zamknięty-bez materiałów bo kompletnie niewiem czego się spodziewać.

W luźnej rozmowie, jeden z wykonawców, wstępnie określił się nam na ~30 000 za stan surowy zamknięty. (woj. Świetokrzyskie) Dokładnie powie po zapoznaniu się z planami (które dopiero dzisiaj odebrałem ze Starostwa).

Leszekhal
02-12-2009, 16:32
Myślę że to dość dobra cena.

NIUSIEK
03-12-2009, 09:31
Witam serdecznie wszystkich budowniczych JULKI :D
Nie mogłem wcześniej udzielać się na forum ze względu na ... budowę. Teraz sezon zimowy i z przyjemnością dołączę do szanownego grona. Jak łatwo skojarzyć jestem mężem Niuśki, która w miarę możliwości odpowiadała na Państwa pytania. U nas jak wiecie stan surowy otwarty. Rozglądamy się za oknami, drzwiami. Nie muszę mówić, że nie jest to prosty wybór. Zdecydowaliśmy się już na 99% na okna pcv. Zastanawiamy sie czy okna ze szprosami czy bez? Od jakiego producenta? Jakie drzwi przy tarasie? Miały być przesuwane bez progu, ale dowiedziałem się, że jest z nimi w użytkowaniu sporo problemów. Może macie jakieś propozycje? Narazie mam wstęną wycenę z OKNOPLAST KRAKÓW i na profilu salamander. W sobotę ruszamy dalej na poszukiwania. Pozdrawiam.

NIUSIEK
03-12-2009, 12:27
Mam jeszcze pytanie.. jaki rodzaj wentylacji Państwo wybierają???

Grześ31
08-12-2009, 20:56
Nie wiem, może dlatego, że zaczynaliśmy od działki rolnej na której nie było nawet planu zagospodarowania przestrzennego. Ogólnie nam się jakoś szczególnie nie spieszyło bo i tak wiedzieliśmy, że w tym roku nic nie ruszymy z budową (względy finansowe). Jeśli jakiś urząd ma miesiąc na wydanie decyzji, to z reguły tyle to trwało :) A kilka takich urzędów trzeba odwiedzić.

Witaj,
jeśli zaczynaliście od działki rolnej to okey mogło trwać 11 miesięcy.
A co do kwoty za stan surowy zamknięty to kwota jest rewelacyjna albo inaczej cena jest podejrzana (aby wybudowali zgodnie ze sztuką budowlaną)
Pozdrawiam serdecznie

Grześ31
08-12-2009, 21:33
Witaj NIUSIEK :)
Ja też zastanawiałem się nad wentylacją jest wielkie parcie we wszystkich gazetach na rekuperator ale czytając te artykuły dochodzę do wniosku, że jest wiele sprzeczności, a przede wszystkim wiele marketingowych chwytów. Ja raczej zdecyduję się na wentylację grawitacyjną ponieważ buduję dom w bardzo spokojnym miejscu i boję się, że w nocy będę słyszał pracujący rekuperator.
A jeśli chodzi o okna to mam wycenę z OKNOPLASTU na profilu platinium kwota 19.000,00 złotych ale bardzo spodobał mi się profil tyskie okno z firmy okna tyskie profil ma 83 mm czyli o centymetr szerszy od innych producentów okien.
Mam pytanie jaką zastosowaliście dachówkę?
pozdrawiam

niuśka
09-12-2009, 14:04
rupp ceramika sirius 13 miedziany

Grześ31
09-12-2009, 21:33
też myślę o ruppceramika bądź bogen
jak mogę zapytać ile zapłaciliście za cały dach

konarski
10-12-2009, 13:06
Witaj,
jeśli zaczynaliście od działki rolnej to okey mogło trwać 11 miesięcy.
A co do kwoty za stan surowy zamknięty to kwota jest rewelacyjna albo inaczej cena jest podejrzana (aby wybudowali zgodnie ze sztuką budowlaną)
Pozdrawiam serdecznie

Narazie była to tylko wstępna wycena podana na podstawie powierzchni domu, niedługo będe wiedział dokładnie to napisze na forum. Mimo to, liczę, że cena będzie trochę niższa niż w wycenie orientacyjnej dostarczonej z planem Julki (~60 tys). Z tego co wiem, w Świętokrzyskim jest najniższa cena za budowe 1m/kw domu. No i mamy "kryzys", więc wykonawcy nie winduja juz tak cen jak kiedyś.

Agusia71
10-12-2009, 13:40
Witam! Cz możecie powiedzieć jak wysoka jest ścianka kolankowa. Niuśka powiedz czy góra jest funkcjonalna według ciebie i czy powiększałaś może w jakiś sposób łazienkę.Powiedzcie w którym miejscu mogła by być pralnio-suszarnia.Cały czas się zastanawiam nad tym projektem. Prawie się z decydowałam ale mam drobne obawy chyba jak każdy z nas.Czytam Was na bieżąco.I proszę o więcej zdjęć.

niuśka
11-12-2009, 11:03
ściankę kol. podnieśliśmy o 1 pustak i zdecydowanie są wieksze pomieszczenia i dla nas wystarczające, gdybysmy chcieli mieć oddzielnie pralnio-suszarnie i coś jeszcze zdecydowalibyśmy się na dom o powierzchni 245 m, ale wszytkiego nie można mieć... Łazienki nie powiększaliśmy i chyba nie bardzo jest jak powiększyć, bo przesunięcie sciany działowej w str. pokoju zniszczylo by bryłe pokoju no i niewiadomo jakie drzwi by wyszły. Łazienka zrobila sie większa dzieki podniesieniu. Mój mąż o wzroscie 180 cm spokojnie wchodzi pod skosy takze ..... Niusiek wypowiedz się .. :)

Grześ31
12-12-2009, 14:07
hahahah z tym niuśkiem było dobre hahahah
witam wszystkich
ja zastanawiam się aby w pomieszczeniu nad garażem zrobić sypialnię z garderobą. Dlaczego o tym myślę ponieważ tam gdzie teraz w projekcie jest sypialnia chciałbym aby był pokój dziecka gdyż jest to południowa strona, a pokój na przeciwko jest od strony północnej i nie chcę aby moje dziecko miało cały czas w pokoju ciemno bez słońca, a na sypialnię ten pokój jest za mały dlatego myślę o sypialni z garderobą nad garażem.
Co o tym myślicie ?

moko84
16-12-2009, 09:11
Witam,

Jak tam postępy, pochwalcie się proszę zdjęciami:) Jestem bardzo ciekawa jak

wyglądaja już Wasze domki:)

Z narzeczonym własnie deskujemy dach, może trochę późno, ale tak jakoś

wszystkie prace się przeciągnęły, jak to bywa z budową:)

Mam do Was także pytanie, czy cieśle dach zrobili dokładnie wg projektu?? U

nas stwierdzili, że jest on niewykonalny i nanieśli swoje poprawki:/

Pozdrawiam wszystkich FORUMOWICZÓW:)

Agusia71
18-12-2009, 20:59
moko84 może Ty pochwal się swoim domkiem, wklej jakieś zdjęcia bardzo chętnie oglądniemy.Ja jestem na etapie papierologi i na razie nie mam co pokazać :-? .

moko84
19-12-2009, 16:40
Prosze bardzo wedle życzenia, mam nadzieję , że linki się otworzą:):)
Zdjęcia zrobione komórką także jakość nienajlepsza:)
Póki co nie biegam z aparatem, bo nie ma na to czasu:(

http://www.speedyshare.com/files/19871093/Zdj__cie022.jpg
http://www.speedyshare.com/files/19871092/Zdj__cie020.jpg
http://www.speedyshare.com/files/19871091/Zdj__cie019.jpg

Agusia71
19-12-2009, 20:14
Piękne dzięki. Domek jak się patrzy.A kiedy dachówka?.Jak będziesz miał chwilę to proszę o jeszcze i może jakieś drobne spostrzeżenia odnośnie projektu i jego realizacji.

moko84
21-12-2009, 13:03
Piękne dzięki. Domek jak się patrzy.A kiedy dachówka?.Jak będziesz miał chwilę to proszę o jeszcze i może jakieś drobne spostrzeżenia odnośnie projektu i jego realizacji.

Hej,

apropo uwag to póki co jakoś się układa:) W projekcie za dużo nie zmienialiśmy, podnieślismy tylko ściany kolankowe i przesunęlismy na poddaszu jedną ścianę aby sypialnię mieć większą:)

Zastanawialiśmy sie nad zamianą WC na praterze z pomieszczeniem gospodarczym, ale w końcu zrezygnowaliśmy, stwierdziliśmy, że nie jest nam na dole potrzebna większa łazienka:) i nie chcieliśmy mieć wejścia bezpośrednio do salonu z pomieszczenia gospodarczego:)

hmmm dachówka pewnie w przyszłym roku, póki co dach jest jeszcze odkryty:((( cieśle trochę opóżnili swoje prace i nie mogliśmy rozpocząć deskowania:)

Także przykrycie dachu jest priorytetem na ten czas:)

Cieszę się, że znalazłam to forum, zawsze rażniej wymieniać uwagi i doświadczenia w większym gronie:)

Pozdrawiam

damianw3
05-01-2010, 08:26
Witam wszystkich budujących lub planujących budowę swojego wymarzonego domku "Julka". Piękne zdjęcia

Wraz z żoną zastanawiamy się nad tym domkiem, urzekł nas i od tamtej pory żaden inny się już nam nie podoba.
Jeszcze nie mamy planu dopiero w tym roku zaczynamy całą papierologie a jak się wszystko załatwi to się w następnym ruszy z kopyta, a może jeszcze jesienią w tym roku. Właśnie ze względu na środki finansowe będę musiał domek stawiać własnymi siłami oczywiście z drobną pomocą rodzinki w weekendy i wolne wieczory to myślę że trochę mi zejdzie, pewnie z 2 lata -stan zamknięty + 2lata - wykończenie.
W projekcie planujemy parę zmian, to znaczy:
1. Podniesienie ścianki kolankowej z niewiem ile (cm) bo nie mamy planu o 1 lub 2 pustaki zresztą chyba jak większość z was to trochę psuje dach ale względy funkcjonalne zwyciężają.
2. Likwidacja jednego okna w kuchni lub zamurowania jednego przejścia do jadalni albo do holu z kuchni celem zwiększenia powierzchni ścian gdzie można by powiesić jakieś szafki.
3. Moja planuje w pomieszczeniu gosp. zrobić pralnie/łazienkę raczej na 100%.
4. Planujemy opalać węglem wiec w pomieszczeniu gosp. Obok kotłowni zrobimy mały składzik a drzwi przesuniemy bezpośrednio do kotłowni.
5. Chyba zamiast okien tego wąskiego i małego w tym pokoju nad jadalnią wstawimy normalne okno balkonowe z małym balkonikiem nad jadalnią.

Aha to ile ma cm ścianka kolankowa w projekcie. :wink:

Agusia71
05-01-2010, 13:42
Sądzę, że ścianka kolankowa wynosi 98 cm przynajmniej tak podają na stronie.
damianw również mam zamiar z pomieszczenia gosp.zrobić pralnio suszarnię.Okna w pokoju nad jadalnią też jakieś trochę małe i w sumie dobry pomysł tylko od strony technicznej jak to się będzie miało. Szkoda że łazienka nie jest nad pomieszczeniem gospod.to można by było zrobić zsyp na odzież, mąż mówi że nie ma problemu ale to już trzeba uzgodnić.

damianw3
06-01-2010, 09:27
Myślałem o czymś takim od razu przepraszam za mój brak talentu

http://zapodaj.net/fbe45c0193ca.jpg.html


no raczej coś takiego miało być + 2 małe okienka po bokach

http://zapodaj.net/b24947825113.jpg.html

bo podnosząc dach choćby o jednego pustaka to nie jest możliwe zachowanie oryginalnego wyglądu "Julki"
II wariant to zrobić tak jak "Niuśka" czyli obciąć ten kawałek dachu co w okno by wchodził,

co o tym sądzicie ma racie bytu ten balkonik czy nie bardzo

damianw3
07-01-2010, 11:49
balkonik miałby 88 x 176 no to leżankę ciężko będzie ustawić

http://zapodaj.net/337b9fb2c031.jpg.html

ale przynajmniej pierzynę będzie można wywietrzyć hihi.. :wink:

NIUSIEK
08-01-2010, 09:41
WITAM,
potwierdzam - wchodzę pod skosy :) Dzięki podniesieniu ścianki kol.(konieczne!) pomieszczenia są przestronne i przynajmniej dla nas wystarczające. Łazienka na piętrze jest naprawdę duża. Wydaje mi się, że pralkę postawimy w łazience na dole(pom. gosp.), a na suszarkę można oddać kawałeczek pomieszczenia nad garażem (bawialnia dla mnie i baby).Ale w tym temacie to już rządzi Niuśka:) .... Niuśka wypowiedz się!
Ps. nadal szukamy "dobrej" oferty na okna i drzwi.

adibu
08-01-2010, 09:57
Do Niuśka.
Twój opis pokoi na górze wydaje się być objecujący-proszę na potwierdzenie tego zamieścić kilka fotek. :lol: Chcę podnieść ściankę nie zmieniając konstrukcji dachu.Czy to możliwe?

