PDA

Zobacz pełną wersję : Czy taka działka ma sens? 17x71



darek2009
08-03-2009, 19:35
Wydawało mi się , że znalazłem świetną działkę za dobrą cenę. Zwłaszcza okolica bardzo mi odpowiadała. Ale potem przyszły wątpliwości. Działka ma szerokość 17m na długość 71 m. Czy na takiej działce da się coś sensownego wybudować? Czy są problemy z projektem domu dla takiej działki? Czypo budowie jest taka działka trudna w "użytkowaniu"?

edi1977
28-03-2009, 21:29
Wydawało mi się , że znalazłem świetną działkę za dobrą cenę. Zwłaszcza okolica bardzo mi odpowiadała. Ale potem przyszły wątpliwości. Działka ma szerokość 17m na długość 71 m. Czy na takiej działce da się coś sensownego wybudować? Czy są problemy z projektem domu dla takiej działki? Czypo budowie jest taka działka trudna w "użytkowaniu"?

Sam sobie mozesz odpowiedziec na to pytanie :) Jezeli chcesz miec okna od strony sasiadow to dom musi byc po 4 metry oddalony od granic. Czyli 17 - 8 = 9. Tyle metrow na szerokosci pozostaje na Twoj dom.

1. Poszukaj po projektach i zobacz czy cos Ci tej wielkosci odpowiada.
2. Pojdz do gminy i zweryfikuj plan zagospodarowania przestrzennego dla tej dzialki, jaki dom i jak zlokalizowany na dzialce.
3. Naszkicuj sobie ten dom na dzialce i i zobacz jak da sie rozplanowac reszte dzialki i czy Tobie to odpowiada.

Jak wszystko powyzej jest dla Ciebie ok to kupuj !!!

Z doswiadczenie wiem, ze niestety takie dzialki sa ciezko ustawne. Jak juz sie zmiesci dom to i tak z wiekszej czesci ogrodu sie nie korzysta...

aniaImariusz
12-04-2009, 21:08
Jest kilka ładnych domków na taką działkę, wiem bo mamy małą działkę 24/20 i przejrzeliśmy już chyba wszystko co możliwe :D. Z projektem nie będzie problemu, ale zastanów się co zrobisz z resztą działki. Nawet po zrobieniu ładnego ogrodu za domem zostanie ci pas 40/17m. Jeśli jest możliwość to sprzedasz część, a jeśli nie to wymyślisz tam coś ładnego np ogród, który będziesz wynajmował pod zdjęcia ślubne :D i zarobisz jeszcze na tym :)

Mymyk_KSK
13-04-2009, 09:28
Nawet po zrobieniu ładnego ogrodu za domem zostanie ci pas 40/17m.

lażdą działkę - ogród - można zaprojektować tak, by całość miała "ręce i nogi". W bardziej skomplikowanych przypadkach przydaje się oko fachowca ;-) ale da się.

aniaImariusz
14-04-2009, 07:03
oczywiście, że można tam zaprojektować niepowtarzalny ogród :) zależy to tylko od chęci :)
nasza działeczka jest niewielka więc takiego pola do popisu nie mam :-?

emqwadrat
30-04-2009, 15:41
Podejżewam, że odpowiedzi będą zależały od tego kto ma jaką działkę.... :wink:

My mamy 15/36.... więc odpowiedź brzmi ...... bierz.....!!!!!

Wszystko zależy, jaka okolica, dojazdy, infrastruktura itp itd......

My budujemy dom 150 m2+ garaż na jeden samochód i z tyłu został nam ogród 15/19....projekt indywidualny. Ale ponieważ jeden z sąsiadów dawno temu wybudował się 1,5 metra od granicy my też tak mogliśmy (bez pytania go o zgodę) wię udało nam się wcisnąć domek 9,5 metra szeroki... :D

pawelgawel2002
05-05-2009, 22:25
jak pasuje ci okolica to kupuj
ja jestem rekordzistą moja działęcja ma 12m szerokości i 70 m długości....
dom niestety projekt autorski (troszkę drogo) 6m szerokości i około 20 m długości wraz z tarasem,
powierzchnia mieszkalna 130mkw...
hawirka jest super nikt takiej nie ma i prawdopodobnie nie będzie miał bo projekt autorski....
takie projekty są wyzwaniem dla projektanta ale za to efekty mogą byc naprawdę zdumiewające, problemem nie jest zaprojektowac dom na działce 30m na 30m ale na takim czymś jak moja działka to jest naprawdę wyzwanie
apropos odległości ścian i otworów okiennych proszę się dowiedziec czy działka ma plan zagospodarowania przestrzennego czy nie bo jak nie ma to można sterac się o wydanie warunków zabudowy na tą działkę i uzyskac zgodę na postawienie domu nawet 1metr od granicy z sąsiadem ( warunki ukształtowania działki budowlanej, działka wąska ),
pozdrawiam

bajanadjembe
15-05-2009, 15:41
Bierz!
Jeśli tylko ma dobre ustawienie względem stron świata, dobra okolica, nośny dobry grunt....Bierz.
My budujemy na działce o wym. 15x58. Oczywiście projekt indywidualny.
Ale jaka satysfakcja. Nikt takiego nie ma.
Domek ma szerokość 7,3 m.
A co do odległości od granicy: wchodzą od lipca nowe przepisy dotyczące m.in. tego zagadnienia. Można będzie nawet w granicy budować (dotyczy działek do 16 m szerokości). Osobiście nie sytuowałabym domu w granicy. (Potem tylko kłooty z sąsiadami i ich dziećmi, jak piłką będą ci walić w mur np.. Kłopoty z pielęgnacją takiej ściany, z konserwacją. Zawsze musisz pytać o pozwolenie na przeprowadzenie robót.)
Ty masz szerzej. Dasz radę w "przyzwoitych" odległościach od granicy.

Afrodyta
28-06-2009, 13:49
Żaden problem z taką długą działką.

Najpierw dom, około 15m długości, wolna przestrzeń za domem 10-15 m2, boisko dla dzieci do nogi/siatkówki, plażowej na przykład/tenisa, kolejne 15m, ogródek basen dla dzieci, pole pod namiot 10m i na koniec......sad do samej granicy.

Razem około 55metrów długości. Do tego dołożyć troche miejsca przed domem np. na parking i zieleń i metraż akurat.

Brać i cieszyć się, że w dobrej okolicy bo: szkoła, praca, sklepy, kościół, kino, basen, bank, autobus itp

mmrado
13-08-2009, 21:14
Witam - nareszcie ten temat mnie dotknął także (chodzi o kupno działki )
W poniedziałek idę do notariusza kupić działkę w kształcie rombu o wymiarach 14,5x78x16,5x78 z tym że tym najkrótszym bokiem dotyka drogi od której jest dojazd. i niestety od tej strony będzie domek. Działka ma miec 12,88 ar a wiec jest w sumie nie taka mała lecz kształt jest kiepski. cena oscyluje w okolicy 12000zł działka jet jako rolna. położona obok kamienistej drogi przy której jest kilka takich niezabudowanych działek. Po przeciwnej stronie drogi jest domek, ale nie naprzeciw lecz około 100m dalej. przy działce idzie wodociąg z "trójnikiem" i niedaleko jest słup z prądem. nie ma kanalizacji. Pytanie - czy warto?
- jakie mogą być problemy? - gmina nie ma gotowego planu zagospodarowania.
Dodam jeszcze, że działka leży na obrzeżu średniej popegeerowskiej wioski w woj zach.pomorskim. do większego miasta 28tys. mieszk. jest dokładnie 5km