PDA

Zobacz pełną wersję : czy foilia paroizolacyjna moze dolegac do plyt gk .Pomocy?



reno1980
09-03-2009, 07:24
mam polozone ocieplenie welna nastepnie profile i teraz nie wiem czy nie powinna byc polozona folia ( posiadam fole z powloka aluminiowa)pod profile czy błedem bedzie jesli przyklei sie do profili folie a nastepnie bedzie dolegac do plyt gk

reno1980
09-03-2009, 07:27
taka posiadam folie koszt spory bo 500zł rolka http://bank.muratorplus.pl/produkt/?IdProduktu=12397

gonzo93
09-03-2009, 07:42
Wszędzie widziałem, że tak się właśnie robi, czyli klei się folię do profili. Z tego wynika, że folia dolega do kartongipsu.

michalp
09-03-2009, 07:47
Właśnie - dobre pytanie, bo jeden z wykonawców, z którym jakiś czas temu rozmawiałem proponował:
- przerwa wentylacyjna 2 cm
- wełna 15
- wełna 5
- folia
- stelaż
- płyta k-g.

Między stelażem (folią) a płytą przerwa. Przy takim założeniu - grubość ściany to 15 + 5 + 4 (na stelaż) + płyta.

Inny wykonawca stwierdził, że po co robić taką przerwę - aby myszy tam latały? I chyba z postów na forum wynika, że płyta bezpośrednio dotyka do folii.

Michał

frykow
09-03-2009, 09:01
Folia ma chronić ocieplenie przed zawilgoceniem i ewentualnie uszczelniać dom. Żadna przerwa między folią a płytami nie jest potrzebna.

GL35
09-03-2009, 20:46
Aby wykorzystać właściwości folii aluminiowej należy zastosować przerwę.

FlashBack
09-03-2009, 21:02
mam polozone ocieplenie welna nastepnie profile i teraz nie wiem czy nie powinna byc polozona folia ( posiadam fole z powloka aluminiowa)pod profile czy błedem bedzie jesli przyklei sie do profili folie a nastepnie bedzie dolegac do plyt gk
paroizolacja bedzie wiec w czym problem? ... hehe w bezsensownej dla tego rozwiazania warstwie aluminium :D

FlashBack
09-03-2009, 21:03
Inny wykonawca stwierdził, że po co robić taką przerwę - aby myszy tam latały? I chyba z postów na forum wynika, że płyta bezpośrednio dotyka do folii.

Michał
przerwa czy nie mysz i tak poradzi sobie z welna :D

frykow
10-03-2009, 05:49
Aby wykorzystać właściwości folii aluminiowej należy zastosować przerwę.
Dlaczego?

orko
10-03-2009, 13:19
Jeśli korzystamy tylko z właściwości paroizolacyjnych folii to przerwa między folią i płytą nie jest potrzebna.
Jeśli jednak zależy nam także na odbijaniu przez folię aluminiową ciepła z wewnątrz to wówczas niestety ta przerwa się przydaje.

frykow
10-03-2009, 13:30
Jeśli korzystamy tylko z właściwości paroizolacyjnych folii to przerwa między folią i płytą nie jest potrzebna.
Jeśli jednak zależy nam także na odbijaniu przez folię aluminiową ciepła z wewnątrz to wówczas niestety ta przerwa się przydaje.
OK, ale dlaczego? Skoro promieniowanie cieplne (o takie zapewne się rozchodzi) jest przenikliwe dla płyty KG, to co za różnica gdzie folia będzie. Odbije je niezależnie od przerwy czy jej braku.

orko
10-03-2009, 13:45
Folia aluminiowa ogranicza przepływ ciepła przez promieniowanie. Jednocześnie jest bardzo dobrym przewodnikiem ciepła, więc jeśli coś dotyka folii to następuje przepływ ciepła przez przewodzenie stąd płyta KG nie powinna dotykać folii no chyba, że nie zależy nam na tej dodatkowej własności folii aluminiowej. Niektórym paroszczelność wystarcza.
:D

nitubaga
10-03-2009, 17:17
Właśnie - dobre pytanie, bo jeden z wykonawców, z którym jakiś czas temu rozmawiałem proponował:
- przerwa wentylacyjna 2 cm
- wełna 15
- wełna 5
- folia
- stelaż
- płyta k-g.



ja mam właśnie tak :)

Andrzej Wilhelmi
10-03-2009, 22:53
I masz bardzo dobrze! Pozdrawiam.

michalp
11-03-2009, 10:29
Czyli bez przerwy w tym przypadku. Resumując:
- bez przerwy robimy, gdy stosujemy zwykłą folię;
- przerwę stosujemy, gdy montujemy folię "odbijającą" ciepło.

Michał

FlashBack
11-03-2009, 16:46
Czyli bez przerwy w tym przypadku. Resumując:
- bez przerwy robimy, gdy stosujemy zwykłą folię;
- przerwę stosujemy, gdy montujemy folię "odbijającą" ciepło.

Michał

no o'k a kiedy robimy bez folii?