PDA

Zobacz pełną wersję : Kotły na paliwo stałe które automatycznie rozpalają paliwo?



T0MII
09-03-2009, 13:19
Poszukuję kotłów o mocy około 25 kW które automatycznie rozpalają paliwo - nie muszą utrzymywać żarzenia. Z tego co do tej pory znalazłem to na pewno Kostrzewa ( www.kostrzewa.com.pl ) ma takie wynalazki.
Wątpię żeby to były jedyne takie kotły na rynku więc czekam na inne propozycje.

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Pozdrawiam!

neokowal2
09-03-2009, 15:17
Moim zdaniem jest to zbędny gadżet, przy tym bardzo awaryjny. Kotły z podajnikiem rozpala się zwykle raz na rok, więc co to za problem.

T0MII
09-03-2009, 15:52
Problem taki że kociołek ma być zródłem ciepła dla CO i CWU. Po jakimś czasie do całego zestawu mają być dołożony zestaw solarny który będzie pracował tylko i wyłącznie na potrzeby CWU.

gorgyus
09-03-2009, 21:20
zielony Granpal sam sie rozpala i jego kopia HeatMatix czerwona

Maher
10-10-2014, 16:20
:lol2::yes::yes:

Proszę sprawdzić stronę ............................ mają kocioł na pelet z palnikiem ............. który sam rozpala sam oczyszcza z popiołu i obsługa to ok 2 godzin na miesiąc. Mam taki w domu 2 rok. Było trochę kłopotu z serwisem bo ... serwisant nie posiadał odpowiedniej wiedzy ale teraz od wiosny sprzedawany jest bezpośrednio przez producenta palnika firma................... dział techniki grzewczej - Pan ...................... i ... okazało się ze kocioł jest rewelacyjny i jedyny taki na rynku na paliwo stałe tylko akurat mój serwisant ..................... nie posiadał odpowiedniej wiedzy na temat palnika. Nadmienię ze wyczytałam , ze palnik ...............ma Patent !!!

Na pewno autor tematu przez 5lat nie kupił kotła, chyba że to miała być ukryta auto-reklama.

lence
10-10-2014, 17:29
Ja mam kocioł UNICAL Pelexia (moge podesłac foto zeby nie bylo ze reklama:) ) - uważam że funkcja autorozpalania całkiem przydatna i nie zawodna. Jeżeli regularnie czyścisz kocioł to wszytsko gra. Niestety na duży minus serwis - u mnie na pomorzu nikt sie nie zna:)

Maher
10-10-2014, 17:49
Ja mam kocioł UNICAL Pelexia (moge podesłac foto zeby nie bylo ze reklama:) ) - uważam że funkcja autorozpalania całkiem przydatna i nie zawodna. Jeżeli regularnie czyścisz kocioł to wszytsko gra. Niestety na duży minus serwis - u mnie na pomorzu nikt sie nie zna:)

Nie wiem jak przez te kilka lat unowocześnili te samo rozpalanie, ale u kolegi w czasie gwarancji grzałkę do rozpalania wymienili z 4 razy, po gwarancji się po raz kolejny spaliła i odpuścił sobie płatną wymianę. Zresztą producent kotła chyba wiedział o problemie z rozpalaniem, bo jak zmienili mu oprogramowanie sterownika to piec wchodził w podtrzymanie, a nie wygasał. Wcześniej jak nie miałem pieca z podajnikiem i nie wiedziałem o problemach kolegi to wydawało mi się to jakieś super rozwiązanie, a teraz uważam to za dodatkowy niepotrzebny bajer, bo ogrzanie wody CWU razem z podtrzymaniem to koszt miesięczny około 50-60zł.

Maher
10-10-2014, 20:51
Zapraszam do mnie do domu aby mógł Pan obejrzeć na żywo ten kocioł i sprawdzić jak pracuje . Przykro mi ze brak mojej fachowości w temacie ogrzewania mieszkania spowodował taki zarzut wobec mnie . Myślę ze jest to forum dla wszystkich i nie widzę potrzeby aby mnie atakować i zarzucać nieprawdę. Proszę podać e-mail to zaproszę Pana do nas.

Nie podejrzewam że Pan to świadomie zrobił, ale kto wygrzebuje temat z przed pięciu lat i na niego odpowiada, do tego na koncie ma 2 posty (tak robią podszywający się sprzedawcy, tworzą fikcyjne konto jedna promująca odpowiedź swojego produktu i znikają).

Jarecki79
11-10-2014, 08:19
Na info.... moderator widzę porządek już zrobił.

Maher
11-10-2014, 08:53
Na info.... moderator widzę porządek już zrobił.

Po edytowałem też cytaty, aby moich wypowiedzi pseudo-sprzedawca nie miał pożytku.

timon120777
11-10-2014, 10:13
to dość dziwne by na kilku forach w jednym dniu założyć nicki i napisać dokładnie lub prawie dokładnie to samo. to ewidentna próba reklamy i dobrze że została usunięta

lence
11-10-2014, 19:30
Nie wiem jak przez te kilka lat unowocześnili te samo rozpalanie, ale u kolegi w czasie gwarancji grzałkę do rozpalania wymienili z 4 razy, po gwarancji się po raz kolejny spaliła i odpuścił sobie płatną wymianę. Zresztą producent kotła chyba wiedział o problemie z rozpalaniem, bo jak zmienili mu oprogramowanie sterownika to piec wchodził w podtrzymanie, a nie wygasał. Wcześniej jak nie miałem pieca z podajnikiem i nie wiedziałem o problemach kolegi to wydawało mi się to jakieś super rozwiązanie, a teraz uważam to za dodatkowy niepotrzebny bajer, bo ogrzanie wody CWU razem z podtrzymaniem to koszt miesięczny około 50-60zł.


ja tez nie wiem:) nie mam grzałki tylko świece żarowe które jak narazie bez zarzutu. nie ma tych pieców za dużo ale mysle że jak prawidłowo jest zrobiona instalacja to moze byc całkiem ciekawe urządzenie