PDA

Zobacz pełną wersję : Odkurzacz centralny PROFI 30



Strony : [1] 2

jacekot
09-03-2009, 13:53
Witam ktoś może ma albo widział w akcji okurzacz centralny PROFI 30 ?

Dziś przez przypadek się trafiłem na stronę producenta i zauważyłem ze mają w swojej ofercie odkurzacz centralny .

Jego cena to około 900 zł , w porównaniu z konkurencją wydaje się nie być drogi , ale cena to jedno a jakoś i urzytecznosć to druga strona medalu .

Dają 5 lat gwarancji .

Wygląda na "małego" ale podobno nie rozmiar się liczy a umiejętności.

NJerzy
09-03-2009, 21:38
Oglądałem na targach, wygląda nieźle. Ponoć robiony przez Zelmera, i lepszy od najtańszego Beama, ale jak tu wierzyć handlowcowi?

jacekot
10-03-2009, 09:29
Oglądałem na targach, wygląda nieźle. Ponoć robiony przez Zelmera, i lepszy od najtańszego Beama, ale jak tu wierzyć handlowcowi?

No właśnie , myślałem że może ktoś ma jakieś doświadczenie z tym odkurzaczem i mógłby sie podzielić swoimi doświadczeniami .

Ja ostanio miałem możliwość testowania dwóch nowych modeli Beam u moich znajomych w domkach i niestety co musze przyznać byłem trochę rozczarowany co siły ssania .

jacekot
10-03-2009, 11:34
Tutaj cos więcej o odkurzaczu :


[/url]http://www.profieurope.eu/

oraz tu

http://www.allegro.pl/item566742227_odkurzacz_centralny_profi_30_5_lat_g warancji.html

AManys
06-01-2010, 19:01
Również jestem zainteresowany tym odkurzaczem w ofercie mają Profi Europe za 1300 zł + 300 zł za akcesoria tak więc wychodzi 1600 zł za komplet. Ciekawa oferta przy cenach konkurencji kształtujących się na poziomie ok. 3000 zł.

Dają 5 lat gwarancji. Firma wyodrębniona z zakładów Zelmera. Z tego co podają na swojej oficjalnej stronie to produkują dla Elektroluksa
www.profieurope.eu

Może ktoś użytkuje ich centralne odkurzacze lub sprzedaje, serwisuje proszę o opinię.

AManys
06-01-2010, 19:01
Również jestem zainteresowany tym odkurzaczem w ofercie mają Profi Europe za 1300 zł + 300 zł za akcesoria tak więc wychodzi 1600 zł za komplet. Ciekawa oferta przy cenach konkurencji kształtujących się na poziomie ok. 3000 zł.

Dają 5 lat gwarancji. Firma wyodrębniona z zakładów Zelmera. Z tego co podają na swojej oficjalnej stronie to produkują dla Elektroluksa
www.profieurope.eu

Może ktoś użytkuje ich centralne odkurzacze lub sprzedaje, serwisuje proszę o opinię.

NJerzy
07-01-2010, 08:57
Na Allegro sprzedają ten odkurzacz po 700 zł.

AManys
07-01-2010, 10:35
Chodziło mi o odkurzacz Profi Europe 31 on na alegro sprzedawany jest po 1299 zł + 299 za akcesoria z wężem. Widziałem modele niższe tj. 30 i 30.1 one rzezczywiście są w cenie która podałeś.

Pozdr.

Diakon
07-01-2010, 16:36
Faktycznie niezła cena, czekam na wasze opinie, też jestem zainteresowany.

piotrulex
15-01-2010, 12:23
na dniach pewnie zakupie 30.1 za 849 + zestaw z wlacznikiem w rurze za 499 zeta. Wychodzi 1348 za komplet czyli z 1000 mniej niz cos podobnego w beam a tego drugiego tez wysylaja w kartonach zelmera

http://www.allegro.pl/item874831180_odkurzacz_centralny_profi_30_1_5_lat _gwarancji.html + http://www.allegro.pl/item874832871_odkurzacz_centralny_zestaw_sprzataja cy.html

Jarek.P
15-01-2010, 13:35
na dniach pewnie zakupie 30.1 za 849 + zestaw z wlacznikiem w rurze za 499 zeta. Wychodzi 1348 za komplet czyli z 1000 mniej niz cos podobnego w beam a tego drugiego tez wysylaja w kartonach zelmera

http://www.allegro.pl/item874831180_odkurzacz_centralny_profi_30_1_5_lat _gwarancji.html + http://www.allegro.pl/item874832871_odkurzacz_centralny_zestaw_sprzataja cy.html

A co z rurami instalacyjnymi? Pasują normalne Beamowe?

J.

piotrulex
15-01-2010, 14:25
na dniach pewnie zakupie 30.1 za 849 + zestaw z wlacznikiem w rurze za 499 zeta. Wychodzi 1348 za komplet czyli z 1000 mniej niz cos podobnego w beam a tego drugiego tez wysylaja w kartonach zelmera

http://www.allegro.pl/item874831180_odkurzacz_centralny_profi_30_1_5_lat _gwarancji.html + http://www.allegro.pl/item874832871_odkurzacz_centralny_zestaw_sprzataja cy.html

A co z rurami instalacyjnymi? Pasują normalne Beamowe?

J.

kobieta z firmy zapewnia ze tak. ze jest to ogolnoprzyjety standard

transport i kilka syntetycznych workow maja w gratisie

rure obojetnie jaka zreszta mozne bez wiekszego problemu polaczyc z jednostka centralna a zestaw weza i szczotek mozna kupic zreszta pod standard zamontowanych juz gniazdek

Kobitka, pani Anna, jednak zapewnie ze wszystko pasuje

piwopijca
15-01-2010, 14:32
Daja chyba weze swoje daja, przylaczeniowy i wydmuchowy wiec moze da sie dopassowac do kazdej instalacji

Pzdr.

piotrulex
15-01-2010, 14:58
Daja chyba weze swoje daja, przylaczeniowy i wydmuchowy wiec moze da sie dopassowac do kazdej instalacji

Pzdr.

tak. 1,2 kazdego jest w zestawie i dopasowuja strony pod Twoja instalacje. lea lub prawa jak pasuje

igrek1
15-01-2010, 21:47
Czekamy wszyscy na opinie użytkownika :)

cena jest super a jak z dzialaniem?

ciotka klotka
16-01-2010, 00:22
Oto nasz, użytkowany od października, uwag negatywnych brak.

http://images49.fotosik.pl/248/7de4127cf0fea445med.jpg (http://www.fotosik.pl)

igrek1
16-01-2010, 06:58
Czy ewentualnie cos więcej... Masz jakieś odczucia co do siły ssącej ? jaki macie zestaw sprzątajacy ?

artmag
16-01-2010, 14:19
Czy one wszystkie mają worki na śmieci, czy sa może też bezworkowe? (ile kosztuje komplet worków?, czy "czuć różnicę" przy pełniejszym worku?)
Czy jest opcja z gniazdem w jednostce, żeby np okurzyć samochód w garażu?

ciotka klotka
17-01-2010, 01:02
Zestaw sprzątający mamy beam z włącznikiem przy rączce rury.
Do tego odkurzacza stosuje się worki. Kilka worków dostaliśmy przy montażu gratis, worek jeszcze nie wymieniany a odkurzamy generalnie raz w tygodniu, nie wiem na ile starczy. Koszt worka o ile się orientuję to kilka złotych.
Na razie różnicy nie czuję, chyba ciągnie normalnie, nie mam porównania z innymi odkurzaczami centralnymi, odkurza się normalnie.
Niestety w jednostce nie ma gniazda, nam facet dorobił na dolnej rurze-widać na zdjęciu.
W domu mamy dwa gniazda+garażowe+szufelka w kuchni, która się naprawdę przydaje. Trzeba się tylko wprawić w obsługę węża ssącego bo 9 metrów to jest trochę do ciągnięcia po podłodze.

Stalabaza
17-01-2010, 14:54
A ja jestem zainteresoqwany modelem "Profi" 31. Cena 1299,00zł. 5 lat gwarancji.
Ma to moc max. 1600W, siła ssania 400W. W moim przypadku mam 7 gniazdek. Długość całego rurociągu to ok. 35m.

Jestem ciekawy czy to by wystarczyło.

Cena interesująca. Jakoś nie znalazłem innej jednostki w takiej cenie.

Może ktoś doradzić?

P.S. Chwilowo nie intersują mnie urządzenia w cenie ~3000,00zł.

piotrulex
18-01-2010, 07:21
mnie tylko troche niepokoi 68 poziom decybeli gdzie beam podaje 63. to jest bardzo duza roznica ...

zastanawiam sie nad najtanszym zestawem beam za okolo 1400 zeta a tym z profi ktory z zestawem i wlacznikiem w rurce tez kosztuje nieca 1400 zeta :cry:

sam nie wiem co wybrac ...

Stalabaza
18-01-2010, 08:11
Zastanawia mnie też max. ilość obsługiwanych gniazd - przy tym "Profi" podają 8szt. A konkurencja (przy jednostce centralnej o podobnych parametrach) - max. 4szt.
Czy to jest jakiś chwyt marketingowy?

Poza tym siła ssąca tego "Profi" to 400W.
A np. "Beam" 265 - to 605W.

Inna jest też moc elektryczna: "Profi" 1400W, a "Beam" 1100W.
Ciekawe jak to robią, że przy mniejszej mocy silnika uzyskuje się większą siłę ssania no i można podłączyć więcej gniazdek.

Albo to znowu jakaś gra parametrami...

Jarek.P
18-01-2010, 08:35
Zastanawia mnie też max. ilość obsługiwanych gniazd - przy tym "Profi" podają 8szt. A konkurencja (przy jednostce centralnej o podobnych parametrach) - max. 4szt.
Czy to jest jakiś chwyt marketingowy?

Poza tym siła ssąca tego "Profi" to 400W.
A np. "Beam" 265 - to 605W.

Inna jest też moc elektryczna: "Profi" 1400W, a "Beam" 1100W.
Ciekawe jak to robią, że przy mniejszej mocy silnika uzyskuje się większą siłę ssania no i można podłączyć więcej gniazdek.

Albo to znowu jakaś gra parametrami...

"Ilość obsługiwanych gniazd" to moim zdaniem czysty marketing, bo i o czym niby ten parametr ma nam mówić w przypadku domowej instalacji OC, gdzie i tak naraz tylko jedno gniazdko działa? Gniazdka są szczelne, one nie wpuszczają powietrza. Co innego max. długość instalacji, to już konkretna wielkość.

A moc elektryczna/ssawna - tu może chodzić o lepiej wykonywane turbiny, a może o pobożne życzenia marketingowców, niestety nie dojdziemy. W każdym razie, jeśli te Profi są produkcji Zelmera, to ja Zelmerowi ufam.

J.

piotrulex
18-01-2010, 09:06
W każdym razie, jeśli te Profi są produkcji Zelmera, to ja Zelmerowi ufam.

J.

oni jakos sie odlaczyli od Zelmera. To jakas stara zaszlosc

A jak myslisz kto produkuje Beam?

:wink:

To jest pytanie podchwytliwe podpowiem 8)

dzabij
18-01-2010, 09:10
Beam = Electrolux

Profi mówi że robi dla Electrolux'a

Upraszczając równanie, Profi = Beam ? :-)

widmoboy
18-01-2010, 10:53
Oto nasz, użytkowany od października, uwag negatywnych brak.

http://images49.fotosik.pl/248/7de4127cf0fea445med.jpg (http://www.fotosik.pl)


Co to za gniazdko, jakieś oryginalne zewnętrzne na rurę? Można zbliżenie tego gniazda?

piwopijca
18-01-2010, 11:04
...
Niestety w jednostce nie ma gniazda, nam facet dorobił na dolnej rurze-widać na zdjęciu.
W domu mamy dwa gniazda+garażowe+szufelka w kuchni, która się naprawdę przydaje. Trzeba się tylko wprawić w obsługę węża ssącego bo 9 metrów to jest trochę do ciągnięcia po podłodze.

Pzdr.

Stalabaza
18-01-2010, 12:31
No dobra, jestem upierdliwy, ale co np. z tym poziomem hałasu?
Profi 68dB, a Beam 63dB.
Jak ktoś zauważył - to spora różnica...

Nie szukam słabych stron tego Profi, a raczej chciałbym się przekonać,
że to nie jest badziewie...

Diakon
18-01-2010, 16:04
Hałas to chyba najmniejszy problem, bo i tak każdy ma odkurzacz w jakimś garażu. Wydaje mi się,że należy porównywać tutaj tylko siłę ssania do mocy odkurzacza.

piotrulex
19-01-2010, 07:14
Hałas to chyba najmniejszy problem, bo i tak każdy ma odkurzacz w jakimś garażu. Wydaje mi się,że należy porównywać tutaj tylko siłę ssania do mocy odkurzacza.

niby tak tylko ze te raptem 5dB to spokojnie z 2 razy glosniej ...

parametry sa na stronach tylko czy temu mozna wierzyc ...

ciotka klotka
19-01-2010, 22:06
Tak wygląda z bliska gniazdko w garażu
http://images43.fotosik.pl/249/dd518c92f6b0f6a6med.jpg (http://www.fotosik.pl)
Odkurzacz jest dość głośny, niestety nie umiem powiedzieć ile ma w rzeczywistości decybeli. Jest w garażu i przy odkurzaniu w domu właściwie go nie słychać. Nie wiem też z jaką w rzeczywistości mocą ssie ale zapewniam,że ssie.

AManys
20-01-2010, 19:29
Witam właśnie dziś miałem okazję na żywo oglądać Profi 31.

Wrażenia:
Moim zdaniem porządnie wykonany. Ustępuje stylistyką znanym producentom, chociaż jak popatrzeć na vacu maid to tylko kwestia ładniejszego metalizowanego koloru.

Jak został uruchomiony to pozytywnie zaskoczyła mnie siła wydmuchu powietrza (dystrybutor tego odkurzacza przyjechał pokazać mi go na budowę, włączyliśmy go w pokoju co spowodowało poderwanie kurzu, a wylot powietrza jest na wysokości ok 85 cm).

Potem przyłożyłem rękę do gniazda ssawnego i ciągnie tak jak mój domowy przy pustym worku - mocno, ale myślałem, że będzie jeszcze lepiej.

W pierwszej chwili trochę mnie to rozczarowałao, ale po zastanowieniu trzeba wziąść pod uwagę jeden ważny element.

Przekrój rury w moim domowym to 3 cm, a w centralnym 5 cm, czyli o 40% większa średnica. Stąd też centralny musi zaciągać więcej powietrza, a przekrój może wpływać na subiektywne odczucia siły ssącej.

Co do hałasu to ciekawe czy BEAM podaje uzyskiwane wartości z tłumikiem czy też bez niego. Jak komuś będzie za głośno zawsze może go dokupić.

Ja osobiście kupię Profi 31 z włącznikiem w rączce. Dzisiejszy pokaz przekonał mnie osobiście.

Pozdr.

artmag
20-01-2010, 20:40
Wysłałam maila do profi z zapytaniami i dostałam nr tel do jednego z pracowników- bardzo miły pan i kompetentny (w moim odczuciu- odpowiadał logicznie na moje naiwne pytania) . Jedno z pytań dotyczyło gniazda w garażu i powiedział, że jednostka centralna nie jest w nie wyposażona, ale można zakupić krótszy wąż-np ok 5m (po ok 10zł/m) i do odkurzania samochodu- wypiąć jednostkę z instalacji, a podłączyć ten krótszy wąż- takie rozwiązanie jak ma ciotka jest pewnie wygodniejsze, ale ten krótszy wąż w garażu jest jakimś wyjściem. Polecał Profi 30 do domu ok 140m2 (worek-ok 4zł/szt)

U mnie jeszcze kilka miesięcy do czasu montażu jc .
Mam pytanie odnośnie rurek itp- gdzie kupujecie i czy sami rozkładacie instalacje?

Moi znajomi zrobili to sami i koszt rur wyniósł ich ok 300 zł.
U mnie hydraulik chce to zrobić za 1000 z materiałem( prosta instalacja- dwa gniazda w korytarzach i szufelka w kuchni- chyba pokusimy sie sami :roll: )

AManys
21-01-2010, 07:51
Doszedłem do jeszcze jednego wniosku dotyczącego Profi 31.

W chwili obecnej dostępny jest on tylko w jednym kolorze - jasny szary. Odkurzacz malowany jest chyba proszkowo i powierzchnia taka szorstkawa.

