PDA

Zobacz pełną wersję : g/k na drewnie czy na profilach stalowych???



krajan1984
05-03-2009, 15:45
Witam wszystkich!!!
Mam pytanko odnośnie sposobu monażu płyt g/k, a mianowicie:
ściany w domu są drewniane i nie wiem, czy montować płyty na stelażu drewnianym, czy na profilach stalowych. Pytanie dotyczy zarówno ścian, ścianek działowych jak i sufitów.
Prosiłbym o podpowiedź od ludzi, którzy są w temacie.
Jakie są zalety/wady stelażu drewnianego, a jakie metalowego.
Jak to wygląda cenowo, zarówno za materiał jak i robociznę.
Z GÓRY DZIĘKI ZA HELP!

admiro
05-03-2009, 16:12
Sam będziesz robił, czy fachowiec?
Jak fachowiec to niech robi tym co zawsze, jak sam - drewnem jest w moim mniemaniu łatwiej.

Drugi temat to grubość ocielenia, jak krokwie niezbyt szerokie to miejsce dla wełny łatwiej uzyskać na mocowaniach metalowych.

FlashBack
05-03-2009, 16:44
Witam wszystkich!!!
Mam pytanko odnośnie sposobu monażu płyt g/k, a mianowicie:
ściany w domu są drewniane i nie wiem, czy montować płyty na stelażu drewnianym, czy na profilach stalowych. Pytanie dotyczy zarówno ścian, ścianek działowych jak i sufitów.
Prosiłbym o podpowiedź od ludzi, którzy są w temacie.
Jakie są zalety/wady stelażu drewnianego, a jakie metalowego.
Jak to wygląda cenowo, zarówno za materiał jak i robociznę.
Z GÓRY DZIĘKI ZA HELP!

dobor stelaza dla scian i scianek dobiera sie od wymogowi warunkow stawianym zabudowie, sufity latwiej i pewniej jesli beda na stelazu stalowym.
ceny odwiedzic trzeba pare skladow, za prace to juz jak zauwazylem na tym forum roznie.

Arol_62
07-03-2009, 19:30
Witam wszystkich!!!
Mam pytanko odnośnie sposobu monażu płyt g/k, a mianowicie:
ściany w domu są drewniane i nie wiem, czy montować płyty na stelażu drewnianym, czy na profilach stalowych. Pytanie dotyczy zarówno ścian, ścianek działowych jak i sufitów.
Prosiłbym o podpowiedź od ludzi, którzy są w temacie.
Jakie są zalety/wady stelażu drewnianego, a jakie metalowego.
Jak to wygląda cenowo, zarówno za materiał jak i robociznę.
Z GÓRY DZIĘKI ZA HELP!

Konstrukcja GK na drewnie bardziej pracuje ,powstaja naprezenia i moga powstawac pekniecia na laczeniach.Poddasza zaleca sie robic na stelazach metalowych .Montaz stelazy metalowych jest tez mniej pracochlonny(wiec tansza robocizna)

SebaZgr
07-03-2009, 20:36
polecam stelarz stalowy dlatego iz na drewnie wszystko bedzie duzo bardziej pracowalo

rob***
07-03-2009, 21:18
[quote="krajan1984"]Witam wszystkich!!!
Mam pytanko odnośnie sposobu monażu płyt g/k, ........


Ja u siebie robiłem na stelażu drewnianym. Wcześniej były na listwach drewnianych gr. 1 cm przytwierdzone panele drewnopodobne. Po zdjęciu paneli i usztywnieniu tych listew dokręciłem do nich tylko płyty. Z tym pękaniem nie jest źle. Lekkie pajączki na jednej ścianie, poza tym spoko. Mieszkam na terenie górniczym, więc wiem co mówię, nie ma tygodnia bez porządnych wstrząsów, dom cały chodzi, ale ściany nie pękają. To kwestia gipsu (knauf), nawet nie dawałem taśm tzw. zbrojących. Tak, że jak masz możliwość to jedź w drewnie. A propos ścian. Jakie to są ściany drewniane - z bala ?

Rob

Elmeros
07-03-2009, 21:56
Generalnie to ja równiez doradzam na profilach stalowych.
Co prawda mozna by zrobic na drewnie ale najpierw upewniłbym sie czy drzewo jest odpowiednio wysuszone i zaimpregnowane.
Juz kilka razy widziałem co sie stało z płytami wieszanymi na drzewie prosto z tartaku...