NIUSIEK
08-01-2010, 14:00
adibu,
zdjęcia robi Niuśka :) każdy ma swoją robotę :wink: (podziwiam zaangażowanie) Myślę, że może jutro coś pstryknie.Co do konstrukcji dachu ... nasz jest zrobiony dokładnie tak jak w projekcie + dodano jedną płatew, jak to powiedział majster- dla dodatkowego wmocnienia, no i oczywiście zmiana konstrukcji nad wykuszem. Ekipę do dachu miałem 1 klasa -pozdrawiam chłopaki!(dwóch wykonawców twierdziło, że nie da się zrobić takiej konstrukcji dachu - dało się i to jak) Czy jest możliwe podniesienie bez zmian, moim zdaniem nie jest to możliwe .. proponuję skontaktować się z architektem p. Michałem - pozdrawiam serdecznie! napewno podpowie coś sensownego.

andape
10-01-2010, 14:55
Witam gorąco wszystkich budujących Julkę :D
Co prawda do budowy mam jeszcze daleko ale juz tak mam, że lubię wszystko sto razy przemyślec i przeanalizowac wszystkie opcje zwłaszcza w tak ważnej kwestii jak budowa domu więc już od jakiegos czasu szukam projektu.W Julce zakochałam się gdy tylko ją zaobaczyłam i na razie ta miłośc wcale nie mija a wręcz przeciwnie, rośnie i rośnie.
Zazdroszczę Wam tego, że już jesteście w trakcie budowy lub załatwiania papierków.Mam nadzieję, że czytając Wasze cenne rady nauczę się jak najwięcej.Na razie chciałabym zapytac co myślicie o zmianach jakie chciałabym wprowadzic w Julce. Oboje z mężem bardzo chcemy miec na dole dodatkowy prysznic i kombinujemy jak by to zrobic-a właściwie ja kombinuje gdy synek śpi a mąż tylko zagląda co ja tam znowy wymyśliłam :lol:


http://foto2.m.onet.pl/_m/146101dcef1eea13c2aa258febdb4746,10,19,0.jpg

siwymiki
10-01-2010, 17:59
Witam serdecznie wszystkich,
Jestem na etapie planowania budowy Julki mam juz projekt i właśnie robie adaptacje projektu.
wprowadziłem nastepujące zmiany do projektu:
1) likwidacja wykuszu
2) podniesienie scianki kolankowej o 1 pustak
3) zamiana wc na dole ze spiżarnią
4) przejscie do garażu bedzie w miejscu wc (moze zmienie bieg schodów ale to dopiero na etapie budowy poniewaz beda drweniane wiec mam jeszcze czas)
5) w garażu zamiast okien beda luksfery
6)likwidacja okna w bocznego okna w kuchni i ewentualne zamurowanie wejscia do kuchni od strony holu i skrucenie lub usuniecie scianki od strony jadalni (na etapie budowy - zobaczymy jak to bedzie wygladalo)

Mam pytanie do budujących ile kosztował stan surowy otwarty - koszty robocizny, jesli mozecie podac to podajcie osobno koszty robocizny budowlanej i osobno wykonania dachu.
pozdrawiam wszytkich :D

siwymiki
10-01-2010, 18:07
balkonik miałby 88 x 176 no to leżankę ciężko będzie ustawić

http://zapodaj.net/337b9fb2c031.jpg.html

ale przynajmniej pierzynę będzie można wywietrzyć hihi.. :wink:



Damianw3 jesli chodzi o wymiary balkloniku nad wykuszem to niecalkiem masz racje ponieważ nie jest to 88cm tylko 70cm poniewaz zapomniales jeszcze o dociepleniu. 88cm jest tylko na przeciwko drzwi balkonowych.

siwymiki
10-01-2010, 18:17
Ja zaczynam budowe z początkiem marca, mam pytanie: czy ktos buduje w woj. śląskim lub małopolskim?

zamierzam wybudowac Gruntowy Wymiennik Ciepła i zastanawiam sie jaki wybrac czy żwirowy czy płytowy czy ktos miał w tym temacie doswiadczenie??

Asia i Maciek
11-01-2010, 12:52
Witam wszystkich forumowiczów. Jesteśmy kolejnymi zapaleńcami Julki. Mamy nadzieje, że jeszcze w tym roku Julka będzie stała na naszej działeczce. Mam pytanie czy ktoś z Was buduje Julke na Śląsku?? (bardzo ciekawi nas jak wygląda w rzeczywistości) oraz czy budował ją ktoś systemem gospodarczym (koszty?????)
Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiamy!

kman
23-01-2010, 12:34
Na wiosnę zaczynamy budować Julkę (lustro) z MG PROJEKT. Budowa w okolicy Gorzowa, czy jest ktoś kto buduje blisko nas?

Frankopulos
30-01-2010, 00:34
Prosze bardzo wedle życzenia, mam nadzieję , że linki się otworzą:):)
Zdjęcia zrobione komórką także jakość nienajlepsza:)
Póki co nie biegam z aparatem, bo nie ma na to czasu:(

http://www.speedyshare.com/files/19871093/Zdj__cie022.jpg
http://www.speedyshare.com/files/19871092/Zdj__cie020.jpg
http://www.speedyshare.com/files/19871091/Zdj__cie019.jpg

Witam,

Widziałem Twoje zdjęcia domu. Bardzo mi się podoba Wasz domek. Mam pytanko jak wygląda po podniesieniu ściany kolankowej o jeden pustak strona z wykuszem? Wielkie dzięki za fotkę gdybyś miała taką. :wink:

moko84
30-01-2010, 12:34
Proszę , poniżej zdjęcie z wykuszem:)

http://www.speedyshare.com/files/20647293/budowa_Ma_eMarzeny30-12-2009_008.jpg

Grześ31
01-02-2010, 12:03
Witam wszystkich.
Pytacie kto buduje Julkę na śląsku
ja buduję w Mysłowicach
pozdrawiam

Asia i Maciek
01-02-2010, 15:13
Nareszcie! Witam kolege ze Śląska!!
Na jakim etapie prac jesteś??
Mój mąż jest z Mysłowic ;-)
My dopiero jesteśmy na etapie planowania wszystkiego :-((
Bardzo chcielibyśmy zobaczyć Julkę na żywo, o ile to oczywiście możliwe.
Pozdrawiam![/list]

Grześ31
01-02-2010, 22:24
Witam Was,
Teraz jesteśmy na etapie zalewania stropów ale pogoda nam nie pozwala :( na wiele
Podajcie mi swojego maila wyślę Wam kilka zdjęć no i oczywiście zapraszam na budowę :)
mój mail to [email protected]
pozdrawiam

kristopherl
02-02-2010, 13:56
Witam serdecznie budujących Julkę. Jak większość ja również mam pytanie. Ponieważ posiadam już projekt (również z MG o nazwie Natalia) tym bardziej mam dość poważny dylemat. Zamierzam kupić drugi projekt i będzie to właśnie Julka (Natalie mogę odsprzedać). Bardzo bym prosił aby osoby które mają projekt lub które już wybudowały ten dom napisały jak naprawdę jest z powierzchnia salonu. W projekcie piszę że ma on z jadalnią 42 m. Po obliczeniu powierzchni dzięki danym dostępnym na stronie internetowej razem z projektem Julki (plik szczegółowy) wychodzi max 37 m. Nie wiem czy w tym pliku są podane błędne wymiary salonu i jadalni czy jest to błąd projektanta. Bardzo proszę o podanie powierzchni salonu i jadalni w rzeczywistości. To moja przeróbka parteru.
http://gfx.efotek.pl/images/chuearssqiovyb0eow6f.png (http://efotek.pl/)

kingatrn
03-02-2010, 18:05
Cześć! Ja również zaczynam budowe JULKI na wiosnę i mam pytanko JAKI JEST ŁĄCZNY KOSZT BUDOWY DACHU Z BLACHODACHÓWKI LUB Z DACHÓWKI? :D

kristopherl
03-02-2010, 21:04
Dzięki Aguś. Ale tu jest właśnie problem (salon, jadalnia i korytarz). W projekcie pisze że 42 m ma salon z jadalnią, natomiast korytarz osobno 9 m. Jeśli wymiar salonu się zgadza (czyli około 4,5 na 5,5) to razem z jadalnia nigdy nie wyjdzie 42m. Mógłbym prosić o jakieś fotki salonu (boję się czy nie będzie za mały). dzieki z góry.

siwymiki
04-02-2010, 16:37
Witam Was,
Teraz jesteśmy na etapie zalewania stropów ale pogoda nam nie pozwala :( na wiele
Podajcie mi swojego maila wyślę Wam kilka zdjęć no i oczywiście zapraszam na budowę :)
mój mail to [email protected]
pozdrawiam



hej, ja jestem z sosnowca bede zaczynał budowe w marcu. prosze o przeslanie zdjec z realizacji. czy istnieje mozliwosc obejrzenia placu budowy??

pozdrawiam adrian

kristopherl
05-02-2010, 10:28
Masz rację Aguś. Wydawało mi się że salon będzie za mały ale teraz patrząc na projekt Faworyt II stwierdzam iż Natalka w zupełności mi wystarcza. Dzięki
Co do wykuszu w jadalni to nie bardzo widzę te 9 m. Mi wychodzi 1,3 m więc jest bardzo duża rozbieżność (no chyba że jakość powiększaliście wykusz). Cała jadalnia (co widać na rysunku) wychodzi 13 m (oczywiście nie licząc hallu który ma około 9 m). Wg szkicu dostępnego na stronie internetowej wraz z projektem Julki długość jadalni to 3,6 m a szerokość 3,4 m co daje 12,24 m + 1,3 m wykusz = 13,54 m. Oto moja zmiana parteru wraz z wyliczeniem powierzchni:

http://gfx.efotek.pl/images/p5y92hpj1qz32dhe4ll.png (http://efotek.pl/)

a także poddasze;
http://gfx.efotek.pl/images/idt70blxvfuj95op9y.png (http://efotek.pl/)

Otrzymałem odpowiedź od projektanta. Okazuje się że cześć hallu jest traktowane jako (jadalnia + salon) - fragment zaznaczony na różowo. Myślę że jest to rozsądne gdyż pomieszczenia te tworzą całość.
W poniedziałek zamawiam projekt i mam nadzieję że już trzeciego nie będę musiał (tak jak pisałem wcześniej - 2 lata temu zamówiłem już projekt Natalia).

http://gfx.efotek.pl/images/qxptdpu4nmop99mp83m.png (http://efotek.pl/)

siwymiki
10-02-2010, 22:05
witam,
jeszcze raz wielkie dzieki za mozliwosc obejrzenia Julki w trakcie budowy.
Dzisiaj byłem na wycenie okien u Jezierskiego i widzialem na miejscu drzwi balkonowe przesówne takie jakie sa w Julce 200cm szerokosci i wychodzi ze po rozsunięciu w swietle przejscia jest 96cm i powiem Wam ze raczej w zupełnosci to wystarczy.
Po obejrzeniu Waszej Julki i konsultacjach doszlismy do wniosku z żoną ze pomysł z przeniesieniem WC w miejsce przejscia do garazu i powiekszenie wiatołapu jest najlepszym mozliwym. :D
A co do wyceny okiem mam pytanie czy masz wycene na papierze z wyszczególnieniem kazddego okna??
Cała wycena u Jezierskiego bez okien w garazu bo tam beda drzwi i luksfery wyszła 28000,00zł z vat i montażem, a co mnie najbardziej rozłożyło na łopatki to ze drzwi balkonowe wyszły drozej niz przesówne tz 5200 zł

Dzustaa
11-02-2010, 18:50
My jesteśmy na etapie wyboru projektu, Julka jest w moim przekonaniu rewelacyjna. My chcielibyśmy jednak dach dwuspadowy. Mam więc nadzieję, że pracownia wkrótce stworzy ten projekt z takim dachem, tak jak stworzony został Fokus na bazie Faworyta. Budującym Julkę życzę widocznych postępów i dobrych fachowców :)

kristopherl
11-02-2010, 20:27
No i Julka dziś zamówiona. Czy ktoś z posiadających dom już przynajmniej w stanie surowym zgodziłby się na oględziny z mojej strony. Okolice Rzeszowa. [email protected]

ghostrider
12-02-2010, 16:28
Witam wszystkich. Grupa miłośników projektu JULKA rośnie coraz bardziej.A więc i ja do niej przystępuje. Projekt zakupiony, zezwolenia w trakcie. Etap poszukiwań odpowiedniej firmy do realizacji. Miejsce realizacji, okolice Bielska-Białej. Pozdrawiam.