Nie chodzi mi tu o względy estetyczne, ale ten odkurzacz będzie przecież montowany w pomieszczeniach gospodarczych, piwnicach, gdzie będzie dosyć mocno i szybko się kurzył (brudził).

Myślę że lepszym rozwiązaniem były ciemniejszy kolor lub o gładszej powierzchni.

Megana
22-01-2010, 21:18
Moi znajomi zrobili to sami i koszt rur wyniósł ich ok 300 zł.
U mnie hydraulik chce to zrobić za 1000 z materiałem

U nas koszt elementów podobny. Hydraulik - chyba go pogieło. Spokojnie sami dacie radę - tak jak my :)
Pozdrawiamy

ciotka klotka
25-01-2010, 23:06
Po 4 miesiącach użytkowania odkurzacza i garażu, w którym jest umieszczony stwierdzam, że w garażu najbardziej brudzą się wszystkie elementy poziome typu półki regałów, parapety okienne, poziome rurki itp. Sama żółta obudowa odkurzacza wcale się nie zakurzyła i właściwie nie wiem dlaczego? Może z uwagi na to, że jest pionowa?

igrek1
02-02-2010, 12:31
Czy ktoś w okolicy łodzi ma odkurzacz profi 30 lub 31 ?


Chetnie bym luknol jak to dziala :)



Pozdrawiam

JanuszC
02-02-2010, 12:46
Przekrój rury w moim domowym to 3 cm, a w centralnym 5 cm, czyli o 40% większa średnica. Stąd też centralny musi zaciągać więcej powietrza, a przekrój może wpływać na subiektywne odczucia siły ssącej.

Średnica jest większa o 66 % ale przekrój o ponad 177%. O przepłwie powietrza decyduje przekrój.

7tonik
02-02-2010, 14:14
Ja mam profi 30 od miesiąca. Niestety już dwa worki uległy rozdarciu przy minimalnym napełnienu (może siła ssąca jest za duża-mam tylko dwa gniazda i zminimalizowane odległości ???). Zgłosiłem to w firmie. Błyskawicznie przesłali mi ekstra worki bardzo solidne twierdząc, że wyjaśnią co się dzieje z tymi papierowymi (kupiłem ich 30 ). Na razie nie mam odpowiedzi. Włożłem na razie trzeci worek papierowy i obserwuję. mam tylko obawy, czy zabrudzenie silnika gdy worki pękły nie będą miały wpływu na żywotność

innowator
02-02-2010, 15:35
Ja mam profi 30 od miesiąca. Niestety już dwa worki uległy rozdarciu przy minimalnym napełnienu (może siła ssąca jest za duża-mam tylko dwa gniazda i zminimalizowane odległości ???). Zgłosiłem to w firmie. Błyskawicznie przesłali mi ekstra worki bardzo solidne twierdząc, że wyjaśnią co się dzieje z tymi papierowymi (kupiłem ich 30 ). Na razie nie mam odpowiedzi. Włożłem na razie trzeci worek papierowy i obserwuję. mam tylko obawy, czy zabrudzenie silnika gdy worki pękły nie będą miały wpływu na żywotność
Proponuję założyć worek syntetyczny. Mam go w PROFI 20, a to ten sam odkurzacz co profi 30 centralny lecz mobilny i worek (na razie dopiero pierwszy) mam wypełniony tak około w 3/4 i nie pęka. Papierowego na razie nie zakładałem. Co do żywotności to silnik jeszcze jest zabezpieczony filtrem gąbkowym zmywalnym (przynajmniej u mnie tak jest).Tak nawiasem mówiąc u mnie ten Profi 20 podłączyłem jako odkurzacz centralny i działa super. Do tego odkurzam nim samochód z błota po założeniu filtra wodnego itp., itd. :D . Pozdrawiam.

MaXus
03-02-2010, 19:43
Witam

innowator - możesz podać, jaką masz łączną długość instalacji do centralnego odkurzania?.
W opisie odkurzacza Profi 20 podane jest, że można w nim regulować siłę ssącą.

Rozumiem, że dokupowałeś 9metrowy wąż na potrzeby centralnego odkurzania. Masz może taki wąż z regulacją ciśnienia i jeśli tak, jaka jest jego cena, ponieważ na stronie producenta nie znalazłem żadnej informacji na ten temat.

innowator
03-02-2010, 22:44
Witam

innowator - możesz podać, jaką masz łączną długość instalacji do centralnego odkurzania?.
W opisie odkurzacza Profi 20 podane jest, że można w nim regulować siłę ssącą.

Rozumiem, że dokupowałeś 9metrowy wąż na potrzeby centralnego odkurzania. Masz może taki wąż z regulacją ciśnienia i jeśli tak, jaka jest jego cena, ponieważ na stronie producenta nie znalazłem żadnej informacji na ten temat.
Wąż do centralnego odkurzania osobno dokupiłem. Mają taki zestaw za 299zł z kompletem ssawek, lecz kupiłem sam wąż 9m, bo ssawki, teleskop, 5 worków papier i 5 syntetyk, oraz wąż 2,5m były w komplecie z Profi 20 za 540 zł. Dokupiłem do tego jeszcze wąż 4m do garażu i piwnicy oraz turboszczotkę (za 120 zl). Za cały zestaw zapłaciłem 940zł i darmowa przesyłka. Węże mają regulowaną siłę ssania w rączce przez suwak w zwiększaniu lub zmniejszaniu "szparki" :wink: w nim. To w zupełności wystarczy-(moim zdaniem). Nie kupowałem węża z regulacją elektroniczną gdyż moim zdaniem jest to zbędne.Do włączania i wyłączania odkurzacza kupiłem na allegro zestaw gniazdek sterowanych elektronicznie na pilota. Mam instalację CO 4m oprawioną w ścianie i 2 gniazdka, po 1 na poziomie oraz piwnica i garaż. W piwnicy odpinam od magistrali i zakładam wąż 4m. Odkurzacz ma taka samą końcówkę na wylocie jak i na ssaniu co jest bardzo wygodne. Faktycznie siła ssania w magistrali + wąż 9m jest trochę słabsza niż na 4m w piwnicy, ale do odkurzania w domu w zupełności wystarcza. Zakładam turboszczotkę na wężu 2,5m to wtedy siła ciągu bardzo duża. Próbowałem nim także odkurzać na mokro z filtrem wodnym - wycieraczki w samochodzie z mokrego śniegu i wody. Po odkurzeniu były tylko wilgotne -bez wody. I tak jak pisałem w poprzednim poście najlepiej sprawdzają się worki syntetyczne.
Pozdrawiam

7tonik
04-02-2010, 06:44
Zastanawiam się, dlaczego Profi poleca zdecydowanie bardziej modele 30 i 30.1 niż 31. Dla odmiany Beam bardziej preferuje odkurzacze cyklonowe niż workowe. Ja w końcu dałem się namówić na 30. Jeśli ktoś zdecyduje się na model 31, to niech się upewni, czy można w nim stosować zwykłe foliowe worki na śmieci (jest to bardzo wygodne). Ja jak o to spytałem, to usłyszałem w odpowiedzi, że akurat jeden egzemplarz taki mają. Wynika z tego, że nie każdy???

Deamos
04-02-2010, 11:10
Panie innowator... toz to czysta marketingowa gadka, mogl by Pan to robic dyskretniej 8)

innowator
04-02-2010, 15:01
Panie innowator... toz to czysta marketingowa gadka, mogl by Pan to robic dyskretniej 8)
Co ma marketing do wykorzystania przeze mnie odkurzacza przemysłowego jako odkurzacza centralnego w moim domu? Tyle tylko że za mniejszą kasę i jego mobilność. Swoją drogą najlepiej nie pisać nic albo dwa trzy słowa i to wszystko. Napisać coś więcej - to od razu bierze za "marketingową gadkę" .No cóż widać granica między wiedzą którą się samemu praktycznie ustaliło i sprawdziło a marketingową jest bardzo ważka, i widać trudna do rozróżnienia dla niektórych :lol: . Czyżby nie warto było się nią podzielić z innymi? :-?

CityMatic
04-02-2010, 18:51
Panie innowator... toz to czysta marketingowa gadka, mogl by Pan to robic dyskretniej 8)
Co ma marketing do wykorzystania przeze mnie odkurzacza przemysłowego jako odkurzacza centralnego w moim domu? Tyle tylko że za mniejszą kasę i jego mobilność. Swoją drogą najlepiej nie pisać nic albo dwa trzy słowa i to wszystko. Napisać coś więcej - to od razu bierze za "marketingową gadkę" .No cóż widać granica między wiedzą którą się samemu praktycznie ustaliło i sprawdziło a marketingową jest bardzo ważka, i widać trudna do rozróżnienia dla niektórych :lol: . Czyżby nie warto było się nią podzielić z innymi? :-?

Nie przejmuj się kolego bo tutaj wiele osób wypowiada się tak jakby byli z innej epoki wszędzie wietrzą podstęp.
Dobrze opisałeś nie chwalisz a nawet piszesz że układ ma wadę, ze ssanie jest słabsze w rożnych miejscach, a jak ktoś się wczyta to znajdzie też inny szczegół który jest tylko tym, że Twoja instalacja jest zrobiona pod "Twój dom" i tyle przede wszystkim jest krótka- moja będzie miała 32m i wiem, ze tego rozwiązania nie zastosuje chociaż bardzo mnie kusi.
Ważne jest, ze kolega wie i chce się z nami podzielić, że to działa właśnie tak i tak.
Dziękuję i pozdrawiam

ps.
Zaletą kolegi rozwiązania jest właśnie ta "mobilność" jednostki, można ją zabrać i zastosować bezpośrednio na miejscu z krótkim wężem i to jest właśnie to! :wink:

igrek1
04-02-2010, 19:45
No teraz czekamy na info od uzytkownika 30.1 jak sie sprawdza.


Ja myslalem ze cyklon to bez worka idzie....


wyglada na to ze odkurzacze maja bardzo podobne mozliwosci jesli chodzi o wydajnosc....
roznica 450 miedzy 30.1 a 31 czy oprócz worka cos jeszcze ?

jesli cos pokrecilem to sprostujcie :)

MaXus
05-02-2010, 20:21
innowator - dziękuję za szczegółową odpowiedź.
Myślę, że twoje uwagi mogą być dość przydatne (ew.inspirujące) dla osób, które lubią poeksperymentować/majsterkować i odbiec czasami od ogólnie przyjętego "słusznego" nurtu :wink:
A że sam się do takich zaliczam (imho oczywiście :oops: ) to jeszcze raz podziękowania.

Pozdrawiam

7tonik
05-02-2010, 21:11
No teraz czekamy na info od uzytkownika 30.1 jak sie sprawdza.


Ja myslalem ze cyklon to bez worka idzie....


wyglada na to ze odkurzacze maja bardzo podobne mozliwosci jesli chodzi o wydajnosc....
roznica 450 miedzy 30.1 a 31 czy oprócz worka cos jeszcze ?

jesli cos pokrecilem to sprostujcie :)
Modele 30 i 30.1 posiadają tradycyjne worki papierowe, zaś 31 są bezworkowe. Jednak niektóre modele mają możliwość (dla łatwiejszego opróżniania pojemnika) użycia foliowych worków.

igrek1
06-02-2010, 07:40
ok.

ale jesli chodzi o moc ssaca roznica jest zadna tak?

w takim razie lepiej nabyc 30.1 bo za ta roznice workow sie kupi.... na 20 lat ;)
(zakadajac wymiane co 4 miesiace w cenie 4zl za szt jak dobrze pamietam tak bylo podane w watku)

7tonik
06-02-2010, 19:09
Jeśli się uda uzytkować papierowe bez pękania, to koszt złotówka z groszami

tacim
06-02-2010, 20:51
no ciekawe a już się nastawiłem na Beama 353 za 2,8 :)

mr6319
23-03-2010, 08:46
Są jeszcze jacyś szczęśliwi użytkownicy PROFI...?

Marcinn73
23-03-2010, 22:45
Użytkownicy PROFI proszeni są o swoje opinie :)

amimor
26-03-2010, 14:34
Kupiłem profi 30.1 i zamontowałem w mieszkaniu :). Dość często odkurzam (pies) a nie chce mi się cały czas ganiać ze zwykłym odkurzaczem i płacić kosmiczne kwoty za filtry no i kurz nie wraca do domu tylko wylatuje na dwór . Wylot podłączyłem do komina po piecu gazowym (teraz mamy co). Podciśnienie faktycznie spore 0,26 bara tak jak podaje producent (zwykłe odkurzacze które mam nie dociągają do 0,15bar). Trzeba sporą szafkę na odkurzacz albo zostawić dziury bo powietrze chłodzące silnik zostaje w szafce więc nie można go szczelnie zamknąć jeśli chce się trochę poodkurzać.
Rurę kupiłem po 28zł x 2 (w sumie teoretycznie 14m ale odcięciu końcówek i złączeniu to trochę mniej wyszło) trochę wymagała przeróbek ale jak to mówią polak potrafi :) starcza mi na całe mieszkanie.
http://www.allegro.plitem937955588_uniwersalna_rura_do_od kurzacza_waz_odkurzacz_h68.html
Zastanawiałem się nad rurą o średnicy wewnętrznej 5cm ale moja kobieta twierdzi że ta jest dobra(3cm) ciągnie ok więc przestałem się rozglądać nawet nie wiem gdzie można takie kupić.
Trochę nieodpowiadające mi mocowanie dna bo żeby je zdemontować trzeb 20cm wolnego pod spodem bo musi się odgiąć a mocując go w szafce pod zlewem to trochę miejsca mało ale sobie poradziłem. Hałasuje podobnie do zwykłego odkurzacza jak ktoś by chciał może szafkę wygłuszyć ale ja nie widzę takiej potrzeby.

Odkurzacz może pracować w pomieszczeniu o temperaturze powyżej 12stopni (skrzynka na balkonie odpada).

Vafel
12-07-2010, 16:57
Odświeżam nieco.

Są jacyś nowi użytkownicy Profi? A może starzy użytkownicy mają coś do dodania? Będę wdzięczny za wszelkie nowe opinie.

Dzięki i pozdrawiam,

basia_z_lasu
18-09-2010, 11:58
Podnoszę - Użytkownicy Profi 30.1 Profi 31 Profi 30 proszeni są o głos! :)

Vafel
18-09-2010, 19:25
Ja kupiłem profi 30... Wygląda OK. Działa. Co jeszcze mogę dodać? ;-)

basia_z_lasu
18-09-2010, 22:32
Ja kupiłem profi 30... Wygląda OK. Działa. Co jeszcze mogę dodać? ;-)

Tak nieśmiało zaproponuję, że możesz podać ewentualnie ile masz metrów bieżących instalacji i ile gniazdek, jakich worków używasz, i jaki jest ciąg....;)

Vafel
21-09-2010, 15:05
Tak nieśmiało zaproponuję, że możesz podać ewentualnie ile masz metrów bieżących instalacji i ile gniazdek, jakich worków używasz, i jaki jest ciąg....;)

W zasadzie to jeszcze nie używam tego odkurzacza, bo jeszcze nie mieszkam. Uruchamiałem tylko próbnie i wszystko wyglądało OK. Instalacje mam niewielką - jedno gniazdko, dwie szufelki (w wiatrołapie - jeszcze nie zamontowana - i w kuchni). Instalacji będzie około 10-12 m. Ciąg... trudno powiedzieć. Ciągnie zdecydowanie mocniej niż mój stary Zelmer, ale nie bardzo mam jak to zmierzyć, żeby przełożyć na jakieś liczby.

artmag
24-11-2010, 14:56
Czy ktoś sie jeszcze wypowie?
Vafel, dlaczego 30, a nie 31? (jeśli cos poza ceną miało wpływ na decyzję, to podziel sie z nami ;) )

Niedługo muszę się zdecydować, a na wykończeniówce to każdy tysiak oglądam trzy razy .

Vafel
24-11-2010, 15:15
Jak to dlaczego 30 a nie 31? Czy to trzeba mieć powód, żeby kupić coś tańszego? Chyba raczej trzeba mieć jakiś konkretnt powód, żeby kupić coś droższego. A po co miałbym dopłacać do 31?

artmag
24-11-2010, 16:50
Nie chciałam Cię urazić- sama sie zastanawiam nad tymi modelami.
Chodziło mi o kwestie technologiczne, brak worków itp, a nie samą cenę.
Jeżeli jesteś zadowolony z 30 , nie widzisz minusów w używaniu worka, czy np osłabienia ciągu, gdy jest pełniejszy, to chętnie posłucham i wydam 899, a nie 1299 :)

artmag
24-11-2010, 16:53
Ja mam trzy gniazda (jedno w garażu, po jednym na kondygnacji i szufelkę w kuchni) Same rury to ok 15m + wąż to ok 25m "rurociągu" byłby ok?

