PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy !! Ogrzewanie - tanie , latwe i przyjemne - doradzcie



Edyta M
09-03-2009, 00:31
Hejka :)
Szukam osob ktore moga podzielic sie ze mna swoimi doswiadczeniami z cyklu " Wybralem ogrzewanie i jestem zadowolony " . Czekam na odpowiedzi szczegolnie tych ktorzy swoje pierwsze sezony grzewcze maja juz za soba , a rachunki ........... nie przyprawiaja o zawrot glowy :cry:
Dzieki
Edyta M

admiro
09-03-2009, 06:52
Hejka :)
Szukam osob ktore moga podzielic sie ze mna swoimi doswiadczeniami z cyklu " Wybralem ogrzewanie i jestem zadowolony " . Czekam na odpowiedzi szczegolnie tych ktorzy swoje pierwsze sezony grzewcze maja juz za soba , a rachunki ........... nie przyprawiaja o zawrot glowy :cry:
Dzieki
Edyta M

Grzanie:
tanie - kominek
łatwe - gaz i prąd
przyjemne - odpowiedni okład :)

zbigmor
09-03-2009, 07:07
Hejka :)
Szukam osob ktore moga podzielic sie ze mna swoimi doswiadczeniami z cyklu " Wybralem ogrzewanie i jestem zadowolony " . Czekam na odpowiedzi szczegolnie tych ktorzy swoje pierwsze sezony grzewcze maja juz za soba , a rachunki ........... nie przyprawiaja o zawrot glowy :cry:
Dzieki
Edyta M



Zacznij od napisania jakie masz możliwości.

Edyta M
09-03-2009, 12:23
Hej dzieki za odpowiedz !
Mysle, ze pytasz o mozliwosci finansowe ?! :-? Powiem tak wole teraz troche zainwestowac zeby pozniej oszczedniej sobie zyc :lol:
Domek bedzie mial ok 150 m kw. z poddasze uzytkowym nie bedzie piwnicy dzialka ma 16 arow.
Edyta

q-bis
09-03-2009, 12:58
Hej dzieki za odpowiedz !
Mysle, ze pytasz o mozliwosci finansowe ?! :-? Powiem tak wole teraz troche zainwestowac zeby pozniej oszczedniej sobie zyc :lol:
Domek bedzie mial ok 150 m kw. z poddasze uzytkowym nie bedzie piwnicy dzialka ma 16 arow.
Edyta
Prawie na pewno nie chodziło o możliwości finansowe :D :D

zbigmor
09-03-2009, 13:01
Hej dzieki za odpowiedz !
Mysle, ze pytasz o mozliwosci finansowe ?! :-? Powiem tak wole teraz troche zainwestowac zeby pozniej oszczedniej sobie zyc :lol:
Domek bedzie mial ok 150 m kw. z poddasze uzytkowym nie bedzie piwnicy dzialka ma 16 arow.
Edyta


Miałem na myśli możliwości techniczne :D
Jeśli masz na działce gaz ziemny to dla większości będzie właściwy stosunek kosztów do włożonego wysiłku.
Ja onegdaj nie miałem rury z gazem pod domem i wybrałem kocioł miałowy. Obecnie rurę mam, ale z tym kotłem zostanę jeszcze jakiś czas. Albo mi sie w końcu znudzi, albo będę musiał kupić nowy kocioł. To będzie właściwy moment na zmianę systemu ogrzewania. wszystko to jest sprawą lokalnych warunków i indywidualnych upodobań i przyzwyczajeń.

Edyta M
09-03-2009, 20:25
Hej dzieki za odpowiedz !
Mysle, ze pytasz o mozliwosci finansowe ?! :-? Powiem tak wole teraz troche zainwestowac zeby pozniej oszczedniej sobie zyc :lol:
Domek bedzie mial ok 150 m kw. z poddasze uzytkowym nie bedzie piwnicy dzialka ma 16 arow.
Edyta


Miałem na myśli możliwości techniczne :D
Jeśli masz na działce gaz ziemny to dla większości będzie właściwy stosunek kosztów do włożonego wysiłku.
Ja onegdaj nie miałem rury z gazem pod domem i wybrałem kocioł miałowy. Obecnie rurę mam, ale z tym kotłem zostanę jeszcze jakiś czas. Albo mi sie w końcu znudzi, albo będę musiał kupić nowy kocioł. To będzie właściwy moment na zmianę systemu ogrzewania. wszystko to jest sprawą lokalnych warunków i indywidualnych upodobań i przyzwyczajeń.