TYBERIUSZ
14-02-2010, 09:44
Witam wszystkich.
Grupa miłośników projektu JULKA rośnie coraz bardziej.A więc i ja do niej przystępuje. Projekt zakupiony, zezwolenia w trakcie.Poszukiwania odpowiedniej firmy zakończone. Pozostało czekanie na koniec zimy. Miejsce realizacji, Szczecin.
Pozdrawiam.javascript:emoticon('')

siwymiki
14-02-2010, 16:52
hej, jestem świeżo po wycenie robocizny muraży i dachowców, wiec dla zainteresowanym podaje koszty robocizny netto:
Koszty muraży łącznie 35900,00 zł:
- ławy fundamentowe 4700 zł
-fundamenty 2800 zł
- chudybeton 400 zł
- mury parter 7900 zł
- strop żelbetowy - lany 8200 zł
- schody 900 zł
- kręple + wieniec 5200 zł
- szczyty + ścianki działowe 3700 zł.

oraz wycena dachu:
robocizna wychodzi 120zł netto za 1m2 powierzchni dachu, wiec wychodzi: 30920,00 zł
cena obejmuje wykonanie: konstrukcji, położenie wiatroizolacji, łat, kontrłat, dachówki, obróbki blacharskiej, wszelkich dodatków do dachówki (np. taśma kaletnicowa,śniegołapy itp.), montaż rynien i podbitki dwukrotnie malowanej.

w następnym tygodniu bede miał wycene calego dachu wraz z materiałem wiec wtedy sie podziele informacja.

PROSZE WSZYSTKICH BUDUJĄCYCH JULKE O DZIELENIE SIE KOSZTAMI ROBÓT I MATERIAŁÓW.

Dzustaa
14-02-2010, 22:32
Czy buduje ktoś Julkę w woj. podlaskim?

Grześ31
16-02-2010, 12:49
Witam wszystkich
moje koszty:
65 tyś złotych stan surowy otwarty robocizna
około 22 tyś złotych okna
25 tyś złotych dach razem z oknami, rynnami i wyłaz ( dachówka ruppceramika surius)
23 zł/m2 tynki
pozdrawiam Grześ

TYBERIUSZ
18-02-2010, 16:29
Witam wszystkich. Grupa miłośników projektu JULKA rośnie coraz bardziej.A więc i ja do niej przystępuje. Projekt zakupiony, zezwolenia w trakcie. Etap poszukiwań odpowiedniej firmy zakończony.Wycena robocizny zakończona, czekam na koniec zimy. Miejsce realizacji, Szczecin-Załom. Pozdrawiam.

ghostrider
19-02-2010, 18:06
Witaj Tyberiusz! Podziel się informacjami. Jak wycenili robociznę za projekt Julka?

TYBERIUSZ
20-02-2010, 13:51
Witaj ghostrider czy jesteś może z okolic Szczecina_
Mam zaufanego i poleconego budowlańca, który wycenił mi stan surowy otwarty na 53000 zł sama robocizna. Natomiast hydraulik za wod.kan ; co 51000 zł. ale już z materiałami(, piec Vailant kondensacyjny, i kominek z płaszczem wodnym).
okna i tynki dopiero będę miała wycenę za dwa tygodnie.
pozdrawiam

Asia i Maciek
28-02-2010, 21:05
Ceny, które podajecie są dla mnie jakąś abstrakcją... U nas murarz za robocizne bierze ok. 3500tyś za poziom. Koszt dachu za robocizne to 80zł/m2...

ghostrider
02-03-2010, 16:35
Witam. Jestem po wycenie kosztów robocizny za stan surowy otwarty. Sprawdzona, porządna firma wyceniła to na 75 tys. złotych. Umowa zawiera termin wykonania 60 dni roboczych. Widzę że wyceny są różne, ale należy zwracać uwagę na jakość i dokładność robót. Zbyt niskie ceny za realizacje tego projektu powinny zastanawiać czy będzie to wykonane dobrze.

kristopherl
03-03-2010, 12:18
Coś mi ten dach strasznie drogo wychodzi. Kolega właśnie robił dach i zapłacił 5.500 zł za cały dach o powierzchni ponad 300m2. Firma pracowała 4,5 dnia i w kosztach zamontowali 8 okien dachowych. O kosztach robocizny za stan surowy to się nawet nie chcę wymawiam - 75 tyś zł - dla mnie to po prostu chore ponieważ można spokojnie zmieścić się w połowie tej ceny.

adibu
03-03-2010, 15:37
Witam.Jeśli ktoś chce od was ASIA I MACIEK 35000 za poziom to bardzo dużo.Szukajcie dalej, cena do zaakceptowania z dachem MAX 60000 a są i tańsi .POWODZENIA :wink:

ghostrider
03-03-2010, 18:27
Witam. Chciałem kilka słów skierować do forumowicza o nicku "kristopherl".
Drogi inwestorze, nie wiem skąd ty bierzesz wyceny prac budowlanych. Piszesz na forum iż ktoś zapłacił 5.500zł, za zrobienie dachu o pow.300m2,i w tym jeszcze 8 okien dachowych. Piszesz również że 75tys. za stan surowy to chora cena i zmieścisz się spokojnie za 37.500zł. Może 75tys.to dużo, ale nie pisz bzdur że wystarczy 37.500zł, bo czytają to ludzie którzy próbują wyrobić sobie opinie o kosztach tego domu,a ty je mylnie zaniżasz. Pozdrawiam.

agnie-cha
03-03-2010, 19:42
adibu :

Witam.Jeśli ktoś chce od was ASIA I MACIEK 35000 za poziom to bardzo dużo.Szukajcie dalej, cena do zaakceptowania z dachem MAX 60000 a są i tańsi .POWODZENIA :wink:
Asia i Maciek pisał : Ceny, które podajecie są dla mnie jakąś abstrakcją... U nas murarz za robocizne bierze ok. 3500tyś za poziom. Koszt dachu za robocizne to 80zł/m2...

jedno zero za dużo odczytałeś 8)

adibu
04-03-2010, 09:31
To może MAGICY a nie MURARZE :P
U nas za 3500 to by nie ruszyli małym palcem HE HE.

NIUSIEK
04-03-2010, 11:29
Witam Julkowców,

Fajnie,że jest nas coraz więcej :) Za stan surowy można zapłacić i 200 tys. tylko po co? Max to ok. 50 tys. Miałem naprawde dobre ekipy. Pozdrawiam.

Grześ31
04-03-2010, 16:33
Przepraszam bardzo ale z tymi kosztami ktoś chyba przesadza.!!!
Wiem, że można znaleźć firmę która zbuduje dom za 50.000,00 złotych bo taką ofertę też miałem ale po rozmowie z nimi miałem wiele zastrzeżeń co do ich wiedzy budowlanej więc wziąłem droższą firmę ale nie twierdzę, że nie ma dobrej ekipy za 50.000,00 złotych wybudowanie domu w stanie surowym. Oczywiście, że jak ktoś buduje w miejscu gdzie jest duże bezrobocie i przyjdzie kilku facetów którzy niby potrafią budować domy, zbudują go bez umowy, faktury itp. to koszt będzie dużo niższy. Moja ekipa buduje za 65.000,00 złotych ale miałem ofertę za 160 tyś złotych bez materiału i 310 tyś z materiałem stan surowy zamknięty.

ghostrider
04-03-2010, 21:10
Grześ31, dobrze piszesz. Wyceny zależne są od regionu i od tego jaka firma się do tego bierze. Jeśli ktoś chce najtańszą jaka jest to niech takiej szuka, a inni wolą mieć firmę sprawdzoną która wie co robi i zna się na robocie. To jest przecież inwestycja na całe życie.

robinio
04-03-2010, 21:26
Witam wszystkich po raz pierwszy.
Razem z żoną jesteśmy prawie zdecydowani na Julkę. Co do kosztów. Zebrałem kilka ofert poprzez internetowe strony, na których ogłaszają się potencjalni wykonawcy. Oferty dotyczą południa Polski - małopolskie i podkarpackie. Najdroższe otrzymane oferty to: 1/ okolo 46 000,00 zl (do negocjacji) - całkowity koszt wybudowania domu wraz z kominami i schodami, oraz konstrukacja dachu i przykrycie; 2/ 390 000 zł brutto - koszt budowy pod klucz domu Julka, w cenie zawarte są robocizna i materiały budowlane oraz wykończeniowe.
Oczywiście wszystkie oferty wymagają dokładnej weryfikacji. Niemniej niektóre pojawiające się wcześniej ceny wydają się być kosmiczne, choć pewnie wiele zależy od lokalizacji.
Pozdrawiam wszystkich miłośników Julki.

NIUSIEK
05-03-2010, 10:06
Grześ31 spokojnie .... nie nerwuj się. Buduje w mazowieckim .. bezrobocie nie najwyższe ... niestety ceny usług jedne z wyższych .... i osobiście zamykam ten wątek, bo szkoda czasu.

NIUSIEK
05-03-2010, 10:23
Grześ31, możesz podać info dot. okien na jakie się zdecydowałeś? Rolety zew? Z góry dzięki.

kristopherl
07-03-2010, 14:28
Panie "ghostrider" - jeśli napisałem że kolega zapłacił 5,5 tyś firmie za zrobienie dachu o powierzchni ponad 300m wraz z 8 oknami dachowymi - to jest to prawda. Jeśli ty w to nie wierzysz to twoja sprawa ale to są fakty bo kolega właśnie na święta będzie się wprowadzał. Ceny, które podajecie dla mnie są cenami kosmicznymi. Co do wykonawców (np murarzy) to można przyjechać i sprawdzić jak murują. Robią to od wielu lat i nikt więcej w moim rejonie nie bierze. Natomiast inna sprawa jeśli komuś nie chce się samemu wszystkiego dopilnować i płaci się za to innym. Wg mojej wyceny Julka powinna stać w stanie surowym przy wydatku rzędu 90-110 tys. Zresztą będę na bierząco pisał o tym na forum ponieważ właśnie złożyłem papiery u architekta. Myślę iż w okolicach maja zacznę budowę. Proszę nie pisać że zaniżam koszty bo to nie prawda. Być może na Podkarpaciu jest dużo taniej, chodź nie sądzę żeby były tak kolosalne różnice.

Aguś1238
07-03-2010, 16:55
prosze podawajcie ceny razem z materialami bo robocizna to jeden ulamek kosztów, mi za stan surowy otwarty caly ze stolarka dachowa jedna firma powiedziala 29tys za robocizne ale plus materialy to zmienia postać rzeczy .

ghostrider
07-03-2010, 17:54
"kristopherl",gratuluje fantazji i wyobraźni. 90 tys.zł za stan surowy ,robocizna i materiały. Chyba będziesz musiał jechać z "Aguś1238" do lasu po tanie drzewo a cegłę wypalisz z gliny sam!!! Pozdrawiam.

