PDA

Zobacz pełną wersję : Jak mszyć dom z bali?



Larod
08-03-2009, 15:39
Witam!

Cóż :) Na początku informuję, że użyłem szukajki, pytałem wuja Google, sprawdzałem literaturę ale nie znalazłem nic :(

Moje pytanie zawarte jest już w temacie - jak mszy się dom z bali?

Pytanie wynika z tego, że moja rodzina jest w posiadaniu domku z bali. Problem polega na tym, że mszenie ma już sporo lat (45 z tego co wiem) i przetrwało pożar, a co z tym związane - hektolitry wody z dwóch stron... Zatem jest ono już bardzo luźne i nie zapewnia wystarczającej izolacji termicznej w zimie :(

Rodzina postanowiła coś z tym zrobić, a wyjście to jest wg. najgłupszym z możliwych - od zewnątrz chcą przykryć ścianę styropianem, a na styropian rzucić deski.

Na samą myśl o tym trzęsie mnie w środku i postanowiłem, że jakoś postaram się odwieść domowników od tego brutalnie idiotycznego pomysłu i zacząłem szukać info jak wykonuje się mszenia aby samodzielnie się tego nauczyć i w okresie "pomaturalnych" wakacji zrobić to samodzielnie. Jednak nie znalazłem żadnych tutoriali.

Czy ktoś z obecnych forumowiczów ma jakąś wiedzę lub informacje, którymi chciałby się podzielić ze mną?

Byłbym wdzięczny :)

Pozdrawiam,
Larod

coulignon
08-03-2009, 15:52
Broń bala jak niepodległości! :lol:

Znalazłem coś takiego:


U mnie rozpoczął się 'magiczny" etap budowy czyli mszenie. Jest to niesamowita robota, wbić w szpary 3000 "główek" ale dom nabiera pięknego wyglądu. Najbardziej zaskoczeni tą technologią są sąsiedzi, ktorym wydawało się, że mszenie to upchnięcie w szpary gotowego warkocza, a to taka misterna robota
pozdrawiam Ewa

Edzia jest moderatorem forum - adres jest na głownej stronie forum.

Zapytaj w tym wątku:

http://forum.muratordom.pl/domy-z-bali,t504-780.htm

Larod
08-03-2009, 16:01
Dzięki za info!

Już wysłałem PW :)

A bronić będę :) Bądź spokojny :)

kruszon11
08-03-2009, 18:34
Najprościej nająć optyków z Podhala i niech omszą dom. U mnie robili coś takiego i raczej sam bym tego nie robił. A wierz mi próbowałem ich podpatrywać i kręcić wełniankę samemu, ale to nie to samo........

Zależy jak duży dom, w moim przypadku wymiary zewnętrzne 8 x 9,5 metra i łącznie ze ścianami wewnętrznymi dwóm optykom zajęło to 2 tygodnie. W sumie wyszło ok. 400 metrów mszenia.

K160
08-03-2009, 20:31
Metr mszenia jednostronnego to wedle mojego rozpoznania 25 pln za metr plus materiał.

Ja mam 500 metrów gratyny ....jak to policzyłem to mi się słabo zrobiło.

Efekt jest niesamowity, ale cena powala. Myślałem, żeby to obejść liną jutową 30 metrów kosztuje 50 pln....ale dostałem szmatą po łbie od narzeczonej i chyba stanie na tym mszeniu prawdziwym.

Górale zaklinają się, że to strasznie ciężka robota....szczególnie jeśli gratyna jest nierówna - u mnie tak jest, bo trzebą ją poszerzać, kręcić na dwie główki ...eh..

21 wiek a nie mogą wyprodukować syntetycznego mszenia w płynie w Leroy'u po 2 pln puszka :D

Larod
08-03-2009, 20:58
I problem tkwi właśnie w kosztach :(
Więc aby uratować bale i mszenia - muszę spróbować sam, a że potrafię być uparty - cóż... Trzeba próbować.

Albo się nauczę, albo nie :) Czyli mam 50% szans, racja?

m.k.k
09-03-2009, 07:44
Czyli mam 50% szans, racja?

Nie. :D

To nie złośliwość, to tylko nawiązanie:



... w okresie "pomaturalnych" wakacji ...

Powodzenia. A ładna chata to fajna chata. :D

sebapulawy
09-04-2009, 12:48
witam
jako nowy uzytkownik forum najpierw chciał bym się przywitać.
A druga sprawa to czy ktos może pomóc na temat mszenia. Szukałem wszędzie i nigdzie niemoge znaleźć technologii. czy ktoś mógłby mi przybliżyć temat i podpowiedzieć ja to zrobić?
Z góry serdecznie dziękuję i Pozdrawiam.

kruszon11
09-04-2009, 12:56
witam
jako nowy uzytkownik forum najpierw chciał bym się przywitać.
A druga sprawa to czy ktos może pomóc na temat mszenia. Szukałem wszędzie i nigdzie niemoge znaleźć technologii. czy ktoś mógłby mi przybliżyć temat i podpowiedzieć ja to zrobić?
Z góry serdecznie dziękuję i Pozdrawiam.

