PDA

Zobacz pełną wersję : prąd budowlany kiedy można zamienić



mysweetbabys
05-03-2009, 08:23
Powiedzcie mi czy to prawda że jeżeli niemasz odbioru budynku to niemożesz zmienić taryfy z prądem budowlanym na zwykłą, niedługo podłączą nam skrzynke ale twierdza ze poki niebedziemy mieli odbioru to bedziemy i tak płacić jak za prad budowlany

listek
05-03-2009, 08:29
Powiedzcie mi czy to prawda że jeżeli niemasz odbioru budynku to niemożesz zmienić taryfy z prądem budowlanym na zwykłą, niedługo podłączą nam skrzynke ale twierdza ze poki niebedziemy mieli odbioru to bedziemy i tak płacić jak za prad budowlany

Zalezy od Twojego dostawcy.
Ja mogłem zmienić, jak juz był SSO.

grizzli
05-03-2009, 08:42
RWE STOEN. Tak jak piszesz, zmieniaja taryfe dopiero po przedstawieniu dokumentu z PINBu, ze budynek odebrany bez sprzeciwow i po sprawdzeniu licznika.

darekw127
05-03-2009, 08:58
A nie wiecie jak robi Energa? Z chęcią też bym zaczął korzystać z własnej skrzynki.

listek
05-03-2009, 09:06
RWE STOEN. Tak jak piszesz, zmieniaja taryfe dopiero po przedstawieniu dokumentu z PINBu, ze budynek odebrany bez sprzeciwow i po sprawdzeniu licznika.

Po co PINB do tego mieszać?
Ja powiedziałem w elektrowni jak to wygląda. Nie robili problemów. Zawsze mogli poxniej przyjechac z kontrolą.

RadziejS
05-03-2009, 09:10
Ile teraz w Wwie wynosi sam abonament budowlany? Obiło mi się, że ok 50-60 zł? (PGE)

Pytam bo korzystam na razie z prądu po sąsiedzku i zastanawiam się czy zakładać licznik i taryfę budowlaną, czy poczekać aż będzie bliżej odbioru...

sylwests
05-03-2009, 09:14
RWE STOEN. Tak jak piszesz, zmieniaja taryfe dopiero po przedstawieniu dokumentu z PINBu, ze budynek odebrany bez sprzeciwow i po sprawdzeniu licznika.

nie jestem pewien czy ZE robią to zgodnie z prawem, bo grupa przyłączeniowa VI mówi o czasowo przyłączonych do sieci. w momencie kiedy licznik przenosisz już na budynek czy do skrzynki docelowej w ogrodzeniu to już nie jest czasowe przyłączenie tylko docelowe i w tym momencie powinno się zmienić na grupę przyłączeniową V.

raffran
05-03-2009, 09:21
Ci ktorzy pisza,ze zalezy to od dostawcy maja racje.
Dowiadywalem sie u swojego i dowiedzialem sie ze nie potrzebny jest odbior,a wystarczy tylko meldunek.
Cale przylacze jest od samego poczatku w granicy dzialki,tam zalozyli najpierw zwykly licznik w momencie rozpoczecia budowy,a po meldunku zmienili na dwutaryfowy.Oczywiscie na nasza prosbe.

grizzli
05-03-2009, 09:22
ja tylko mowie, jak bylo u mnie. probowalismy wczesniej przez to przeskoczyc, ale sie nie dalo. NIkomu przeciez nie zalezy na tym, zeby placic taryfe budowlana...

tomkwas
05-03-2009, 09:34
Nie lubię pisać jak czegoś nie jestem pewien, ale temat jest dla mnie mocno aktualny.
Szef firmy, która montuje mi instalację, zasugerował możliwość tzw. "odbioru częściowego". Ma to skutkować możliwością zmiany taryfy. Dopytam i napiszę jak będę znał szczegóły.

grizzli
05-03-2009, 09:37
odbior czesciowy podobno zawsze skutkuje kontrolą z PINB. w kazdym razie w Wwie.

raffran
05-03-2009, 09:41
I tak jestem zdania,zeby zadzwonic do oddzialu swojego dostawcy,ktory obsluguje dany rejon i bezposrednio u zrodla zasiegnac jezyka.
I dotyczy to nie tylko spraw zwiazanych z pradem. Zycie przeciez pokazalo juz nie raz,ze co "urzad to obyczaj".

tomkwas
05-03-2009, 09:43
Święte słowa. Zapytać nigdy nie zaszkodzi.

dode
05-03-2009, 12:41
Zycie przeciez pokazalo juz nie raz,ze co "urzad to obyczaj".

dokładnie, u nas, żeby dostac meldunek trzeba miec odbiór :wink:

