PDA

Zobacz pełną wersję : Co z tą folia w garażu bo cholery dostaje :(



pit79
06-03-2009, 13:04
Mam problem mianowicie:

Garaż postawiony w "szkielecie" tzn na podwalinie toją słupy o przekroju 16x16 postawione co jeden metr. Z zewnątrz jest płuta OSB , wiatroizolacja i szalówka.

Miedzy te belki 16x16 chce wsadzić wełnę 15cm potem polozyc na to folie żółtą i ruszt na którym miejscami przybije deski, miejscami płyte karton gipsową. Moje pytanie dotyczy tego ćzy płyta muszi być przytwierdzona bezpośrednio na foli czy moze być ruszt między folią a płytą KG?

zbigmor
06-03-2009, 13:14
Mam problem mianowicie:

Garaż postawiony w "szkielecie" tzn na podwalinie toją słupy o przekroju 16x16 postawione co jeden metr. Z zewnątrz jest płuta OSB , wiatroizolacja i szalówka.

Miedzy te belki 16x16 chce wsadzić wełnę 15cm potem polozyc na to folie żółtą i ruszt na którym miejscami przybije deski, miejscami płyte karton gipsową. Moje pytanie dotyczy tego ćzy płyta muszi być przytwierdzona bezpośrednio na foli czy moze być ruszt między folią a płytą KG?


Z tego co wiem głównym zadaniem folii jest niedopuszczenie do zawilgocenia izolacji. czy ona będzie na, czy pod rusztem nie ma znaczenia. 100% pewności jednak nie mam.

pit79
06-03-2009, 14:13
Czyli z tego wynika że ta folia poprostu powinna być na wełnie. Nie wiem czy dobrze myslę? Może sie jeszcze ktos wypowie

zbigmor
06-03-2009, 14:17
Czyli z tego wynika że ta folia poprostu powinna być na wełnie. Nie wiem czy dobrze myslę? Może sie jeszcze ktos wypowie


Z reguły jest na ruszcie (patrz konstrukcja izolowanego dachu skośnego) bo między ruszt często daje się dodatkową izolację w celu likwidacji mostaka na belkach drewnianych.

pit79
06-03-2009, 14:22
no w sumie tak, chyba zrobię to tak że dam między te bale pionowe 16x16 wełne i ruszt jakiś z łat i położe folię i bedzie dobrze moze.

Wiesz, zastanawiałem się bo te moje bale mają 16cm, a wełna ma 15 , ale chyba nie ma az takiej ruznicy jak folia nie bedzie idealnie dotykała do wełny ?

zbigmor
06-03-2009, 14:25
no w sumie tak, chyba zrobię to tak że dam między te bale pionowe 16x16 wełne i ruszt jakiś z łat i położe folię i bedzie dobrze moze.

Wiesz, zastanawiałem się bo te moje bale mają 16cm, a wełna ma 15 , ale chyba nie ma az takiej ruznicy jak folia nie bedzie idealnie dotykała do wełny ?


Możesz poszukać wełny 16cm, lub zostawić szczelinę. Nie będzie żadnego problemu. Najważniejsze to założyć ją szczelnie. Folia nie musi wcale dotykać wełny.

pit79
06-03-2009, 14:47
wełny nie będe szukać bo taką mam. W sumie wiem już co robić, dzieki Ci wielki bo pomogłes . Pozdrawiam :D