Asia i Maciek
07-03-2010, 19:42
Koledzy i Koleżanki, bez nerwów.... :-)
Mówiąc o wymurowaniu poziomu za 3500zł nie mam na myśli firmy budowlanej tylko dwóch doświadczonych muratrzy (osoby prywatne). Musze przyznać, że trzeba im pomagać...np podawać kamienie..ale myśle, że dla oszczędności warto to zrobić;-)
Stan surowy zamknięty w systemie gospodarczym szacuje na 140tyś (oczywiście trzeba wszystkiego dopilnować samemu). Pozdrawiam, Asia

kristopherl
08-03-2010, 09:54
Widzę kolego "ghostrider" że nie ma sensu z tobą dyskutować. Tak samo jak nie wierzysz iż mój znajomy zapłacił pracownikom 5,5 tyś. za dach (dodam że czterospadowy-projekt VIRGO II z podwójnym garażem) tak również teraz jesteś najmądrzejszy. Jeśli chcesz - buduj swoją metodą i szukaj najlepszej ekipy siedząc w domu z założonymi rękoma. Ja postanowiłem bardziej się zaangażować i mieć z tego więcej satysfakcji (mimo iż wujek mojej żony ma właśnie firmę budowlaną). Zresztą tak jak napisałem - po prostu zobaczymy. I naucz się czytać (90-110 tyś).

ghostrider
08-03-2010, 21:21
Witam "kristopherl". Umiejętność czytania opanowałem bardzo dobrze, nawet czytałem twoje posty na innych forach gdzie budujesz już od 2006 roku i dalej jesteś na etapie projektu. Dajmy już spokój bo nie ma o czym rozmawiać.
Cieszę się z twojego taniego budowania i zaangażowania (mimo iż wujek twojej żony ma własną firmę budowlaną!!!). Pozdrawiam i życzę powodzenia.
P.S. Proszę nie odpisuj.

kristopherl
09-03-2010, 07:36
No i właśnie o tym pisałem - czytać należy ze zrozumieniem. Jeśli czytasz ze zrozumieniem to dlaczego czepiasz się i piszesz że buduję od 2006 r?. Przecież wszystko masz wyraźnie napisane. Chyba jednak słabo to opanowałeś. Ty już po prostu nie wiesz co masz napisać i wyszukujesz informacje o mnie na forum muratora (wcale nie innym). Jak łatwo można było z niego wyczytać miałem kupiony projekt Natalia, który obecnie sprzedałem i kupiłem Julka. A o rozpoczęciu budowy decyduje bardzo wiele czynników na które nie mamy wpływu (między innymi plan zagospodarowania przestrzennego, którego sprawa akurat dla mojego regionu ciągnie się od 2008 r. i na szczęście obecnie jest już ogłoszony a w życie wejdzie w maju br.). Myślę że możemy zakończyć tę bezsensowną korespondencję między sobą i skupić się na budowaniu i wskazówkach dotyczącej projektu Julka. Mam również nadzieję że w przyszłości ciągnąć temat projektu Julka nie będzie między nami spięć. Pozdrawiam

Grześ31
10-03-2010, 08:55
Witajcie
Cześć Niusiek ja sie nie denerwuję, dyskutujemy i to jest fajne
Niusiek jeśli chodzi o okna to wybrałem okna tyskie ponieważ mają dobre parametry na odporność na obciążenie wiatrem, wodoszczelność, przepuszczalność powietrza, izolacyjność cieplna i akustyczna, wytrzymałość mechaniczna i są szer. 83mm, a przede wszystkim są ładne.
Ghostrider popieram Cię
Pozdrawiam wszystkich

adibu
11-03-2010, 08:00
Czy robicie okna tak jak w projekcie tzn.z łukami i szprosami?
Chciałabym dać okna bez szprosów ale boje się że to może całkowicie zepsuć efekt końcowy.

Grześ31
11-03-2010, 12:44
Witam,
moje okna będą miały łuki ale nie szprosy
i oczywiście zmieniam szerokość okien balkonowych na 170 cm
pozd

NIUSIEK
15-03-2010, 11:03
Witam wszystkich,

Grześ31 budujesz, a nie wiesz jeszcze, że najważniejszy jest kolor!? :D jaki masz kolor okien?

My się teraz łamiemy z kolorem, miał być zł. dąb - chyba będzie daglezja cieniowana.
U nas nie ma łuków, okna ze szprosami .... miało być bez, ale .... no właśnie i będą szprosy. Drzwi na taras suwanka z niskim progiem (trochę mały otwór, ale trudno ... - gdybym teraz budował powiększyłbym otwór maksymalnie i byłby lepszy efekt) Pozdrawiam z jednoczesną prośbą o spokój wsród Julkowców, wspierajmy się w tych trudnych wyborach budowlanych, zróbmy grilla, jakaś buteleczkę i będzie elegancko :D Pzdr.

NIUSIEK
15-03-2010, 11:15
Cześć adibu,
mieliśmy ten sam dylemat. W szczególności chodzi o duże okno w salonie. U nas miała być jedna tafla szkła. Jednak, jak kolega jeden stwierdził " bez szprosów to okno będzie wyglądało jak witryna w sklepie". Robimy fix dokładnie jak w projekcie. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę widoczek z tego okna. Ale wiadomo wybór należy do Ciebie. Pzdr.

Grześ31
15-03-2010, 11:20
hahahahaha :) bedzie złoty dąb, aczkolwiek chciałem drewniane okna ...
p.s. ten grill i buteleczka to dobry pomysł hahahah
pozd :D

ghostrider
20-03-2010, 21:05
Witam, popieram pomysł z grillem i buteleczką. Jeśli można to też się piszę na takie rozmowy o projekcie. Pozdrawiam wszystkich.

robinio
20-03-2010, 22:04
Czy ktoś zamierza budować ściany z ytonga i robić strop pełny wylewany. Czy takie zmiany są możliwe w tym projekcie i jakie są różnice w kosztach.

rob51
20-03-2010, 22:26
O własnie, jak to wygląda ze ścianami z gazobetonu?

Grześ31
22-03-2010, 10:19
To kiedy i gdzie ten grill :D

Frankopulos
24-03-2010, 21:54
Witam,
Mam pytanko czy ktoś z budujących wspaniały projekt Julki ma piwnicę ? Albo czy ktoś zamierzających budować myśli o piwnicy np. pod garażem. Mam pewne dylematy związane z tym tematem, bo wysłuchując opinii moich znajomych jest tyle samo plusów co minusów. W piwnicy chciałbym umieścić kotłownię i miałbym miejsce na np.pralnię i ewentualne skład węgla bo jeszcze nie wiem co będzie moim źródłem ciepła. Dlatego chciałbym się zwrócić do szanownego FORUM co sądzicie o tym pomyśle? Serdeczne dzięki za opinie.
Pozdrawiam.

Tutaj jest link do obejrzenia sobie jakby to miało wyglądać.(Właśnie rysuje ten projekt w 3D :D )
http://www.speedyshare.com/files/21604442/1.bmp

kristopherl
25-03-2010, 11:40
Świetnie ci wyszedł ten projekt. Jakim programem to zrobiłeś? Co do piwnicy to ja również o tym myślałem ale niestety okazało się że nie mam gdzie odprowadzić wody a działkę mam na terenie dosyć mokrym chodź kamienistym więc zrezygnowałem ze względu na koszty. Gdybym miał więcej kasy na 100% zrobiłbym piwnicę.

Leszekhal
28-03-2010, 18:15
Mam pytanie czy ktoś robi wentylacje mechaniczną.
Jak się sprawdza, jakie koszty dzięki

NIUSIEK
31-03-2010, 08:17
Witam, my nie robimy. Temat studiowałem ok. 3 miesięcy. Indywidualna sprawa.[/quote]

NIUSIEK
31-03-2010, 08:39
re: piwnica,

Miejsca nigdy dość. My (ja :D ) planujemy jakąś ziemiankę na warzywa, przetwory oraz przyszłe hobby tj. produkcja róznych pyszności do konsumpcji :D

Grześ31
31-03-2010, 12:30
popieram mniam mniam
p.s. mała wędzarnia :)

Kristof Wlkp
07-04-2010, 21:30
czesc witam wszystkich mam pytanko czy ktos realizuje ten projekt julka we wielkopolsce w okolicach konina ,

marta&cezary
27-04-2010, 19:38
Witamy wszystkich,

My również zdecydowaliśmy się na Julkę. Poszukiwania projektu trwały prawie rok, na początku faworytem była Saga II, ale zmiany jakie chcieliśmy w tym projekcie wprowadzić kosztowałyby nas dużo zachodu i pieniędzy, także Julka wygrała - jest prawie idealna, planujemy tylko kosmetyczne zmiany. Mamy zamiar kupić projekt w czerwcu i załatwić wszystkie formalne sprawy w w wakacje.
Bardzo chcielibyśmy zobaczyć zdjęcia wnętrza domu, ale chyba jeszcze nikt nie doszedł do tego etapu budowy.

Czy jest ktoś z Mazur?

damianw3
01-05-2010, 16:34
fajne wizualizacje (zdjęcia) jak byłem wcześniej na tej stronie to chyba tego jeszcze nie było mogę się i mylić a zresztą sami zobaczcie

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/julka/wnetrza.php

konarski
17-05-2010, 00:17
fajne wizualizacje (zdjęcia) jak byłem wcześniej na tej stronie to chyba tego jeszcze nie było mogę się i mylić a zresztą sami zobaczcie

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/julka/wnetrza.php

Zgadza się, wizualizacje wnętrza zostały dodane niedawno.

kluchab
25-05-2010, 07:44
Co tam słychać na waszych budowach, na jakich jesteście etapach, u mnie na razie sa fundamenty, ponieważ pogoda nie pozwoliła na wszesne rozpoczecie budowy, i cały czas jest bardzo mokro.

Leszekhal
26-05-2010, 21:13
Witam Ja ciągłe czekam na poprawę pogody próbowaliśmy kopać fundamenty ale mokro. pozdrawiam wszystkich.

siwymiki
29-05-2010, 14:23
Co tam słychać na waszych budowach, na jakich jesteście etapach, u mnie na razie sa fundamenty, ponieważ pogoda nie pozwoliła na wszesne rozpoczecie budowy, i cały czas jest bardzo mokro.

hej, ja własnie zaczynam kopanie pod fundamenty. Podziel sie info ile kosztowały Ciebie materiały na fundamenty i ile ich zamawiałeś??

NIUSIEK
31-05-2010, 11:09
Witam,
u nas okna wstawione, pracuje hydr i elekt. .... ale to jakieś mało istotne się stało.. czekamy na NARODZINY NASZEGO SYNA - termin ten tydzień! :):):):)

Leszekhal
31-05-2010, 21:16
To serdecznie gratuluje nasz tymek ma już 1 miesiąc.

lolekx
07-06-2010, 21:34
witajcie,

czesto nie zagladam ale czasem obserwuje wypowiedzi:)

jestem w trakcie budowy julki , okolo połowy sierpnia chialbym robic dach..
i tu pytanie macie moze jakies namary na ekipy ktore jezdza po calej Polsce??

ja buduje w okolicach wawy /otwocka

narazie pytalem 4 wykonawców chodzi o wiezbe dachowa i deskowanie i papa

srednie koszta to okolo 11 tys za robote ... wiem ze mozna zrobic taniej ale nie mam namiarów na jakies ekipy

pomozcie:)

pozdrawiam
piotr

Grześ31
08-06-2010, 10:47
Witam wszystkich
ja juz jestem po tynkach w czwartek c.o. a w poniedziałek wylewki więc idziemy ostro do przodu
pozdrawiam wszystkich

Grześ31
08-06-2010, 22:41
Witam, jak ktoś ma ochotę zobaczyć kilka zdjęć to proszę
http://grzes31.fotosik.pl/

Gosiaczek_S
12-06-2010, 18:20
Hej Grześ31!
Zastanawiamy się z mężem nad Julką, oczywiście chcielibyśmy wprowadzić kilka zmian, m.in.zlikwidować ten wykusz w salonie, wydaje mi się, że wtedy salon byłby bardziej ustawny a z kolei powiększyć wykusz w jadalni i zrobić nad nim balkonik. Zależy nam na przestrzennym, dużym parterze. Jak to wygląda u Ciebie? Czy naprawdę jest tak widno i przestrzennie? A Twój domek wygląda super:yes:

Grześ31
12-06-2010, 23:54
Witaj przeczytaj sobie moje wczesniejsze posty :)
To fajnie, ze Ci się podoba
hahahah ale mi bardziej
pozdrawiam

siwymiki
17-06-2010, 10:31
Witam, jak ktoś ma ochotę zobaczyć kilka zdjęć to proszę
http://grzes31.fotosik.pl/

Hej Grzesiek,
zrób zdjecia toalety na dole i wiatrolapu- ciekawy jestem jak to wygląda po tych Twoich zmianach.
Masz może jeszcze stemple budowlane ?? poszukuje żeby odkupić.

pozdrawiam adrian

Grześ31
17-06-2010, 11:26
Witam
nie mam stempli moi wykonawcy mieli swoje
zdjęcia bedą w weekend na fotosiku.
Pozdrawiam

ghostrider
17-06-2010, 22:54
Witaj Grześ31. Gratuluje postępów. Miło popatrzeć jak robota sprawnie idzie. Czekamy na dalsze fotki z niecierpliwością. Pozdrowionka.

