PDA

Zobacz pełną wersję : Miejsce na dachu na kominek wentylacji kanalizacji



michalp
07-03-2009, 16:14
Witajcie,

Jak w temacie - czy umieszczenie tego wywietrznika blisko okna łazienkowego (dach spadzisty) sprawi, że zapachy z szamba będzie czuć w domu?

Michał

TomekC73
07-03-2009, 17:10
Wydaje mi się że będzie czuć, tym bardziej jak zawieje w stronę okna np w lato kiedy będzie otwarte. Ja zrobiłem natomiast kominek odpow kanalizę w niewielkiej odległości od komina z kanałami wentylacyjnymi i zastanawiam się czy nie przesunąć dalej. Więc lepiej od razu ulokować wywiewkę w odpowiednim miejscu.

ziemo
07-03-2009, 22:47
Ja założyłem wylot jak najwyżej się dało (tzn przy kominie), instalator ostrzegał przed zapachami, które potrafią się "snuć"

jacekp71
07-03-2009, 23:53
Ja założyłem wylot jak najwyżej się dało (tzn przy kominie), instalator ostrzegał przed zapachami, które potrafią się "snuć"

podobnie - jest tak wysoko, jak tylko się dało i z dala od innych przewodów wentylacyjnych,

TomekC73
08-03-2009, 11:04
Jak myślicie przesunąć kominek?. Wydaje mi się że tu popęłniłem błąd. Ale przesunięcie nie będzie takie proste bo jest deskowanie, papa i trzeba by tą dziurę jakoś załatać.

http://images37.fotosik.pl/74/2e372397a111aad5med.jpg (http://www.fotosik.pl)

WaldekZ
09-03-2009, 10:43
Jak myślicie przesunąć kominek?. Wydaje mi się że tu popęłniłem błąd. Ale przesunięcie nie będzie takie proste bo jest deskowanie, papa i trzeba by tą dziurę jakoś załatać.

http://images37.fotosik.pl/74/2e372397a111aad5med.jpg (http://www.fotosik.pl)
Przecież ciągi wentylacji grawitacyjnej (komin widoczny na zdjęciu) wyciągają powietrze z pomieszczenia (a nie nawiewają), to w czym widzisz problem???

Pozdrowienia
WaldekZ

mercik
09-03-2009, 12:17
Przecież ciągi wentylacji grawitacyjnej wyciągają powietrze z pomieszczenia (a nie nawiewają),
Oj zdziwiłbyś się....

Naprawdę nigdy nie spotkałeś się z odwróconym ciągiem? To skąd setki postów "wieje mi z kratki w łazience"?

WaldekZ
10-03-2009, 07:00
Przecież ciągi wentylacji grawitacyjnej wyciągają powietrze z pomieszczenia (a nie nawiewają),
Oj zdziwiłbyś się....

Naprawdę nigdy nie spotkałeś się z odwróconym ciągiem? To skąd setki postów "wieje mi z kratki w łazience"?
Myślałem, że mówimy o prawidłowo wykonanej wentylacji (z uwzględnieniem dopływu powietrza (nawiewniki itp.).
A wspomniane przez Ciebie setki postów... Cóż, większość społeczeństwa i tak zakleja kratki wentylacyjne papierem, "żeby ciepło nie uciekało", bo "śkoda, panie, węgla" itp. itd.
W tej dziedzinie (jak i w paru innych) wciąż jesteśmy krok za Murzynami... :lol:
Chociaż chaty z bambusa są przynajmniej przewiewne...

Pozdrowienia
WaldekZ

TomekC73
10-03-2009, 08:39
Waldek

Przecież na zdjęciu specjalnie pokazałem o co chodzi. Jeżeli będzie silny wiatr to może niepszyjemne zapachy wychodzące z kominka (wywiewki kanalizacji - ten mały kominek) wdmuchiwać do kanałów wentylacyjnych które są w dużym kominie i będzie czuć w domu, czasami wentylacja grawitacyjna w takim momencie sobie nie poradzi. I dlatego zastanawiam się czy nie przenieść wywiewki w inne miejsce?

Pozdrawiam
Tomek

darekw127
10-03-2009, 09:26
Tomek,

Skoro przeniesienie wywiewki na dzień dzisiejszy jest kłopotliwe, to chyba nie ma sensu zamartwiać się zawczasu. Jak Ci będzie śmierdzieć, to pomyślisz o przeróbce.