Hej !
Mam gaz ziemny na dzialce , moze napisze jaka ja mam propozycje ogrzewania domu , wtedy moze ustosunkujesz sie do tego :)
Rekuperator + GWC , kociol kondensacyjny gazowy ( BROTJE ) , podlogowka pod plytkami , kaloryfery w sypialniach i na poddaszu , kominek (DGP) i dobre ocieplenie domku . http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=141&a=344&sid=5&odbicie=1 . Po zmianach bedzie wiekszy o jakies 10 m kw.
Pozdrawiam
Edyta

Edyta M
09-03-2009, 20:36
Hej dzieki za odpowiedz !
Mysle, ze pytasz o mozliwosci finansowe ?! :-? Powiem tak wole teraz troche zainwestowac zeby pozniej oszczedniej sobie zyc :lol:
Domek bedzie mial ok 150 m kw. z poddasze uzytkowym nie bedzie piwnicy dzialka ma 16 arow.
Edyta
Prawie na pewno nie chodziło o możliwości finansowe :D :D
Hej !
Jak masz mozliwosci finansowe to i technicznie sie wpasujesz 8) , a moze tak dobra rada dla kolezanki budujacej domek , a nie tylko kasliwa uwaga :-?

bladyy78
09-03-2009, 21:15
Jak chcesz ogrzewanie tanie to kup kocił na wszystko, jak chcesz łatwe i w miarę tanie to piec z podajnikiem lub gaz, a jak łatwe i przyjemne to prąd + kominek i winko dla relaksu.

Edyta M
09-03-2009, 22:38
Jak chcesz ogrzewanie tanie to kup kocił na wszystko, jak chcesz łatwe i w miarę tanie to piec z podajnikiem lub gaz, a jak łatwe i przyjemne to prąd + kominek i winko dla relaksu.
hej !
Wiecej konkretow :evil:

Barbossa
10-03-2009, 07:18
Jak chcesz ogrzewanie tanie to kup kocił na wszystko, jak chcesz łatwe i w miarę tanie to piec z podajnikiem lub gaz, a jak łatwe i przyjemne to prąd + kominek i winko dla relaksu.
hej !
Wiecej konkretow :evil:

chodzi o winko?
to zależy co kto lubi...
trudno sprecyzować i wstrzelić się w czyjeś gusta


chyba wszystko na temat zostało powiedziane

q-bis
10-03-2009, 07:49
Hej dzieki za odpowiedz !
Mysle, ze pytasz o mozliwosci finansowe ?! :-? Powiem tak wole teraz troche zainwestowac zeby pozniej oszczedniej sobie zyc :lol:
Domek bedzie mial ok 150 m kw. z poddasze uzytkowym nie bedzie piwnicy dzialka ma 16 arow.
Edyta
Prawie na pewno nie chodziło o możliwości finansowe :D :D
Hej !
Jak masz mozliwosci finansowe to i technicznie sie wpasujesz 8) , a moze tak dobra rada dla kolezanki budujacej domek , a nie tylko kasliwa uwaga :-?

W moim poście nie ma kąśliwości...
próbowałem cię naprowadzić na kierunek rozważań, jak się okazało-słusznie przeze mnie przewidziany...
Rad w tym temacie wolę nie udzielać-są lepsi ode mnie...
pozdrawiam :D

mery26
10-03-2009, 08:18
pierwsze sezony grzewcze maja juz za soba , a rachunki ........... nie przyprawiaja o zawrot glowy :cry:Edyta M
PC, rachunki za obecny, drugi sezon od 200 do 330 zł/m-c (mnie od tego głowa nie boli). Domek ma powyżej 200m2, 810 m3, duże przeszklenia.
Tylko że o gazie to mogłem (i nadal moge) pomarzyć