Aguś1238
26-06-2010, 10:03
witam wszystkich,
podpisałam juz umowe na budowe domu z firmą i zaczynaja za 3 tygodnie i maja skonczyc do konca wrzesnia stan surowy otwarty z dachem. Dodatkowo zdecydowalismy sie na to zeby za garazem przedłuzyc dach i zrobic zadaszenie dłu ższe albo na drewno albo na jakas laweczke tp. , oczywiscie trzeba bedzie wstawic 2 betonowe słupki podtrzymujace to przedłuzenie dachu. Dla tych co jeszcze nie zaczeli budowe mozna podnisc sciane kolankowa i przedłużyc krokwie dachu zeby bylo tak jak na zdjeciu mg projekt i nikt nie bedzie wiedzial ze pietro podwyzszonne.
Niusia , Grzesiu wstawcie wiecej fotek , dla nas spragnionych zdjec :)
czy ktos sie juz zdecydowa na kolor /odcien dachówki lub blachodacówki ? musze sie rzejsc do sklepu i cos wybrac :)
pozdrawiam wszystkich

TYBERIUSZ
29-06-2010, 07:58
Witam Kman
Bardzo się cieszę że ktoś buduje JULKĘ blisko Szczecina , wiem wiem nie jest znów tak blisko ale bliżej niż Rzeszów, czy małopolska, ale do rzeczy
mam ogromną prośbę czy mogłabym zobaczyć JULKĘ w realu my z synem czekamy na pozwolenie na budowę, które ciągnie się od marca tego roku,
mam nadzieję że na dniach otrzymamy, Dlatego ogromna prośba o pozwolenie nam na obejrzenie sobie domu w trakcie budowy.
Z góry serdecznie dziękuję TYBERIUSZ

siwymiki
03-07-2010, 20:13
witam wszystkich,

Nareszcie zaczelismy budowe Julki, po niekonczacych sie perturbacjach geodezyjno - urzedowych.
Fundamenty zalane, w poniedziałek zaczynamy budowe scian fundamentowych, ale najpierw izolacja fundamentu.
Dzisiaj walczylismy z pracami zwiazanymi z drenazem opaskowym.
Jutro wrzuce pare zdjec z placu budowy.

siwymiki
03-07-2010, 20:15
witaj Aguś,
jutro wrzuce zdjecie jak my zmienilismy wiatrołap -> pomysł Grześka, musze przyznac ze super.

Aguś1238
04-07-2010, 13:51
Witam Kman
Bardzo się cieszę że ktoś buduje JULKĘ blisko Szczecina , wiem wiem nie jest znów tak blisko ale bliżej niż Rzeszów, czy małopolska, ale do rzeczy
mam ogromną prośbę czy mogłabym zobaczyć JULKĘ w realu my z synem czekamy na pozwolenie na budowę, które ciągnie się od marca tego roku,
mam nadzieję że na dniach otrzymamy, Dlatego ogromna prośba o pozwolenie nam na obejrzenie sobie domu w trakcie budowy.
Z góry serdecznie dziękuję TYBERIUSZ
na pozwolenie na budowe czeka sie 65 dni max. Jesli czekacie dłuzej to znaczy ze cos trzeba uzupełnic w papierach, a jezeli nie trzeba to urzad powinien dostac kare za zwłoke.

siwymiki
04-07-2010, 21:28
na pozwolenie na budowe czeka sie 65 dni max. Jesli czekacie dłuzej to znaczy ze cos trzeba uzupełnic w papierach, a jezeli nie trzeba to urzad powinien dostac kare za zwłoke.

Z tym terminem to powinno tak byc, ale w rzeczywistosci towyglada roznie. U nas w urzedzie jak zblizal sie termin to powiedziano zeby dac pismo ze wszczymujemy bieg sprawy (taki dupochron urzednika) rzeby urzad nie placil kary. A jesli nie napiszesz to pani daje Ci do zrozumienia, ze pozniej bedziesz miec podgorke.

siwymiki
06-07-2010, 20:49
WITAM,
BUDOWA RUSZYŁA PEŁNĄ PARĄ :), A TO NASZA KIEROWNICZKA BUDOWY
http://images47.fotosik.pl/312/61a7d8ccce0ea1e8med.jpg (http://www.fotosik.pl)

siwymiki
06-07-2010, 22:08
Kilka zdjęć z początku budowy:

Ławy fundamentowe zalane

http://images35.fotosik.pl/166/0a2c65dfb8210329med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images39.fotosik.pl/308/35c31006939df893med.jpg (http://www.fotosik.pl)


Ławy zaizolowane

http://images45.fotosik.pl/313/f801ad33e304774amed.jpg (http://www.fotosik.pl)


Podłączenie wody już w krótce

http://images43.fotosik.pl/312/c7a076747718eea5med.jpg (http://www.fotosik.pl)

a narazie kierowniczka napełnia zbiornik

http://images40.fotosik.pl/308/40c5e60208df9b68med.jpg (http://www.fotosik.pl)


Odwodnienie fundamentów -> drenaż opaskowy. Odwodnienie wykonane własnoręcznie.

http://images46.fotosik.pl/311/6fca75a5231c3a1cmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

kluchab
08-07-2010, 08:14
Moja julka czeka teraz na dach. Na etapie fundametów dom wydawał się mały ale teraz jak już stoi i pozdejmowaliśmy steple to dół jest bardzo ładny i przestrzenny , salon jest jak dla mnie bardzo duży. W projekcie wprowadziliśmy trochę zmian, powiękrzyliśmy o 20centymetrów wykurz w jadalni i przesuneliśmy w jadalni o 50 cm ścianę z dzwiami balkonowymi pomiejszjąc podcień, zlilwidowaliśmy też w salonie te wcięcia i jest bardzo ładnie, trochę zrobił się za duży balkon na górze ale salon zyskał. Zlikwidowaliśmy też łazienkę w salonie przenosząc ją do pomieszczenia gospodarczego z którego jest łazienka i korytarz z drzwiami do garażu, schody są przez to dużo wygodniejsze. Góra jest tak jak w projekcie tylko sciana kolanowa wyżej 25 cm. Pozdrawiam wszystkich

Aguś1238
08-07-2010, 08:55
Moja julka czeka teraz na dach. Na etapie fundametów dom wydawał się mały ale teraz jak już stoi i pozdejmowaliśmy steple to dół jest bardzo ładny i przestrzenny , salon jest jak dla mnie bardzo duży. W projekcie wprowadziliśmy trochę zmian, powiękrzyliśmy o 20centymetrów wykurz w jadalni i przesuneliśmy w jadalni o 50 cm ścianę z dzwiami balkonowymi pomiejszjąc podcień, zlilwidowaliśmy też w salonie te wcięcia i jest bardzo ładnie, trochę zrobił się za duży balkon na górze ale salon zyskał. Zlikwidowaliśmy też łazienkę w salonie przenosząc ją do pomieszczenia gospodarczego z którego jest łazienka i korytarz z drzwiami do garażu, schody są przez to dużo wygodniejsze. Góra jest tak jak w projekcie tylko sciana kolanowa wyżej 25 cm. Pozdrawiam wszystkich

czy mogla bym prosic o fotki , my tez te wciecia w salonie chcemy skasowac , a czy popwiekszanie wykusza o 20 cm wymaga zmian przez architekta i czy trzeba to zgłaszac ?a czy to powiekszenie jadalni mozna zrobic bez uzgadniania z architektem ? czy to sa sprawy kosmetyczne?

kluchab
08-07-2010, 09:56
Zmiany w salonie mamy naniesione przez architekta, ale nie wiem czy nie można ich zrobić samemu i potem nanieść poprawek na projekt powykonawczy, nam podpowiedział je i naniósł archiekt na etapie adaptacji projektu. Przesunięcie ścianny w jadalni bardzo ja powiększyło myślę że będzie można wstawić duży stół i swobodnie przy nim siedzieć majac otwarte drzwi balkonowe na taras (drzwi mamy zmniejszone do 180 cm bo nie będą przesuwane).Taras jestt wysunięty za budynek i też jest duży (6mx4m)

Leszekhal
09-07-2010, 14:14
Super tak dalej dzięki za zdjęcia pozdrawiam Leszek

siwymiki
09-07-2010, 20:52
czy mogla bym prosic o fotki , my tez te wciecia w salonie chcemy skasowac , a czy popwiekszanie wykusza o 20 cm wymaga zmian przez architekta i czy trzeba to zgłaszac ?a czy to powiekszenie jadalni mozna zrobic bez uzgadniania z architektem ? czy to sa sprawy kosmetyczne?

tez chcialem zlikwidowac wciecia w salonie ale ze to sa zmiany konieczne wiec trzeba robic zmiany w projekcie, a jak chcesz w trakcie budowy to bedziesz musiala zrobic pozniej proejkt powykonawczy. Wiec ja zrezygnowalem bo architekt zawolal mi za taki projekt kolejne 1500zl. a jak w miedzyczasie wpadnie Ci nadzur budowlany to moze wstrzymac budowe do czasu opracowania projektu.

W niedziele wrzuce kolejne zdjecia.

siwymiki
11-07-2010, 08:08
Witam,

W piątek cały dzień walki z podciągnięciem wody do działki - 30 metrów wykopu koparką i jeszcze 1 metr ręcznie do wcinki do głównego rurociągu.
Cały dzień kopania w chodniku ręcznie ponieważ był gaz i jeszcze kabel tp, ale wody nie znaleźliśmy. Urzędowe mapy z sieciami są tak niedokładne, że kabel tp był 1,5 metra dalej niż na mapie, a wody wogóle niebyło. Wezwalem wodociągi przyjechali i stwierdzili "chyba w drodze", mieli przyjechac ze sprzętem do wykrywania, ale okazalo sie ze zapomnieli i moze przyjadą łaskawie w poniedziałek.
Jak się okarze że jest w drodze to troche poczekamy na wode i znowu do urzedu o zajecia pasa ruchu i zmiane organizacji ruchu, wiec troche szlak mnie trafia.


Widok wjazd do garazu

http://images46.fotosik.pl/313/17dc3aa82ec69950med.jpg (http://www.fotosik.pl)



http://images43.fotosik.pl/313/ec11fdace9af527dmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

widok na salon :)

Hydroizolacja zewnętrzna częściowo wykonana teraz musi wyschnąć i klejenie styroduru, a jutro izolujemy fundamenty wewnątrz.

http://images49.fotosik.pl/314/9b6bb11059cfa7efmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images46.fotosik.pl/313/652bb82fb4f67169med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Kuchnia, jadalnia i wejscie do domu

http://images39.fotosik.pl/309/7ead63354570f76dmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

KASIULA24
11-07-2010, 13:00
Witam!
Mam małe pytanko jakiej wielkości jest podcień ??

KASIULA24
21-07-2010, 18:43
Witam mam pytanko czy ktoś buduje w woj. świętokrzyskim ??
jestem zainteresowana domkiem ale za nim się zdecyduje wolała bym go zobaczyć w realu jeżeli będzie taka możliwość
pozdrawiam proszę o odpowiedz

XDKXX
21-07-2010, 21:05
witam chetnie odkupiłbym projekt julka z pracowni mg np przez allegro w formie bez zmian mam pytanie o aktualne koszty budowy sso z dachem czy ktos sie orietuje jak to na teraz wygląda pozdrawiam

siwymiki
22-07-2010, 21:10
witam chetnie odkupiłbym projekt julka z pracowni mg np przez allegro w formie bez zmian mam pytanie o aktualne koszty budowy sso z dachem czy ktos sie orietuje jak to na teraz wygląda pozdrawiam

Koszty SSO Z dachem mogą byc różne w zależności np. z czego bedzie wykonany dach, jesli z dachowki to tez roznica w samym dachu moze wyniesc kilkanascie tysiecy

Moja julka w SSO z dachem Bedzie kosztowac ok 200 tys.zł

dokładnie będe wiedział pod koniec sierpnia jak zamkne ten etap.

siwymiki
22-07-2010, 21:31
Witam,
prace tak szybko posepują, ze niemam czasu robic zdjec. kilka jednak zrobilem wiec wrzucam te na ktorych widac juz zarys pomieszczeń:

Widok na garaż i kotłownie:
http://images37.fotosik.pl/313/397def551207717bmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

widok na kuchni, jadalnie i salon:
http://images49.fotosik.pl/318/44c609aee928560bmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

widok na salon:
http://images47.fotosik.pl/317/da69b91d642d096cmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

XDKXX
24-07-2010, 21:57
czy 200tys za sso z dachem to nie przesada ? licze licze i sie niemoge doliczyc dach pewno drogi

Marcin303
24-07-2010, 22:05
Hej Grześ31,

Jeszcze raz dzięki za możliwość obejrzenia Twojej budowy, Julka z Twoimi zmianami wygląda super. Sami teraz zastanawiamy się nad przeniesieniem sypialni do pomieszczenia nad garaż :)

siwymiki
25-07-2010, 09:18
czy 200tys za sso z dachem to nie przesada ? licze licze i sie niemoge doliczyc dach pewno drogi

Koszty dachu to:
- dachówka Creaton Premion czarna glazura lub kolor łupka + gąsiory dachowki krancowe itp. 17500 zl
- akcesoria dekarskie 3000 zł
- więźba + deski i podbitka, farby itp. dodatki, 20800 zł
- rynny i obróbka blacharska tytan-cynk z reihinzg 11200 zł
- okna dachowe, wylaz 7500 zł
- robocizna 30000 zł
w sumie wychodzi ok 90 000 +/- 10%

Więc w sumie moze wyjsc optymistycznie licząc 85 tys ale licze sie z tym ze moze wyjsc pod 100 tys.. Zawsze licząc koszty lepiej wziąść zapas niż później żeby brakło.

