PDA

Zobacz pełną wersję : HYDROFOR



witek01
09-03-2009, 12:40
działka ROD wykonana studnia wiercona na gł. 10 m , Woda gruntowa na gł. ok. 4 m. Pobór wody za pomoca zestawu hydroforowego, zasilanego pradem elektrycznym. W jaki sposób zabudowac taki zestaw hydroforowy?
Woda będzie przeznaczona na podlęwanie upraw na działce. Poza tym nie wchodzi w grę ustawienie hydroforu w drewnianej altanie.
Chce uniknąć przede wszystkim kradzieży hydroforu i mieć dostęp do niego w celem podlewania upraw.
Poradżcie ?

lamia6806
09-03-2009, 12:48
Zobacz mój wczesniejszy watek. Rozważamy w nim zaopatrzenie w wodę
domku - woda ze studni, hydrofor w bunkrze betonowym ( z kregów,ocieplony ) w ziemi obok domku.

ziemo
10-03-2009, 12:36
Do podlewania działki wystarczy Ci sama pompa. Hydorfor to już tak raczej na bogato, chyba że masz jakiś domek i do niego potrzebujesz wody

jack_2000
10-03-2009, 21:58
Zobacz mój wczesniejszy watek. Rozważamy w nim zaopatrzenie w wodę
domku - woda ze studni, hydrofor w bunkrze betonowym ( z kregów,ocieplony ) w ziemi obok domku.

czy będzie na tyle ocieplony żeby nie trzeba było demontować hydroforu na zimę? jak znaleźć ten wątek o którym piszesz?

ziemo
10-03-2009, 22:44
Zobacz mój wczesniejszy watek. Rozważamy w nim zaopatrzenie w wodę
domku - woda ze studni, hydrofor w bunkrze betonowym ( z kregów,ocieplony ) w ziemi obok domku.

czy będzie na tyle ocieplony żeby nie trzeba było demontować hydroforu na zimę? jak znaleźć ten wątek o którym piszesz?
hydrofor umiesczony na głębokości 3 kręgów nie wymaga ocieplenia. możesz dla św spokoju ocieplić pokrywę sprawdziłem i działa przy -20

witek01
11-03-2009, 10:20
Do podlewania działki montuje hydrofor na cały okres wegetacyjny czyli od początku kwietnia do końca września. Na zime hydrofor zdemontuję.
Poza tym wymyśliłem obudowe dla hydroforu z siporeksu wzmocniony stelażem z kątowników wraz z otwarciem od góry celem mozliwości montazu i demontażu, a także wyprowadzenie kranu na zewnątrz obudowy. Jest to prowizorka, ale na ROD napewno sie sprawdzi. Nie mam mozliwości byc na działce cały czas, może trochę latem, ale to nie to samo co działka budowlana gdzie sie zamieszkuje cały rok.
Co o tym myslicie ?

neokowal2
11-03-2009, 10:44
A nie lepiej kupić małą pompę zanurzeniową? Waży taka pompa ze 3kg. Wyjmujesz z samochodu wpuszczasz do studni, podczepiacz na lince, podłączasz do gniazdka 230V i woda leci! Montaż i demontaż trwa po około 1min.