PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja pozioma chudziaka - papa SBS.



Martinezio
08-03-2009, 22:28
Witam.

Szykuję się do ułożenia izolacji poziomej na chudziaku. W projekcie mam 2x papę zgrzewaną, ale chciałbym to zmienić (głównie ze względu na czas robocizny) na jednowarstwową izolację z grubej papy modyfikowanej SBS.
Chciałbym papę Icopal Fundament Szybki Profil SBS (mam próbkę i jest boska), ale cena mnie prawie zabiła. Mam na oku podobną papę Izobit Super PYE 200 SBS, której cena już tak nie odstrasza, ale chciałbym usłyszeć jakieś opinie o niej.

Czy ktoś jej używał i jest w stanie podpowiedzieć mi to i owo o tej izolacji? A może jakąś inną?

Martinezio
09-03-2009, 21:27
Hmm... Czyżby nikt nie izolował czymś takim chudziaka?
Jeśli nie tym, to czym?

Ja ostatecznie kupiłem papę Werner Super PYE PV 200 S50. Nieco tańsza od Izobit-u, a ta sama grubość.

Zonzi
10-03-2009, 10:20
U mnie byl Icopal zgrzewany SBS. Czy bym robil jeszcze raz ? Nie wiem koszt wyszedl 20 pln za m2. Wydaje mi sie ze tanszy SBS spokojnie spelni swoje zadanie. Uwazaj tylko na instalacje przy zgrzewaniu.

pozdrawiam

Depi
10-03-2009, 10:42
Chciałbym papę Icopal Fundament Szybki Profil SBS (mam próbkę i jest boska), ale cena mnie prawie zabiła.

Ja dawałem Icopala i też uważam, że jest boska :) Też zrezygnowałem z drugiej warstwy - przykryłem ją jednak jeszcze folią budowlaną.

Fakt, że kasa poważna. Czy inne, tańsze papy mogą być to musisz przetestować sam - daj w razie czego znać :)

Martinezio
10-03-2009, 14:06
Jak ułożę tego Wernera, to napiszę, jak się sprawuje :) Folii już raczej nie będę dawał, bo na to i tak przyjdzie styro, oraz folia do podłogówki :)

Dzięki za info :)

bogus33
10-03-2009, 14:11
a ja dałem papę termozgrzewalną 3mm grubości, zgrzana nie tylko na łączeniach w cenie po 8.20 /m2. na to folia 0.3mm, 9cm styropianu eps 100, folia alu i podłogówka. na to pójdzie 6cm wylewki.
też w projekcie miałem 2xpapa.
mam przepuszczalny i suchy teren.
pozdro

Depi
10-03-2009, 14:23
A! Zapomiałem dodać, że przed papą jeszcze ładnie wymalowałem wszystko Siplast Primerem.

Mam nadzieję, że nie będzie wody :lol:

Martinezio
10-03-2009, 14:38
Tak, wiem :) Ja u siebie wysmaruję toto diprobit-em do fundamentów. Ostało mię się trochę wiaderek z fundamentów. Co prawda kilka szt. zamarzło i te trzeba będzie wywalić chyba, ale 5 uchowałem w ciepełku ;) Powinny być ok. Najwyżej dokupię czegoś pokrewnego.

martek1981
10-03-2009, 14:51
A ja używałem Czarną Mambe :D Swisspora. Papa oksydowana V60 S35 i też uważam, że niczego jej nie brakuje :wink: , a cena: 7,8 zł/m kwadratny brut.

beton44
10-03-2009, 15:44
Witam.

Szykuję się do ułożenia izolacji poziomej na chudziaku. W projekcie mam 2x papę zgrzewaną, ale chciałbym to zmienić (głównie ze względu na czas robocizny) na jednowarstwową izolację z grubej papy modyfikowanej SBS.
Chciałbym papę Icopal Fundament Szybki Profil SBS (mam próbkę i jest boska), ale cena mnie prawie zabiła. Mam na oku podobną papę Izobit Super PYE 200 SBS, której cena już tak nie odstrasza, ale chciałbym usłyszeć jakieś opinie o niej.