Ja mam w sumie podobnie, no może nieco dalej. Wydaje mi się, że musiałoby być naprawdę pechowo, żeby smrody z wywiewki dostawały się do wentylacji.

TomekC73
10-03-2009, 15:17
Tomek,

Skoro przeniesienie wywiewki na dzień dzisiejszy jest kłopotliwe, to chyba nie ma sensu zamartwiać się zawczasu. Jak Ci będzie śmierdzieć, to pomyślisz o przeróbce.

Ja mam w sumie podobnie, no może nieco dalej. Wydaje mi się, że musiałoby być naprawdę pechowo, żeby smrody z wywiewki dostawały się do wentylacji.

Darek
Dzięki. Na razie odpuszczam temat. Jak będę mieszkał to zaobserwuję. Pewnie będę chodził i węszył czy coś nie śmierdzi, jak pies :D

pablitoo
10-03-2009, 15:33
Tomek,

Skoro przeniesienie wywiewki na dzień dzisiejszy jest kłopotliwe, to chyba nie ma sensu zamartwiać się zawczasu. Jak Ci będzie śmierdzieć, to pomyślisz o przeróbce.

Ja mam w sumie podobnie, no może nieco dalej. Wydaje mi się, że musiałoby być naprawdę pechowo, żeby smrody z wywiewki dostawały się do wentylacji.

Darek
Dzięki. Na razie odpuszczam temat. Jak będę mieszkał to zaobserwuję. Pewnie będę chodził i węszył czy coś nie śmierdzi, jak pies :D

Ja zrobiłem jeszcze inaczej - znaczy się źle - czyli wyprowadziłem wywiew kanalizacji jednym z kanałów wentylacyjnych w kominie / znaczy się rezerwowym szachtem wentylacyjnym / - nie powinno się tak robić bo w określonych warunkach może wystąpić zasysanie smrodu z kanalizy do kanałów wentylacyjnych innych pomieszczeń i może wonieć szambem w domu - może jak napisałem bo już ponad dwa lata mieszkam i jeszcze ani grama smrodu nie zwęszyłem wewnatrz budynku - po prostu te "określone" warunki u mnie nie występują ...
Wentylacja grawitacyjna - dodam .
Takoż - jak masz poprawnie wykonaną wentylację budynku - nic Ci nie będzie śmierdzieć w domu - zostaw kominek tam gdzie go masz ...

A nie wyprowadziełm wentylacji kanalizacji kominkiem wentylacyjnym - bo nie podoba mi się dach upstrzony kominkami wentylacyjnymi ...

Andrzej Wilhelmi
10-03-2009, 23:32
... Jeżeli będzie silny wiatr to może niepszyjemne zapachy wychodzące z kominka (wywiewki kanalizacji - ten mały kominek) wdmuchiwać do kanałów wentylacyjnych które są w dużym kominie i będzie czuć w domu, czasami wentylacja grawitacyjna w takim momencie sobie nie poradzi.

Otwory kanałów wentylacyjnych w kominach powinny być otwarte na przestrzał! Silny wiatr niczego nie wdmuchuje a ssie czyli wspomaga wentylację grawitacyjną! Wszelkie wwiewania następują w przypadku jednostronnego (błędnego) otworzenia kanałów wentylacyjnych. Pozdrawiam.

TomekC73
11-03-2009, 17:56
To całe szczęście Andrzej
Otwory wentyl w kominie mam jak mówisz otwarte na przestrzał.
Pozdrawiam

ziemo
11-03-2009, 21:55
A jak długo masz tak jak na zdjęciu i czy coś "pachnie"?

zuk1970
28-08-2012, 22:46
Witam
dachowka braas celtycka + kominek wentylacyjny kanalizacji niecieplony - podeslijcie jak mozecie albo napiszcie co siedzi w srodku i czy jest szczelnie przy wylocie - jakas uszczelka?
Mam zamontowany taki kominek na dachu ale czasem "zawiewa" - sprawdzielm reka i rura plastkikowa wewnetrzna w kominku jest podlaczona do rury elastycznej a ta z rura kanalizacyjna i mam wrazenie ze poprzez nieszczelne polaczenie kominka z rura wewnetrzna u wylotu zawiewa i czuc. Czy jest tam uszczelka?
Chyba podjade do jakiegos sklepu i sprawdze