Edyta M
10-03-2009, 11:31
Hej dzieki za odpowiedz !
Mysle, ze pytasz o mozliwosci finansowe ?! :-? Powiem tak wole teraz troche zainwestowac zeby pozniej oszczedniej sobie zyc :lol:
Domek bedzie mial ok 150 m kw. z poddasze uzytkowym nie bedzie piwnicy dzialka ma 16 arow.
Edyta
Prawie na pewno nie chodziło o możliwości finansowe :D :D
Hej !
Jak masz mozliwosci finansowe to i technicznie sie wpasujesz 8) , a moze tak dobra rada dla kolezanki budujacej domek , a nie tylko kasliwa uwaga :-?

W moim poście nie ma kąśliwości...
próbowałem cię naprowadzić na kierunek rozważań, jak się okazało-słusznie przeze mnie przewidziany...
Rad w tym temacie wolę nie udzielać-są lepsi ode mnie...
pozdrawiam :D

Dzieki ! :wink:

Edyta M
10-03-2009, 11:34
Hej !!!
DECYZJA PODJETA
bedzie POMPA CIEPLA 8)

mery26
10-03-2009, 11:56
Hej !!!
DECYZJA PODJETA
bedzie POMPA CIEPLA 8)

szybko :lol:
żeby nie było łatwo to teraz "JAKĄ PCi??" :lol: :lol:
a zaraz potem: KTÓRĄ?

e-Mandzia
10-03-2009, 12:00
Hej !!!
DECYZJA PODJETA
bedzie POMPA CIEPLA 8)


To faktycznie tania wersja przeszła 8)

q-bis
10-03-2009, 12:11
Hej !!!
DECYZJA PODJETA
bedzie POMPA CIEPLA 8)


To faktycznie tania wersja przeszła 8)

oj e-mandzia aleś szybko koleżankę edytę M doceniła w ZMF... :wink:

e-Mandzia
10-03-2009, 12:23
oj e-mandzia aleś szybko koleżankę edytę M doceniła w ZMF... :wink: - nie mogłam się powstrzymać :-?

10-03-2009, 12:46
Hej !!!
DECYZJA PODJETA
bedzie POMPA CIEPLA 8)




mąz juz wie ?

e-Mandzia
10-03-2009, 12:48
Hej !!!
DECYZJA PODJETA
bedzie POMPA CIEPLA 8)




mąz juz wie ?

Śmiem mniemać, że jeszcze nie :D

Edyta M
11-03-2009, 04:33
Hej !!!
DECYZJA PODJETA
bedzie POMPA CIEPLA 8)


To faktycznie tania wersja przeszła 8)

e-Mandzia poczytaj troszke to co wyzej napisalam - moge troche zainwestowac zeby pozniej nie martwic sie o oplaty - a to jest uwazam dobra inwestycja
Edyta

Edyta M
11-03-2009, 04:35
A kto powiedzial , ze mam meza !? :P
Rozumiem , ze Wy kobietki nie mozecie samodzielnie podejmowac finansowych decyzji - potrzebna zgoda meza !
na pismie ? :wink:

Edyta M
11-03-2009, 04:38
Hej !!!
DECYZJA PODJETA
bedzie POMPA CIEPLA 8)


To faktycznie tania wersja przeszła 8)

oj e-mandzia aleś szybko koleżankę edytę M doceniła w ZMF... :wink:

Swietni jestescie wiecie , a jak przyszlo doradzac to nie bylo chetnych , a teraz prosze ......... ile glosow
:o

Edyta M
11-03-2009, 04:42
oj e-mandzia aleś szybko koleżankę edytę M doceniła w ZMF... :wink: - nie mogłam się powstrzymać :-?