Licząc dach dla julki trzeba liczyć sie z tym, że ten dach z racji swoich rozmiarów i kształtów nie jest tani.
Koszt samej dachówki to 50% pokrycia dachowego, a drugie 50% to gąsiory, dachówki wentylacyjne, kominki, dachówki lewe i prawe itd.

siwymiki
25-07-2010, 09:29
Witam,

W piątek odebralem 2 dostawe pustakow i kominy, jestem super zadowolony z obsługi firmy BUD-MAT z krakowa w której kupowałem materiały.
Super obsługa, dostawa z hds, ceny niższe niż poza sezonem. Np. Porotherm 25P+W zamawiałam w innej firmie w marcu (najtaniej na allegro) po 5,40 brutto mialo byc z dostawa hds, a wyszlo z dostawą bez hds'a.
W BUD-MAT zapłacilem 4,90 brutto z hds'em. POLECAM serdecznie.

Dachówke zamawiam z firmy z Warszawy, co mnie zdziwiło Warszawa niby drogie miasto, ale dachówka najtaniej w calej Polsce, druga co do ceny oferte mialem ze Szczecina.

POLECAM STRONE OFERTEO.PL mozna na niej zamiescic darmowe ogłoszenie i firmy same dzwonią i proponują materialy.

Pozdrawiam i prosze wszystkich Julkowiczów o większą aktywność zdjęciową !!!

monika-o2
29-07-2010, 09:20
Witam wszystkich

Razem z mężem już rok temu zdecydowaliśmy się na projekt Julka.

Zmiany, jakich dokonaliśmy:
1. Salon - wyprostowaliśmy ściany i zlikwidowaliśmy okno od strony tarasu.
2. Szerokość garażu zmniejszyliśmy o 1 metr, ponieważ domek nie mieścił nam się na działce.
3. w pokoju nad garażem będą po dwa okna od frontu i od podwórka (likwidacja okna bocznego)
4. Styłu garażu będą drzwi

Zastanawiamy się także czy nie zrezygnować z małego okna w kuchni, ponieważ wydaje nam się, że będzie za mało miejsca na szafki po ustawieniu AGD (lodówka, zmywarka, piekarnik). Dodatkowo dochodzi szafka pod zlewem. - PROSZĘ O OPINIE NA TEN TEMAT -

Myślimy także nad zlikwidowaniem podciągów w salonie - głównie tych przy oknach. Na pewno po dodaniu dodatkowego zbrojenia można z łatwością zlikwidować ten przy oknie w salonie oraz przy wejściu do wiatrołapu i spiżarni. Problem jest jedynie z tym w jadalni. Środkowego nie chcemy ruszać. - CZY KTOŚ Z WAS TO ZROBIŁ? -

Powiedzcie mi jak wyszła wam łazienka na dole. Czy po założeniu drzwi da się je w pełni otworzyć? Moje obawy są związane z tym, że na projekcie jest napisane, że zostaje 69cm. Zmierzyliśmy drzwi w naszym mieszkaniu, które mają 70cm i przy pełnym otwarciu potrzeba 77cm. Dodatkowo przecież trzeba jakoś wykończyć schodek. - PROSZĘ O OPINNIE-

Planujemy również dać większe okno tarasowe - szerokość 260cm - CO WY NA TO?

W pomieszczeniu gospodarczy będzie pralnia.

I to na tyle.

Obecnie mamy gotowy fundament i za dwa tygodnie ruszamy dalej z budową.

Pozdrawiam wszystkich Julkowiczów :rolleyes:

monika-o2
29-07-2010, 09:42
Wietel bardzo ładny domek, mam nadzieje, że i mój taki będzie
Jaki rozmar kolumn dałeś 25cm czy 30cm ( z przodu i z tyłu)?
Jeśli masz zdjęcia parteru to bardzo proszę podziel się nimi:rolleyes:
pozdrawiam

Frankopulos
30-07-2010, 17:14
Witam,

Wietel gratuluję budowy, ja dopiero się przymierzam ( czekam na pozwolenie na budowę ). Zmieniłem:
1. Dach nad garażem - nie będę miał skosu z boku garażu tylko "pociągne" fajermury i zamontuje normalne 2 okna. Całe pomieszczenie nad garażem podzielę na dwa pokoje dla moich 2 synów a trzeci będzie miał pokój w rogu nad tarasem.
2. Po przeanalizowaniu pomieszczeń zdecydowaliśmy się na budowę piwnicy pod garażem i kotłownią. Kotłownie przenoszę do piwnicy. Po prostu stwierdziłem że jeżeli mam później budować jakiś budynek gospodarczy to wolę piwnicę całą w ziemi (budowa na lekkim stoku południowym).
3. Z tyłu garażu na przeciwko "projektowej" kotłowni robię drzwi na zewnątrz.
4. Łazienkę na parterze przenosimy do pomieszczenia gospodarczego obok wiatrołapu, a spiżarnię do łazienki.
5. Wiatrołap powiększamy kosztem spiżarni.
Na zdjęciach zauważyłem że lałeś skosy i stropy na poddaszu tylko trochę inaczej niż w mojej okolicy to się robi . Ty lałeś stropy już po wybudowaniu więźby dachowej a tutaj zalewa się skosy i strop przed. Ale jeżeli efekt jest ten sam to nie ma różnicy. Ciekawy jestem ile stali musiałeś przygotować na lany strop nad parterem i skosy i strop nad poddaszem ?

KASIULA24
31-07-2010, 11:06
Witam czy ktoś buduje w Krakowie bądź okolicach jeżeli istnieje taka możliwość to chciała bym zobaczyć domek w realu??
pozdrawiam

siwymiki
02-08-2010, 16:37
Witam czy ktoś buduje w Krakowie bądź okolicach jeżeli istnieje taka możliwość to chciała bym zobaczyć domek w realu??
pozdrawiam

witam, Ja buduje w Sosnowcu.

KASIULA24
02-08-2010, 17:28
witam, Ja buduje w Sosnowcu.


Witam dziękuje ale myślałam o rejonie bliżej woj.Świętokrzyskiego pozdrawiam może być Kraków lub bliskie okolice Krakowa

sidoraki
05-08-2010, 18:00
Hej, my rowniez zakupilismy projekt Julka i czekamy na pozwolenie na budowe. Jednym z dreczacych nas pytan jest czy podwyzszac sciane kolankowa czy nie? zastanawiamy sie czy to bardzo zmieni ksztal bryly.. ciekawi jestesmy jak wyglada wnetrze na podaszu w domu wybudowanym zgodne z projektem. jesli ktos ma jakies zdjecia to chetnie bysmy zobaczyli:)
pozdrawiamy julkowiczow:)

monika-o2
06-08-2010, 08:09
Witam ja osobiście nie podnosiłabym ściany kolankowej, bo według mnie to psuje wygląd budynku. Poddasze jest i tak bardzo przestronne. Obejrzyjcie zdjęcia umieszczone wcześniej np. Wietel nic nie zmieniał i wyszło świetnie. Są też zdjęcia z podniesioną ścianą kolankową. OSTRZEŻENIE: w projekcie jest błąd w wymiarach zejścia do WC. Powinna być zostawiona większa przestrzeń, ponieważ zachowując te wymiary co są, drzwi się nie otworzą. My zostawimy 90cm a zgodnie z projektem jest 69cm (drzwi 70cm w pełnym otwarciu mają 76cm). Pozdrawiam

adibu
06-08-2010, 15:56
Witam wszystkich Julkowiczów.Co do łazienki pod schodami to masz całkowitą racje.My chcieliśmy zrobić tam wc,ale jednak przenosimy do pom.gosp.
Dzięki bardzo miłym forumowiczom mogliśmy obejrzeć ten domek w realu i bardzo nam to pomogło.Zrobiliśmy podobne filarki z klinkieru.
Pozdrawiam. http://yfrog.com/6wzdjcie196j

Aguś1238
06-08-2010, 22:08
Witam ja osobiście nie podnosiłabym ściany kolankowej, bo według mnie to psuje wygląd budynku. Poddasze jest i tak bardzo przestronne. Obejrzyjcie zdjęcia umieszczone wcześniej np. Wietel nic nie zmieniał i wyszło świetnie. Są też zdjęcia z podniesioną ścianą kolankową. OSTRZEŻENIE: w projekcie jest błąd w wymiarach zejścia do WC. Powinna być zostawiona większa przestrzeń, ponieważ zachowując te wymiary co są, drzwi się nie otworzą. My zostawimy 90cm a zgodnie z projektem jest 69cm (drzwi 70cm w pełnym otwarciu mają 76cm). Pozdrawiam

mozesz zachowac bryle budynku jezeli przedluzysz krokwie na dachu wtedy nie bedzie nawet widac ze podnioslas sciane kolankowa tak ma byc u nas , zdjecia gotowego domku bede miala koncem wrzesnia a za pare dni pokaze postepy budowy :)

sidoraki
07-08-2010, 10:57
Hej
no wlasnie przegladalismy te zdjecia:) u wietela niestety nie bylo jeszcze dachu wiec tak dokladnie nie widac na tych zdjeciach ile jest przestrzeni na podaszu..a co do podnoszenia sciany kolankowej to czy to trzeba juz teraz u projektanta zaznaczyc ze sie chce to zrobic czy to mozna w trakcie budowy sie zdecydowac?
:)
p.s z jakich materialow wy budujecie?
pozdrawiamy

siwymiki
08-08-2010, 19:57
Witam,
przeglądając powyższe posty odnośnie podnoszenia ścianki kolankowej, można bez jej podnoszenia wyskać 12cm wykonując strop monolit zamiast teriwy.
Dla tych co wykonywać będą strop monolit tz. lany występuje mały problem w garażu trzeba zrezygnować z bramy garażowej o wysokości 225cm na 212,5 cm, ponieważ nie zmieści sie pod belką która idzie przez środek garażu. Niestety wysokości belki nie możemy zmniejszyc wkładając więcej prentów zbrojeniowych albo wsadzić grubsze ponieważ jest ich aż 6 dołem 16mm i 4 górą, a belka jest ważna bo trzyma cały strop nad garażem

garaż:
http://images40.fotosik.pl/319/56536c3d43a4fa80med.jpg (http://www.fotosik.pl)

kotłownia - przyłącze kanalizacji pod umywalke, pralke i skropliny z pieca gazowego:
http://images47.fotosik.pl/323/0b21fa1c2882d3e5med.jpg (http://www.fotosik.pl)

kuchnia z dodatkowym pionem kanalizacji do łazienki na piętrze.
http://images41.fotosik.pl/319/620e063e6bd81669med.jpg (http://www.fotosik.pl)

salon:
http://images43.fotosik.pl/323/aa54fc2cf889806emed.jpg (http://www.fotosik.pl)

siwymiki
08-08-2010, 20:03
hej, mam pytanie: Co daje ten lany strop nad piętrem??, czemu ścianki dzialowe na pietrze masz stawiane z połączenia materiałów: porotherm i itong??



wklejam górę przed zalaniem - zdjęcie 11 (klatka schodowa ) można zobaczyć tylko przez link

http://www.wieteska.com/dom/11.jpg

reszta :

http://www.wieteska.com/dom/7.jpg
http://www.wieteska.com/dom/8.jpg
http://www.wieteska.com/dom/9.jpg
http://www.wieteska.com/dom/10.jpg
http://www.wieteska.com/dom/12.jpg

InTeRnO
09-08-2010, 18:53
Siemanko!
Tydzień temu zaczęliśmy budować Julkę - odbicie lustrzane. Standardowe zmiany jakie zostały naniesione
1. Rezygnacja z załamań w salonie.
2. Kotłownie powiększona.
3. Drzwi z garażu na ogród.
4. WC w pomieszczeniu gospodarczym.
5. Wiatrołap powiększony kosztem pomieszczenia gospodarczego - przesunięta ściana do okna w pomieszczeniu gospodarczym.
6. Zmian stropu Teriva na monolit.
7.W sypialni na górze chcemy przesunąć ściankę w stronie drugiej sypialni - zrobi się miejsce na szafę.
Zastanawiam się jeszcze nad zrobieniem słupów z cegły klinkierowej.
Gdyby ktoś chciał zobaczyć co i jak - narazie etap fundamentów ;-) - zapraszam do Ciechanowa.