Vafel
25-11-2010, 06:18
Ależ wcale mnie nie uraziłaś. W Twojej wypowiedzi nie było przecież nic rażącego. Poza tym mnie nie tak łatwo urazić ;-)

Jak dzwoniłem do Profi to mnie Pani usiłowała przekonać do 31, ale nie była w stanie podać wystarczających (dla mnie) argumentów, żeby uzasadnić dołożenie dodatkowych pieniędzy właśnie do tego modelu, dlatego też wybrałem tańszy :-)
Worki oczywiście mają wady, np. taką, że od czasu do czasu trzeba ten worek wymienić, ale ja osobiście nie widzę w tym problemu. Co do osłabienia ciągu przy pełnym worku to trudno mi coś powiedzieć, bo używałem odkurzacza dopiero dwa razy i worek jest jeszcze niemal kompletnie pusty.
Ja mam jedno gniazdo + dwie szufelki - w sumie jakieś 15 m rurociągu + wąż. Mogę powiedzieć tyle, że przy pustym worku siła ciągu jest mocniesza niż z przenośnych odkurzaczy z jakimi miałem do tej pory do czynienia, ale nieprzesadnie - jakiś ogromny huragan to to nie jest.

artmag
25-11-2010, 13:19
No właśnie o taką ocenę/opinie mi chodziło :)
Przeglądałam Twój wątek (trafiłam po woodenticu) i uważam, że kupujesz rzeczy dobre, nie koniecznie najtańsze, ale warte swojej ceny.
Jeżeli worki nie są uciążliwe- to po co pprzepłacać. Ten pojemnik z cyklona tez trzeba opróżniać/myć itp.
Worek jest chyba nawet higieniczniejszy.
Dzięki :)

7tonik
25-11-2010, 13:27
Dziwię się, bo mi zdecydowanie odradzali model 31. Kupiłem ostatecznie 30 i trochę żałuję. Ma on tak duży ciąg, że worki nie wytrzymuję i pękają. Kupiłem 30 worków papierowych razem z odkurzaczem i są do wyrzucenia. W ramach reklamacji przysłali mi wzmocnione worki niepapierowe, ale one również puszczają na szwie. Obecnie górny szew wzmacniam klipsami biurowymi. Wprawdzie przysłali mi również gratis worek wielorazowy, ale nie bardzo odpowiada mi opróżnianie takiego worka (wprawdzie prawie rok następowało zapełnianie worka).
Co do modelu 31 to rok temu były dwie odmiany, w niektórych można było stosować worki foliowe do łatwiejszego usuwania śmieci.
Wadą modelu 31 jest drogi filtr, który trzeba co jakiś czas wymienić.

Vafel
25-11-2010, 13:39
No mi na razie nic nie pękło. Ale ja mam worki polipropylenowe (kupiłem razem z odkurzaczem), a nie papierowe. Zobaczymy jak będzie - jeśli będzie pękać to na bank dam Wam znać ;-)

coulignon
26-11-2010, 12:30
też mi odradzali cyklona. Kupiłem workowy - worki takie materiałowe. właśnie zapełniam drugi - pierwszy zapełniałem 5 miesięcy. Ale to przez to że moja Mama ma nerwicę natręctw i sprząta codziennie. :-) Poza tym odkurzacz (rura) jest ulubioną zabawką mojego rocznego Dziecka. Nawet go nazwał "wu,wu"

Wszystko chodzi ok.

Jeden minus: rura przyłączeniowa do zbiornika jest średnicy takiej zwykłej rury domowego odkurzacza i stanowi najwęższą częśc instalacji. (zestaw do sprzątania mam Aerovaca) Raz mi zapchała. Innych minusów brak. Cena nastraja optymistycznie. Obsługa w firmir też bardzo dobra

piotrulex
21-12-2010, 08:04
na dniach pewnie zakupie 30.1 za 849 + zestaw z wlacznikiem w rurze za 499 zeta. Wychodzi 1348 za komplet czyli z 1000 mniej niz cos podobnego w beam a tego drugiego tez wysylaja w kartonach zelmera

http://www.allegro.pl/item874831180_odkurzacz_centralny_profi_30_1_5_lat _gwarancji.html + http://www.allegro.pl/item874832871_odkurzacz_centralny_zestaw_sprzataja cy.html

Zabieram sie jak pies do jeza z tym profi. Znow mnie naszlo aby go kupic i wyslalem zapytanie ofertowe

artmag
21-12-2010, 17:47
Witam, my jesteśmy juz "po"- wisi u nas 30.1
Pierwsze testowanie wypadło świetnie- i szufelka i rura ciągną dobrze. Zestaw sprzątajacy kupiliśmy z Vacu- Maid http://www.santech.com.pl/aerovac/kat-12,zestawy-do-sprzatania.html. jest w tej samej cenie-499, a taki ładniejszy, z włacznikiem w rączce, wieszakiem na wąż i torbą na akcesoria.

Odkurzacz kupiliśmy dzwoniąc do profi i szybko dostarczyli kurierem.
Polecam :)

Vafel
22-12-2010, 08:28
Ja mam uwagę do tego zestawu sprzątającego od Profi. Rączka jest zbyt cienka (rurka w miejscu, gdzie się ją chwyta ma zbyt małą średnicę) przez co jest niewygodna (przynajmniej dla moich dużych łap). Będę musiał ją czymś owinąć dookoła pare razy, żeby "zgrubła" to powinno być lepiej.

kolorado
28-01-2011, 11:29
A że tak trochę zboczę z tematu: czy miał ktoś styczność z odkurzaczem TQD Hurricane 165? Czy jest warty swojej większej ceny w porównaniu do Profi 30.1?
I jak wypada w porównaniu z Profi 31, bo cena chyba zbliżona?

jurekpr
08-02-2011, 21:36
Witam.
Użytkuję Profi 30 od 2007 roku i jestem bardzo zadowolony. Mam instalację długości 14 m, 2 gniazda i 1 szufelkę. Używam worków papierowych, 2-3 w roku i wszystko jest w najlepszym porządku. Działa jak nowy i tak wygląda. Przy 9m wężu z zestawu Profi siła ssania jest spora i nie widzę różnicy w porównaniu z Beamem czy Alaską u sąsiadów. Sam założyłem instalację i podłączyłem jednostkę centralną, prościutka sprawa. Fachowcy chcieli 700 złotych. Takie życie.

Pozdrawiam.

photos
10-02-2011, 08:45
Masz rację że prościutka. Ale jak się wie co nieco. Zaraz ktoś przeczyta i poleci montować. A trzeba tu wspomnieć o pewnych zasadach, np kierunkowych kolankach, czy też trójnikach. Zawsze te z najlepszą "aerodynamiką" że się tak wyrażę muszą iść w stronę odkurzacza. Czasem kolanka są takie że jak włożysz w nie rurę to trochę tej rury, jej brzeg może zmniejszać przekrój drugiego wylotu. A gdy zamontujesz to odwrotnie problem gotowy, bo to może skutecznie zatrzymywać drobiny piasku itp. Dlatego zgadzam się to jest bardzo proste w wykonaniu ale trzeba trochę czasu poświęcić na zapoznanie się z tym wszystkim

Jarek EM08
28-03-2011, 09:59
To ja może dopiszę coś, co się właśnie dowiedziałem o Profi.

Tak się składa, że u mnie w garażu do podłączenia tego odkurzacza pasuje wlot z lewej strony a wylot z prawej. Standardowo Profi ma wloty/wyloty umieszczone na odwrót. Jak się dziś dowiedziałem w telefonicznej rozmowie z Profi, można zamówić wersję niestandardową z zamienionymi wlotami/wylotami. Mogą ponoć nawet zrobić wersję z wej/wyj po prawej lub lewej stronie!

:bye:

andry
29-03-2011, 08:29
Potwierdzam, robią na zamówienie dowolne wercje. Ja zamówiłem wlot i wylot z lewej strony, trzeba było tydzień poczekać na realizację.

KRUSZYNO
29-03-2011, 10:16
Potwierdzam, robią na zamówienie dowolne wercje. Ja zamówiłem wlot i wylot z lewej strony, trzeba było tydzień poczekać na realizację.
to rewelacji oni nie robią powinno to byc w standardzie takie podłączenie

Jarek EM08
29-03-2011, 11:02
Rewelacja, nie rewelacja, ale ja wcześniej o takiej możliwości nie wiedziałem...

KRUSZYNO
30-03-2011, 15:08
Rewelacja, nie rewelacja, ale ja wcześniej o takiej możliwości nie wiedziałem...
moim zdanie sprzedwca powinien o takim czymś poinformować

honza
25-05-2011, 11:35
Skusiła mnie reklama, przystępna cena i 5 lat gwarancji.
Używałem tego odkurzacza przez 7 miesięcy. Kupiłem bezpośrednio w siedzibie producenta samą jednostkę centralną z zapasem worków papierowych. Osprzęt oferowany przez nich jest kilka razy droższy niż porównywalny gdzie indziej. Odkurzacz zamontowany był w kotłowni - w pomieszczeniu jest kondensacyjny piec CO. Pierwsze wrażenie: bez tłumika nie da się go używać: odgłos pracy przenosi się na cały dom - przypomina trochę pracę turbiny odrzutowej. Po dołożeniu tłumika jest dużo lepiej. Odkurzacz jonizuje powietrze, wokół miejsca w którym wisi osadza się ciemny pył. Problemy zaczęły się po kilku tygodniach: zauważyłem że worki na kurz (zakupione wraz z odkurzaczem u producenta) rozłażą się w szwach! Po zużyciu z tego powodu wszystkich worków i zgłoszeniu tego problemu w siedzibie producenta dostałem gratis kilka nowych worków i nowy filtr z gąbki. Powiedziano mi że problem z workami jest im znany i przepraszają. Niestety po kilku miesiącach silnik zaczął wydawać niepokojące odgłosy: stuki, trzaski. Wymontowałem jednostkę i zawiozłem do siedziby firmy. Tam po kilku dniach otrzymałem odpowiedź że... nie naprawią w ramach gwarancji bo wewnątrz odkurzacza jest kurz świadczący o nieprawidłowym użytkowaniu! NA MOJĄ PROŚBĘ SPOTKANIA Z KIMŚ DECYZYJNYM POWIEDZIANO ŻE SZEF BĘDZIE ZA OK 30 MINUT. PO TYM CZASIE PAN W KRÓTKICH SPODENKACH POWIEDZIAŁ ŻE SZEF JEST W SANATORIUM I BĘDZIE ZA 3 TYGODNIE! NA MOJĄ PROŚBĘ ŻEBY SOBIE ŻARTÓW NIE ROBIŁ I SIĘ PRZEDSTAWIŁ WEZWAŁ OCHRONĘ! (Stopień buty i arogancji w kontakcie z klientem świadczy że to pewnie krewny kogoś z szefostwa.)

DECYDUJĄC SIĘ NA ZAKUP PRZEKONANY BYŁEM ŻE GWARANCJA WYNOSI PODAWANE W REKLAMIE 5 LAT!

Karta gwarancyjna okresy gwarancji precyzuje na 24 miesiące a na silnik tylko 12 miesięcy - LUB DO CZASU NATURALNEGO ZUŻYCIA (czy znaczy to to samo dla producenta co i dla klienta?)

Reasumując: odkurzacz centralny kupuje się na kilka lat i nie po to żeby co chwilę zaglądać do worków czy aby nie popękały.
Niska cena w tym przypadku jest pochodną bylejakości, podejście do klienta: żenada.

coulignon
25-05-2011, 14:53
worki papierowe rozłazą sie szwach? To on sa szyte? Kiedy kupowałeś odkurzacz?

dgasek
30-05-2011, 12:21
Hejka

Mamy ten odkurzacz ok. 3 miesiące. W zestawie dostalismy worki materiałowe. Zamontowałem odkurzacz za ścianą salonu , bez tłumika i poza szumem powietrza w domu podczas odkurzania nic nie słychać. Generalnie jesteśmy zadowoleni. Zestaw do sprzątania faktycznie lepiej było kupić od kogoś innego.

Pozdr

mirela99
22-06-2011, 09:29
Też go mamy od stycznia. Worków papierowych nie mają już w sprzedaży conajmniej od stycznia (wycofali je). Z workami materiałowymi nic mi się nie dzieje (własnie użytkuję drugi), odkurzacza nie słychać, tylko szum powietrza, nie mamy tłumika i faktem jest, że na zewnątrz i w garażu go słychać, ale w domu przy zmkniętych oknach wogóle.

Mayerad
05-07-2011, 16:31
Ma ktoś z was w domu psa? Jak tego typu odkurzacze dają sobie rade z sierścią psów?

photos
06-07-2011, 09:28
Ma ktoś z was w domu psa? Jak tego typu odkurzacze dają sobie rade z sierścią psów?

A jak radzi sobie Twój zwykły odkurzacz?? To jest ta sama zasada, nic innego

monika.KIELCE
14-09-2011, 09:04
Ja też dołączam do zadowolonych użytkowników Profi.
Mam model 30.1, instalacja na 2 gniazdka (parter i poddasze) plus gniazdko gospodarcze w garażu (jeszcze się nie przydało). Instalacja montowana samodzielnie - bułka z masłem.
Zestaw do sprzątania kupiony osobno, polecany wcześniej w tym wątku przez kilku forumowiczów. Super się sprawdza wyłącznik w rączce - nie polecam tych tańszych węży, które włączają odkurzacz już po włożeniu do gniazda. Wg mnie warto dopłacić.

Podczas pracy słychać w domu jedynie szum powietrza. Natomiast w garażu głośno. Nawet bardzo głośno. Na zewnątrz też słychać "mały odrzutowiec".

Ogólnie polecam, nie warto przepłacać za bardziej rozreklamowane firmy.

photos
14-09-2011, 09:31
Ogólnie polecam, nie warto przepłacać za bardziej rozreklamowane firmy.

Tego jeszcze nie wiesz...po 2-3 latach można powiedzieć coś konkretnego. Chyba że juz tyle uzytkujesz

monika.KIELCE
14-09-2011, 09:44
Niech będzie po Twojemu.
Więc na dziś dzień, po 2 mies użytkowania, nie widzę powodu do przepłacania. Za 3 lata zobaczymy.

photos
14-09-2011, 10:46
heh no nie po mojemu, takie są fakty. Często bardzo zadowoleni że udało nam się coś kupić czy za jakaś usługę zapłacić małe pieniądze popadamy w zachwyt co jest raczej normalne ale z poleceniami to chyba trzeba się wstrzymać jakiś czas. Po pewnym okresie użytkowania dopiero jesteśmy w stanie powiedzieć czy to był dobry wybór.

monika.KIELCE
14-09-2011, 11:15
Po części (nawet większej części) się zgadzam.
Ale z drugiej strony są przypadki, towary, produkty które już przy pierwszym uruchomieniu nie spełniają oczekiwań. Jakby ktoś napisał: "kupiłem tydzień temu. nie kupujcie tego, bo worki się rwą, rura pęka, całość huczy jak diabli i rozlatuje się od samego patrzenia" to też byś napisał, żeby z odradzaniem poczekać ze 2 lata, bo może jednak się nie rozleci i przetrzyma "mercedesa"?
Przyjęłam za oczywiste, że moje polecenie odnosi się bardziej do pierwszego wrażenia niż wieloletniego, długodystansowego testu.

photos
14-09-2011, 11:51
Jak to kobiety...na opak rozumiecie co facet chce przekazać. :) Jak się rozleciało w pierwszym tygodniu czy miesiącu to oczywiście trzeba o tym napisać aby potencjalny klient zwrócił właśnie uwagę na np wadliwe worki itd. Ale ja byłbym daleki od zachwalania solidności sprzętu, którego używam około 2 miesiące. Nie żebym był jakiś anty. Tez mam odkurzacz centralny, ale że jeszcze nie mieszkam to się na temat jego dobroci nie wypowiadam. Mam tez np pompę ciepła w domu i wiele osób, znajomi pytają mnie o zdanie, a ja nic im konkretnego nie odpowiadam, no może poza tym ze powiem za dwa lata b9 w pierwszym roku budynek się wygrzewa dopiero w drugim można cokolwiek powiedzieć czy instalacja spełnia moje oczekiwania. Widzę wówczas małą irytację i znajomi pewnie myślą sobie że albo nie chcę się podzielić wiedzą albo wszystko jest do dooopy i wstyd mi się przyznać że wwaliłem kupę kasy w coś co nie jest takie jak to wszyscy opisują. Ale ja tak mam że nie poleciłbym czegoś, opierając się na domysłach i zachwalaniach producenta (bo po krótkim czasie nie można mówić o jakimkolwiek doświadczeniu),

coulignon
14-09-2011, 13:24
ja mam dwa lata. Prawie. Od dwóch lat sie nic nie zmieniło i jestem tak samo zadowolony. Dźwięk na zewnatrz bardziej przypomina mi szlifierkę niż odrzutowca.

mirela99
15-09-2011, 07:17
Ja użytkuję od lutego. Bez zastrzeżeń. Profi nie ma tylu przedstawicieli którzy pięknie gadają i robią antyreklamę konkurencji.

kukiz
16-10-2011, 15:21
Witam, jestem przed wykonaniem instalacji, czy mógł byś napisać czy po zakupie zestawu do sprzątania od innego producenta będę mógł załączyć odkurzacz z rączki, czy stosuje się jakieś specjalne gniazda?

coulignon
16-10-2011, 18:57
będziesz mógł o ile zestaw sprzątający będzie miał taka możliwość. Gniazda dla wszytkich zestawów są takie same. Można do nich podłączyć zestaw z włacznikiem lub bez.

artmag
15-11-2011, 11:16
Wąż musi mieć włącznik w rączce, a Ty przy prowadzeniu instalacji musisz pociągnąć obok rur przewód doprowadzający prąd do gniazd


My mamy odkurzacz od ponad roku, (tyle, że zestaw sprzątający z innej firmy- były w tej samej cenie), worki materiałowe nie drą się, nie zauważyłam spadku mocy przy pełniejszym worku - POLECAM

coulignon
15-11-2011, 18:55
Wąż musi mieć włącznik w rączce, a Ty przy prowadzeniu instalacji musisz pociągnąć obok rur przewód doprowadzający prąd do gniazd



Kable trzeba pociągnąć ZAWSZE nawet jak zestaw nie ma wyłącznika w rączce. tak samo do szufelek. Kable nie doproawadzają prądu do gniazd - to jest tylko niskonapięciowe sterowanie włacznika odkurzacza.

