PDA

Zobacz pełną wersję : zabudowa Geberita



talsen
07-03-2009, 23:13
Czy do stelaża Geberita można na kilka blachowkrętów przymocować płytę g-k co wymagałoby nawiercenia otworów ?

bigmario4
08-03-2009, 05:44
A niby dlaczego nie??Czy gdzieś w gwarancji jest zapis że nie wolno tego robić? Tylko uważaj gdzie kręcisz żebyś zbiornika nie uszkodził.

kaltam
08-03-2009, 07:38
Na płyty k-g robisz osobną konstrukcję.

batko lenin
08-03-2009, 11:26
Osobna konstrukcja

raffran
08-03-2009, 11:36
Moim zdaniem to osobna konstrukcja i podwojna plyta.

lee28
08-03-2009, 19:38
Czy do stelaża Geberita można na kilka blachowkrętów przymocować płytę g-k co wymagałoby nawiercenia otworów ?

Można, ale tak sie tego nie robi. Budujesz osobny stelaż dla z profili dla płyt gk naokoło stelaża geberita, i ten stelaz można przykręcić do stelarza geberita, a płyty do kostrukcji z proflili dla płyt gk.

edde
08-03-2009, 20:04
ale jaki problem widzicie, nie wiem, stelaż obudowy KG robi się dokoła geberita, i owszem, ale z przodu licuje się go z geberitem, tak? to sobie gość przykręci czołowa płytę dodatkowo na kilka wkrętów do geberita i tyle, nie napisał że geberita samego chce okładać KG przecież...

ziemo
08-03-2009, 20:38
Widocznie potrzebuje jak pyta, możesz przykręcić
A z ciekawości po co?

talsen
10-03-2009, 09:02
Widocznie potrzebuje jak pyta, możesz przykręcić
A z ciekawości po co?
Chodzi w zasadzie o boczną część stelaża ponieważ od niego ma odchodzić zabudowa do ściany na poziomie (o 40 cm) niższym niż sam stelaż.

pierwek
10-03-2009, 09:49
nowe wiertełko 3mm i jedziesz... tylko uważaj żebyś zbiornika nie przewiercił

zlu
12-03-2009, 09:36
Czy do stelaża Geberita można na kilka blachowkrętów przymocować płytę g-k co wymagałoby nawiercenia otworów ?

W instrukcji dołączonej do stelaża było napisane, że można przykręcać do stelaża płytę. Instrukcje kiedyś można było pobierać w pdf'ie ze strony Geberita, więc sprwadź sam czy nadal jest tak napisane.

Ja nawiercałem wiertłem 2,5 mm.

zlu

talsen
14-03-2009, 00:51
Dziekuję wszystkim za porady.Jak zwykle zdania są podzielone.Postaram się wybrać najbardziej rozsądną opcję.
Talsen

daniowiola
15-03-2009, 19:39
może ma ktoś zdjęcia geberita z wykonanym stelażem pod płyty ale przed przykręceniem płyt?

Valdi12
15-03-2009, 22:50
Może Ci pomoże:
http://img21.imageshack.us/my.php?image=img1544y.jpg
W tym przypadku cała konstrukcja jest przed scianą, pełniąc rolę jakby osobnego mebla ( nie pytaj dlaczego -to pomysł inwestorki :P ).Ruszt widoczny po bokach konstrukcji został uzyty , żeby całość była wieksza . Od "zawsze"mocuję płyte G-K bezposrednio do konstrukcji.Oczywiście najpierw nawiercam wiertłem tzw.:"świadkiem",czyli dużo mniejszym od wkrętów do g-k.Średnica 2.2-2.5.

daniowiola
16-03-2009, 21:01
dziękuje. u siebie będe musiał trochę pokombinować bo po lewej stronie mam komin i przed nim belkę pionową więźby i muszę to sensownie zabudować

Valdi12
16-03-2009, 21:06
Komin? to znakomicie. Ile wystaje z lica ściany? Podejrzewam, że tyle ile akurat potrzebuje geberit :D Licując obie płaszczyzny - efekt murowany... :)

daniowiola
16-03-2009, 21:19
Komin? to znakomicie. Ile wystaje z lica ściany? Podejrzewam, że tyle ile akurat potrzebuje geberit :D Licując obie płaszczyzny - efekt murowany... :)

komin wystaje tyle co geberit ale przed kominem jest ta belka drewniana (słup) i muszę to razem zabudować (w sumie wystaje ok 50cm)
do ściany po lewej zostaje ok 80cm i zrobię szafkę pod zabudowę tak żeby wyglądało że od ściany jest szafka a obok szafki schowany lekko geberit akurat tylk co wystaje geberit z muszlą zrobię tyle samo wystającą szafkę

Valdi12
17-03-2009, 16:33
Pamiętaj tylko przy planowaniu szerokości szafki o tym, że siedząc na gebericie "petent" :P ma łokcie a więc potrzebuje przestrzeni...pozdrawiam.

daniowiola
17-03-2009, 19:01
Pamiętaj tylko przy planowaniu szerokości szafki o tym, że siedząc na gebericie "petent" :P ma łokcie a więc potrzebuje przestrzeni...pozdrawiam.

Oczywiście będe pamiętał, a miejsca nie brakuje po po jednej stronie jest ten komin a po drugiej dużo miejsca bo zaczyna się skos na poddaszu i jest ok 2m do ścianki kolankowej

Eloa
02-10-2009, 23:53
Odgrzebuję stary temat, bo już mam mętlik w głowie.
Po wielu dylematach zdecydowałam się na stelaż geberitu. Chcę go zabudować tak, żeby półeczka na nim miała 20 cm.

Praktiker sprzedaje coś takiego:
http://www.katalog-praktiker.pl/upload/miniaturki/Jesien/Wnetrza/500x500/322646pe1309zestawgeberit_800.jpg

Zauważyłam, że przycisk przylega bezpośrednio do zbiornika - nie ma tego czegoś co jest widoczne na zdjęciu z linka wklejonego przez Valdi12 parę postów wyżej czyli tej białej części dystansującej przycisk od stelaża (nie wiem jak się to fachowo nazywa :P) Znaczy, że jest to jakaś 'nieobowiązkowa' część i dalej będę mogła mieć swoją półeczkę?

czedar
07-11-2013, 17:10
chlopaki ,jakie blachowkrety , jakie nawiercanie wiertelkami ? Przeciez sa tzw. samowierty do tych celow , po co sobie utrudniac robote , spokojnie samowiertem przykreca sie k-g do stelaza geberitu , po to je wymyslono . Samowiert wyglada podobnie jak wkret do plyt k-g przykrecanych do profili tyle ze na czubku ma wiertelko , powodzenia .

ZygmuntRolicz
24-12-2013, 15:07
Widzę ze jedynie czedar kumaty w temacie. Radzę zlecić robotę fachowcom. Widziałem zabudowy które pękały pod naporem korzystającego z wc.