Skoro nie mozesz sie powstrzymac to moze doradzisz jaka pompe powinnam zamontowac 8) przynajmniej na cos sie przyda Twoja wypowiedz , albo moze nie doradzaj cos mi mowi , ze ... nie wiesz o co pytam !? :lol:
Moze niech wypowiedza sie Ci ktorzy maja cos do powiedzenia .

e-Mandzia
12-03-2009, 07:39
A kto powiedzial , ze mam meza !? :P
Rozumiem , ze Wy kobietki nie mozecie samodzielnie podejmowac finansowych decyzji - potrzebna zgoda meza !
na pismie ? :wink:

Ja to nawet podanie piszę jak bułki mam kupić - i nie inwestuje w nie, dopóki zgody na piśmie nie otrzymam - poleconym za potwierdzeniem odbioru.

e-Mandzia
12-03-2009, 07:55
Hej !!!
DECYZJA PODJETA
bedzie POMPA CIEPLA 8)


To faktycznie tania wersja przeszła 8)

e-Mandzia poczytaj troszke to co wyzej napisalam - moge troche zainwestowac zeby pozniej nie martwic sie o oplaty - a to jest uwazam dobra inwestycja
Edyta

Droga Edyto M, otóż czytałam wszystko w Twoim temacie i przyznam, że tytuł: "Pomocy !! Ogrzewanie - tanie , latwe i przyjemne - doradzcie", nijak się ma do podjętej przez Ciebie decyzji oprócz łatwe, natomiat czy przyjemne ?, ale już z pewnością nie tanie. Inwestycja, która zwrócić się może po 20-tu latach nie należy do tanich. Czy jest dobra ? - nikt jeszcze tego nie wie, bo nikomu nie zdążyła się zwrócić.

Zaskoczyła mnie również szybka Twoja decyzja, wszak tania nie jest. Czyli temat rzucony na tzw. "rybkę".

Albo nie masz męża, albo kompletnie nie interesuje Cię Jego zdanie :-? - tak uważam.

e-Mandzia
12-03-2009, 08:05
oj e-mandzia aleś szybko koleżankę edytę M doceniła w ZMF... :wink: - nie mogłam się powstrzymać :-?

Skoro nie mozesz sie powstrzymac to moze doradzisz jaka pompe powinnam zamontowac 8) przynajmniej na cos sie przyda Twoja wypowiedz , albo moze nie doradzaj cos mi mowi , ze ... nie wiesz o co pytam !? :lol:
Moze niech wypowiedza sie Ci ktorzy maja cos do powiedzenia .

Potwierdzam - nie mogłam się powstrzymać.

Temat pomp ciepła jest mi znany - lektury w tym temacie, jak i z zakresu innych metod ogrzewania, jest tu bardzo dużo. Ale w życiu nie przyszłoby mi do głowy doradzić w kwestii "taniości" - pompy ciepła.

Ponieważ temat się nie zdążył rozwinąć - decyzję podjęłaś, nie było sensu bym doradzała Ci w kwestii pieca jaki posiadam - i jestem z niego zadowolona :D

PS
Z pewnością znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, dotyczące "jaką pompę wybrać" właśnie na tym forum. Jeśli chodzi o model pompy - nie mogę doradzić, bo nie użytkuję, a szukasz przecież ludzi, którzy mogą odpowiedzić: "jestem zadowolony".

grzechk
12-03-2009, 08:08
Jestem pod wrażeniem. Jak kobieyta idzie kupić jakiś ciuch, to musi przejść przez 30 sklepów, przymierzyć 90 kiecek, a i tak nic nie kupi bo to zbyt poważna decyzja i musi się jeszcze zastoanowić, wrócić, znowu przymierzyć. A potem i tak ma wątpliwości czy to na pewno to właściwa.
Jeżeli zaś trzeba wybrać odpowiednie ogrzewanie, co jest inwestycją na całe życie, to wchodzi na forum, pyta: hej, co wybrać? Ktoś mówi: może PC. Ona: ok. będzie PC.
Powodzenia w dlaszych wyborach.

mery26
12-03-2009, 09:43
Jestem pod wrażeniem. Jak kobieyta idzie kupić jakiś ciuch, to musi przejść przez 30 sklepów, przymierzyć 90 kiecek, a i tak nic nie kupi bo to zbyt poważna decyzja i musi się jeszcze zastoanowić, wrócić, znowu przymierzyć. A potem i tak ma wątpliwości czy to na pewno to właściwa.
Jeżeli zaś trzeba wybrać odpowiednie ogrzewanie, co jest inwestycją na całe życie, to wchodzi na forum, pyta: hej, co wybrać? Ktoś mówi: może PC. Ona: ok. będzie PC.