DeeF
27-11-2011, 22:08
Witam,
odświeżam temat tyle, że mam pytanie o serię 40.1 - czy może ktoś z forumowiczów użytkuje?
Jeżeli nie to co polecacie jako jednostkę centralną?
DEEF

piotrulex
12-12-2011, 09:08
na dniach pewnie zakupie 30.1 za 849 + zestaw z wlacznikiem w rurze za 499 zeta. Wychodzi 1348 za komplet czyli z 1000 mniej niz cos podobnego w beam a tego drugiego tez wysylaja w kartonach zelmera

http://www.allegro.pl/item874831180_odkurzacz_centralny_profi_30_1_5_lat _gwarancji.html + http://www.allegro.pl/item874832871_odkurzacz_centralny_zestaw_sprzataja cy.html

Prawie 2 lata mijaja a u nac CO brak :)

Niebawem pewnie sie to zmieni ale wiedze musze uaktualnic

tu za 9 stowek jednostka http://allegro.pl/odkurzacz-centralny-profi-europe-30-1-wysylka-wro-i1950054295.html

pterek
22-02-2012, 11:38
A odnajdzie się jakiś użytkownik modelu PROFI 40 ?? przymierzam się do zakupu tego modelu.
Jednostka bezworkowa (wysokiej jakości worek jako filtr samoczyszczący) - w wersji 31 filtr hepa

w cenie jest zestaw sprzątający 9m z włącznikiem w raczce - jak z jakością tego zestawu??
cena 1700
http://allegro.pl/odkurzacz-centralny-profi-40-1-zestaw-z-wyl-gratis-i2121137602.html

koka1
31-03-2012, 10:31
Prawie 2 lata mijaja a u nac CO brak :)

Niebawem pewnie sie to zmieni ale wiedze musze uaktualnic

tu za 9 stowek jednostka http://allegro.pl/odkurzacz-centralny-profi-europe-30-1-wysylka-wro-i1950054295.html

Witam Ziomka z mojego województwa!
Też właśnie zgłębiam arkana odkurzacza profi, bo niebawem będziemy montować instalację. Ja czaję się na model 31, tyle, że mam zonka czy wystarczy :confused:
Mamy rozległą parterówkę, długość instalacji to jakieś 25 mb max. i niestety muszą być 4, albo i nawet 5 gniazdek + 1 szufelka. Jak będę na budowie, sprawdzę dokładnie, czy w 4 się zmieścimy. Według opisu ze strony producenta, profi 31 powinien wystarczyć.
A jak będzie Wasza instalacja (długość, ile gniazd) ?
Pozdrawiam serdecznie.

piotrulex
16-07-2012, 14:32
Kupiłem poprzez allegro chyba model 42.1 razem z separatorem i zestawem sprzątajacym z włącznikiem w rączce i przesyłką kurierską. Całość ma 5 lat gwarancji a cena 1600. Sprząta bardzo dobrze. Jakby co to służę pomocą :)

basia228
17-07-2012, 16:55
Też myślę o modelu 42. Najpierw braliśmy pod uwagę 31 ale z wyłącznikiem w rączce wychodzi 1400. W modelu 42 za 200 więcej mam dodatkowo separator. Czy używałeś już separatora? Gdybyś jeszcze mógł napisać czy brałeś zestaw sprzątający standardowy czy dokupowałeś jakieś akcesoria?

gahan
17-07-2012, 21:31
Kupiliśmy model 40.1. Jeszcze go nie podłączyliśmy do sieci,ale nie mogłam się oprzeć i przytaszczyłam całą jednostkę do obecnego mieszkania, podłączyłam wąż do gniazda gospodarczego i odkurzyłam wszystkie podłogi i meble - sama przyjemność :) i nawet nie jest taki strasznie głośny - porównywalny do naszego odkurzacza przemysłowego, którym sprzątamy na budowie.
Jak uporam się z kurzami budowlanymi podłączymy jednostkę i wówczas podzielę się już konkretnymi spostrzeżeniami.

gahan
17-07-2012, 21:32
Kupiliśmy model 40.1. Jeszcze go nie podłączyliśmy do sieci,ale nie mogłam się oprzeć i przytaszczyłam całą jednostkę do obecnego mieszkania, podłączyłam wąż do gniazda gospodarczego i odkurzyłam wszystkie podłogi i meble - sama przyjemność :) i nawet nie jest taki strasznie głośny - porównywalny do naszego odkurzacza przemysłowego, którym sprzątamy na budowie.
Jak uporam się z kurzami budowlanymi podłączymy jednostkę i wówczas podzielę się już konkretnymi spostrzeżeniami.

piotrulex
18-07-2012, 07:47
Też myślę o modelu 42. Najpierw braliśmy pod uwagę 31 ale z wyłącznikiem w rączce wychodzi 1400. W modelu 42 za 200 więcej mam dodatkowo separator. Czy używałeś już separatora? Gdybyś jeszcze mógł napisać czy brałeś zestaw sprzątający standardowy czy dokupowałeś jakieś akcesoria?

Nie uzywalismy separataora, zestaw standardowy

basia228
18-07-2012, 12:16
Dzięki :)

gahan
22-07-2012, 20:11
Mąż podłączył wreszcie odkurzacz ( Profi 40.1), w sobotę zabrałam się za sprzątanie.
Pierwsze spostrzeżenia :
-wąż jest lekki i giętki, wygodny w przenoszeniu i nie zajmuje wiele miejsca ( bałam się,że będzie go " za dużo ");
- wyłącznik w rączce - bardzo praktyczny, mogę spokojnie robić przerwę w sprzątaniu bez biegania do gniazda;
- wyjęłam kółka z szerokiej szczotki do podłóg - mam wrażenie,że będą rysować podłogę;
- cisza? - niezupełnie :) wprawdzie samej jednostki w domu nie słychać ( przy zamkniętych drzwiach do piwnicy), ale szum zasysanego powietrza jest na tyle głośny,że raczej nie będę mogła odkurzać np. przy śpiących domownikach; ale to raczej dowód na na bardzo dobrą siłę ssącą odkurzacza;niestety nie miałam możliwości przetestowania innego odkurzacza, więc nie wiem czy taki poziom szumu jest normalny;

Ogólnie jestem bardzo zadowolona ( jesteśmy z rodzinką :) ) i wszystkie inne odkurzacze tradycyjne, które miałam okazję użytkować nie umywają się do tego aktualnego.

Mam nadzieję,że będzie nam służył długo - ale jeśli coś zawiedzie, również postaram się o tym tu napisać.

Pyxis
24-07-2012, 23:58
Witam.
Mi caly czas chodzi po glowie model 42. Kusi mnie ten separator popiolu, bo mam kominek. Cena tez bardzo atrakcyjna. Caly czas szukam "gdzie jest haczyk" ;-)

basia228
25-07-2012, 09:53
Jak go znajdziesz to daj znać :) My też byliśmy już zdecydowani na ten model ale jak zwykle pojawiły się ważniejsze wydatki i poczekamy z odkurzaczem jeszcze miesiąc czy dwa.

piwopijca
25-07-2012, 13:10
Witam.
Mi caly czas chodzi po glowie model 42. Kusi mnie ten separator popiolu, bo mam kominek. Cena tez bardzo atrakcyjna. Caly czas szukam "gdzie jest haczyk" ;-)

Ciekawe ze tego modelu nie ma na ich stronie?

http://profieurope.eu/oferta,796.html
Ja kupilem 30.1 i jestem zadowolony, mam 4 gniazdka i ok. 25mb magistrali - ciagnie bardzo dobrze a "kolorowe wyswietlacze" itp. to raczej marketing bedzie w moim przypadku bo odkurzacz mam w garazu i wogole nie zagladam tam zbyt czesto.
Ostatnio w niedziele patrzylem ile jeszcze mam "czasu" ale okazuje sie ze chyba za pol roku znowu zajze tam :) a mam go 3 miesiace juz.
Zakupilem razem z odkurzaczem 10 dodatkowych workow i chyba na pare lat mi to wystarczy hehe...
Tylko drogie maja zestawy z wlacznikiem w raczce, no ale... zawsze mozna gdzie indziej poszukac

Pzdr.

piotrulex
25-07-2012, 13:49
Jak go znajdziesz to daj znać :) My też byliśmy już zdecydowani na ten model ale jak zwykle pojawiły się ważniejsze wydatki i poczekamy z odkurzaczem jeszcze miesiąc czy dwa.

myśmy czekali jakieś 3 lata ;)

Pyxis
25-07-2012, 15:18
Ja czekam jeszcze na kalkulacje jaka mi brukarz przedstawi. NAstepny zakup to wlasnie bedzie OC. Jak juz instalacje zrobilem, to niechaj sie zalety takiego rozwiazania w koncu ujawnia! ;-)
A jak u Ciebie? NIe ma walki kto dzisiaj moze poodkurzac domek? ;-)

basia228
26-07-2012, 06:23
Haha, to widzę, że to samo nas gryzie - wstępna wycena brukarza sprawiła, że zrzedły nam miny, a wiadomo - do wstępnej wyceny trzeba jeszcze sporo dodać :(

piotrulex
26-07-2012, 07:44
Haha, to widzę, że to samo nas gryzie - wstępna wycena brukarza sprawiła, że zrzedły nam miny, a wiadomo - do wstępnej wyceny trzeba jeszcze sporo dodać :(

Więc może dlatego mamy OC gdyż wyceną brukarza nie byliśmy zainteresowani, sami sobie ją położyliśmy i wyszło całkiem nieźle :)

Pyxis
26-07-2012, 07:54
Wiesz, przy ukladaniu kostki brukowej to co widac to tylko moze ze 20% "sukcesu". Ja samodzielnie nie zaryzykuje, bo sama operacja pozyczenia i przywiezienie jakiejsc 0,5 tonowej zageszczarki jest dla mnie logistycznym wyzwaniem, a taka 150kg masowanie podbudowy to pieszczota jest. A korytowanie, a docinanie.
Ech... mnie to przerasta.

piotrulex
27-07-2012, 07:03
Wiesz, przy ukladaniu kostki brukowej to co widac to tylko moze ze 20% "sukcesu". Ja samodzielnie nie zaryzykuje, bo sama operacja pozyczenia i przywiezienie jakiejsc 0,5 tonowej zageszczarki jest dla mnie logistycznym wyzwaniem, a taka 150kg masowanie podbudowy to pieszczota jest. A korytowanie, a docinanie.
Ech... mnie to przerasta.

No spoko, jak potrzebujecie pół tonowej zagęszczarki aby Waszym zdaniem kostka była dobrze położona to nie mam więcej pytań ;)

Pyxis
27-07-2012, 08:44
Chodzi o to, zeby np na podjezdzie po 2 latach w miejscu gdzie naciskaja kola samochodu nie zrobily sie "rynienki". Mozna to co jakis czas rozebrac i podsypac, ale to upierdliwe i chcial bym tego uniknac.
BTW: Zobacz czym "klepia" pod kostke takie wieksze firmy co np. kolo marketu klada. Jaki tam sprzet pracuje. :-)

piotrulex
27-07-2012, 11:16
Chodzi o to, zeby np na podjezdzie po 2 latach w miejscu gdzie naciskaja kola samochodu nie zrobily sie "rynienki". Mozna to co jakis czas rozebrac i podsypac, ale to upierdliwe i chcial bym tego uniknac.
BTW: Zobacz czym "klepia" pod kostke takie wieksze firmy co np. kolo marketu klada. Jaki tam sprzet pracuje. :-)

Nawet by mi do głowy nie przyszło aby porównywać swój podjazd do garażu z parkingiem przed hipermarketem :))

Każdy ma jakąś wizję i nie o to chodzi aby czyjąś krytykować ale pół tonowa zagęszczarka to moim zdaniem gruba przesada. Sprzęt którym robiłem ja nie wiem ile ważył ale dałem radę to unieść i włożyć do kombi bagażnika więc pewnie maks 80kg. Pożyczony był od gościa który układa chodniki i podjazdy przy domach. Tam gdzie jeżdzę autem pod cienką warstwą piachu i cementu pod kostka mam cieńką wylewkę betonową celem wzmocnienia o nie przerastania zielska. Opaska dookoła domu też ym ubita choć to to pewnie wystarczyło by gumowym młotkiem raz przelecieć a już na pewno nie pół tonową zagęszczarką :) To oczywiście tylko MOJE ZDANIE. Niedaleko mnie jest ośrodek zdrowia gdzie jak go budowali klikanaście lat temu dorabiałem sobie po szkole. Kostke ubijali gumowymi młotkami, można powiedzieć ze jest prosto a jeżdzą tam non stop auta i to cięższe od naszych ...

Pyxis
27-07-2012, 11:25
U mojego sasiada jak wylewali strop (firma budowlana ktora stawia namietnie domki) to oklepali wieniec mlotkami, bo wibratora szef nie kupil, bo drogi. Dom stoi juz rok, sasiad biega po pietrze i nic sie nie dzieje (poza tym, ze strop ma 30-40% mniejsza wytrzymalosc od takiego samego zawibrowanego).

Ja nie twierdze nie nie mozna ulozyc klepiac gumowym mloteczkiem. Pewnie ze mozna, ale tak sie nie robi. Opaska wokol domu to ukladanie na gruncie nasypowym i jesli dom nie stal 3-4 lata to bez zageszczenia juz nasypanej warstwy kostka bedzie siadala. Nasypanej 50-70cm warstwy ziemi nie zagescisz urzadzeniem o masie 100kg, bo to fizycznie nie jest mozliwe. Zagescisz tylko wierzchnia warstwe. A Twoj podjazd przeciez bedzie kilka razy dziennie pewnie jezdzony autkiem (moze nawet dwoma) i autko tez na mim bedzie sporo stalo, wiec eksploatowany bedzie non stop przez lata :-)

piotrulex
08-08-2012, 11:41
Wczoraj podłączyłem do tego wszystkiego szufelkę w kuchni, fajny bajerek. Szufelka + wąż w sklepie około 140 zeta, przez net bym to kupił taniej już z przesyłka i bez czekania aż kolor mi zamówią. Teraz nieco ubolewam, ze nie pomyślałem o czymś takim na podeście gdzie ściąga się buty, jest najwięcej piasku itd ...