Czy ktoś jej używał i jest w stanie podpowiedzieć mi to i owo o tej izolacji? A może jakąś inną?

Ad czerwone. :o Można by prosić o dokładniejsze określenie
na czym to chcesz tej robocizny oszczędzić...

Martinezio
10-03-2009, 16:16
[...]ze względu na czas robocizny[...]
Ad czerwone. :o Można by prosić o dokładniejsze określenie
na czym to chcesz tej robocizny oszczędzić...
A to z tej przyczyny, że zamiast 2ch warstw będzie jedna tylko, która w dodatku teoretycznie (nie wiem, jak w praktyce) lepiej się układa od zwykłej.
Chyba, że się mylę, ale właśnie dlatego zadałem te pytanie, abyście się podzielili wrażeniami z montażu, podpowiedzieli to i owo (może jakieś magiczne sztuczki, czy cuś) :)

Depi
10-03-2009, 16:49
Chyba, że się mylę, ale właśnie dlatego zadałem te pytanie, abyście się podzielili wrażeniami z montażu, podpowiedzieli to i owo (może jakieś magiczne sztuczki, czy cuś) :)

Montaż jest spoko, ogólnie dobra zabawa. Jak są duże, proste powierzchnie, to idzie ładnie. Schody sie zaczynają, jak trzeba docinać jakieś małe gówienka. Najgorsza jest końcówka, kiedy trzeba przygrzać układany kawałek to tego, który wystaje ci np. spod ściany - nie ma tego za bardzo czym przycisnąć - wszystko, czego próbowałem się lepi. Mój patent był taki - wiaderko z piachem przygotowane, grzałem całą końcowke do stanu półpłynnego, szybko wtedy ukłdadałem i posypywałem piachem, żeby się dało to dobrze dosisnąć. Chyba skuteczne :)

Martinezio
10-03-2009, 17:04
No tak - styki z tym, co pod ścianami, to masakra, bo z reguły są ubabrane tynkiem, podeptane, stłamszone i w ogóle zdołowane :>
Zobaczymy, jak będzie szło :)

Depi
10-03-2009, 17:08
Ej no ja mówię już o sytuacji PO odkuciu tynku, zaprawy i generalnym doprowadzeniu papy do porządku :)

asasello
10-03-2009, 21:23
Super watek :) kilka dni temu kupilem palnik zeby sie zabrac za ukladanie papy. Czekam tylko az temperatura wzrosnie powyzej 10 C zeby moc rozsmarowac dysperbit.
Mam pytanie do tych, ktorzy maja juz klejenie papy za soba. Jak zgrzewaliscie pape w poblizu instalacji (rur, kabli)? Ja mam pomysle zeby zgrzewajac pape w ich poblizu zaslaniac je jakas blacha ale zastanawiam sie czy moze sa lepsze patenty.

Martinezio
10-03-2009, 21:45
Ej no ja mówię już o sytuacji PO odkuciu tynku, zaprawy i generalnym doprowadzeniu papy do porządku :)
No ja też :lol: Udało Ci się doskrobać ją do stanu sprzed tynków? :-?

asasello: też się nad tym głowię. Myślałem, żeby zgrzewać odcinki papy, po czym wsuwać je pod rurki, a tylko styki z papą spod ścian zabezpieczyć jakimiś osłonkami.
U mnie na szczęście jest tego niedużo (najgorzej w kotłowni, oraz wiatrołapie, bo tam idą główne nitki do rozdzielaczy C.O., ale mam instalację z PP, więc kłopot dość poważny, bo jak uszkodzę, to mnie hydra zje z kopytkami na śniadanie, a rodzinę będzie ścigać sądowymi nakazami płatności przez kolejne 40 lat po spłaceniu kredytu hipotecznego na dom :lol:

michalsiak
10-03-2009, 21:49
a ja mam zapytanie jak połączyć papę z izolacją fundamentów którą w moim przypadku jest jakaś taka specjalna folia w właściwie 2 warstwy ?

michalsiak

Martinezio
10-03-2009, 21:59
Hmm... To poważne zadanie. Zgrzanie chyba nie wchodzi w grę, bo folia się po prostu stopi... Może na jakiś klej, cy cuś? Jakieś lepiszcze w stylu dysperbit, ale mocniejsze (pytanie co :? silikon?)... Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia. Ja bym nigdy nie dał do izolacji fundamentu od ścian folii. Folia jest dobra na ławy, choć u mnie tego elementu nie ma - szefu ekipy stwierdził, że to i tak niewiele daje...