ANNNJA
05-03-2009, 14:16
zadzwoń do dostawcy prądu i spytaj co potrzeba,
u nas odbiór a raczej zmiana z budowlanej na mieszkalna nastąpila po załozeniu rozdzielni wewnątrz budynku i rozprowadzeniu prądu, zalozenie jest takie ze mialy byc wszystkie kable pochowane , gniazka i włączniki na swoim miejscu,

zulus1
05-03-2009, 14:43
W styczniu przechodzilem z C12 na G12 i do tego PGE chcialo stanu zamknietego + tynki wewnetrzne + zamontowany osprzet elektryczny. Nie chcieli ani odbioru ani tym bardziej meldunku.

mysweetbabys
05-03-2009, 15:17
No własnie co dostawca to co innego, troche to jest naciąganie z tym prądem bo budowlany kosztuje niedość że płacimy 50złmiesiecznie abonamnet to jeszcze za zuzyty prad trzeba placic, zdzierstwo

Atomic
06-03-2009, 12:05
Mieszkam w pomorskim i do zmiany taryfy z budowlanej na zwykłą musiałem mieć odbiur budynku. W innym przypadku ENERGA nawet nie chciała ze mną rozmawiać.[/i]

sąsiad
06-03-2009, 16:43
u nas konieczny odbiór budynku, przyłączy + spisany stan licznika. o meldunek w ogóle nikt nie pyta.

raffran
06-03-2009, 22:06
Mieszkam w pomorskim i do zmiany taryfy z budowlanej na zwykłą musiałem mieć odbiur budynku. W innym przypadku ENERGA nawet nie chciała ze mną rozmawiać.[/i]

Pisalem juz wczesniej,ze co "urzad to obyczaj".
My tez z pomorskiego i spod Energii i do zmiany z bydowlanej na"normalna" tylko meldunek wystarczyl.

Gościk
06-03-2009, 23:57
Mieszkam w pomorskim i do zmiany taryfy z budowlanej na zwykłą musiałem mieć odbiur budynku. W innym przypadku ENERGA nawet nie chciała ze mną rozmawiać.[/i]

Pisalem juz wczesniej,ze co "urzad to obyczaj".
My tez z pomorskiego i spod Energii i do zmiany z bydowlanej na"normalna" tylko meldunek wystarczyl.
W ogóle, to jest zasadnicze pytanie. Dlaczego się stosuje taryfę C dla budujących domy dla siebie?
Uważam, że to jest godne potępienia nadużycie ze strony ZE. Pozostałość i arogancka spuścizna po PRL-u. Wierzę, że ktoś za te praktyki monopolistów się wreszcie weźmie. Ale, narazie na takie pierdoły nasi politycy czasu nie mają, lepsze są tematy bzdurne, zastępcze.
Pozdrawiam mniejszość budującą:)

Mały
07-03-2009, 23:53
Ci ktorzy pisza,ze zalezy to od dostawcy maja racje.
Dowiadywalem sie u swojego i dowiedzialem sie ze nie potrzebny jest odbior,a wystarczy tylko meldunek.
Cale przylacze jest od samego poczatku w granicy dzialki,tam zalozyli najpierw zwykly licznik w momencie rozpoczecia budowy,a po meldunku zmienili na dwutaryfowy.Oczywiscie na nasza prosbe.
Dokładnie tak - wystarczy się zameldować na podstawie np osobistych odwiedzin pani z Gminy, która stwierdzi czy budynek to nie wykop, ale mający warunki zamieszkiwania budynek.

Bikerus
08-03-2009, 14:56
Jak zakłąd energetyczny robi problemy z przejściem taryfy to należy grzecznie zapytać o podstawę prawną takiej decyzji. Z reguły miękną i jest po problemie.

tewu77
08-03-2009, 16:08
Małopolska - Enjon
Nawet nie podchodź bez zameldowania.
Tłumaczenie: Nie ma mieszkańców nie ma zysku.

mysweetbabys
08-03-2009, 20:51
to bede musiała sprawdzic czy moze meldunek straczy,tylko problememoze okazac brak kanalizy ktora w natspenymroku dopiero podłączą :x

jacekot
09-03-2009, 11:22
można , ja tak zrobiłem info piniżej

http://forum.muratordom.pl/zmiana-taryfy-budowlanej-na-g11-bez-odbioru,t130281.htm

