PDA

Zobacz pełną wersję : Jak negocjowac oprocentowanie kredytu ?



anka5
16-11-2003, 18:49
Witam wszystkich , pytanie jak w temacie , czy komus z forumowiczów udalo sie wynegocjowac nizsze oprocentowanie w banku PKO.BP? .Moje pytanie pojawilo sie na forum poniewaz umowa kredytowa byla juz przygotowana na piatek i spodziewalismy sie z mezem oprocentowania w wysokosci 6,15 % w zł PLN- oferta kredytu WLASNY KAT umieszczona na stronie internetowej banku jak rowniez dostarczona nam na plac budowy informowala o takim oprocentowaniu przy zainwestowaniu w budowe ponad 40 % . Nasz udział w budowie wynosi 70 % a tu niespodzianka , gdy dano nam do podpisania umowe okazalo sie ze oprocentowanie kredytu na dzien zawarcia umowy wynosi 8,15 % . :( . Umowa narazie nie została podpisana , zastanawiamy sie czy moze poszukac oferty w innym banku . Czy ktos z was znalazl sie w podobnej sytuacji , czy jest szansa na wynegocjowanie nizszych odsetek ?

obreb
16-11-2003, 22:29
Z tego co mi wiadomo WłASNY KĄT to zmienna stopa procentowa. Na dzień podpisania umowy mógł być tak wysoki procent.

Jezier
16-11-2003, 22:33
Ja mam kredyt w tym banku i mam oprocentowanie w wysokości 6,15. Specjalnie występowałem o kredyt jak najpóźniej aby mieć jak najniższe oprocentowanie. Nie negocjowałem bo od razu zaproponowali mi najniższe. W sierpniu było to 6,39. Może zapytaj co ma wpływ na tak wysokie oprocentowanie. Może zmiana oddziału PKO BP. pomoże.

bilbo
16-11-2003, 23:05
8,15% to bardzo dużo coś !!!
My mamy w Kredyt Banku. Wiosną dali nam na 7,6% a latem zmienili na 6,7%

goga
17-11-2003, 14:13
Byłam w podobnej sytuacji,też w PKO BP.Panie z oddziału obiecywały oprocent.6,35.ale nic nie mogły zagwarantować.Spytałam co można zrobić,żeby było mniej powiedziały że jak się ma ROR u nich to może być 6,25.Założyliśmu ROR, złożyliśmy wniosek i... dostaliśmy orocentowanie 6,45.No przecież nic nie obiecywały. :evil:

anka5
18-11-2003, 16:46
Witam wszystkich , wyobrazcie sobie ,że mozliwa jest jednak negocjacja odsetek w PKO.BP . Podobne pytanie jak przedstawione na tym forum wyslalam mailem na adres podany na stronie internetowej centrali banku w Warszawie z podaniem swoich danych oraz Oddzialu w ktorym zamierzalam brac kredyt . Odzew byl szybki , dzis rano zadzwonila Pani z Warszawy i poinformowala nas , że sprawa odsetek w umowie kredytowej ma byc ponownie analizowana przez bank. Przed godz. 12 przedstawiciel naszego Oddziału Banku zaproponowal nam oprocentowanie w wysokości 6,45 % . Umowa ma byc gotowa na jutro :D

Olasa
19-11-2003, 07:00
Właśnie bardzo interesuje mnie zmiana oprocentowania już po podpisaniu umowy. Jak to jest czy jak np. podpiszecie na dzień dzisiejszy 6,45% to czy za pół roku nie podniosą do np7,5%. Czym tak naprawdę podwyżka oprocentowania jest uwarunkowana

Rad
23-11-2003, 20:59
Oprocentowanie kredytu jest określone jako stałe (i jest wówczas niezmienne przez cały okres kredytowania-na razie istnieje chyba tylko jeden taki produkt) lub jako zmienne i wówczas zmiana oprocentowania określona musi być w umowie kredytowej np. jako 1,0 redyskonta weksli NBP..., 3-miesięczna stawka WIBOR... lub w inny sposób. Formuła ta określa sposób i termin zmiany oprocentowania.

kry
24-11-2003, 10:11
Forumowicze! Czytajcie umowy kredytowe!
Oprocetowanie zmienne zależne jest w złotówkach od (składa się z):
- stałej marży banku (np. 1,5%)
- zmiennej stawki WIBOR-u.
I tak naprawdę oprocentowanie kredytu jest zmienne, ponieważ WIBOR jest zmienny. Banki aktualizują oprocentowanie kredytów na bazie aktualnej stawki WIBOR.

W przypadku kredytów dewizowych stosowana stawka zmienna oparta jest na LIBOR-ze lub EUBOIR-ze.

W tej chwili właściwie nie ma kredytów o stałej stopie przez cały okres kredytowania. Bo jak można nazwać kredytem (a nie złodziejstwem)oprocentowanie stałe w CHF w wysokości 10% (na rok) przy 10 letnim kredycie.

Wszystkie promocje i reklamy opierają się na promocyjnym okresie obowiązywania stawek stałych i jest to okres przeważnie od 6 do 12 miesięcy. Później wpadamy w oprocentowanie zmienne. Uważajcie na to.