PDA

Zobacz pełną wersję : Pralka i suszarka - ile kg?



home.sweet.home
08-03-2009, 22:39
Witam serdecznie.
Bardzo proszę o pomoc użytkowników dwóch urządzeń - pralki i osobno suszarki. Przymierzamy się do zakupu tych urządzeń (Bosch), ale zupełnie nie wiem, jakie powinny mieć pojemności. Chciałabym przekładać całe pranie z pralki do suszarki i nie wiem, czy będzie to możliwe przy pralce 8 kg i suszarce 8 kg, a może powinno to być 6 i 8 kg :roll:
Proszę pomóżcie laikowi :D Może ktoś posiada sprawdzony zestaw?

iwett27
09-03-2009, 09:25
Nie posiadam takowego zestawu ale tez przymierzam sie do kupna pralki i nie wiem jaka pojemnosc byłaby najlepsza. jesli chodzi o Bosha, który modek wybrałąs??

monikaa13
09-03-2009, 09:49
Ja mam Bosha 6kg i mogłaby by być większa, jeżeli takie w ogóle są :D Ja nie piorę codziennie, zbieram rzeczy i piorę jak uzbieram cały kosz. Czasem jest ich więcej niż można do pralki włożyć, chociaż ich nie ważę :)

Kolega też ma Bosha ale malutką, z tą różnicą, że mieszka sam.

Dla rodziny 6kg minimum.

home.sweet.home
09-03-2009, 10:07
Ja właśnie chciałabym kupić 7 - 8 kg (jeszcze nie wiem, który model, nie wczytałam się w parametry), ale nie wiem, czy jak do tego kupimy suszarkę 8 kg to czy będę to pranie musiała dzielić na części, bo te 8 kg z pralki (wilgotne) będzie ważyć za dużo by włożyć je na raz do suszarki. Chyba, że mój tok rozumowania jest zły :roll:

akacja
09-03-2009, 10:18
Kupiłam pralkę Boscha 7 kg, do tego będzie suszarka tez 7 kg. Jeśli napisane jest, że wielkośc wsadu wynosi np. 7 kg, to w czym problem?? To w pralko-suszarkach najczęściej wielkośc wsadu do prania jest większa, niż do suszenia.

majalu
09-03-2009, 10:44
Tylko 7kg do pralki jest suche, a mokre te same ciuchy juz nie ważą 7kg, tylko jednak więcej,więc wyjdzie na to, że pranie trzeba będzie dzielić

Myślę, że pralka 7-8kg jest optymalna dla rodziny np 2+2, a do suszarki i tak trzeba zrobic selekcję, bo nie wszystko się nadaje.

stefa1
09-03-2009, 10:57
Ja mam Bosha 6kg i mogłaby by być większa, jeżeli takie w ogóle są :D Ja nie piorę codziennie, zbieram rzeczy i piorę jak uzbieram cały kosz. Czasem jest ich więcej niż można do pralki włożyć, chociaż ich nie ważę :)

Kolega też ma Bosha ale malutką, z tą różnicą, że mieszka sam.

Dla rodziny 6kg minimum.

Tez uważam, że wielkość wsadu przy większej rodzinie to wygoda, nawet można wtedy prać większe dywaniki, dużze koce, zasłony z całego domu...itd :)
Wiem, że są pralki o większym wsadzie niż 6-7 kg. Np. pralka parowa LG. Wsad 8 kg, ma ona dodatkową zaletę, eliminuję żelazko w domu :lol: ...po prostu odświeżanie parowe suchych ubrań zastępuje prasowanie, całkiem wygodne, co Wy na to? :wink:

home.sweet.home
09-03-2009, 12:36
Zadzwoniłam do Boscha :D Pani powiedziała, że nie można całego prania z pralki np. 7 kg przełożyć do suszarki 7 kg. Trzeba dzielić, bo jak także wspomniała majalu pranie jest mokre i cięższe. Pani mówiła, że wydaje jej się (niestety nie była przekonana...), że powinna być np. pralka 6 kg i suszarka 8 kg. Była "lekko" zaskoczona moją dociekliwością :D

JanWerbinski
10-03-2009, 13:51
Mam pralkę 8 kg i suszarkę 8kg. Czasem przekładam całość i nie ma problemu. Zwykle jednak suszę osobno czystą bawełnę i z dodatkiem sztucznych włókien.

michcio0711
10-03-2009, 14:08
W pralkach wielkość załadunku podaje się dla SUCHEJ bielizny.