Atomic
09-03-2009, 14:36
W ogóle, to jest zasadnicze pytanie. Dlaczego się stosuje taryfę C dla budujących domy dla siebie?
Uważam, że to jest godne potępienia nadużycie ze strony ZE. Pozostałość i arogancka spuścizna po PRL-u. Wierzę, że ktoś za te praktyki monopolistów się wreszcie weźmie. Ale, narazie na takie pierdoły nasi politycy czasu nie mają, lepsze są tematy bzdurne, zastępcze.
Pozdrawiam mniejszość budującą:)
O... przepraszam u mnie w umowie jest, że mam prawo wyboru dostawcy energi elektrycznej :D
Normalna kpina :evil:

Bobiki dwa
09-03-2009, 18:05
Ile teraz w Wwie wynosi sam abonament budowlany? Obiło mi się, że ok 50-60 zł? (PGE)

Pytam bo korzystam na razie z prądu po sąsiedzku i zastanawiam się czy zakładać licznik i taryfę budowlaną, czy poczekać aż będzie bliżej odbioru...

Jak sąsiad nie robi żadnych problemów, to ciągnij prąd od sąsiada. Nam powiedziano, że zmiana taryfy dopiero po dokonaniu odbioru. Wykonanie przyłącza to dodatkowe pieniądze. No i za zamianę taryfy dodatkowa opłata.
Jeśli chodzi o koszty to trzeba się dowiadywać, co zakład to inne stawki, albo sposoby naliczania.

raydenstream
09-03-2009, 22:42
A może ktos podpowie jak wygląda to w vattenfall na ślasku ze zmiana taryfy

splinka
10-03-2009, 13:48
Na dolnymśląsku Energiapro tez wymaga odbioru budynku. na pytanie o podstawe prawna odeslali mnie do taryfy zatwierdzonej oczywiscie przez urzad regulacji... . w pkt dotyczącym taryfy G nie jest ona nazwana w zaden sposob a dotyczy min "wiejskich i miejskich gospodarstw domowych". no i z takim zapisem ciezko polemizowac udowadniajac, ze budowa jest gospodarstwem domowym. natomiast w taryfikatorze kwalifikacja do grupy C nie jest podana.

Afrodyta
26-03-2009, 08:05
Ci ktorzy pisza,ze zalezy to od dostawcy maja racje.
Dowiadywalem sie u swojego i dowiedzialem sie ze nie potrzebny jest odbior,a wystarczy tylko meldunek.
Cale przylacze jest od samego poczatku w granicy dzialki,tam zalozyli najpierw zwykly licznik w momencie rozpoczecia budowy,a po meldunku zmienili na dwutaryfowy.Oczywiscie na nasza prosbe.

Jejciu, to mogę spróbować u siebie, bo meldunek mamy od czasów wylania fundamentów. Zobaczymy co na to Energa. Próby będą za jakieś 2-3 m-ce, jak mi ten prąd podłączą, właśnie czekam. :D

miciu
26-03-2009, 09:03
Tak jak napisała splinka w ENERGIAPRO nie jest możliwa zmiana taryfy przed odbiorem budynku :evil: Właśnie w ubiegłym tygodniu się o tym dowiedziałam :cry:

Afrodyta
26-03-2009, 10:30
można , ja tak zrobiłem info piniżej

http://forum.muratordom.pl/zmiana-taryfy-budowlanej-na-g11-bez-odbioru,t130281.htm

No to ze zmiany taryfy nici, bo mam dopiero SSZ piwnicy. Na resztę trzeba będzie poczekać. Swoją drogą ciekawe, że do meldunku był nam potrzebny tylko adres, a nie odbiór. Jesteśmy zameldowani w nieistniejącym budynku.

les111
09-09-2009, 18:54
Mi jeden gość powiedział że zmiana taryfy po odbiorze PINB innej możliwości nie ma ale dzwoniąc jeszcze raz inny poinformował mnie że wystrczy numer budynku,z tego wynika że taryfę G masz zależy od widzimisie lub na kogo trafisz

raffran
09-09-2009, 19:53
Mi jeden gość powiedział że zmiana taryfy po odbiorze PINB innej możliwości nie ma ale dzwoniąc jeszcze raz inny poinformował mnie że wystrczy numer budynku,z tego wynika że taryfę G masz zależy od widzimisie lub na kogo trafisz

Zbierasz wiec papiery i walisz do Energi, pytasz sie na miejscu osobiscie i jezeli jest facet nr1 to dziekujesz i wracasz do domu a potem probujesz raz jeszcze. A a jak jest gostek nr2 kladziesz przed nim papiery i masz taryfe zmieniona.

robertsz
09-09-2009, 21:42
A może ktos podpowie jak wygląda to w vattenfall na ślasku ze zmiana taryfy
Vattenfall (Śląsk):
Zamontowane: okna, drzwi zewnętrzne, rozdzielnica otynkowana, zamontowane gniazdko 230V i 400V, działająca lampa z wyłącznikiem
Do tego oświadczenie elektryka o gotowości do odbioru i.... po 2-7 dniach przejście na taryfę G...

