PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja wentylacji mechanicznej po tynkach



Whitemag
09-03-2009, 06:50
Witam,

ponieważ strasznie się ociągałem ze znalezieniem firmy instalującej wentylację mechaniczną, a tynkarze wchodzą za dwa tygodnie - czy instalatorzy wentylacji zmasakrują mi ściany i sufity - czy bez specjalnych strat mogą sobie poprowadzić kanały i nawiewniki po tynkach? Na poddaszu będzie sufit podwieszany, na parterze raczej tradycyjnie... aha, i centralka raczej na dole w garażu..

Podpowiedzcie prosze! :roll:

Zonzi
09-03-2009, 09:39
A wylewki juz masz ? Jesli nie to klopotu nie powinno byc duzego. Rozprowadzenie idzie po podlodze na pietrze i na poddaszu i schodzi w dol. I tak po montazu anemostatow musialbys poprawiac tynki. Jedynie miejsca gdzie beda przez sciany przechodzic sa problematyczne.

Rekuperatory.pl wymagaja zeby instalacja szla przed tynkami ale to nie do konca jest fajne dla inwestora. Tynkarze lazili po kanalach i mimo ponownego izolowania tasma aluminiowa nie jestem pewien czy gdzies nie ma nieszczelnosci.
To samo z anemostatami . Wymagaja zeby byly na samym koncu montowane po wszystkich pracach i po pomiarach ale trzeba je na koniec obrobic :x .

Porazka jest to ze nie mozna uruchomic instalacji w trakcie prac wykonczeniowych pod grozba utraty gwarancji. I jak ja wykanczasz sie w zime otwierasz okna zeby wywietrzyc i grzejesz pradem okolicę ... :evil:

pozdrawiam