Chcesz sam to robić ??

sebapulawy
09-04-2009, 13:12
z niewielka pomoca -chyba tak.
Znalazłem fachowców lecz cena jaką mi podali przeraża.
Tak sobie pomyślałem iż powoli dam rade sam.
szukam tylko jakis informacji jak tosie robi, bo z fotek jakoś nie mogę nic wywnioskować.
Dzieki za wszelki info

kruszon11
09-04-2009, 13:17
Szczerze, nie dasz rady.....
Widziałem jak to robili u mnie. Zrobić zrobisz, tylko trwałość....
to tak jakbyś chciał sam ściany murować na podstawie lektury i zdjęć..
A ile Ci zawołali i za co ?

sebapulawy
09-04-2009, 13:23
zawołali 24 zł z m !!!
troszkę tych metrów mam.
Myslisz iz nie dam rady ?
Tego jeszcze nie wiem, gdyz nie wiem jak to sie robi ?
A może jakis inny sposób aby bale uszczelnić?

kruszon11
09-04-2009, 13:44
Ci poradę wysłałem na PW

boguslaw
09-04-2009, 18:51
Niedawno miałem u siebie dwóch chłopaków z Sopotni Wlk.
20/ mb z materiałem.
Robiłem dwa wzory" dwa pionowe słupki - jeden poprzeczny wewnątrz, na części ścian i same pionowe od zewnątrz i od wewnątrz na części ścian...
Szczeliny różnej szerokości, trzeba było miejscami podciosywać......

Tamcik
02-01-2010, 11:03
Witam
potrzebuje fachowców od mszenia, oczywiście sprawdzonych, jeśli ktoś może wspomóc jeszcze zdjęciami ich roboty i telefonami to bardzo prosze na [email protected]

Darekbar
15-07-2010, 20:24
Mszenie nie jest tak prostą rzeczą jak się może wydawać. Dlatego też odradzam samodzielne mszenie osobą które taki plan mają.
przede wszystkim nie uzyskają takiego uszczelnienia jakie gwarantuje im fachowiec a co za tym idzie - pierwsza zima pokaże.
Ponieważ zajmuję się mszeniem już kilkanaście lat, wiem co piszę. Z estetyką jest podobnie, 30-40 "kulek" na metr odpowiednio ubitych i uformowanych to coś co może zagwarantować tylko doświadczona osoba. Cena mszenia faktycznie nie jest niska ale robiąc to samemu koszty znacznie się powiększą (ogrzewanie itp.), 77poza tym z ceną zawsze można się dogadać i w wielu przypadkach nie jest to nawet 20 zł.
Dla osób zainteresowany dodatkowymi informacjami zostawiam nr tel. 506 106 667.
Pozdrawiam

jazdakubus
18-03-2011, 17:33
Ja co mogę tutaj dodać w tym temacie to poszukując ekipy do mszenia to zalecam szukać tylko górali z Podhala. Nie zalecam też robić tego na własną rękę jak nie chcemy żeby na wiosnę nam całą wełnionkę ptaszki wyniosły. Sam troszkę przy góralach popróbowałem, ale to trzeba mieć długie doświadczenie i pare w rękach żeby to robić inaczej szkoda waszego czasu i pieniędzy. Z czystym sumieniem mogę polecić ekipę która dla mnie niedawno mszyła dom. To ich adres strony www.mszeniedomow.pl
Pozdrawiam,

jazdakubus
18-03-2011, 17:34
mszenie (http://www.mszeniedomow.pl/)

raf1234
19-05-2011, 18:48
Witam
Podstawowe informacje o mszeniu znalazłem na blogu http://mszenie.blogspot.com/
Nie polecam tanich mechooptyków bo co tanie to drogie, każdy z nas już tego doświadczył. Z kolei najdrożsi wcale nie muszą być najlepsi. Najlepiej poprosić o zdjęcia wykonanych prac i numery telefonów do właściciela, a najlepiej samemu podjechać i zobaczyć efekty pracy "optyka" .

butynski
19-05-2011, 21:53
Mszenie to żmudna robota wymagająca siły ,cierpliwości ,dokładności i umiejętności . Podglądałem i próbowałem ( przy pomocy gościa który u mnie mszył ) zrobić choć jeden taki węzełek i wepchnąć go w szparę . Nie ma szans ! Lata praktyki są potrzebne . Podziwiam ludzi którzy to robią . To artyści .Ja mam na metrze 60- 80 szt takich węzełków .Cena 25 zł za metr - to jałmużna a nie wynagrodzenie za tak ciężką pracę . Dzień pracy mechooptyka to ok 8 metrów mszenia a więc 200 zł za dzień charówy . Spróbujcie - szczególnie Wy co piszecie ,że 25zł to dużo za metr .

JerzyBw
20-05-2011, 08:08
Mszenie to żmudna robota wymagająca siły ,cierpliwości ,dokładności i umiejętności . Podglądałem i próbowałem ( przy pomocy gościa który u mnie mszył ) zrobić choć jeden taki węzełek i wepchnąć go w szparę . Nie ma szans ! Lata praktyki są potrzebne .
A ja, gdybym miał taką potrzebę, spróbowałbym sam to zrobić. Za którymś razem, myślę, że udałoby się. To jest możliwe, że za drugim, trzecim lub dwudziestym razem uda się zrobić węzełek i wepchać w szparę.

maciej74
20-05-2011, 18:23
mszenie mchem łatwo , lekko i przyjemnie :)

Mszarz
19-02-2014, 12:16
Witam wszystkich uczestników debaty i zapraszam na stronę

http://mechooptyk.pl/

oraz do kontaktu telefonicznego

PrzedBorem
18-05-2014, 21:51
Witam!

Czy Ktoś ma jakieś info na temat mszenia mchem ? Krótko mówiąc jak się za to zabrać ?
Z góry dziękuje