PDA

Zobacz pełną wersję : Czy instalacja wodna, może być "niekompletna" ?



Malobert
06-03-2009, 11:46
Czy instalacja wodna, może być "niekompletna" ?
Mam dużo punktów w budynku, tzn umywalek, klozetów, nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych. Czy możliwe jest uruchomienie instalacji wodnej bez podłączania wszystkich np. umywalek zaślepiając rurki jakimiś "korkami". Instalację mam mieć w PCV - połacznia zgrzewane.

grzechk
06-03-2009, 11:47
tak

majki
06-03-2009, 11:49
Wydaję mi się, że bez problemu. Tak zamierzam też "mieć" przez jakiś czas. Punkty w danej chwili nie używane zaślepione korkami, tylko na każdym podejściu zawór, żeby można było coś podłączyć / odłączyć, bez zakręcania całej wody w domu.
Hydraulik za kilka dni wchodzi podłączać kotłownię i wodę, to mu oświadczę swoją wizję :wink:

pozdrawiam, majki

goniec_kram
06-03-2009, 11:50
jeszcze raz TAK :) przewaznie zgrzewa sie podejścia kolankowe z gwintew wewnetrznym i w ten gwint wkreca sie korek 1/2" do przeprowadzenia proby szczelnosci

pablitoo
06-03-2009, 11:54
(...)Instalację mam mieć w PCV - połacznia zgrzewane.

PCV zgrzewane :o - a nie czasami PP ?

Malobert
06-03-2009, 12:37
(...)Instalację mam mieć w PCV - połacznia zgrzewane.

PCV zgrzewane :o - a nie czasami PP ?

mogłem się pomylić, generalnie mam na mysli rurki zgrzewane z tworzyw sztucznych, bez elementów metalowych, tylko sie zastanawiałem - te zaslepki pewnie bedzie tez trzeba zgrzac, a potem chyba przeciąć rurki - więc jakby pracy trochę 2 razy, ale z drugiej strony koszty armatury, białego montazu w pomieszczeniach i tak nieuzywanych, mogę przełozyć na później....

pierwek
06-03-2009, 12:45
a czemu nie robisz docelowych przyłączy wodnych, które będą tylko zaślepione korkami?

goniec_kram
06-03-2009, 13:11
kształtka do zgrzewania za 3 zł + korek za 1 zł załatwi twój problem raz na zawsze :) bedziesz mial zakorkowana instalacje a pozniej jak dojdzie do bialego montazu wystarczy wykrecic korek i wkrecic np zaworek i po sprawie