BTW. Jakie zmiany jeszcze proponujecie? ;))
Kuba

sidoraki
09-08-2010, 20:55
Hej
My jeszcze poszerzylismy dolna lazienke o ten zabek z garazu 32 centymetrowy. Dzieki temu zrobi sie troche wieksza:) tzn szersza:)
U nas ze wzgledu na braki w szerokosci dzialki jestesmy zmuszeni skrocic garaz o 1 metr. Na gorze ze strychu powstanie pralnia i zobaczymy co sie tam jeszcze zmiesci... Jak znam zycie bedzie to tez rupieciarnia bo troche brakuje na dole pomieszczenia gospodarczego bo my z tego kolo garazu robimy pokoik komputerowy.
Zastanawiamy sie nad zabudowaniem sciany w kuchni od strony jadalni. Jeszcze nie wiemy czy w calosci czy tylko jakis murek zrobimy..
Jak narazie tyle ale pewnie w miare budowy inne zmiany wynikna

wczymzecz
09-08-2010, 22:22
Witajcie,
Kilka miesięcy temu pojawił się wątek piwnicy. Czy ktoś się może odważył/skusił? Byłbym wdzięczny za informację... zawsze chciałem mieć takie coś ;)
Pozdrowienia
Tomek

Frankopulos
10-08-2010, 15:42
Witajcie,
Kilka miesięcy temu pojawił się wątek piwnicy. Czy ktoś się może odważył/skusił? Byłbym wdzięczny za informację... zawsze chciałem mieć takie coś ;)
Pozdrowienia
Tomek

Witam,

Ja mam zamiar budować pod garażem piwnicę. Stwierdziłem ,że zamiast budynku gospodarczego na "coś" to wybuduję piwnicę i chyba te same pieniądze wyjdą. Buduję się na lekkim stoku. W zeszły piątek mój projektant złożył projekt Julki z piwnicą o PNB w starostwie. Jak dobrze pójdzie to może mi się uda zalać fundamenty i piwnicę na jesień.

siwymiki
10-08-2010, 17:21
Siemanko!
Tydzień temu zaczęliśmy budować Julkę - odbicie lustrzane. Standardowe zmiany jakie zostały naniesione
1. Rezygnacja z załamań w salonie.
2. Kotłownie powiększona.
3. Drzwi z garażu na ogród.
4. WC w pomieszczeniu gospodarczym.
5. Wiatrołap powiększony kosztem pomieszczenia gospodarczego - przesunięta ściana do okna w pomieszczeniu gospodarczym.
6. Zmian stropu Teriva na monolit.
7.W sypialni na górze chcemy przesunąć ściankę w stronie drugiej sypialni - zrobi się miejsce na szafę.
Zastanawiam się jeszcze nad zrobieniem słupów z cegły klinkierowej.
Gdyby ktoś chciał zobaczyć co i jak - narazie etap fundamentów ;-) - zapraszam do Ciechanowa.

BTW. Jakie zmiany jeszcze proponujecie? ;))
Kuba


Hej, wykonując strop monolit musisz naszykowac sie na zmiane wysokości bramy garażowej z 225cm na 212,5cm.
Ja właśnie jestem na etapie wykonywania stropu lanego i niestety właśnie wyszło to w praniu że belka w garażu jest troche za gruba, a nieda się jej zmniejszyc przez dodanie prętów, a poza tym belka nadproża garażu musi mieć 50cm więc światlo bramy musi mieć max 215cm

KASIULA24
10-08-2010, 18:04
Witam znalazłam użytkownika który już postawił JULKĘ fotki :)

http://www.extradom.pl/projekt-domu-julka-wah1162.aspx

InTeRnO
10-08-2010, 20:49
Hej, wykonując strop monolit musisz naszykowac sie na zmiane wysokości bramy garażowej z 225cm na 212,5cm.
Ja właśnie jestem na etapie wykonywania stropu lanego i niestety właśnie wyszło to w praniu że belka w garażu jest troche za gruba, a nieda się jej zmniejszyc przez dodanie prętów, a poza tym belka nadproża garażu musi mieć 50cm więc światlo bramy musi mieć max 215cm

Cześć, cześć.
Dzięki za info. Jutro zwrócę uwagę na to kierownikowi budowy. Myślę jednak, że nie jest to jakaś tragiczna zmiana :)) chyba, że samochód Ci przez to do garażu nie wjedzie....
Robiłeś jakieś zmiany w projekcie?
Pozdrawiam.

Dzustaa
11-08-2010, 11:53
Witam,

Ja mam zamiar budować pod garażem piwnicę. Stwierdziłem ,że zamiast budynku gospodarczego na "coś" to wybuduję piwnicę i chyba te same pieniądze wyjdą. Buduję się na lekkim stoku. W zeszły piątek mój projektant złożył projekt Julki z piwnicą o PNB w starostwie. Jak dobrze pójdzie to może mi się uda zalać fundamenty i piwnicę na jesień.

My też się nad tym zastanawiamy (na razie wciąż nie podjęliśmy jednak decyzji czy projekt Julka, czy Saga III) i wydaje mi się, że w Julce łatwiej wówczas zrobić wejście do piwnicy zarówno z zewnątrz, ale i z wewnątrz. Łazienka byłaby wówczas w miejscu pom. gosp. i na przeciwko niej drzwi i zejście do piwnicy w miejscu obecnej łazienki. Jedyny problem, to wnęka w miejscu obecnych drzwi do dolnej łazienki. Czy ktoś rozwiązał wejście do piwnicy w ten sposób?

Ponawiam też pytanie, kto buduje najbliżej woj. podlaskiego? Proszę o wiadomość na forum lub priv

KASIULA24
11-08-2010, 19:30
Witam
mam wielką prośbę czy może ktoś wrzucić fotki wnętrza góry bez podnoszenia ścianki kolankowej( w wersji oryginalnej)
nigdzie nie ma fotek góry
pozdrawiam i z góry dziękuję :)

KASIULA24
11-08-2010, 19:46
Witam mam jeszcze jedno pytanko czy może mi ktoś podać wymiary okna dużego w salonie (takie jak w projekcie)

Frankopulos
12-08-2010, 18:05
W salonie jest okno 180x300 [wys. x szer.] cm.

Dzustaa
12-08-2010, 21:45
Spróbowałam dziś nanieść na projekt JUlki zmiany jakie chcielibyśmy wprowadzić i w zasadzie jest ich na tyle dużo, że nie wiem, czy nie robić projektu indywidualnego u architekta. Ile płaciliście dla architektów za nanoszone zmiany? Poniżej projekt ze zmianami i schodami do części podpiwniczonej

sidoraki
17-08-2010, 20:38
Hej
Cos sie cicho zrobilo na naszym forum:(
My nadal czekamy na pozwolenie i jestesmy na etapie szukania ekip..
Sprawe utrudnia to ze nie ma nas na miejscu.
Wrzucajcie jakies zdjecia zeby oko ucieszyc bylo czym:)
pozadrawiamy

InTeRnO
18-08-2010, 11:40
Witam.
Może ktoś wrzucić zdjęcia z poddasza?
Pozdrawiam

KASIULA24
18-08-2010, 15:59
Witam ja planuję budowę
ściany zew. Porotherm 30 (3.59 zł. Za szt.)(16szt.m2)
wew.nośne thermopor 25 (3.95 za szt.)(wchodzi 11 szt.m2)
ściany wew. Działowe thermopor 11.5 (2,85 szt.)(8 szt.m2)
zmiany jakie wprowadziłam :
-likwidacja bocznego okna w kuchni (koleżanka ma 2 okna w takiej samej rozmiarowo kuchni i do dziś wyzywa mała kuchnia zamiast szafek to okno)
-brak bocznego okna w salonie (tak samo planuję umeblować jak w projekcie a ponieważ mam odbicie lustrzane to po południami nic bym nie widziała w tv
-wc w pom.gosp
-w miejsce wc pralnia
-w pom.gosp koło kotłowni drzwi zamiast okna i drzwi do garażu
-2 okna na ścianie zew.garażu 90x90 (szkoda światło świecić w dzień )
co o tym sądzicie??:)
a i jeszcze dodaje moje wymarzone drzwi do julci:)

KASIULA24
18-08-2010, 19:37
ponawiam buduje ktoś w świętokrzyskim lub okolice do 100 km ??

djjb
19-08-2010, 00:15
Cześć, właśnie zamówiliśmy ten projekt, będziemy budować w Szczecinie (może ruszymy na wiosnę).
Wprowadzamy do projektu trochę zmian (miedzy innymi dzięki Wam) łazienka na dole w pomieszczeniu gospodarczym, drzwi do garażu. Ściany w salonie zmieniamy tak jak w projekcie Rubin (mg projekt), taras powiększmy i robimy podcień.

Przy okazji czy mogę zobaczyć "JULKĘ" w okolicy?
Może TYBERIUSZ ruszył z budową?


Pozdrawiamy

djjb
19-08-2010, 23:33
Witam ja planuję budowę
ściany zew. Porotherm 30 (3.59 zł. Za szt.)(16szt.m2)
wew.nośne thermopor 25 (3.95 za szt.)(wchodzi 11 szt.m2)
ściany wew. Działowe thermopor 11.5 (2,85 szt.)(8 szt.m2)
zmiany jakie wprowadziłam :
-likwidacja bocznego okna w kuchni (koleżanka ma 2 okna w takiej samej rozmiarowo kuchni i do dziś wyzywa mała kuchnia zamiast szafek to okno)
-brak bocznego okna w salonie (tak samo planuję umeblować jak w projekcie a ponieważ mam odbicie lustrzane to po południami nic bym nie widziała w tv
-wc w pom.gosp
-w miejsce wc pralnia
-w pom.gosp koło kotłowni drzwi zamiast okna i drzwi do garażu
-2 okna na ścianie zew.garażu 90x90 (szkoda światło świecić w dzień )
co o tym sądzicie??:)
a i jeszcze dodaje moje wymarzone drzwi do julci:)

Cześć, kto jest producentem tych drzwi? są super.

KASIULA24
20-08-2010, 08:20
Cześć, kto jest producentem tych drzwi? są super.

szczerze nie mam pojęcia znalazłam je przypadkowo w galerii wnętrz na
http://jack-1967.extradom.pl/galeria.aspx
są też inne piekne

Asia i Maciek
20-08-2010, 09:11
Producentem jest Urzędowski

siwymiki
20-08-2010, 22:29
witam,
na budowie prace idą pełną parą, dzisiaj zalaliśmy strop nad garażem i deskowano reszte stropu.
Dachówka wybrana i zamówiona więźba również, teraz zastanawiamy sie nad drzwiami.

oto kilka zdjęć:
Drzwi:

http://images38.fotosik.pl/324/1921f219cf07c3c7med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Dachówka Creaton Premion kolor łupka:

http://images49.fotosik.pl/328/f221c0a7638930demed.jpg (http://www.fotosik.pl)

A to przyklad elewacji, rynny będą identyczne jak na zdjęciu czyli Rhaizink tytan cynk niebieska patyna, podbitka bedzie koloru złoty dąb, okna również.

http://images38.fotosik.pl/324/1921f219cf07c3c7med.jpg (http://www.fotosik.pl)

siwymiki
20-08-2010, 22:36
drzwi:

http://images35.fotosik.pl/182/ef847262937f852bmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

TYBERIUSZ
22-08-2010, 08:52
Witam Jeszcze nie ruszyłam z budową czekamy na pozwolenie na budowę, już
prawie pół roku. Mam nadzieje na dniach otrzymać ten wymarzony
papierek. Jak dobrze pójdzie to może we wrześniu zaczniemy, jeżeli
nie to też dopiero na wiosnę.

siwymiki
22-08-2010, 16:14
Witam, strop nad garażem wylany, cały strop będzie monolit. W czasie prac wyszło że belka 1.2 (to przed oknem w salonie będzie na tej samej wysokości co nadproże nad oknem w salonie, czyli trochę głupio ale inaczej się nie dało ponieważ belka musi mieć 50cm (przy terrivie belka wystaje 26cm, a przy monolicie wystaje 38cm).

Jeśli, ktoś myśli o zmianie na strop monolityczny to proszę przemyśleć to wcześniej i przedyskutować to z kierownikiem budowy.

tubapl
23-08-2010, 19:57
Witam!