Pyxis
08-08-2012, 13:19
Ja szufelke zrobilem w kuchni i we wiatrolapie. Z tego co piszesz, to dobre lokacje :-)

piotrulex
09-08-2012, 14:25
Ja szufelke zrobilem w kuchni i we wiatrolapie. Z tego co piszesz, to dobre lokacje :-)

bardzo :)

Szufelka naszej kuchni uroku nie dodaje ale z pewnością się przydaje :)

czechu77
19-08-2012, 19:46
Witam
Chciałem się tylko pochwalić. Pare dni temu właśnie odpaliłem u siebie w nowym domu Profi 40. Instalacja: dwa gniazda + szufelka w kuchni. Domek 165m kw.
Jak narazie opinia jak najbardziej pozytywna. Odkurzacz ma wystarczająco dobry "cug", odkurzając słychać tylko szum zasysanego powierza - jednostki nie słychać. Mam tylko mały problem ze spasowaniem wtyczki węża z gniazdami odkurzacza. Gniazda kupowałęm na allegro i jakoś tak idealnie nie pasuje to do siebie - są luzy przez co zdarza się, że zasysa troszkę lewego powierza i czasem się rodkurzacz rozłącza.

semiramida
19-08-2012, 19:58
moja znajoma ma szufelki i mówi że są bez sensu, bo jak domiata brud do szufelki to on sie wzbija troche w powietrze. Woli zasysać go bezpośrednio rurą, nie ruszając go z miejsca...

Pyxis
19-08-2012, 22:25
Zalezy o jakim "brudzie" mowimy. Szufelka jest po to zeby okruchy w kuchni podmiesc i piach w wiatrolapie. Nie po to zeby dom zamiatac :-)

Pyxis
07-09-2012, 13:35
Dzisiaj sie zlamalem i pomimo dolka finansowego zamowilem PROFI42 z separatorem do kominka. Jak zamontuje i przetestuje, to podziele sie wrazeniami z forumowiczami :-)

Pyxis
11-09-2012, 15:06
Teraz juz mi tylko zostaje testowanie. Moze nawet sie jakos wewnetrznie przempge i odkurze kawalek podlogi ;-)

Profi42
http://szkut.com/dom/Dom65.jpg

k***a*z
12-09-2012, 07:18
>Pyxis ten profi42 jest na worki ? na alledrogo znalazłem z gratisami za 1600 (zestaw sprzątający i separator)

Pyxis
12-09-2012, 09:17
Nie ma workow. Ma filtr HEPA. Dostalem przy zakupie 2 szt tych filtrow.
Kupowalewm wlasnie na Allegro u producenta.

Jak tez sie do niego przymierzasz, to zapraszam na oglad na zywo.

Alina&Mariusz
12-09-2012, 11:41
Odkurz i podziel się wrażeniami :rolleyes:

Pyxis
12-09-2012, 16:23
Eee, no pierwsze odkurzanie to bylo na testy od razu :-)

Z technicznych spraw moge powiedziec tyle, ze sila ssania takiego odkurzacza jest duuuzo wieksza od takigo 1400W przenosnego. Mam jakies 35m instalacji z 5 gniazdami i 2 szufelkami. Wahalem sie, czy aby nie za mala moc i inne takie. Poki co zamowilem wieksza ssawke, bo na tej standardowej jest zbyt duzy szum genrowany przez ped powietrza. Teraz widze, ze spokojnie dal by rade odkurzacz mniejszej mocy. W tym raczej nieczesto bede musial czysc
ic filtr, bo jak nawet sila ssania spadnie o 40% to i tak da rade :-)
Sama jednostka stosunkowo cicha. Ani w garazu nie jest glosno, ani stojac kolo wylotu w scianie na zewnatrz. Zadnego tlumika na wylocie nie trzeba montowac. W domu sama jednostka nie jest slyszalna.

Wykonanie odkurzacza solidne. Gruba blacha i porzadne plastiki. Waz z wylacznikiem OK, ale zestaw ssawek najtanszy i tutaj trzeba jednak sobie cos samemu dobrac. Zwlaszcza ssawke do glolych podlog.

Sama cena jednostki po odliczeniu separatora popiolu to jakies 1400 zl i to jest jak mi sie wydaje i tak o polowe za duzo, biorac pod uwage co takiego taki odkurzacz zawieka w sobie. Poki co nie wiem za co mial bym placic np 2x drozej za jakas wiodaca marke na "B".

Generalnie (na siwezo) polecam bardzo, tym bardziej, ze dla sporej grupy inwestorow taki wydatek na finale budowy to jest spore obciazenie finansowe.

BTW: Fajne rzeczy znalazlem po pierwszym uruchomieniu i testach instalacji w pojemniku odkurzacza. Od workow foliowych po bryly suporexu wielkosci pilewczki do pingponga i "ciecz". Jednak robole co niektorzy to sk..syny sa :-)

k***a*z
13-09-2012, 10:16
BTW: Fajne rzeczy znalazlem po pierwszym uruchomieniu i testach instalacji w pojemniku odkurzacza. Od workow foliowych po bryly suporexu wielkosci pilewczki do pingponga i "ciecz". Jednak robole co niektorzy to sk..syny sa :-)

Znaczy się że na złość ci coś powkładali do instalacji ? Jaka firma ci budowała ? U mnie nie będzie niespodzianek bo sam wszystko robiłem ;-)

Na alledrogo ten odkurzacz jest za 1600zł, osobiście zastanawiam się nad wersją"30"

Pyxis
13-09-2012, 10:32
No ja tam tego nie wrzucilem i samo raczej tez nie wpelzlo.
Firm robilo kilka. Posadzkarze, tynkarze, elektrycy itd.

Na Allegro za 1600 z separatorem do kominka. Pewnie tez by Ci sie przydal jesli jeszcze nie masz.
Widze na Allegro wersje 31 tego odkurzacza. Z parametrow sporo glosniejszy od tej wersji 42 a reszta parametrow podobna. Rtlko ten moj ma znacznie wiekszy filtr. Jest szansa, ze rzadziej bede musial czyscic.

k***a*z
13-09-2012, 11:59
No właśnie , nie wiem co lepsze ten filtr czy worki. ?

k***a*z
14-09-2012, 06:55
Dostałem ofertę na Profi 30 : 699 odkurzacz plus 500 zestaw plus przystawka 288 = 1487 zł , niewielka różnica do profi 42.

Pyxis
14-09-2012, 07:55
Roznica niewiele ponad 100 zl.
A co do sprawy "filtr vs worki" to sie nie wypowiem. Zalezy jak bardzo upierdliwe i czeste beda musialy byc czyszczenia tego pierwszego.

radja13
14-09-2012, 08:31
Roznica niewiele ponad 100 zl.
A co do sprawy "filtr vs worki" to sie nie wypowiem. Zalezy jak bardzo upierdliwe i czeste beda musialy byc czyszczenia tego pierwszego.

Włączę się do dyskusji bo tez zainteresowały mnie te odkurzacze i tak się zastanawiam czy model PROFI 40 za 1700 zł lub model mocniejszy PROFI 40.1 za 1900zł nie będą tutaj optymalnym rozwiązaniem? W tych modela brak filtra HEPA i worka ale za to rozwiązane jest zastosowane jak w najpopularnijeszej konkurencji czyli cyklon i tak zwany worek odwrócony.
Liczę też na jakieś opinie użytkowników w/w przeze mnie modeli. Z drugiej jednak strony cena za model PROFI 30.1 z workiem czyli 900 zł plus do tego porządny zestaw sprzątając z wyłącznikiem w rączce, niekoniecznie z PROFI za około 500-600 zł też może dać fajny jakościowo zestaw za około 1400zł-1500zł. Wg mnie sprawa z workami polipropylenowymi pod kątem obsługi i opróżniania samej jednostki centralnej jest optymalnym rozwiązaniem - zakładamy nowy worek i koniec wszelkiego czyszczenia, trzepania, itp..

Pozdrawiam,

Pyxis
14-09-2012, 11:44
Poczytalem opinie userow w temacie tych filtrow "samoczyszczacych". Sens tego byl taki, ze co jakis czas "sami je czyscili" :-)

coulignon
14-09-2012, 15:30
Rozmawiałem kiedyś z importerem aerovaca. Po kilku wnikliwych pytaniach stwierdził że jego zdaniem zwykłe worki są najczystszym i najmniej obsługowym systemem w OC. Inne rzeczy zostały wymyslone po to żeby jakoś odróżnić OC od zwykłego. Wszak ciężko przekonać klienta że ma zapłacić 8-10 razy więcej ża odkurzacz który "jest taki sam tylko ma większy worek i wisi na ścianie". Powiedział że o ile pełne cyklony mają jakiś sens o tyle worki odwrócone przypominają w obsłudzie Zelmera z płóciennym workiem z końca lat 70-tych.
Ja mam worek - wymieniam go raz na 6 miesięcy. I to wszytko z obsługi odkurzacza. Choć ten 42 podoba mi się z wyglądu.. Moja trzydziestka jest słabiej wykonana.

Pyxis
14-09-2012, 15:58
Worek wydaje sie byc "kuszacy" jesli chodzi o obsluge. :-)
Za to zalozylemn worek do separatora i bede tak sprzatal w kominku. Dzisiaj sprawde ile syfu przez niego przelatuje i laduje w samym odkurzaczu.

BTW: Idea OC spodobala mi sie ze wzgledu na wyrzut powietrza poza budynek. No i halasuje zdecydowanie mniej. Chwile juz zona polatala z normalnym Electroluxem po domu, to widzi teraz chyba roznice (a czystosc w domu to u niej bezwzgledny priorytet ;-))

radja13
14-09-2012, 18:58
ten 42 podoba mi się z wyglądu.. Moja trzydziestka jest słabiej wykonana.

Przecież dobrze wiemy, że nie o wygląd tu chodzi. Do oglądania to jest kochanka ewentualnie żona :). Nawiasem mówiąc moja żona "30" cały czas daje rade, więc muszę co jakiś czas niestety odkurzyć co nieco w domu, żeby "swojego" nie musieć wysłuchiwać :). Z drugiej strony boje się o moc tej jednostki PROFI 30.1 no i ten hałas 68dB...

Pyxis
14-09-2012, 21:08
Wlasnie wyczyscilem kominek tym separatorem z workiem. Po otwarciu filtr gabkowy w wieczku idealnie czysty. Zaskakujaco dobrze sobie ten worek poradzil! :-)

Mr_Mabram
29-09-2012, 19:49
Witam.
Stoję przed wyborem odkurzacza centralnego do domu i musze powiedzieć że już długo interesowała mnie firma PROFI.
Dostałem oferte na BEAM'a sc 335 z zestawem sprzątającym za 2,5 tyś ale wciąż się zastanawiam czy potrzebny mi taki odkurzacz i czy nie iść w zwykły workowy jaki co nie którzy macie. Przeczytałem cały wątek i mam nadzieję że jesteście zadowoleni z wyboru, bo ja go muszę podjąć jeszcze. :(

Pyxis
29-09-2012, 20:26
Ja poki co jestem z wyboru bardzo zadowolony. Sama idea zreszta tez jest super.

marsik32
01-11-2012, 07:58
Witam. Mam w domu OC Profi 40.1 Wisi już na ścianie, jest podpięty do instalacji ale jeszcze nigdy nie był włączany. Do zakupu skłoniło mnie to forum i opinie dotychczasowych użytkowników a ostatecznie konkurencyjna cena. Ostatnio zdjąłem dolną pokrywę i zobaczyłem tam worek który jest do połowy zapełniony. Czy są to śmieci pozostałe po testach fabrycznych, czy może jakiś sorbent? Niestety nie potrafię go zdjąć , a boję się go uszkodzić. Jaki jest patent na ten worek bo posiałem gdzieś instrukcję a w necie nic nie znalazłem. Może to jest odkurzacz bez workowy a to co wisi w środku jest elementem stałym? Niestety jestem w tym temacie arogantem i proszę o pomoc.

zbyszekmac
22-11-2012, 12:20
Witam. Stało się. Od tygodnia jesteśmy posiadaczami PROFI 30 (tej słabszej wersji 1400W, workowej). Instalacja 3 gniazda. Najdłuższy odcinek około 14m. Na razie jesteśmy zadowoleni - "odpukuję w niemalowane. puk...,puk.... :)". Odkurzacz naprawdę "nieźle ciągnie". Co prawda mam małe porównanie bo porównuję tylko do klasycznych, ale dla Nas wystarczy. Co będzie dalej? Zobaczymy. Co mnie przekonało? Cena, dostępność serwisu, wasze opinie, cena części zamiennych. Co może trochę psuć wizerunek - głośność odkurzacza - ale miałem tego świadomość, zresztą jest w garażu. Co jeszcze, zestaw sprzątający kupiony u alternatywnego dostawcy z 9 metrowym wężem. Poruszać się z tym wężem (nieporęcznym), to jak chodzić z niewielkim odkurzaczem. Jak ktoś chce centralny niech obejrzy sobie taki wąż w naturze i dopiero wtedy podejmuje decyzję.

Pyxis
05-12-2012, 16:41
Poruszać się z tym wężem (nieporęcznym), to jak chodzić z niewielkim odkurzaczem. Jak ktoś chce centralny niech obejrzy sobie taki wąż w naturze i dopiero wtedy podejmuje decyzję.

Poruszanie z wezem ogranicza sie do ciagania go po podlodze. Tez mam weza 7m i 9m i spokojnie daje rade.

Zaleta OC nie jest to, ze nie ma zadnego balastu do ciagania za soba, bo to jest w wersji "klasycznej" jak i w wersji "centralnej". To generalnie wada odkkurzaczy jako takich. Centralny ma za to bardzo wiele zalet ktorych nie ma klasyczny. :-)

gahan
06-12-2012, 13:12
Przyznam,że też się bałam długiego węża, 7-9 m wydawało mi się strasznie dużo, niewygodnie, nieporęcznie; będzie zajmował dużo miejsca w szafie.
Ale jestem pozytywnie zaskoczona.
Wąż jest lekki i elastyczny ( o wiele bardziej od zwykłego odkurzacza), dobrze się zwija do przechowywania i nie mam wrażenia,że ciągnę za sobą "kilometry".

MiSiOr
27-12-2012, 19:56
Odkurzacz centralny to była jedna z najlepszych inwestycji w domu - sam wykonałem istalację, banalna.

Mamy Profi 30.1 i 3 dzieci - worki wymieniam co 6 miesięcy (około). Same chrupki i inne żarcie :/

Odkurzacz jest w kotłowni, niewiele go słychać - jak sie ma dobre gniazda, na tyPch tanszych hałasuje nieprzyjemnie.

Nie zdarzyło mi się odkurzać w pokoju śpiącego bobasa, a to dlatego iż ssanie jest tak duże, że szumi mocno na szczotce. Pomaga otworzenie lewego powietrza na rączce.

Mamy 9 metrowy wąż - po roku stwierdziliśmy że za krótki :)

Ogólnie polecam.

kaawon
28-12-2012, 11:48
Witam. Mam zamiar na dniach zamówić jednostkę. Po lekturze wątku wykluczyłem inne firmy, a z profi pod uwagę biorę 30 lub 30.1. Wg ulotki ze stronki profi różnica między nimi zawiera się tylko w mocy (wydatek powietrza jest taki sam). Dom o powierzchni 100m, póki co jeden dzieciak, dwa długowłose psy i kot. Dwa gniazda, szufelkę wykluczyłem po przeczytaniu kilku wątków - i tak musimy odkurzać codziennie. Nie wiem co lepiej będzie pracować z metrami sześciennymi sierści - papierowy wór czy te tzw. samoczyszczące. IMO łatwiej wyrzucać te syfy z workiem niż przesypywać z pojemnika. Zupełni nie wiem jaki zestaw sprzątający wybrać (jakiej firmy). Oczywiście wygodniejszy wąż z możliwością wł/wył z rączki, ale kilka stów za wygodę... Liczę na Wasze porady.
Pozdrawiam,
Adam

coulignon
28-12-2012, 18:43
jednorazowe worki. One nie sa papierowe - to jest taka fizelina.

kaawon
31-12-2012, 10:31
dzięki za wyjaśnienie. mam nadzieję, że problem worków puszczających na szwach został już wyeliminowany. czekam na info w pozostałych poruszanych przeze mnie tematach (różnica między 30, a 30.1 i jaki zestaw sprzątający polecacie)
udanej zabawy sylwestrowej

psulek
01-01-2013, 20:44
Witam. Mam zamiar na dniach zamówić jednostkę. Po lekturze wątku wykluczyłem inne firmy, a z profi pod uwagę biorę 30 lub 30.1. Wg ulotki ze stronki profi różnica między nimi zawiera się tylko w mocy (wydatek powietrza jest taki sam). Dom o powierzchni 100m, póki co jeden dzieciak, dwa długowłose psy i kot. Dwa gniazda, szufelkę wykluczyłem po przeczytaniu kilku wątków - i tak musimy odkurzać codziennie. Nie wiem co lepiej będzie pracować z metrami sześciennymi sierści - papierowy wór czy te tzw. samoczyszczące. IMO łatwiej wyrzucać te syfy z workiem niż przesypywać z pojemnika. Zupełni nie wiem jaki zestaw sprzątający wybrać (jakiej firmy). Oczywiście wygodniejszy wąż z możliwością wł/wył z rączki, ale kilka stów za wygodę... Liczę na Wasze porady.
Pozdrawiam,
Adam

Ja mam owczarka niemieckiego i profi 30.1. Zasysa głównie tą sztywną sierść której pies trochę gubi. Wór fizelinowy spokojnie daje radę. Tam gdzie pies, odkurzane co 2dni, piętro co 3 dni. Starcza na 3,5-4 miesiące. Wymienia się jak turbo szczotka nie działa na dywanie. Pod uwagę brany był tylko workowy, głównie ze względu na złe doświadczenia z tradycyjnymi odkurzaczami cyklonowymi - drastyczny spadek siły ssania po zabrudzeniu filtra HEPA - efekt nieobecny odkurzaczach workowych. Niby w lepszych cyklonach centralnych problem nie występuje, ale są połowę droższe i trzeba czyścić, a tu tylko bach - worek z pojemnika i do kosza. Za różnicę w cenie nakupisz worków na 10 lat.. Profi 31 wogóle odpada bo ma filtr HEPA, który raz na jakiś czas trzeba zmienić - podejrzewam, że wyjdzie podobnie jak worki. Ludzie boją się worków bo niby drogo wychodzi, ale wcale tak nie jest.

