PDA

Zobacz pełną wersję : Jak usunąć ślad po długopisie na jasnej ekoskórze?



Watton
05-03-2009, 20:00
Moze komus udalo sie usunac tworczosc dziecieca dlugopisem na jasnej ekoskorce ( obicie krzesla ) ??? Bede wdzieczna za rade..
pozdrawiam : )

trebor112
05-03-2009, 21:07
Proponuję użyć wacików nasączonych niebarwionym alkoholem. Delikatnie pocierać, nie dociskać, czynności powtórzyć. Nie odkładaj czyszczenia na przyszłość. Każda plama im starsza tym trudniejsza do usunięcia.

mycha.:)
05-03-2009, 21:46
Ja swoją ekoskórę czyszczę szarym mydłem, tak jak kazano i długopis też zszedł.

lanetagf
05-03-2009, 22:19
W sklepie Komfort, może też gdzie indziej, mają takie saszetki ze ściereczkami nasączonymi jakimś środkiem do czyszczenia zabrudzeń. My taką kupiliśmy przy okazji zakupu wykładziny ale może nadają się też do czyszczenia innych materiałów. Musiałabyś sprawdzić!

zetka
05-03-2009, 23:01
Czytałam że niektórzy zachwalają sobie chusteczki nawilżane (takie dla dzieci) :D No i spirytus, szare mydło, lakier do włosów.. Trzeba próbować ;)

raffran
06-03-2009, 07:37
A ja szukajac ostatniu zupelnie czegos innego w Casto trafilem na plyn do usuwania m.in.wlasnie takich plam z mebli tapicetowanych,skorzanych ,czy ubran. Tak bynajmniej bylo na nim napisane,nie kupowalem wiec i nie testowalem.

Edybre
06-03-2009, 11:41
Ja mam środek w sprayu kupiony razem z narożnikiem z ekoskóry. Zmywałam już ślady po długopisie: zeszły bez problemu. Nazywa się dr Shine do mebli tapicerowanych.

elzbietkask
06-03-2009, 13:20
Czytałam że niektórzy zachwalają sobie chusteczki nawilżane (takie dla dzieci) :D No i spirytus, szare mydło, lakier do włosów.. Trzeba próbować ;)

z chusteczkami - potwierdzam, ale tylko firmy Pampers. np Nivea już tak nie zmywają.
może spróbuj gdzies w niewidocznym miejscu przemyć zmywaczem do paznokci - długopis mu sie podda, ale nie wiem czy ekoskóra też nie :-?

tuuska1
06-03-2009, 14:10
Ja ze zwykłych mebli skórzanych starłam wacikiem nasączonym zwykłym spirytusem salicylowym.

grave
04-11-2009, 22:10
Ja ze zwykłych mebli skórzanych starłam wacikiem nasączonym zwykłym spirytusem salicylowym.


po jakimś czasie czy od razu? nie powstały żadne odbarwienia czy inne plamki?

Synthia
08-11-2009, 06:50
Nie polecam spirytusu ani zmywacza, ślad po długopisie owszem zejdzie ale ekoskóra się odbarwi. Sama mam z tym problem... :( trzeba znaleźć coś innego tylko co?

Teska
08-11-2009, 08:41
dziewczyny w wątku sprzatajacym....polecały "magiczną gąbkę" Jana Niezbędnego.

wprawdzie nie na długopisie,ale na fugach ją przetestowałam.........fugi zrobiły się jasne... :o

dorothy
08-11-2009, 15:58
No właśnie,bardzo dobre porady tego typu znajdziecie tutaj:

http://forum.muratordom.pl/sprzatamy-zlote-srodki-na-pyl-brud-kurz-w-nowym-domku,t149068.htm :wink: