PDA

Zobacz pełną wersję : Rura do GWC.



lopiola
06-03-2009, 20:42
Witam.
Czy taka rura nadaje się do GWC?

http://arot.wavin.com/master/master.jsp?FOLDER%3C%3Efolder_id=2534374305445034&middleTemplateName=oc_middle_system_browse_I&bmLocale=pl

Karbowana, to ma większą powierzchnię wymiany ciepła, ale też większy opór przepływu powietrza.

Wirecki
06-03-2009, 22:12
Na stronie, którą wskazujesz piszą o nich:
Jednościenne oraz dwuścienne karbowane rury osłonowe do kabli elektroenergetycznych, telekomunikacyjnych i telewizyjnych. W zależności od typu rury dostarczane w odcinkach lub kręgach".
Może poszukaj rury do GWC...

Wirecki
06-03-2009, 22:17
Dla jasności: karbowana nie odprowadzi kondensatu nawet jeśli będzie ułożona prosto. A nie będzie.... nawet piszą, że dostarczana w kręgach....

lopiola
07-03-2009, 08:28
Dzięki

lazik
07-03-2009, 10:08
ja użyłem dokładnie takich, na razie jest dobrze, ale domek na górce, pode mną piasek i żwir, wody gruntowe dopiero 17mppt

jak mi się porobią syfony i zaleje rury płakać nie będę, koszt całości wyszedł 400zł rury + chyba 300zł koparka
A jak z karbowanej odprowadzisz kondensat?

lopiola
07-03-2009, 10:14
Nie rozumiem, czy to znaczy że w tych rurach będzie woda? Jeżeli przepływa tam stosunkowo duża ilość powietrza to nawet w niskich temperaturach powinna wyparować.

lazik
07-03-2009, 10:46
Nie rozumiem, czy to znaczy że w tych rurach będzie woda? Jeżeli przepływa tam stosunkowo duża ilość powietrza to nawet w niskich temperaturach powinna wyparować.
Tutaj nadworny GWCowiec opowiada co i jak:
http://forum.muratordom.pl/post2277421.htm#2277421

lopiola
07-03-2009, 12:32
Właśnie widziałem taką rurę i ona jest gładka w środku, a karbowana tylko na wierzchu.

lazik
07-03-2009, 12:40
Właśnie widziałem taką rurę i ona jest gładka w środku, a karbowana tylko na wierzchu.
A to powinno być OK.

Zbigniew Rudnicki
07-03-2009, 13:33
Właśnie widziałem taką rurę i ona jest gładka w środku, a karbowana tylko na wierzchu.
Między tymi powłokami (gładką i karbowaną) jest powietrze, które utrudni przewodność cieplną. To niedobra rura dla GWC !

lazik
07-03-2009, 14:03
A jak z karbowanej odprowadzisz kondensat?
jaki kondensat ??
No może skropliny.


jak na razie dmucham i dmucham i nic za cholerę nie kondensuje, u ciebie coś się zbiera w rurach ??

a z tego co pisali inni to woda w GWC pochodzi przede wszystkim z przesączania się wód gruntowych, jeśli ja mam je 17 mppt to za wcześnie się martwić ??
Nie wiem jak to wygląda u ciebie, ale u mnie coś tam naciekło. Inna sprawa że tym szklanki by nie napełnił. Po zimie sprawdzę jak to wygląda w tej mojej rewizji.

Wirecki
07-03-2009, 17:00
a z tego co pisali inni to woda w GWC pochodzi przede wszystkim z przesączania się wód gruntowychTo raczej nie jest powód. Którędy ta woda ma się przesączać? Może przez spartaczone łaczenia kolejnych odcinków rury, albo rura dziurawa.


jaki kondensat ?? jak na razie dmucham i dmucham i nic za cholerę nie kondensuje, u ciebie coś się zbiera w rurach ?? poczekaj do lata. ciepłe powietrze przechodząc przez chłodniejszą ziemię się ochłodzi... samo przyjdzie....