Depi
10-03-2009, 22:09
Uuuu Panowie - zonka macie. Ja papę kleiłem zanim jakiekolwiek instalacje były rozłożone, poza elektryką. W kilku miejscach, gdzie mi wiązki szły przy podłodze osłaniałem właśnie blachą

michalsiak
10-03-2009, 22:22
ja chyba tez ją położę po elektryce przed instalacją CO - mam nadzieje ze mozna po niej chodzić?

michalsiak

Depi
10-03-2009, 22:35
Chodzić, biegać, skakać :) To naprawde jest solidna papa - ja nie mogłem się nią niacieszyć. W porównaniu z tym zwykłym tekturowym g... to jest inny świat.

Dla inspiracji:

http://i145.photobucket.com/albums/r232/depilator/dsc00059.jpg

Martinezio
10-03-2009, 22:42
ja chyba tez ją położę po elektryce przed instalacją CO - mam nadzieje ze mozna po niej chodzić?
W teorii papy modyfikowane SBS mają wystarczającą wytrzymałość mechaniczną, aby wytrzymać deptanie, szuranie, itp. Kwestia tylko, kto i jak będzie Ci robił tynki. Tynkowanie to b. brudna i mokra robota, więc będziesz musiał patrzeć na każdy krok ekip depczących. U mnie np. agregat do tynków był wewnątrz domu (mieli jakiś taki mały i "podręczny" - widać go nawet na zdjęciach w moim dzienniku), a po otynkowaniu robotnicy odkuwali wszystko, co spadło na podłogę takimi narzędziami, jakich się używa do odkuwania lodu z chodników i dałbym sobie głowę uciąć, że papa była by uszkodzona w niejednym miejscu. Dość, że uszkodzili mi kabel antenowy (przecięli go tuż przy podłodze w miejscu, w którym przechodzi on przez strop z poddasza na parter). Dlatego wolę zrobić izolację teraz - jakoś przy tych rurociągach trzeba będzie pokombinować, ale na pewno się da to zrobić z sensem :)

michalsiak
10-03-2009, 22:57
Tynkowanie to b. brudna i mokra robota

a no fakt, tylko ze mój hydraulik wchodzi po tynkowaniu

michalsiak

Martinezio
10-03-2009, 23:05
mój hydraulik wchodzi po tynkowaniu
E, to luz :) Mój zrobił przed, aby podejścia do kranów i geberitów ukryć pod tynkami i nie musieć potem równać za dużo (tylko podejścia do kalafiorów zostaną do odkucia). Także teraz muszę trochę kombinować, jak tę papę przemycić pod rurki PP w otulinie :-?

Gelus
11-03-2009, 10:16
Hmm...

a nie można na płaskich powierzchniach ułożyć papę, a tam gdzie są już rurki zalać jakimś bitumem na zimno? To by znacząco uprościło sprawę.... Można tak?

Martinezio
11-03-2009, 10:41
Niby można, ale musisz zagwarantować, że Ci się papa w trakcie wylewek nie przesunie i nie zostanie przerwana ciągłość powłoki na styku papa/bitum.

Depi
11-03-2009, 20:19
Niby można, ale musisz zagwarantować, że Ci się papa w trakcie wylewek nie przesunie i nie zostanie przerwana ciągłość powłoki na styku papa/bitum.

Hehe - chyba nie widziałeś ułożonej papy :) Możemy się założyć, że jej nie przesuniesz, żebyś nie wiem jak się napiął :)

Martinezio
11-03-2009, 20:35
Nie, no wolę nie ;) Nie jestem hazardzistą. to raz, a dwa, że jak się napnę, to się rozepnę i będzie zonk podwójny :lol: