PDA

Zobacz pełną wersję : Czy można instalować grzejniki na ściankach działowych z GK?



Malobert
07-03-2009, 15:42
Czy można instalować grzejniki na ściankach działowych z GK?

FlashBack
07-03-2009, 16:54
Czy można instalować grzejniki na ściankach działowych z GK?
mozna

zibi465
07-03-2009, 17:35
oczywiście że można ,tylko trzeba wcześniej przewidzieć odpowiednie wzmocnienia w ścianie[/i]

FlashBack
07-03-2009, 18:02
oczywiście że można ,tylko trzeba wcześniej przewidzieć odpowiednie wzmocnienia w ścianie[/i]
??

boguslaw
07-03-2009, 18:27
Lekkie grzejniki np. regulusy i inne miedziano- aluminiowe można montować bezpośrednio na płycie g-k bez dodatkowych wzmocnień. Kołki rozporowe do g-k.

retrofood
07-03-2009, 18:43
Lekkie grzejniki np. regulusy i inne miedziano- aluminiowe można montować bezpośrednio na płycie g-k bez dodatkowych wzmocnień. Kołki rozporowe do g-k.

na parę lat starczy. Tylko nie siadać na nich!!!

Arol_62
07-03-2009, 19:05
Czy można instalować grzejniki na ściankach działowych z GK?

Najlepiej przykrecic jakies deski w miejscu gdzie przyjda mocowania na grzejniki :D

FlashBack
07-03-2009, 19:07
Czy można instalować grzejniki na ściankach działowych z GK?

Najlepiej przykrecic jakies deski w miejscu gdzie przyjda mocowania na grzejniki :D
a jeszcze lepiej to zalac betonem przestrzen w sciance :D

Malobert
07-03-2009, 19:29
co waszym zdaniem lepsze, postawić tam ściankę działową z BK czy z KG ?
- jesli BK to jaka ma być minimalna grubość takiej ścianki
- jesli KG to jakie tam powinny być wzmocnienia, moze są jakieś systemowe ?

no i co mnie wyjdzie taniej... pewnie BK

Bazhyl
07-03-2009, 19:45
Ogólnie na rzecz patrząc ja postawił bym ściankę z BK ponieważ jest trwalsza. Jeśli chodzi o montaż grzejnika na KG - ja bym zwykłego grzejnika nie zawiesił na ściance bez wzmocnień, osobiście zastosuję patent z podkładaniem płyty OSB od środka. Ostatecznie można dokupić nóżki i postawić na ziemi.

FlashBack
07-03-2009, 19:51
Ogólnie na rzecz patrząc ja postawił bym ściankę z BK ponieważ jest trwalsza. Jeśli chodzi o montaż grzejnika na KG - ja bym zwykłego grzejnika nie zawiesił na ściance bez wzmocnień, osobiście zastosuję patent z podkładaniem płyty OSB od środka. Ostatecznie można dokupić nóżki i postawić na ziemi. :lol:

Malobert
07-03-2009, 20:07
co do ścianek to chciałem dodać, że byłyby one o wysokości około 80cm - poddasze, grzejniki najczęściej przy oknach połaciowych

admiro
07-03-2009, 21:42
:lol:

Lubię te twoje rozbudowane komentarze :)

Na ścianach zrobionych przez FlashBacka pewnie można mocować grzejniki każdego typu, najlepiej lewitujące (żarcik).

Ja jednak polecałbym przymocować kilkunastokilowy po napełnieniu grzejnik na czymś konkretnym, np profilach UA.

boguslaw
08-03-2009, 08:24
Lekkie grzejniki np. regulusy i inne miedziano- aluminiowe można montować bezpośrednio na płycie g-k bez dodatkowych wzmocnień. Kołki rozporowe do g-k.


na parę lat starczy. Tylko nie siadać na nich!!!

retrofood. A dlaczego tylko na parę lat? Co stanie się później? :roll:

Ostatnio coraz rzadziej grzejniki służą do siadania na nich, szczególnie te na ściankach działowych... :wink:

Na marginesie: najcięższy, dwumetrowy regulus wraz z wodą waży 18 kg, co daje 4,5 kg na jeden zaczep. To chyba nie tak wiele.....?

FlashBack
08-03-2009, 08:53
Lekkie grzejniki np. regulusy i inne miedziano- aluminiowe można montować bezpośrednio na płycie g-k bez dodatkowych wzmocnień. Kołki rozporowe do g-k.


na parę lat starczy. Tylko nie siadać na nich!!!

retrofood. A dlaczego tylko na parę lat? Co stanie się później? :roll:

Ostatnio coraz rzadziej grzejniki służą do siadania na nich, szczególnie te na ściankach działowych... :wink:

Na marginesie: najcięższy, dwumetrowy regulus wraz z wodą waży 18 kg, co daje 4,5 kg na jeden zaczep. To chyba nie tak wiele.....?

boguslaw nie siej herezji ;).

boguslaw
08-03-2009, 09:27
boguslaw nie siej herezji .

FlashBack. Faktycznie Twoje komentarze są wiele mówiące o Twoim punkcie widzenia i informacjach, które zamierzasz przekazać... :D

Rozwiń jednak, proszę, nieco swą myśl...

skrol
08-03-2009, 10:27
Można spokojnie montować.... trzeba trafić tylko w profil... użyć np takich:
http://www.wkret-met.com.pl/produkty/zamocowania_do_lekkich_technologii_budowlanych/kotwa_sprezynowa_typu_parasolka_z_nakretka/

I spokojnie... ja montuje nawet 2 metrowe... tylko na 3 mocowania.

JACUŚ
08-03-2009, 10:43
Spokojnie mozna. W Irlandii wszystkie scianki dzialowe w nowych apartametach sa z kg. W miejscu gdzie ma wisiec grzejnik badz szafka kuchenna na etapie budowy konstrukcji sciany miedzy profile wkreca sie drewniane plyty o grubosci okolo 1,8 cm. I wszystko jest ok.

FlashBack
08-03-2009, 11:29
Spokojnie mozna. W Irlandii wszystkie scianki dzialowe w nowych apartametach sa z kg. W miejscu gdzie ma wisiec grzejnik badz szafka kuchenna na etapie budowy konstrukcji sciany miedzy profile wkreca sie drewniane plyty o grubosci okolo 1,8 cm. I wszystko jest ok.
rozbierales? sciane :D.

JACUŚ
08-03-2009, 11:37
Nie. A dlaczego pytasz ?

boguslaw
24-06-2010, 07:16
Lekkie grzejniki miedziano-aluminiowe można bez najmniejszych obaw montować wprost do płyt gipsowych bez żadnych dodatkowych wzmocnień.
Druga opcja, po to by grzejnik grzał lecz był niewidoczny, to schowanie go w płaszczyźnie ścianki działowej..

ryhu82
26-06-2010, 23:11
Kto kiedyś demontował taką ściankę GK ma świadomość ile taka ściana potrafi wytrzymać, jeśli jest wykonana zgodnie z zaleceniami producenta to bez problemu utrzyma 50kg na jednym mocowaniu (polecam tzw. parasolki) więc z grzejnikiem nie będzie najmniejszego problemu, chyba, że to żeliwny 50 żeberkowy antyk mocowany w dwóch punktach... dodawanie wzmocnień to dmuchanie na zimne przez wykonawców, bo użytkownik może wpadnie na pomysł żeby grzejnik użytkować jako siedzisko a z całą pewnością takie nie jest jego przeznaczenie... w ściance GK można schować instalacje, także c.o.