Co do mocy - jak masz zwierzaki, to bierz mocniejszy ze względu na turbo szczotkę. Większa moc - większe podciśnienie, szybszy przepływ w instalacji i lepsze działanie szczotki.

Zestaw sprzątający - kupiłem tylko wąż z przełącznikiem na Alle (9m za ~200 PLN) i turbo szczotkę Zelmer w Auchan (30PLN). Reszta pasowała od starego odkurzacza. IMHO - szkoda sobie zawracać głowy na zestawy, bo zazwyczaj używasz jednej ssawki + szczelinowa. Jakby co można dokupić za psi grosz - są powszechnie dostępne w sklepie. Wieszak na wąż - kupiłem wieszak ścienny na wąż ogrodowy w LM - 10 PLN (taki sam - sprzedawany jako do odkurzacza - 30 PLN :) )

Zapomniałem dodać - żaden z worków włóknikowych mi nie pękł. Są solidnie zrobione, z naprawdę mocnego materiału.

kaawon
02-01-2013, 20:55
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź! Za Twoją namową decyduje się na 30.1. Jak tylko wszystko będzie zainstalowane na miejscu i przetestowane dam znać.
Pozdrawiam,
Adam

piwopijca
09-01-2013, 15:46
... Co do mocy - jak masz zwierzaki, to bierz mocniejszy ze względu na turbo szczotkę. Większa moc - większe podciśnienie, szybszy przepływ w instalacji i lepsze działanie szczotki.

Zestaw sprzątający - kupiłem tylko wąż z przełącznikiem na Alle (9m za ~200 PLN) i turbo szczotkę Zelmer w Auchan (30PLN). Reszta pasowała od starego odkurzacza. IMHO - szkoda sobie zawracać głowy na zestawy, bo zazwyczaj używasz jednej ssawki + szczelinowa. Jakby co można dokupić za psi grosz - są powszechnie dostępne w sklepie. Wieszak na wąż - kupiłem wieszak ścienny na wąż ogrodowy w LM - 10 PLN (taki sam - sprzedawany jako do odkurzacza - 30 PLN :) )

Zapomniałem dodać - żaden z worków włóknikowych mi nie pękł. Są solidnie zrobione, z naprawdę mocnego materiału.

Ja kupilem tez ten 30.1 -mocniejszy ale ze wzgledu na to zeby nie miec spadkow mocy przy napelnionym worku.
Nie mam zwierzaka a caly dom odkurzamy raz na tydzien, w tzw. miedzyczasie jakies tam lokalne sprzatniecia. Worek mam od maja 2012 i jeszcze nie jest pelen, wystarczy mi pewnie do marca.
Zestaw w innej firmie zakupilem ale z wlacznikiem w raczce, jest bardzo praktyczny. Co do koncowek to osobiscie uzywa chyba wszystkich. Moze nie ciagle ale juz wielokrotnie kazdej uzywalem z zestawu wiec jednak moze sie przydac.
Zakupilem tez 5 dodatkowych workow

BTW. Wczesniej gdy nie mialem reku z filtrami mieszkanie brudzilo sie szybciej (kurzylo) a teraz widac roznice in plus :)
Oczywiscie po tygodniu ciaglego przebywania w domu (okres swieta-nowy rok) dom znacznie bardziej sie brudzil.

Pzdr.

psulek
09-01-2013, 21:27
Nie mam zwierzaka a caly dom odkurzamy raz na tydzien, w tzw. miedzyczasie jakies tam lokalne sprzatniecia. Worek mam od maja 2012 i jeszcze nie jest pelen, wystarczy mi pewnie do marca.

Jak nie masz zwierza, to pewnie tak. U mnie większość w worku to sierść. Z końcówek używamy przeważnie turbo szczotki (ładnie zbiera sierść). Od czasu do czasu tej z włosiem do mebli i szczelinowej. Mam od kwietnia 2012. Pod koniec grudnia zapełniłem drugi worek. Wychodzi jeden na 4 miesiące.

kaawon
10-01-2013, 17:50
odkurzacz przyszedł dziś. zakupiłem z wężem z włącznikiem i 10 workami (dodatkowo jeden był już w odkurzaczu i jeden w pudle odkurzacza!). trochę od d..py strony się za to zabieram, ale dopiero teraz kupuję gniazda - znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/gniazdo-ssace-deco-kolor-stal-odkurzacz-centralny-i2872407623.html Facet, który tym handluje powiedział, że wejście jest na węże o fi=38mm, a mierząc wejście mojego węża z profi wychodzi 36mm. nie wiem co z tym fantem zrobić. po drugie: myślałem, że do tego węża będą pasowały akcesoria ze zwykłego odkurzacza, a tu "zonk" - średnice wyjścia wężą CO i wejść akcesoriów konwencjonalnych są takie same. są może jakieś przejściówki? czy będę musiał kupić "zestaw"?

piwopijca
11-01-2013, 05:20
Potrzebujesz "kawalka" rury o srednicy wewnetrznej obydwu wejsc (weza i koncowek).
Rozumiem ze rure teleskopowa masz ze starego odkurzacza a zakupiles sam waz?
Zmierz sobie srednice wewnetrzne "jaka suwmiara" i szukaj takiej jako zewnetrznej (mozesz sobie dociac jakis kawalek z innej etc.)
Ja do zestawu na ten przyklad dostalem kawalek rurki, podobno gdybym chcial uzywac koncowek ze "zwyklym" odkurzaczem albo odwrotnie, tak jak Ty -juz nie pamietam :)

Jeszcze jedno, w wezu pewnie mierzyles srednice na koncu wchodzacym do gniazdka a ona jest "lekko" stozkowa zeby latwiej bylo wkladac do gniazdka.

Pzdr.

kaawon
11-01-2013, 19:28
Dziś widziałem tą "rurkę" zwężoną na obu końcach - była w komplecie do jakieś tam turboszczotki za 99,- Może odsprzedasz mi swoją rurkę;) na aledrogo nie znalazłem. reszta spraw załatwiona - czekam na gniazda.
PS. w garażu wykorzystałem pomysł zaczerpnięty z forum aby w garażu zamontować gniazdo na rurze.
pzdr

kalio
19-01-2013, 10:20
Witam

ma do wyboru 30.1 i 40 poradzdzie który wybrać ????

boje się utraty siły przy zapoełnionym worku i czyczszenie tego woraka samo czyszczącego
domek ok 200m2 6 gniazdek

piwopijca
21-01-2013, 06:52
Policz ile masz mb magistrali -same gniazdka niczego nie wnosza. Wydaje mi sie ze to spore uproszczenie sprzedawcow -latwiej "wcisnac" cos klientowi jak go sie nastraszy ile to gniazdek posiada.
Z dlugosci magistrali (suma dlugosci wszystkich rur w instalacji) wybierzesz jednostke o odpowiedniej mocy.
Ja na ten przyklad mam tylko 4 gniazdka ale ok. 25mb rur w instalacji i wybralem jednostke 30.1 -z tego samego powodu o ktorym napisales.
Worek uzytkuje od maja 2012 i jezcze nie jest zapelniony (17 l), mysle ze jeszcze z miesiac i go w koncu wymienie bo az mi glupio tyle czasu jeden worek - moze ze starosci peknac :)

BTW: gdy juz bedziesz znal dlugosc swoich rur to zadzwon do producenta i doradza Ci jaki najlepiej sprawdzi sie u Ciebie.
Ja dla pewnosci zadzwonilem i jakis mezczyzna zaproponowal mi model 30 ale ja juz sam wybralem 30.1 z podanych wczesniej powodow -czasem sami sie naciagamy :)

Zapomniale napisac ze mam ok. 215m2 podlog do odkurzania.
Pzdr.

kalio
22-01-2013, 08:34
długość wszystkich rurek ok 35mb

tdo
07-02-2013, 14:22
Też byłem zainteresowany zakupem PROFI 40.1, ostatecznie rezygnuję bo nie jestem pewien czy producent deklaruje prawdę w swoich materiałach reklamowych.

Np podawane sprzeczne ze sobą informacje (storna www, ulotka, aukcje allegro producenta, instrukcja) podają różne moce silnika w tym modelu, nie wiadomo tak naprawdę która wartość jest prawidłowa:

a) 1650 - info na stronie http://profieurope.eu/oferta,796.html
b) 1450 W ECO - aukcja allegro (sprzedający "profieurope")- http://allegro.pl/odkurzacz-centralny-profi-40-1-zestaw-on-off-grati-i3009464730.html
c) 1560 - str nr 2 instrukcji (charakterystyka techniczna)
d) 1400 W - wykaz detali na str 13 instrukcji (poz nr 37)

Aby rozwiać wątpliwości co i jak poprosiłem o charakterystykę silnika który się znajduje w tym modelu i po jej otrzymaniu (a łatwo nie było się doprosić) doszedłem do wniosku że parametry silnika (siła ssąca, podciśnienie) są słabsze niż deklarowane parametry dla całej jednostki (nie jestem ekspertem, to tylko moje wnioski). Producent nie odpowiedział na pytania dotyczące ewentualnych rozbieżności. (pytałem kilkakrotnie).

p.s. chętnym prześlę wspomnianą charakterystykę na maila.

psulek
11-02-2013, 22:01
Poproś jeszcze o charakterystyki innych producentów. Będzie pełny pogląd na sytuację. Szczerze powiedziawszy kierowałem się opiniami użytkowników i poziomem zadowolenia z działania.

bzyczek1010
28-02-2013, 21:37
Witam
My też z mężem mamy dylemat którą jednostkę wybrać.Początkowo braliśmy pod uwagę Profi 30.1.Porównałam parametry BM(JC2750) który od kilku lat jest zamontowany u sąsiada i siła ciągu wcale mnie w tym odkurzaczu nie zachwyciła(może dlatego że zbiornik miał już pełny )-a parametry zbliżone a siła ssania podawana przez Profi (30.1) nawet wyższa niż w BM,ale za to podciśnienie niższe.Dlatego też zaczęliśmy (a raczej ja zaczęłam) studiować parametry pozostałych odkurzaczy tej firmy.Profi 31,42,42.1 odpadają wg.mnie całkowicie ponieważ posiadają filtr Hepa.Po jednym ,może dwóch sprzątaniach odkurzaczem na kółkach wyposażonym w ten "super filtr" ssanie w moim odkurzaczu spadało i chcąc nie chcąc trza go było myć.
Dlatego też w tym momencie bierzemy pod uwagę Profi 40.(na alle1680zł+separator+zestaw sprząt) lub 40.1 (alle1880zł+separato+zestaw sprząt. )
Nie mogę tylko sobie jednego wytłumaczyć jak to może być iż Profi 40 przy mocy 1200 Eco ,podciśnieniu 35kPa ma siłę ssącą 650 czyli wyższą niż model 40.1 Moc1650 podciśnienie 40 Kpa a siła ssąca 600 .Biorę pod uwagę fakt iż ten worek niby samoczyszczący podobnie jak filtr hepa może się zatkać i trzeba będzie go samemu wyczyścić ale chcę mieć w odkurzaczu duże ssanie -żeby wyrywało dywany:lol:
Gdyby była opcja zwykły workowy ale z większymi parametrami niż 30.1:lol:
bez chwili wahania bym wzięła workowy.
Czy ktoś zna odpowiedż na moje postawine wyżej pytanie?

gonsiorek
25-03-2013, 12:25
Moja jednostka Profi 30.1 jedzie na serwis po miesiącu działania - nie włącza się :( Święta za pasem a ja dostaje ochrzan od żony, że nie ma czym sprzątać. Zobaczymy jak dynamicznie działa serwis.

Odkurzacz po serwisie działa jak powinien. Czas reakcji i na zgłoszenie oraz czas naprawy błyskawiczny (jeden dzień roboczy).

wildthink
09-04-2013, 19:36
Witam. OC już wybrany - padło na profi 30.1. Szukam jeszcze zestawu sprzątającego (raczej nie za bogatego) z wężem z wyłącznikiem, rurami najlepiej metalowymi jakąś szczotką do parkietów, do tapicerki i szczelinową. Ewentualnie mogą być osobno (gdyby się to kalkulowało). Jakiej firmy warto kupić i gdzie?

Łukasz_Walo
10-04-2013, 06:12
Witam. OC już wybrany - padło na profi 30.1. Szukam jeszcze zestawu sprzątającego (raczej nie za bogatego) z wężem z wyłącznikiem, rurami najlepiej metalowymi jakąś szczotką do parkietów, do tapicerki i szczelinową. Ewentualnie mogą być osobno (gdyby się to kalkulowało). Jakiej firmy warto kupić i gdzie?

Oddzielnie zestaw sprzatajacy i jednostkę prawdopodobnie w każdej przepłacimy :).
A każda szczotkę oddzielnie to juz masakra, cena zazwyczaj wychodzi kosmos, dlatego polecam poszukać juz raczej pod nazwą Zestaw Sprzątajacy, wtedy jest zawsze jako komplet i ta cena jest dopracowana przez dystrybutora, który woli sprzedać zestaw niż same szczotki.


Pozdrawiam
Łukasz Walo
Posejdon

wildthink
10-04-2013, 16:44
Tyle, że zazwyczaj jest za dużo szczotek niż bym potrzebował. Ale ok. Czy ten zestaw (http://allegro.pl/zestaw-sprzatajacy-max-9m-uniw-odkurzacz-centralny-i3149378690.html) jest dobry? Nie ukrywam, że wolałbym taniej (odkurzacz kosztuje 900, a zestaw 500!), ale jakoś nie znajduję tańszego zestawu z wyłącznikiem w rączce. Wystarczył by mi (prawdopodobnie) zestaw od Profi, ale w ogóle nie widzę, gdzie można go kupić. Nawet w ich sklepie internetowym.

Łukasz_Walo
10-04-2013, 20:40
Taki zestaw spokojnie wystarczy, 3 szczotki małe, 1 dwufunkcyjne i te inne pierdoły.

182842

Ze swojego doswiadczenia wiem że wąż bez zamknietego kabłaka są wygdniejsze. Podobny tkai zestaw znajdziesz za jakies 400 zl plus wysyłka lub napisz do kolegi z drain vaca o upust.

