PDA

Zobacz pełną wersję : Ukladanie dachowki karpiowki



piotr0805
04-03-2009, 17:28
Witam szukam niezbednych informacji na temat ukladania dachowki karpiowki na koronke za wszystkie informacje bede bardzo wdzieczny

Andrzej Wilhelmi
05-03-2009, 00:28
A tak konkretnie to jakich informacji bo samo układanie jest niezmiernie proste! Każdy poziomy rząd składa się z dwóch warstw dachówek, pierwszą montujemy na łatach a drugą na już położonych dachówkach z przesunięciem o pół szerokości. Pozdrawiam.

WanKon
05-03-2009, 08:03
Są dostępne w hurtowniach bud poradniki KORAMICA. Wszystkie aspekty i punkty montażu opisane i rozrysowane.

Panie Andrzeju Wilhelmi, kiedy Pan śpi? :D

LAMP
05-03-2009, 09:07
A tak konkretnie to jakich informacji bo samo układanie jest niezmiernie proste! Każdy poziomy rząd składa się z dwóch warstw dachówek, pierwszą montujemy na łatach a drugą na już położonych dachówkach z przesunięciem o pół szerokości. Pozdrawiam.

Może i proste, ale chyba tylko w teorii. Karpiówka nie wybacza błędów. Jeśli więźba nie będzie dobrze (prosto) wykonana, będzie to bardzo dobrze widoczne po ułożeniu dachówki. Każdy błąd ułożenia będzie na karpiówce uwydatniony. Na dachówce falistej te nierówności znikną.
Nie oznacza to że jestem przeciwnikiem karpiówki, a wręcz odwrotnie. Sam taką mam :-)

Pozdrawiam
Lech

basiula_81
05-03-2009, 15:10
A tak konkretnie to jakich informacji bo samo układanie jest niezmiernie proste! Każdy poziomy rząd składa się z dwóch warstw dachówek, pierwszą montujemy na łatach a drugą na już położonych dachówkach z przesunięciem o pół szerokości. Pozdrawiam.

Może i proste, ale chyba tylko w teorii. Karpiówka nie wybacza błędów. Jeśli więźba nie będzie dobrze (prosto) wykonana, będzie to bardzo dobrze widoczne po ułożeniu dachówki. Każdy błąd ułożenia będzie na karpiówce uwydatniony. Na dachówce falistej te nierówności znikną.
Nie oznacza to że jestem przeciwnikiem karpiówki, a wręcz odwrotnie. Sam taką mam :-)

Pozdrawiam
Lech

Można dać łaty gęściej i na jednym poziomie kłaść tylko jedną warstwę ;) Musi być prosto, inaczej widać wszystkie nierówności.

Poradnik Koramica jest do ściągnięcia ze strony, też się z nim zapoznałam zanim nasz majster wszedł na dach. I bogatsza w tą wiedzę mogłam się mądrować ;)

Andrzej Wilhelmi
06-03-2009, 00:44
...Można dać łaty gęściej i na jednym poziomie kłaść tylko jedną warstwę ...

Czy aby piszesz o kryciu w koronkę?! Pozdrawiam.

basiula_81
06-03-2009, 20:09
...Można dać łaty gęściej i na jednym poziomie kłaść tylko jedną warstwę ...

Czy aby piszesz o kryciu w koronkę?! Pozdrawiam.

A ja zawsze byłam przekonana, że to w łuskę ;) Obrazowo to o czymś takim mówiłam:
http://images28.fotosik.pl/258/c398922ed4eab4e8med.jpg

Andrzej Wilhelmi
07-03-2009, 09:29
To jest właśnie krycie w łuskę. W koronkę jest trochę inaczej. Sposób wykonania krycia przedstawiony na zdjęciu nie gwarantuje zachowania prostych linii pionowych. Dachówkę zawsze montujemy pionowymi rzędami. Pozdrawiam.

Flawia
07-03-2009, 09:56
własnie, ja też chcę tylko i wyłącznie mieć dach kryty karpiówką w koronkę - najpiękniejsze pokrycie świata! A tak na marginesie, to jaki fason karpiówki wybraliście?

LAMP
07-03-2009, 12:51
Tu w koronkę:

http://lh3.ggpht.com/_d5OBzTsjQiM/SPYZ0Fi8oLI/AAAAAAAACEo/64U4aUv19Pg/s912/IMG_7584.JPG

Dachówka Creaton, czerwona angoba. Płaska, nie ryflowana. Na zdjęciu ma trochę nienaturalne kolory, bo akurat zachodziło słońce, padając na fotografowaną połać dachu.

Pozdrawiam
Lech

Flawia
07-03-2009, 15:26
lamp, Ty widzisz u siebie te zdjęcie wklejone? bo nie wiem czy nikt ie widzi czy to tylko mój komp ma jakąś opcje blokującą...

LAMP
07-03-2009, 16:22
lamp, Ty widzisz u siebie te zdjęcie wklejone? bo nie wiem czy nikt ie widzi czy to tylko mój komp ma jakąś opcje blokującą...

No faktycznie, coś nie działa. Tu kliknij (http://lh3.ggpht.com/_d5OBzTsjQiM/SPYZ0Fi8oLI/AAAAAAAACEo/64U4aUv19Pg/s912/IMG_7584.JPG)

Pozdrawiam
Lech