moja tak kupiła działkę :lol: :lol: :lol:
pierwszy wjazd na teren, rozmowa z właścicielem, ja oglądam pole, analizuję gdzie południe, wjazd na działkę i słyszę z oddali "kupuję" :lol: :lol: :lol:

jak dla mnie fenomen

Edyta M
12-03-2009, 11:13
oj e-mandzia aleś szybko koleżankę edytę M doceniła w ZMF... :wink: - nie mogłam się powstrzymać :-?

Skoro nie mozesz sie powstrzymac to moze doradzisz jaka pompe powinnam zamontowac 8) przynajmniej na cos sie przyda Twoja wypowiedz , albo moze nie doradzaj cos mi mowi , ze ... nie wiesz o co pytam !? :lol:
Moze niech wypowiedza sie Ci ktorzy maja cos do powiedzenia .

Potwierdzam - nie mogłam się powstrzymać.

Temat pomp ciepła jest mi znany - lektury w tym temacie, jak i z zakresu innych metod ogrzewania, jest tu bardzo dużo. Ale w życiu nie przyszłoby mi do głowy doradzić w kwestii "taniości" - pompy ciepła.


Ponieważ temat się nie zdążył rozwinąć - decyzję podjęłaś, nie było sensu bym doradzała Ci w kwestii pieca jaki posiadam - i jestem z niego zadowolona :D

PS
Z pewnością znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, dotyczące "jaką pompę wybrać" właśnie na tym forum. Jeśli chodzi o model pompy - nie mogę doradzić, bo nie użytkuję, a szukasz przecież ludzi, którzy mogą odpowiedzić: "jestem zadowolony".

Hej witam Cie
Z przyjemnoscia odpisze pozniej , bo teraz zmykam do pracy - pracuje w troche innej " strefie czasowej "
Do uslyszenia Pozdrawiam
Edyta :wink:

kamionkal
12-03-2009, 11:59
IMO nie ma co potępiać koleżanki - jeśli jej decyzja jest nie tylko szybka ale i sensownie uargumentowana to wolę takie podejście niż "chciałabym ale się boję"

tyle, że teraz zalecam autorce przygotowanie odpowiedniej ilości kawy tudzież winka i lekturę 140 stron o tu:
http://forum.muratordom.pl/pompa-ciepla-spostrzezenia-uwagi,t66186-8280.htm

bo jak ktoś napisał teraz trzeba wybrać konkrety odnośnie PC

Edyta M
13-03-2009, 01:43
Jestem pod wrażeniem. Jak kobieyta idzie kupić jakiś ciuch, to musi przejść przez 30 sklepów, przymierzyć 90 kiecek, a i tak nic nie kupi bo to zbyt poważna decyzja i musi się jeszcze zastoanowić, wrócić, znowu przymierzyć. A potem i tak ma wątpliwości czy to na pewno to właściwa.
Jeżeli zaś trzeba wybrać odpowiednie ogrzewanie, co jest inwestycją na całe życie, to wchodzi na forum, pyta: hej, co wybrać? Ktoś mówi: może PC. Ona: ok. będzie PC.

moja tak kupiła działkę :lol: :lol: :lol:
pierwszy wjazd na teren, rozmowa z właścicielem, ja oglądam pole, analizuję gdzie południe, wjazd na działkę i słyszę z oddali "kupuję" :lol: :lol: :lol:

jak dla mnie fenomen

Witam
Gratuluje zony :lol: ale w domku to chyba lekko nie jest :evil:
Pozdrawiam
Edyta