Vattenfall to chyba chlubny wyjątek pośród innych dostawców :)

Afrodyta
10-09-2009, 07:02
Mi jeden gość powiedział że zmiana taryfy po odbiorze PINB innej możliwości nie ma ale dzwoniąc jeszcze raz inny poinformował mnie że wystrczy numer budynku,z tego wynika że taryfę G masz zależy od widzimisie lub na kogo trafiszJak to w Polsce. Dopiero mi wczoraj prąd podłączyli, więc za jakiś czas spróbuję. Na pewno w tym roku. Dziękuję i dam znać co i jak :wink:

Claudii
11-09-2009, 09:30
Vattenfall-zmiana taryfy po zamknięciu domu dachem.

krzys_i_aga
11-09-2009, 12:46
Witam !
Ja mam taryfę G 11 ale jako prąd budowlany o co kaman ?

holek125
04-11-2009, 06:41
Witam!
Ja mam troszkę inny problem. Gdy zakładałem prąd (PGE) to energetyka zmieniła mi kategorię działki z opcji "docelowo budynek mieszkalny" na działka rekreacyjna (na działce znajduje się już budynek gospodarczy) i wstawili mi taryfę G11, teraz chciałbym wybudować dom, lecz dowiedziałem się, że muszę zmienić taryfę na C11 pod rygorem zapłacenia kary za kradzież energii, lecz w przepisach i umowach, które podpisywałem nigdzie nie ma takiego zapisu a dodatkowo druga część działki, łącznie z istniejącym budynkiem gospodarczym nadal pełni funkcję rekreacyjną, co w takim wypadku radzicie, może ktoś już spotkał się z taką sytuacją. Nie zmieniać taryfy, czy trzeba ją zmienić??

coolibeer
04-11-2009, 08:34
Vattenfall-zmiana taryfy po zamknięciu domu dachem.

potwierdzam - wczoraj zmieniałem :)


Ja nie miałem problemu ze zmianą. Problem był z wyborem taryf ;) bo zaproponowali mi jakieś 3 warianty :) wybrałem ten normalny bez żadnych zniżek od do :)

Zonzi
04-11-2009, 09:11
ZEWT Jeziorna

Zmiana taryfy tylko po odebraniu budynku w PINB. Do tego nie jest od ręki tylko trzeba czekac 3-4 tygodnie !!!!

chopinetka
04-11-2009, 09:26
ZEWT Jeziorna

Zmiana taryfy tylko po odebraniu budynku w PINB. Do tego nie jest od ręki tylko trzeba czekac 3-4 tygodnie !!!!

U mnie to samo niestety :x Trafiłam chyba na najgorszy zakład energetyczny bo w Pruszkowie. Bez odbioru budynku nie chcieli nawet ze mną rozmawiać. Pisałam oświadczenia że już nie prowadzę robót budowlanych i takie tam, ale nic nie pomogło.

pozdrawiam

Martinezio
04-11-2009, 12:56
Z Kampinosu aż do Pruszkowa po prund? :o

Masakra :/ To już do Sochaczewa rzut beretem wszak, a to łowicki ZEŁT...
Nawet do Żyrardowa bliżej... :roll:

JACUŚ
04-11-2009, 19:19
Kolega mi mowil ze w Wejherowie mozna to zrobic w taki soposb: Wykonac pomiar powykonawczy budynku, z tym papierkiem do gminy, po nadanie numeru budynku, nastepnie meldunek i z dowodem osobistym do elektrowni , po zmiane taryfy.
Za tydzien sprawdze to osobiscie.

gniezniok
04-11-2009, 23:18
Jak sie chce to wszystko można ! Trzeba troche popytać, dać do zrozumienia i tyle...
Jak słysze o tych oficjalkach że trzeba juz mieszkac etc. to śmiech mnie bierze. Nam prąd podciagneli 3 miesiace temu kiedy zaczynalismy budowe, od wczoraj mam juz przekwalifikowane z pradu budowlanego na normalny...
Można wszystko ...nawet bez łapówek...

Edyta M
25-04-2010, 04:25
Małopolska - Enjon
Nawet nie podchodź bez zameldowania.
Tłumaczenie: Nie ma mieszkańców nie ma zysku.

A jesli masz mieszkanie w ktorym jestes zameldowany ??? ( masz kilka nieruchomosci ) sa pewnie i tacy ! to co w takiej sytuacji ..... przemeldowac sie ???, chyba w takiej sytuacji to troche zmienia nam wymogi stawiane przez ENION