Alina&Mariusz
11-04-2013, 07:32
Gdzie kupowaliście jednostki? Chodzi mi o sprawdzonego sprzedawcę.

basia_z_lasu
11-04-2013, 10:22
Tyle, że zazwyczaj jest za dużo szczotek niż bym potrzebował. Ale ok. Czy ten zestaw (http://allegro.pl/zestaw-sprzatajacy-max-9m-uniw-odkurzacz-centralny-i3149378690.html) jest dobry? Nie ukrywam, że wolałbym taniej (odkurzacz kosztuje 900, a zestaw 500!), ale jakoś nie znajduję tańszego zestawu z wyłącznikiem w rączce. Wystarczył by mi (prawdopodobnie) zestaw od Profi, ale w ogóle nie widzę, gdzie można go kupić. Nawet w ich sklepie internetowym.
Możesz też kupić na alle standardowy wąż 9 m( bez wyłącznika) za ok. 100 zł, do tego bierzesz rurę teleskopową i szczotki od zwykłego odkurzacza, który zapewne posiadasz.... Byłam pewna, że wyłącznik w rączce jest niezbędny i zrobiłam tak jako rozwiązanie tymczasowe ( ten zwykły wąż miał pójść do garażu). Minął ponad rok i póki co nie odczuwam potrzeby upgrade'u. ;-)

Łukasz_Walo
13-04-2013, 17:09
Gdzie kupowaliście jednostki? Chodzi mi o sprawdzonego sprzedawcę.
Jaka firma jednostki z tym sprawdzonym sprzedawca?

wildthink
13-05-2013, 22:04
Czy ten zestaw jest ok?
http://allegro.pl/odkurzacz-centralny-zestaw-sprzatajacy-9m-on-off-i3224974367.html
Jest to podobno jakaś chińszczyzna, ale w przypadku węża, rury i kilku szczotek chyba za wiele nie da się sknocić. Zestaw posiada akurat to co by mi pasowało. Ktoś tego używa?

marynata
14-05-2013, 12:53
Gdzie kupowaliście jednostki? Chodzi mi o sprawdzonego sprzedawcę.

Profi ma na swojej stronie sklep i u nich można bezpośrednio bezpiecznie kupić.
http://www.sklep.profieurope.eu/
Ja kupowałam u tego sprzedawcy,tylko przez sklep internetowy,nie allegro,więc było taniej niż na allegro i taniej niż na stronie profi,plus dostałam jeszcze gratisy(worki,rurki etc). Realizacja 3 dni.
http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=23038932

07Agnieszka
20-06-2013, 12:38
Dzień dobry,

Mam pytanie do Państwa, mianowicie czy jest sens/zaleca się montowanie OC Profi 30 w mieszkaniu w bloku (68m2).
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=3331603739
Powiem szczerze, że ja trochę sceptycznie podchodzę do montowania OC w mieszkaniu, mój mąż wręcz przeciwnie. Jednostka centralna prawdopodobnie zostałaby umieszczona (powieszona) w ubikacji, ewentualnie w jakiejś szafie.

Mogą mi Państwo podać plusy i minusy takiego rozwiązania?

Dodam, że generalnie w mieszkaniu planujemy ułożyć podłogi drewniane, jakieś dywaniki będą jedynie w pokoju dziecięcym i ewentualnie wykładzina w sypialni.

Proszę o pomoc, jestem raczej laikiem w tym temacie.

Pyxis
15-07-2013, 16:01
Dzień dobry,

Mam pytanie do Państwa, mianowicie czy jest sens/zaleca się montowanie OC Profi 30 w mieszkaniu w bloku (68m2).
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=3331603739
Powiem szczerze, że ja trochę sceptycznie podchodzę do montowania OC w mieszkaniu, mój mąż wręcz przeciwnie. Jednostka centralna prawdopodobnie zostałaby umieszczona (powieszona) w ubikacji, ewentualnie w jakiejś szafie.

Mogą mi Państwo podać plusy i minusy takiego rozwiązania?

Dodam, że generalnie w mieszkaniu planujemy ułożyć podłogi drewniane, jakieś dywaniki będą jedynie w pokoju dziecięcym i ewentualnie wykładzina w sypialni.

Proszę o pomoc, jestem raczej laikiem w tym temacie.

Witaj.
Niewatpliwa zaleta odkurzacza centralnego ktora w mieszkaniu wykorzystasz jest wyrzucanie powietrza na zewnatrz. Tutaj zadne filtry w odkurzaczach tadycyjnych raczej nie wygraja - i to IMHO jest argument za zamontowaniem sobie takiego "cuda" w mieszkanku, jesli masz po temu warunki i okazje.

kazimip
01-09-2013, 13:08
Witam wszystkich
Kilka lat temu w trakcie remontu domu wykonałem instalację do odkurzacza centralnego.Wszystko wykonałem z elementów pasujących do systemu BEEM.
W chwili obecnej noszę się z zamiarem zakupu maszyny głównej.Rozglądając się po rynku zwróciłem uwagę na PROFI 30 LUB PROFI 40. proszę o ewentualne uwagi za i przeciw tym urządzeniom. Mam nadzieję że pomoże to w podjęciu decyzji mojej osobie.

Pyxis
01-09-2013, 14:56
Przeczytaj ten watek. Od tego zacznij.

radost1
15-09-2013, 21:03
Rozważam zakup jednostki 30.1 do instalacji na jedno gniazdo centralnie umieszczone + wąż 9m, powieżchnia ok 120m na drugiej kondygnacji, z ewentulną dołączoną pierwszą kondygnacją. Budynek dwukondygnacyjny w sumie ok 220m jednostka przewidziana w piwnicy, rurę poprowdzę kanałem wentylacyjnym. Analizując ten wątek zastanawiam się również czy nie wykorzystać jako jednostkę centralną odkurzacza przemysłowego profi serii 45. Np ten 45.30 - kosztuje porównywalnie z 30.1 a dysponuje znacznie leprzymi parametrami (większy wydatek powietrza i podciśnienie, niższy poziom hałasu). Poza tym mamy do dyspozycji urządzenie, które da się wykorzystać do wielu innych zadań odpinając je tylko od instalacji. Co powiecie?

coulignon
15-09-2013, 21:22
w zasadzie pozostaje kwestia rozwiązania sterowania. I wyprowadzenia rury z wyrzutem powietrza na zewnątrz. I to wszystko.

radost1
24-09-2013, 16:11
No i stało się popełniłem 30.1. Wisi już w piwnicy. Czekam tylko aż dojdzie zestaw sprzątający magnum to zdam relację jak to sprząta.

radost1
24-09-2013, 23:04
...oki. Zanim zaczne wychwalać jak dobrze ciągnie i zaraz ktoś mnie posądzi, że jestem "członkiem z ramienia" producenta to doleje troche złej oliwy... A mianowicie w materii przeróżnych wartości posiadanych parametrów modelu 30.1 to czytając instrukcję obsługi mamy oto: moc agregatu - 1400W; podciśnienie - 2700 mmH2O; no i najlepsze hałas - 75dB. Jak to się ma do tego co jest na stronie producenta, jego sklepu, aukcji i nternetowej? Firma tą polityką nie robi sobie najlepszej renomy.

radost1
25-09-2013, 18:45
Pierwsze odkurzanie mam za sobą. Jestem mega zadowolony. Siła ssania satysfakcjonuje mnie w 100 proc. Ciągnie jak mój ex zelmer (1800W) x2. Ssawka do dywanu tak się przysysa, że czuć wyrażny opór jak się ją ciąga po podłodze. Szumi tylko powietrze, jednostki nie słyszę wcale ( jest w piwnicy) pomimo iż nie jest cicha (jeszcze nie ma instalacji wylotowej).

elisabeth
27-09-2013, 11:53
Skoro jesteś zadowolony to może też sama zainwestuję, myślałam nad tym ale nie byłam przekonana

radost1
27-09-2013, 15:37
Całość (jednostka, zestaw sprzątający, rurki i kształtki,gniazdko) zamknęła się w nieco ponad 1,5 tyś zł.

emiloss19
05-11-2013, 16:16
witam .
ma ktos z was profi 40? co mozecie o tym powiedziec?

igrek1
07-11-2013, 13:10
Ja kupiłem profi 40 mam 4 gniazda w domu i zestaw 7m ciagnie jak oszalały ;-)

Narazie polecam zobaczymy jak minie mu 2-3 lata jak to bedzie wygladalo ;-)


Pozdrawiam

Łukasz_Walo
13-12-2013, 20:42
Pierwsze odkurzanie mam za sobą. Jestem mega zadowolony. Siła ssania satysfakcjonuje mnie w 100 proc. Ciągnie jak mój ex zelmer (1800W) x2. Ssawka do dywanu tak się przysysa, że czuć wyrażny opór jak się ją ciąga po podłodze. Szumi tylko powietrze, jednostki nie słyszę wcale ( jest w piwnicy) pomimo iż nie jest cicha (jeszcze nie ma instalacji wylotowej).

Witam, skoro jest pan tak zadowolony z jednostki na której oszukał pana producent / sklep to proszę podać jeszcze nam forumowiczom parametry instalacji- ilośc gniazd, najdłuzszy odcinek, ile poszło panu rur instalacyjnych?. 24 kPa podcisnienia ( o ile po podpieciu do instalcji nie ma nawet 1 % spadku) porównuje pan z Zelmerem który ma 17-18~ kPa?





Ps. elisabeth pan Radost1 nie miał zainstalowanej innej jendostki aby mogł porównać czy z innej niebyłyby bardziej zadowolony :)

kolorado
15-12-2013, 10:25
Jaka jest różnica pomiędzy profi 40 i 42? Wg opisu wynika że różnią się tylko rodzajem filtra. Czy są jeszcze jakieś różnice? Który z filtrów lepszy?

Pyxis
15-12-2013, 11:24
Jaka jest różnica pomiędzy profi 40 i 42? Wg opisu wynika że różnią się tylko rodzajem filtra. Czy są jeszcze jakieś różnice? Który z filtrów lepszy?

Ja mam 42.
Lepszy w znaczeniu skuteczniejszy, czy ktory sie latwiej czysci? Bo jedli chodzi o czyszczenie, to akcje z workiem "samoczyszczacym" widzialem na YT a czyszczenie swojego znam z autopsji. IMHO jeden grzyb. Teraz to bym chyba szukal takiego z papierowym workiem.

kolorado
15-12-2013, 11:36
Ogólnie lepszy, albo jakie są plusy i minusy każdego. Ogólnie który wybrać. A z papierowy workiem to który? 30?

Pyxis
15-12-2013, 12:32
Ogólnie lepszy, albo jakie są plusy i minusy każdego. Ogólnie który wybrać. A z papierowy workiem to który? 30?

Dziaslaja pewnie podobnie i tu roznic byc chyba wielkich nie moze (40 vs. 42). Ja wybraslem 42 bo byl z separatorem popiolu w komplecie za te sama cene. Z papierywm workim w tej klasie z PROFI nie widzialem.

kolorado
16-12-2013, 07:14
Dziaslaja pewnie podobnie i tu roznic byc chyba wielkich nie moze (40 vs. 42). Ja wybraslem 42 bo byl z separatorem popiolu w komplecie za te sama cene. Z papierywm workim w tej klasie z PROFI nie widzialem.
Z tego co się zorientowałem, to różnica jest taka, że filtr HEPA trzeba wymieniać co jakiś czas (raz na rok?), a samoczyszczący ... czyścić?
Z workiem papierowym znalazłem jedynie aeroVac SR07, ale nie wiem czy jest coś wart.

Może ktoś posiadający model 40 opisać jak się ten worek odwrócony sprawuje? Czy często trzeba czyścić, dużo syfu przy czyszczeniu, itp...

kolorado
16-12-2013, 07:45
Jeszcze raz zerknąłem na stronę producenta i Profi 30 i 30.1 są jednak odkurzaczami workowymi.

Pyxis
16-12-2013, 10:37
Jeszcze raz zerknąłem na stronę producenta i Profi 30 i 30.1 są jednak odkurzaczami workowymi.

Ale to chyba modele o nizszej sile sania. Dlatego nie bralem ich pod uwage do mojej instalacji.

leniin
15-01-2014, 19:27
Zamówilem profi 40 wraz z montażem.... zobaczymy niedługo...

Jarek-Krakow
20-01-2014, 04:38
Witam,
Przeleciałem cały watek, może się ktoś wypowiedzieć jak się wasz odkurzacz się sprawuje z perspektywy 2-3-5 lat posiadania?
Koszt instalacji taki sam jak wszędzie, jednostka droższa od Beam o około 600 PLN.
Pytanie czy jest sens płacić więcej o 600 czy nie lepiej iść w Polski produkt?
Miał ktoś jakieś poważniejsze problemy podczas użytkowania?
I kogo polecacie z Małopolski?

Pyxis
20-01-2014, 09:11
Ja co prawda dopiero 1,5roku uzywam, ale za to bezproblemowo. Model PROFI 42.

kaka76
20-01-2014, 11:09
Ja co prawda dopiero 1,5roku uzywam, ale za to bezproblemowo. Model PROFI 42.

Witam
Wlasnie zastanawiam sie nad zakupem OC.
Dom o powierzchni 170m2.
4 gniazdka + szufelka.
Odleglośc okolo 25 m
1. Beam SC 335
2. Enke CMO12IS
3. VACUFLO FC570
4. Profi 42 - po opiniach na tym forum mocno zastanawiam sie nad tym modelem. cena!
W domu mamy alergika.
Kazdy montazysta poleca inna firme i ma inne zdanie.
Juz mam metlik.
Czy ktos moglby mi cos doradzic?

Pyxis
20-01-2014, 11:16
Tu musisz sama wybrac. Mi jest trudno sobie wyobrazic, zeby w dzialaniu jakies markowe produkty w tym przypadku mogly wygrac. Wiekszego ciagu nie potrzebuje. Pozostaje sprawa trwalosci i awaryjnosci. Patrzac na roznice cen, to sobie spokojnie moge za 5 lat ten moj wyrzucic i kupic nowy, a i tak bede do przodu w kasie (mysle, ze nie bedzie takowej potrzeby jednak). :)

WOJSKI
20-01-2014, 14:36
Ja co prawda dopiero 1,5roku uzywam, ale za to bezproblemowo. Model PROFI 42.

ja chyba coś ponad rok model ten sam i problemów brak

coulignon
20-01-2014, 14:47
Tu musisz sama wybrac. Mi jest trudno sobie wyobrazic, zeby w dzialaniu jakies markowe produkty w tym przypadku mogly wygrac. Wiekszego ciagu nie potrzebuje. Pozostaje sprawa trwalosci i awaryjnosci. Patrzac na roznice cen, to sobie spokojnie moge za 5 lat ten moj wyrzucic i kupic nowy, a i tak bede do przodu w kasie (mysle, ze nie bedzie takowej potrzeby jednak). :)

Gwarancja na niego jest 5 lat. Co najwyżej dostaniesz nowy.
Mój popsuł się w tym roku (3 lata). Przyjechał wezwany przez nich kurier, po 4 dniach maiłem odkurzacz z nowym silnikiem i nową gwarancją.
Oczywiście po 3 latach nie miałem faktury ale nie robili z tego problemu- sama karta gwarancyjna wystarczyła.

Pyxis
20-01-2014, 14:51
A no to widzisz, tez cenna uwaga. To IMHO duzy plus, jesli takie podejscie do spraw gwarancyjnych.

kaka76
20-01-2014, 18:08
A no to widzisz, tez cenna uwaga. To IMHO duzy plus, jesli takie podejscie do spraw gwarancyjnych.
Zdecydowalam sie na model 42.1. Dziekuje za opinie.

Jarek-Krakow
22-01-2014, 04:39
Dzięki za info coulignon.
Wiec teraz pozostaje jedynie 1 dylemat: czy brać profi czyli najtańszy z odwróconym workiem czy ładować kupę kasy w rozwiązanie bez worka?
Chyba nie ma sensu przepłacać....
O wiele łatwiej jest jednak kupować zwykły odkurzacz niż OC

coulignon
22-01-2014, 06:08
moim zdanie tylko ze zwykłym fizelinowym workiem (profi 30.1) albo z cyklonem. Odwrócony worek to pomyłka. Jest samoczyszczący co oznacza że raz na jakiś czas trzeba go samemu oczyścić :-) Ja mam ze zwykłym workiem. Raz na 4-5 miesiący wyrzucam i zakładam nowy.

Jarek-Krakow
22-01-2014, 08:23
Rozmawiałem właśnie z producentem, poleca mi 42 lub 42.1, cyklon i brak worka odwróconego.
Co prawda koszt filtra hepa 60pln ale wymienny średnio co 1,5 - 2 lata więc nie tak źle, bo w komplecie są 2, więc można pracować 3-4 lata.
Dobrze że serwis sprawnie działa.
Różnica między 42 a 31.1 jest spora, na zdrowy rozsądek najtańsze i dobre rozwiązanie to faktycznie 30.1, za 900zł można worków dokupić :)
Pozdrawiam

coulignon
22-01-2014, 08:52
a po co filtr hepa w odkurzaczu który wyrzuca powietrze na zewnątrz?

r19
22-01-2014, 12:52
a po co filtr hepa w odkurzaczu który wyrzuca powietrze na zewnątrz?

Na wypadek gdyby przy wyrzutni bawiły się dzieci...albo dorośli....? :)

Jarek-Krakow
22-01-2014, 13:07
W sumie to dają za darmo to chyba trzeba się cieszyć że jest ;)
A jaki jest koszt worka do odkurzacza? 10-20 zł czy więcej?