Edyta M
13-03-2009, 01:51
Jestem pod wrażeniem. Jak kobieyta idzie kupić jakiś ciuch, to musi przejść przez 30 sklepów, przymierzyć 90 kiecek, a i tak nic nie kupi bo to zbyt poważna decyzja i musi się jeszcze zastoanowić, wrócić, znowu przymierzyć. A potem i tak ma wątpliwości czy to na pewno to właściwa.
Jeżeli zaś trzeba wybrać odpowiednie ogrzewanie, co jest inwestycją na całe życie, to wchodzi na forum, pyta: hej, co wybrać? Ktoś mówi: może PC. Ona: ok. będzie PC.
Powodzenia w dlaszych wyborach.
Witam
Ja na szczescie zakupy robie najczesciej droga internetowa .... jeszcze
nigdy nie oddalam zamowionej rzeczy 8) a koledze to chyba chodzi o p.c.( pompe ciepla ) a nie o PC (Personal Computer ):wink:
No to moze razem wybierzemy sie na te zakupy bo zamiast " peceta " kupisz przez pomylke pompe ciepla !!
Pozdrawiam
Edyta

Edyta M
13-03-2009, 02:00
IMO nie ma co potępiać koleżanki - jeśli jej decyzja jest nie tylko szybka ale i sensownie uargumentowana to wolę takie podejście niż "chciałabym ale się boję"

tyle, że teraz zalecam autorce przygotowanie odpowiedniej ilości kawy tudzież winka i lekturę 140 stron o tu:
http://forum.muratordom.pl/pompa-ciepla-spostrzezenia-uwagi,t66186-8280.htm

bo jak ktoś napisał teraz trzeba wybrać konkrety odnośnie PC
Witam
Bardzo dziekuje za odpowiedz :D i podpowiedz w sprawie winka i kawy :P daruje sobie jednak te lekturke ... dlaczego !? zapyta Pan .....
:wink:
Odpowiedz w nastepnym odcinku ....
Pozdrawiam Edyta

Edyta M
13-03-2009, 02:25
oj e-mandzia aleś szybko koleżankę edytę M doceniła w ZMF... :wink: - nie mogłam się powstrzymać :-?

Skoro nie mozesz sie powstrzymac to moze doradzisz jaka pompe powinnam zamontowac 8) przynajmniej na cos sie przyda Twoja wypowiedz , albo moze nie doradzaj cos mi mowi , ze ... nie wiesz o co pytam !? :lol:
Moze niech wypowiedza sie Ci ktorzy maja cos do powiedzenia .

Potwierdzam - nie mogłam się powstrzymać.

Temat pomp ciepła jest mi znany - lektury w tym temacie, jak i z zakresu innych metod ogrzewania, jest tu bardzo dużo. Ale w życiu nie przyszłoby mi do głowy doradzić w kwestii "taniości" - pompy ciepła.


Ponieważ temat się nie zdążył rozwinąć - decyzję podjęłaś, nie było sensu bym doradzała Ci w kwestii pieca jaki posiadam - i jestem z niego zadowolona :D

PS
Z pewnością znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, dotyczące "jaką pompę wybrać" właśnie na tym forum. Jeśli chodzi o model pompy - nie mogę doradzić, bo nie użytkuję, a szukasz przecież ludzi, którzy mogą odpowiedzić: "jestem zadowolony".

Hej witam Cie
Z przyjemnoscia odpisze pozniej , bo teraz zmykam do pracy - pracuje w troche innej " strefie czasowej "
Do uslyszenia Pozdrawiam
Edyta :wink:


Witam po przerwie i dopisuje ciag dalszy powiesci " O POMPIE zwanej takze CIEPLA " . 8)
Swoim " decyzja podjeta - bedzie pompa ciepla " zapoczatkowalam jak widze malutki klub dyskusyjny , bardzo sie ciesze chociaz liczylam na bardziej konstruktywne wypowiedzi w tym temacie , ale przeciez " na ten temat " zostalo juz wiele powiedziane wiec o czym tu jeszcze ........ :x
Drodzy Panstwo niniejszym pragne oswiadczyc , ze decyzja podjeta - nie bedzie pompy ciepla i to nie dlatego ze zmienilam zdanie .
Prosilam szanownych forumowiczow o zyczliwa dorade w sprawie ogrzewania ........ chodzilo mi o to aby kazdy kto ma zyczenie opowiedzial o swoim wyborze , a tym samym w jakis sposob doradzil ! :-? Nie bylo chetnych !!!! Ale kiedy " rzucilam " temat pompy ... to zabrali glos ludzie ktorzy nie maja tego ustrojstwa , ale zdecydowanie odradzaja ! . :x
Ponawiam apel ... prosze panstwa o opisanie swoich opinii na temat systemow grzewczych zamontowanych w Waszych domkach .
e- Mandzia nie obrazaj sie i doradz kolezance ktora i tak jest w trudnej sytuacji bo po pierwsze ( co zostalo juz ustalone ) nie mam meza i sama musze borykac sie z problemami - zachcialo sie babie domu no to ma , a po drugie jestem ta osoba z cyklu " BUDUJACY na ODLEGLOSC " .
Czekam na wiadomosci od fajnych gosci !? ( a po trzecie umiem rymowac - chyba :lol: )
Moze calkiem na powaznie napisze jakie mam propozycje odnosnie instalacji w moim domu .
Wodna podlogowka , kociol kondensacyjny , reku + gwc !? , kominek DGP i co Wy na to :o
Pozdrawiam Edyta

