PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie: solar + kominek z płasz. + grzałka elektryczna



wyrwal
07-03-2009, 11:02
Planuję ogrzewać swój dom (ok. 200m) zestawem: solar + kominek z płaszczem wodnym + grzałka elektryczna. Czy ktoś ma już doświadczenie tego rodzaju?

niktspecjalny
08-03-2009, 08:22
Planuję ogrzewać swój dom (ok. 200m) zestawem: solar + kominek z płaszczem wodnym + grzałka elektryczna. Czy ktoś ma już doświadczenie tego rodzaju?

Mam solary,kom z pł.wod. i piec gazowy.Chcesz solarami ogrzewać dom?Grzałka elektryczna?gdzie?

pzdr

glacjusz
08-03-2009, 08:34
I jak to się sprawdza w rzeczywistości? Gościu od ogrzewania nie przekonuje mnie do kominka z plaszczem wodnym...

skrol
08-03-2009, 10:30
Kominek z płaszczem ma sens ekonomiczny jezeli planujesz palić w nim co najmniej 3 razy w tygodniu..... jeżlei rzadziej to szkoda kasy

niktspecjalny
08-03-2009, 13:51
Kominek z płaszczem ma sens ekonomiczny jezeli planujesz palić w nim co najmniej 3 razy w tygodniu..... jeżlei rzadziej to szkoda kasy

Jeżeli idąc dalej twoim tokiem rozumowania.....czy jeżeli w lecie w chłodne wieczory "ruszę" kominkiem mniej niż 3 razy w tygodniu to jak sens ekonomiczny przełoży się na relax i wygodę? :wink:

pzdr

skrol
08-03-2009, 17:01
chodzi mi nie o to czy w ogóle kominek......? tylko cy z płaszczem wodnym.
Kominek tak..... inwestowanie w płaszcz około 6-10 tyś ma sens ekonomiczny przy częstym paleniu.
Ale oczywiście każdy sam decyduje co kupuje :)

Jurek_Z
08-03-2009, 20:28
Mam kominek z płaszczem, solary i kocioł elektryczny. Wszystko pracuje na wspólny bufor 550/150, ogrzewanie podłogowe. Przez całą zimę paliłem w kominku, kocioł elektryczny nie był używany, w lecie w zasadzie wystarczyły solary - sporadycznie dogrzewałem cwu kotłem elektrycznym. Dom około 200 m2, 4 dorosłe osoby.

renjul
07-06-2009, 16:57
Mam kominek z płaszczem, solary i kocioł elektryczny. Wszystko pracuje na wspólny bufor 550/150, ogrzewanie podłogowe. Przez całą zimę paliłem w kominku, kocioł elektryczny nie był używany, w lecie w zasadzie wystarczyły solary - sporadycznie dogrzewałem cwu kotłem elektrycznym. Dom około 200 m2, 4 dorosłe osoby.
Oświeżam temat, bo też rozpatruję taką opcję. Jurku_Z czy mógłbyś napisać coś więcej o twoich solarach i kominku? (firma, powierzchnia) Jaki kocioł elektryczny? Ten bufor to dwa zbiorniki w jednym?

Jurek_Z
07-06-2009, 20:44
Mam zestaw Makroterm (http://www.makroterm.pl/zintegrowane,ogrzewanie.html) TURBOSOLAR TS I - 4 szt i TURBOKOMINEK 18 kW
Kocioł elektryczny Kospel 18 KW