W suszarkach nie wiem. Ale trzeba po prostu zajrzeć do instrukcji. Są dostępne na stronach producentów.

Co do pań z infolinii... Nie opierał bym się na ich "wiedzy" w danym temacie, która przeważnie jest żadna.

zbigmor
10-03-2009, 14:17
Mam pralkę 8 kg i suszarkę 8kg. Czasem przekładam całość i nie ma problemu. Zwykle jednak suszę osobno czystą bawełnę i z dodatkiem sztucznych włókien.



A czy jesteś pewny, że wkładasz do suszarki powyżej 10kg?

JanWerbinski
15-03-2009, 03:08
Jestem pewny, że wkładam nie więcej niż 8 kg suchego prania. Cały wsad suszy się w przewidzianym czasie, a nie dłużej więc świadczy to o tym, że nie jest przeładowana.

Sweetstar
29-04-2009, 00:54
zawsze mi się wydawało, że jak prania suchego masz przykładowo 6 kg, to połowa wchodzi do suszarki o tej samej pojemności. więc to trochę zaskakujące...
a jakiego sprzętu używasz?

bioork
29-04-2009, 08:03
a ja mam rodzinę 4osobową i jak dotąd miałam pralkę 5,5kg., którą właśnie wymieniłem na 5k.
suszarki nie posiadam
pranie zawsze dzielę na partie(osobno my i osobno dzieci, osobno biel i osobno kolory, etc.) więc wielka pojemność mi nie potrzebna
no nie mam warunków do suszenia takiej ilości ubrań na raz

Sweetstar
30-04-2009, 18:52
dokładnie, ja też dzielę pranie, więc ta pojemność nie wiem nawet czy jest do końca wykorzystywana... zatem w przeciętnej rodzinie standardowa pralko-suszarka raczej się powinna sprawdzać :)

kondi10
30-04-2009, 21:27
mam pralko-suszarkę Samsunga z praniem 7kg, suszeniem 3,5. jakoś nigdy nie dzieliłem tego, ustawiam program prania wraz z suszeniem i wyciągam gotowe. te 7kg to dotyczy maksimum przy czymś konkretnym (nie pamiętam, bawełnie, czy syntetykach), więc nie mam pełnej pralki, a pakuję na oko. mam nadzieję, że na dłuższą metę nie popsuje mi się nic, na razie wygląda ok.

JanWerbinski
01-05-2009, 18:31
zawsze mi się wydawało, że jak prania suchego masz przykładowo 6 kg, to połowa wchodzi do suszarki o tej samej pojemności. więc to trochę zaskakujące...
a jakiego sprzętu używasz?
To się tyczy pralkosuszarek. Tam trzeba wyjąć połowę przed suszeniem. Osobna suszarka bierze na raz tyle, na ile jest przewidziana, czyli 8kg w moim przypadku. Bosch.

fasola25
06-06-2009, 17:14
jestesmy 4 osobowa rodziną i prania mamy ogromne ilości
nasze rzeczy piorę z rzeczami dzieci
dzielę białe na 2 części - niższa i wyzsza temperatura
do tego oddzielnie kolory i czarne
moja pralka siemens ma poj. 8kg ale przy delikatniejszych programach można w niej wyprać np tylko 3 kg
ma poza tym automatyke wagową, więc sie nie przejmuję jeśli włączam niepełną
pasuje mi w niej ogromy bęben i ogromne drzwi - bez problemyu wsadzam duzą koldrę
poza tym mamy też suszarkę siemensa (7 kg) i 90% prania suszymy