13-03-2009, 02:43
... decyzja podjeta - nie bedzie pompy ciepla ...
mądra dziewczynka ...


... odnosnie instalacji w moim domu .
Wodna podlogowka , kociol kondensacyjny , reku + gwc !? , kominek DGP i co Wy na to :o
Pozdrawiam Edyta
kocioł na wszelkie paliwa stałe - proponuje na poczatek ....

Edyta M
13-03-2009, 03:02
... decyzja podjeta - nie bedzie pompy ciepla ...
mądra dziewczynka ...


... odnosnie instalacji w moim domu .
Wodna podlogowka , kociol kondensacyjny , reku + gwc !? , kominek DGP i co Wy na to :o
Pozdrawiam Edyta
kocioł na wszelkie paliwa stałe - proponuje na poczatek ....
Hejka
Odpada ....
Pozdrawiam
Edyta

13-03-2009, 03:19
odpadło Ci zatem "tanie"
zostało "łatwe" i "przyjemne"
to może prąd ? podłogowe kable grzewcze ...

Edyta M
13-03-2009, 03:30
odpadło Ci zatem "tanie"
zostało "łatwe" i "przyjemne"
mam nadzieje, ze jak wyeliminujesz kolejne słowo - to szybko cos dobierzesz ... :D
Hej
piszac " tanie " nie mialam raczej na mysli - tania instalacje - ( chociaz to tez byloby mile widziane ) ale tanie uzywanie ( max. niskie oplaty miesieczne )
Jak to moja SP. Babcia kiedys mowila "co tanie to drogie ".
Pozdrawiam :wink:

Edyta M
13-03-2009, 03:35
odpadło Ci zatem "tanie"
zostało "łatwe" i "przyjemne"
to może prąd ? podłogowe kable grzewcze ...

Hej
podlogowka tylko wodna , na prad za drogo wychodzi :lol:

Edyta M
13-03-2009, 03:43
Wodna podlogowka , kociol kondensacyjny , reku + gwc !? , kominek DGP i co Wy na to :o
Pozdrawiam Edyta[/quote]
kocioł na wszelkie paliwa stałe - proponuje na poczatek ....[/quote]

Hej Brzoza
Nie wiem czy dobrze sie rozumiemy , ja ma w planie zainstalowac te wszystkie ustrojstwa w domu ! .
Zainstalowane razem maja sens !
Szukam kogos kto ma podobne instalacje i licze na cenne uwagi :roll:
Edyta

Edyta M
13-03-2009, 03:53
Hej Brzoza ja Wisla jak mnie slyszysz ......

To ja , to ja , to ja , slyszysz wolam Ciebie ja laka ......