Czy mógłby ktos przedstawić koszty poszczególnych etapów budowy (SSO, SSZ etc )? Zamierzam od wiosny ruszac z budową i do zimy chciałbym osiagnac stan surowy zamkniety w kwocie ok 200 tyś. Czy to realne? Czy mógłby ktos pokazać swoją realizacje na zywo ( slask i oscienne wojewodztwa)? byłbym zobowiązany:rolleyes:

siwymiki
23-08-2010, 22:23
Witam!

Czy mógłby ktos przedstawić koszty poszczególnych etapów budowy (SSO, SSZ etc )? Zamierzam od wiosny ruszac z budową i do zimy chciałbym osiagnac stan surowy zamkniety w kwocie ok 200 tyś. Czy to realne? Czy mógłby ktos pokazać swoją realizacje na zywo ( slask i oscienne wojewodztwa)? byłbym zobowiązany:rolleyes:

witam, ja buduje w Sosnowcu koło Katowic więc możesz zobaczyć budowe.

Koszty budowy: fundamenty + mury + strop + wszelkie prace murarskie 100 tys. zł, koszt dachu to też 100 tys. zł umnie to tak wychodzi ale w zależności od użytych materiałów możesz to wykonać za cene od ok 150 wzwyż.

monika-o2
24-08-2010, 09:28
Witam, ja buduję w Tłuszczu koło Warszawy, więc trochę nie po drodze.

Buduje z suporeksu.
Stan surowy otwarty wyniesie mnie 150 000zł. Cena ta zawiera materiały, robociznę i wykonanie dachu z blacho dachówki.

Pozdrawiam

Monia221
25-08-2010, 08:34
Witam
Julkę będziemy budować w okolicach Białegostoku, właśnie oczekujemy na pozwolenie na budowę, czy ktoś z forumowiczów buduje Julkę w okolicach woj. podlaskiego?? Będziemy bardzo wdzieczni za możliwość obejrzenia domku na żywo :-)

tubapl
25-08-2010, 20:02
Dziekuje za informację. Czy zwiększaliście ściankę kolankową o jakiś pustak?

Do "siwymiki" pisałem na priva, chętnie zobacze realizacje w sosnowcu. moj mail [email protected], proszę o kontakt

Pozdrawiam!

Mirek

jockn
03-09-2010, 12:27
Witam wszystkich. My również z narzeczoną budujemy Julkę. Oczywiście nie obeszło się od pewnych modyfikacji :D.

Najważniejsze to:
- zmiana dachu na kopertowy(juz po zakupie planu ale przed złożeniem wszystkich papierów zmienił się plan zagospodarowania i nie było wyjścia gdyż julka bardzo nam się podobała)
- podpiwniczony garaż
- pom. gosp przekształcone na druga łazienkę/pralnie
- spiżarnia zmieniona na wc
- schody na piętro nie były murowane tylko w przyszłości drewno itp.
- drzwi do garażu przeniesione do wc z planu(wc tam nie będzie)
- w garażu dołozone na "pustej ścianie" 2 okna 90*90
- w piwnicy dołożone 2 okna "szachty - kratka do góry"
- wejście do piwnicy od strony dużego okna w salonie
- 6 okien dachowych 78*140

Domek budujemy w pow. limanowskim, mniej więcej w połowie drogi z Nowego Sącza do Krakowa.
Rozpoczęliśmy wykopy 10 lipca 2010, na chwile obecną trwają prace przy odwodnieniu itp gdyż czekamy na ekipę od dachu.
W połowie/pod koniec września planujemy przykryć. Dachówka ceramiczna Tondach Stodo 12 miedziana angoba.

A tutaj link do kilkunastu zdjęć z dotychczas wykonanych prac.
http://picasaweb.google.pl/117565272944994692560/Image?authkey=Gv1sRgCM37s-LIuL3IhQE&feat=directlink

Pozdrawiam
Bartek

siwymiki
04-09-2010, 10:15
witam,
Po opadach deszczu, który padał kilka dni nareszcie strop został zalany.
Wrzucam parę zdjęć ze zbrojenia stropu i wylania.

http://images42.fotosik.pl/219/20da8055b6e768dbmed.jpg (http://www.fotosik.pl)


http://images49.fotosik.pl/336/965e006afeebf4f1med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Strop jest lany - monolityczny:

http://images47.fotosik.pl/336/96a7bb5bdf365249med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images45.fotosik.pl/337/d0d50d6b038ccc21med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images41.fotosik.pl/331/bd481804180038b1med.jpg (http://www.fotosik.pl)


Jeszcze dzisiaj wrzuce zdjecia ze ściankami nad garażem - ścianka kolankowa podniesiona o 1 pustak.

jockn
04-09-2010, 10:35
siwymiki jeśli nie tajemnica ile Cię wyszedł strop? w razie czego może być na pw

ewelkae
04-09-2010, 19:00
Ja również jestem zainteresowana tym domem. To ma być mój drugi dom, mam nadzieję, że idealny. Obecnie mieszkam w "przytulnym III" muratora. Julkę widziałam na żywo w fazie wykańczania. Dzięki temu utwierdziłam się w tym że chcę ten dom. Oczywiście nie obeszło się bez zmian.
Oto one:

siwymiki
05-09-2010, 16:01
siwymiki jeśli nie tajemnica ile Cię wyszedł strop? w razie czego może być na pw

Hej, strop lany kosztował mnie około 16500 zł brutto, tj, razem z wszystkimi nadprożami ponieważ były wylewane razem ze stropem.
W cene tego wchodzi:
- stal 8000 zł (stali zostalo na wieniec i jeszcze troche zostanie)
-beton B20 - 29m3 tj. 7000 zł brutto
- deski szalunkowe ( dokupowalem ok 3m3 - 1500zl brutto

Strop mam grubości 12cm, zastanówcie sie nad stropem lanym najpierw oceeńcie czy belki nie są dla was zanisko, belki wychodzą niżej niż w teriwie ponieważ strop jest cieńszy o 12cm. dla przykładu zdjęcie belki nad tarasem.

http://images47.fotosik.pl/336/6c35aec70b7d81cemed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images47.fotosik.pl/336/d59df51a78fec5b0med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Scianka kolankowa nad garażem 3pustaki, a nad resztą domu 4 pustaki:

http://images44.fotosik.pl/308/d50ff9cc87466411med.jpg (http://www.fotosik.pl)

djjb
06-09-2010, 13:49
Witamy,

Otrzymaliśmy "dokładne" plany domu JULKA z MG projektu i po rozmowie z projektantką jednak za dużo wprowadzamy zmian jak to się mówi "skórka za wyprawkę " i zmieniliśmy projekt na RUBINA z tej samej pracowni.....................

Życzymy wszystkim JULKOWICZOM przemiłych chwil spędzonych w ich domkach :)

Dzustaa
06-09-2010, 19:58
Witam wszystkich. My również z narzeczoną budujemy Julkę. Oczywiście nie obeszło się od pewnych modyfikacji :D.

Bartek widzę, że wprowadziliście dość znaczące modyfikacje. Ile płaciliście dla architekta za zmiany i adaptację? Czy robiliście projekt indywidualny wzorowany na Julkę?

jockn
07-09-2010, 09:53
Dzustaa dokładnie Ci nie powiem bo: zapłaciliśmy 2000 zł w tym zmiana planu i załatwienie wszystkich spraw z pozwoleniem itd. W sumie z architektem widziałem się może 3-4 razy, po urzedach nie chodziłem a i terminowo dość szybko pozałatwiał.

siwymiki a czemu wybrałeś płytę monolit? jakieś konkretne przesłanki typu jest lepszy od teriva bo......?
Z moich wstępnych wyliczeń nas płyta wyszła jakieś 13 000 - 13 500 zł. Nie licząc robocizny ok 3-4 dni(z zalaniem)

Pozdr

siwymiki
09-09-2010, 15:34
Dzustaa dokładnie Ci nie powiem bo: zapłaciliśmy 2000 zł w tym zmiana planu i załatwienie wszystkich spraw z pozwoleniem itd. W sumie z architektem widziałem się może 3-4 razy, po urzedach nie chodziłem a i terminowo dość szybko pozałatwiał.

siwymiki a czemu wybrałeś płytę monolit? jakieś konkretne przesłanki typu jest lepszy od teriva bo......?
Z moich wstępnych wyliczeń nas płyta wyszła jakieś 13 000 - 13 500 zł. Nie licząc robocizny ok 3-4 dni(z zalaniem)

Pozdr

hej,
powiem szczerze, że wolałem płyt laną ponieważ tynk na suficie nie pęka tak jak to sie zdarza na terivie. teriva jeśli jest wykonana z pustaków żużlowych itp, a nie ceramicznych inaczej chłoną brud. widziałem na własne oczy u znajomego jak było widać miejsce gdzie byly belki, ponieważ belki są z betonu, a pustaki z gazobetonu z żużlem więc inaczej chłoną brud.
Oczywwiście można wykonać strop teriva cały z ceramiki (belki i pustaki) ale to już cena bedzie znacznie wieksza.

Kosztów "zwykłej" terivy (nie ceramicznej) nie liczyłem dokładnie ale koszty były porównywalne.

jockn
09-09-2010, 15:48
szczerze to u brata jest od 3 lat i póki co odpukać ma sie dobrze, nic nie widać,
u nas to i tak nie bardzo przeszkadza bo planujemy sufit z pł. regips. z racji - halogeniki itp.

tak czy owak dzięki za wytłumaczenie ;)

sidoraki
18-09-2010, 22:41
Hej
Mysle ze kazdy z fprumowiczow jest zajety budowa i nie ma czasu zagladac tutaj do nas:)
My jak narazie stoimy w miejscu gdyz czekamy nadal na pozwolenie.. po drobnych komplikacjach zwiazanych z formalnosciami nareszcie dokumenty zostaly zlozone do starostwa:)
Miejmy nadzieje ze pogoda pozwoli nam jeszcze przed zima chociaz fundamenty zalac a w przyslym roku ruszyc ostro z budowa:)
Natomiast chetnie obejrzymy zdjecia z waszych postepow:)
zalaczajcie ludziska:)!
zeby oko nacieszyc waszymi rosnacymi domkami!

Danusia73
19-09-2010, 08:03
WITAM,
My z mężem budujemy Julkę w okolicach Koszalina, w przyszłym tygodniu zaczynamy kładzenie dachówki Wybraliśmy Robena kolor kasztan, mIała być Marsylka angobowana brązowa, ale w ostatniej chwili nastąpiła zmiana. Ściankę kolankową podnieśliśmy o 1 pustak ( naprawdę polecam) i przedłużyliśmy krokwie o 40 cm dzięki temy nie zmieniła się bryła, domek z zewnątrz wygląda jak w projekcie (podbitka jest oczzywiście szersz,a wynosi ok. 1,5m) ale to nie psuje wizerunku. Co do zmian w środku, to postanowiliśmy zlikwidować boczne okno w kuchni, wydłużyliśmy ściankę spiżarki do filara czyli wchodzimy:rolleyes:w salonie, postanowiliśmy, że będzie tam okno.
Budujemy z Porothermu wym. 50x24, scianki działowe 50x12, do tej pory wydaliśmy około 120 tys. budując systemem gospodarczym ( udziela się mocno mój mąż :-) jego brat i oczywiście ekipa budująca) za dachówkę ze wszystkimi dodatkami + okna połaciowe zapłaciliśmy 26 000, aha dołożyliśmy jedną połaciówkę w pomieszczeniu nad garażem. Wzmocniliśmy dach dodatkowymi belkami.Teraz zastanawiamy się nad oknami. Postaram się wrzucić na dniach zdjęcia z budowy.

Danusia73
19-09-2010, 08:16
Sorrki, córka skasowała część wiadomości ;-)) uzupełniam :
- wydłużyliśmy spiżarkę do miejsca w którym znajduje się filar, wejście od kuchni, a nie z holu jak było w projekcie
- wydłużyliśmy scianę salonu od strony holu, żeby trochę zasłonić schody
- likwidacja wyjścia z salonu na taras - będzie okno

sidoraki
19-09-2010, 21:21
Hej
Sliczny ten dom wyszedl w tej kolorystyce!:)
Jaki to jest kolor dachowki?
Taki wlasnie kolor mi sie bardzo podoba i bedziemy w tej kolorystyce i my budowac:)

7marta
20-09-2010, 08:41
Witam.Nasza Julka posiada już parter w tym tygodniu ruszamy ze stropami i poddaszem,interesują mnie okna i dachówka ,jakiej są firmy i jaki był ich koszt czy mogę liczyć na taką informację?Mamy nadzieję zdążyć przed zimą ze stanem surowym zamkniętym.Fotki podziwiałam,patrząc na nie serce rośnie i Julka podoba mi się jeszcze bardziej.Pozdrawiam Wszystkich Julkowiczów.