13-03-2009, 04:00
no cóz ...obowiazki mnie wzywają :D
ide spac
dobranoc :D
p.s.
jak mi sie cos przysni na temat reku czy podłogówki wodnej - zdam relacje ... :wink:

Edyta M
13-03-2009, 04:03
no cóz ...obowiazki mnie wzywają :D
ide spac
dobranoc :D
p.s.
jak mi sie cos przysni na temat reku czy podłogówki wodnej - zdam relacje ... :wink:
ok. dzieki
dobrej nocy
czekam na wiesci
:lol:

13-03-2009, 07:02
Wodna podlogowka , kociol kondensacyjny , reku + gwc !? , kominek DGP i co Wy na to :o
Pozdrawiam Edyta ...
chcesz miec w domu
- gaz i kocioł kondensacyjny i podłogówke wodną
- kominek z dystrybucja goracego powietrza /to taki kocioł na paliwa stałe o jakim wczesniej pisałem - tylko mniej wydajny ... i ulokowany zamiast w kotłowni - w salonie .../
te dwa zródła ogrzewania to jakby obecnie standard w nowo budowanych domach
- rekuperator ... czyli odzysk ciepłego powietrza
Rekuperatory nie mają sensu. Oto wyliczenie
1. prąd pobierany przez rekuperator 100W x 24h = 2,4 kwh
2,4 kwh *0,45 zł = 1,08 zł dajmy na to 1 zł dziennie
miesięcznie 30 zł, co przy 5 miesiącach grzewczych daje 150zł
2. koszty ogrzewania ok. 2000 zł z czego zaoszczędzić można przez rekuperator ok. 30% czyli 600 zł (teoretycznie).
Czyli 600 zł (oszczędność) - 150zł (za prąd) = 450 zł
Średnia cena rekuperatora to ok. 4500 zł co oznacza, że zwróci się za 10 lat... http://forum.muratordom.pl/rekuperator-kto-ma-za-ile-i-czy-bylo-warto,t91576-180.htm

gruntowy wymiennik ciepła ? na ten temat nic mi sie nie przysniło ...
nie mam zdania

mysle tak - jesli masz nadmiar kasy, który pozwala Ci nie tylko wybudowac i umeblowac dom ale jeszcze faszerowac go kolejnymi instalacjami
mozesz próbowac z nadzieją, ze kiedyś Ci sie to zwróci ...
moze za 10 lat od zamieszkania, a moze za 20 czy 30
bo dzisiejsze wyliczenia moze trafic szlak kiedy okaze sie ze klimat sie np. ociepli lub oziębi, ceny energi /przyjmowane dziś/ okaza sie zupełnie inne za lat 30 /spadną lub wzrosną/

pytanie zasadnicze to - ile masz kasy ? czy wystarczy na to wszystko z uskładanych oszczedności ?
czy np. musisz sie zadłuzyc /teraz/ ? aby czerpac profity za n - lat ale spłacajac odsetki - które tez kosztują ...

grzechk
13-03-2009, 07:13
Decyzja podjęta - będzie piec na słomę :lol: :lol:

Renata27
13-03-2009, 08:14
Skoro piszesz żeby było tanie w kosztach eksploatacji to zdecydowanie PC,
a miłe i przyjemne, żeby nie chodzić rozpalać, czyścić i różnych takich to też PC.

Mały
13-03-2009, 08:31
E - to mam lepsze - worek wungla - jak sie zrobi zimno na plecy i hajda dookoła pokoju!
Zalety? Same:
-sport to zdrowie
-rozpalać nie trza
-nie brudzi się
-nie trza płacić kupy kasy za kotłownię i instalację
-nie musisz stawiać kominów
Mało?! 8) :lol:

ZaKontyK
13-03-2009, 09:59
E - to mam lepsze - worek wungla - jak sie zrobi zimno na plecy i hajda dookoła pokoju!
Zalety? Same:
-sport to zdrowie
-rozpalać nie trza
-nie brudzi się
-nie trza płacić kupy kasy za kotłownię i instalację
-nie musisz stawiać kominów
Mało?! 8) :lol:

Już jak miałem dom w stanie "bardzo" surowym - bez okien, drzwi i nawet bez dachu - doszedłem do wniosku, że najtańsze ogrzewanie to termos z herbatą, miotła i zajęcie np. zamiatanie chudziaka. Nigdy nie było mi zimno, nawet w najbardziej siarczyste chłody.

Mały
13-03-2009, 10:24
Ale herbatka ze śtrumem nie? ;)

grzechk
13-03-2009, 10:26
Zmiana decyzji - nie będzie pieca na słomę. Będzie herbatka ze śtrumem.