Ok, na stronie producenta jest 5,5 zł za sztukę, więc jeżeli koszt na rok to 4 sztuki czyli 20 zł, to te 900zł dopłaty za cyklon będą się dłuuuuuuuuuugo zwracać

Pyxis
22-01-2014, 15:14
a po co filtr hepa w odkurzaczu który wyrzuca powietrze na zewnątrz?

Zeby elewacji nie kurzyc przy wyrzutni. :)
To jedyny filtr w modelu 42,. Jakis byc musial, to dlaczego nie akurat taki.

Arekamrat
02-02-2014, 15:54
Pyxis napisał
Ja mam 42.
Lepszy w znaczeniu skuteczniejszy, czy ktory sie latwiej czysci? Bo jedli chodzi o czyszczenie, to akcje z workiem "samoczyszczacym" widzialem na YT a czyszczenie swojego znam z autopsji. IMHO jeden grzyb. Teraz to bym chyba szukal takiego z papierowym workiem.

Witam kolegów,
rozważam zakup Profi 30.1 albo 42
co byście polecili ( kolega napisał jak powyżej że czyszczenie 42 jest uciązliwe - czy to prawda ?)
Domek ma 180m2, 4 gniazda + 1 szufladka
a co do długości przewodu magistralnego to nie rozumiem czy trzeba liczyć najdalej odsunięte gniazdo czy sumować całość
dzięki za podpowiedzi
Pozdrawiam

WOJSKI
03-02-2014, 09:13
Pyxis napisał
Ja mam 42.
Lepszy w znaczeniu skuteczniejszy, czy ktory sie latwiej czysci? Bo jedli chodzi o czyszczenie, to akcje z workiem "samoczyszczacym" widzialem na YT a czyszczenie swojego znam z autopsji. IMHO jeden grzyb. Teraz to bym chyba szukal takiego z papierowym workiem.

Witam kolegów,
rozważam zakup Profi 30.1 albo 42
co byście polecili ( kolega napisał jak powyżej że czyszczenie 42 jest uciązliwe - czy to prawda ?)
Domek ma 180m2, 4 gniazda + 1 szufladka
a co do długości przewodu magistralnego to nie rozumiem czy trzeba liczyć najdalej odsunięte gniazdo czy sumować całość
dzięki za podpowiedzi
Pozdrawiam

Mierzysz najdłuższy odcinek, nie ma odkurzaczy doskonałych każdy musisz czyścić tylko w jednych jest to mniej a rugich więcej upierdliwe. Oczywiście dochodzi różnica w cenie gdzie te bardziej upierdliwe są nieco droższe. Wybór oczywiście należy do Ciebie :)

Arekamrat
03-02-2014, 20:20
Zdecydowałem się na 42
Sprzedawca mówił że podesłali mu takie sztuki do których można podpiąć worek samoczyszczący, jakby co to będę eksperymentował :)
Co do ceny to 1600 za kpl ( separator, końcówki, i 9m rury z włącznikiem +montaż odkurzacza) to nie jest wygórowana cena.
Wszytko w sumie okaże się w odkurzaniu :D
Pozdrawiam

WOJSKI
04-02-2014, 08:09
Zdecydowałem się na 42
Sprzedawca mówił że podesłali mu takie sztuki do których można podpiąć worek samoczyszczący, jakby co to będę eksperymentował :)
Co do ceny to 1600 za kpl ( separator, końcówki, i 9m rury z włącznikiem +montaż odkurzacza) to nie jest wygórowana cena.
Wszytko w sumie okaże się w odkurzaniu :D
Pozdrawiam

Będziesz zadowolony :)

Stulp
04-02-2014, 21:09
Zdecydowałem się na 42
Sprzedawca mówił że podesłali mu takie sztuki do których można podpiąć worek samoczyszczący, jakby co to będę eksperymentował :)
Co do ceny to 1600 za kpl ( separator, końcówki, i 9m rury z włącznikiem +montaż odkurzacza) to nie jest wygórowana cena.
Wszytko w sumie okaże się w odkurzaniu :D
Pozdrawiam

Gdzie kupowałeś???

emiloss19
11-02-2014, 14:38
i jak ten 42 sie sprawuje??? , ja tez bede kupowal , zastanawiam sie nad 30.1 i na 42 , nie wiem ktory bedzie ,,lepszy,,

brunet wieczorową
19-02-2014, 10:59
Witam,

Byłem już właściwie zdecydowany na Beam SC385 Emerald, który wraz z akcesoriami wyjdzie nie drożej niż 3200zł. A może nawet i separator popiołu będzie w tej cenie... Czyli generalnie dość przyzwoicie cenowo jak na tak dobrą i mocną jednostkę. Niby jest tam cyklon (mam wątpliwości), ale jest też odwrócony worek, który pewnie nie działa tak jak zachwalają to sprzedawcy.

Jednak system filtracji generalnie nie obchodzi mnie wcale, pod warunkiem, że w miarę zapełniania się worka/zbiornika nie będzie zauważalnego zmniejszania siły ciągu i oczywiście filtrowanie będzie na tyle dobre, aby śmieci nie dostawały się do silnika. Opróżnianie ze śmieci jest rzadkie, pewnie ze 2-3 razy na rok albo i rzadziej, więc nie przeszkadza mi również to, że się trochę pobrudzę i może będzie niekomfortowo...

Tak więc czy będzie to cyklon, odwrócony worek, filtr stały czy cokolwiek innego - jest mi wszystko jedno. Wydaje się jednak, że w przypadku zwykłego worka (jak w modelu Profi 30.1) ciąg może znacząco słabnąć w miarę zapełniania worka... Proszę o potwierdzenie lub zdementowanie.

Rozważam też innych producentów, np. Husky, VacuMaid. Są one porównywalne cenowo z Beamem.

Jednak Profi kusi ceną. Najchętniej kupiłbym zwykły workowy (czyli 30.1), ale tam jest chyba dość słaby silnik, no i pojawia się obawa utraty ciągu w miarę zapełniania worka. Czytając ten wątek, zauważyłem, że model 30.1 był montowany przez osoby z małą ilością gniazdek i pewnie niezbyt rozległą instalacją. Ja mam 4 gniazda i szufelkę. Odgległość od jednostki do najdalszego gniazda wynosi ok. 14m, zaś suma długości rur to ok. 24m (nie licząc kolanek, które też należałoby wliczyć). Link do projektu:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?208071-odkurzacz-centralny-projekt

Czy model 30.1 nie będzie zbyt słaby? A może seria "40"? Tutaj jednak cena zbliża się do Beama, bo jednostka centralna Profi wyjdzie ok. 1800zł plus akcesoria pewnie z 500zł, czyli razem 2300zł...

Pozdrawiam,
Brunet

kolorado
19-02-2014, 11:08
Z tego co ja się orientowałem, za 1700 masz Profi 40 z zestawem. Czyli nie zbliżona cena a w zasadzie połowa ceny beama.

coulignon
19-02-2014, 11:39
Wydaje się jednak, że w przypadku zwykłego worka (jak w modelu Profi 30.1) ciąg może znacząco słabnąć w miarę zapełniania worka... Proszę o potwierdzenie lub zdementowanie.


Brunet

Jeśli ciąg spada na tyle że mogę to zauważyć to oznacza że worek jest zaj....ny po dach :-) Jakiś tydzień temu tak miałem i poszedłem zobaczyć jak tam worek. Jak go wyciągałem to się rozdarł - ważył z 10 kg.

brunet wieczorową
19-02-2014, 12:05
coulignon, jesteś zadowolony z tego odkurzacza. Jak rozległą masz instalację? Zbliżoną do mojej czy mniejszą?

coulignon
19-02-2014, 13:27
mniej więcej tak samo. Jestem zadowolony aczkolwiek jest to mój pierwszy OC więc mój stan zadowolenia może wynikać też z braku porównania. W każdym razie ze zwykłym odkurzaczem nie startu.

brunet wieczorową
19-02-2014, 15:14
Patrzę na popularny portal aukcyjny i Profi 42 można kupić wraz z akcesoriami i separatorem popiołu za 1600zł brutto. Czyli dokładnie połowa Beama 385... Gdzie jest haczyk? Przecież gdyby to były podobne produkty, to nikt nie kupowałby Beama i innych markowych... No chyba, że reklama i promocja tak działa...

Jednak jest niepewność i obawa aby nie utopić 1600zł... A może wie ktoś gdzie w Warszawie lub okolicach można byłoby objerzeć ekspozycję tych odkurzaczy? Znalazłem jednego dystrybutora w Warszawie, ale nie mają ekspozycji i są słabo zorientowani.

Pyxis
19-02-2014, 15:25
Uzywam wlasnie tego zestawu kupionego na tym portalu. IMHO haczyka nie ma, bo juz dziala ponad rok i sobie chwale. :)

emiloss19
19-02-2014, 16:13
lepszy 30.1 czy 42 . bo na dniach zamawiam i nie wiem ktory wybrac

brunet wieczorową
19-02-2014, 17:31
Profi 42 jako jedyny system filtracji między pojemnikiem a turbiną posiada filtr HEPA? Da się go czyścić? Jak często trzeba wymieniać ten filtr?

WOJSKI
21-02-2014, 07:54
Ja przedmuchuję kompresorem raz w roku

brunet wieczorową
21-02-2014, 11:36
Zdecydowałem się na model 42.1. Jest on nieco mocniejszy niż 42. Kosztuje 1800zł brutto z przesyłką.

Stulp
22-02-2014, 19:06
Dasz link, gdzie jest za 1800?
Już znalazłem.
Pozdrawiam

brunet wieczorową
02-03-2014, 07:00
Kupiłem Profi 42.1. Po jednym dniu użytkowania mogę wyciągnąć kilka pierwszych wniosków.

Odkurzacza działa rewelacyjnie, siła ssąca całkowicie wystarczająca. Wszystko jest w porządku i sądzę, że nie jest to gorsza jednostka od innych, droższych odkurzaczy.

Zobaczymy jak się sprawdzi w dłuższym użytkowaniu.

mrshark
18-04-2014, 22:31
Kupiłem Profi 42.1. Po jednym dniu użytkowania mogę wyciągnąć kilka pierwszych wniosków....

Masz może jakieś wnioski po miesiącu?
Ja właśnie się miotam pomiędzy 30.1 a 42. Głównie przez małą moc pierwszego, czy aby nie za mała? Moja instalacja w najdalszymi miejscu ma ok 10m +9m węża daje <20m czyli 30'stka powinna spokojnie dać radę. Dobrze kombinuję?

Nellly
21-04-2014, 22:13
Przeczytałam cały wątek i zdecydowałam sie na 42 ale na razie jestem na etapie wykonania instalacji- napiszcie proszę gdzie najlepiej ją kupić:bye:

brunet wieczorową
22-04-2014, 09:28
Masz może jakieś wnioski po miesiącu?
Ja właśnie się miotam pomiędzy 30.1 a 42. Głównie przez małą moc pierwszego, czy aby nie za mała? Moja instalacja w najdalszymi miejscu ma ok 10m +9m węża daje <20m czyli 30'stka powinna spokojnie dać radę. Dobrze kombinuję?

Odkurzacz jest dosyć intensywnie użytkowany, właściwie codziennie jest odkurzanie. Działa tak jak na początku, siła ssania jest wystarczająca. Jesteśmy bardzo zadowoleni.

Po ok. tygodniu od zamontowania pierwszy raz opróżniłem zbiornik, ale bardziej na zasadzie ciekawości aniżeli z rzeczywistej potrzeby. Nie jest to praca uciążliwa i kilka razy w roku można to zrobić. Jako, że dziecko kilka dni temu odkurzając wciągnęło skarpetę, to będę musiał zajrzeć do zbiornika i ją wyciągnąć.

Ciężko mi coś doradzić odnośnie modelu. Ja drugi raz ponownie bym wybrał 42.1, który jest mocniejszy. Zapas mocy powinien być.

brunet wieczorową
22-04-2014, 09:30
Przeczytałam cały wątek i zdecydowałam sie na 42 ale na razie jestem na etapie wykonania instalacji- napiszcie proszę gdzie najlepiej ją kupić:bye:

Elementy do instalacji? Rury, kolanka, trójniki?

Kupisz na przykład u sprzedawców odkurzaczy albo przez internet. To nie są drogie elementy.

Nellly
23-04-2014, 18:40
właśnie znalazłam blisko mnie sprzedawcę beem i profi -już zakupione dziękuję. Rezcywiscie koszt niewielki niecałe 300 zł.:wiggle:

zygi72
04-10-2014, 21:19
Witam. Moje spostrzeżenia na temat 42.1. Mam go od 4 m-cy i niestety padł. Serwis niestety oddalony ode mnie o 40km więc trochę uciążliwe (ktoś pisał o tym, że do niego przyjechał serwisant???? gwarancja tego nie obejmuje). Do czasu awarii w miarę ok - miałem nadzieję na większą moc ale radzi sobie. Filtr potrafi się zawinąć we włosy, robi się taki "kokon" wokół niego. Podsumowując - szału nie ma. Cena dobra ale... Zobaczę jak poradzi sobie serwis, byłem zaskoczony bo nigdy nie mieli centralnego więc doświadczenie...... Mam nadzieję że to jedyna awaria.

masia!
28-11-2014, 10:46
[B]zygi[B] i co? Napisz proszę dalszą relację...

Lukasz_Zielinski
01-12-2014, 18:18
[B]zygi[B] i co? Napisz proszę dalszą relację...

Prawdopodobnie będzie tak jak z jednostką zamontowana u mojej znajomej, gdzie winny był użytkownik ktory po 6 miesiącach uzytkowania nie wymienił filtra.... dajcie spokoj... jednostka z gwarancji wrociła bez naprawiania bez poinformowania wogole o moliwości naprawy na koszt użytkownika

Coraz więcej absurdów czytam o jednostkach, co prawda udalo się ja naprawić domowym sposobem u lokalnego magika ale nie dał on wiary jak można tak odchudzić silnik. Stwierdził ze silnik pochodzi ze 2 lata i trzeba będzie wymieniać albo go przewinąc.

Z mojego doświadczenia nie znam osoby w 100% zadowolonej z użytkowania tego typu jednostek i prawde mówiać podejrzewam ze większość tutaj opini napisali pracownicy firmy ( pewnie ich ze 100 pracuje ) także jeszcze troche poczytamy o tym opini. Ale dla tych wszystkich niedowiarków SLNIK ktory nazywa się "ECO " znaczy tandeta tylko nazwana ładniej. Nie są to silniki AMETAK tylko silniki AMETEK ECO :) dyskretna różnica


Pozdrawiam

Pyxis
01-12-2014, 18:28
Z mojego doświadczenia nie znam osoby w 100% zadowolonej z użytkowania tego typu jednostek i prawde mówiać podejrzewam ze większość tutaj opini napisali pracownicy firmy ( pewnie ich ze 100 pracuje ) także jeszcze troche poczytamy o tym opini.

Ja uzywam 2 lata i jak na razie wszystko OK. Czysze 2x do roku.

Z tymi "pracownikami", to masz chyba jakas lekka paranoje, ale to mozna leczy na otwartym oddziale. ;)

PS.
Troszke mi sie wyjasnilo. Jak widze jestes sprzedawca odkurzaczy i nieudolnie walczysz tu o chleb :D


Witam, spokojnie wystarczy z zapasem, zakładałem już takie 2 w mojej okolicy gdzie robiłem instalację i tak do 5-6 gniazd jest idealny, bo zamocny to też nie za dobrze, natomiast jak miałem 8 gniazd to pan który je sprzedaje polecił mi wziąć mocniejsza jednostkę Fc600 i w tamtym przypadku miał rracjębo klienta taka zadowolona że aż szok :D

coulignon
01-12-2014, 18:59
Coraz więcej absurdów czytam o jednostkach, co prawda udalo się ja naprawić domowym sposobem u lokalnego magika ale nie dał on wiary jak można tak odchudzić silnik. Stwierdził ze silnik pochodzi ze 2 lata i trzeba będzie wymieniać albo go przewinąc.


Czyli co dwa lata będziesz miał nowy odkurzacz. Bo gwarancja na silnik to 5 lat

To teraz rzeczywiste a nie wymyślone przejścia z serwisem:

poniedziałek - telefon do serwisu, zgłoszenie dziwnej pracy odkurzacza - kurier zabiera odkurzacz tego samego lub następnego dnia
wtorek - nerwowe poszukiwania dowodu zakupu. Nie znalazłem. Kupowałem przez allegro w sklepie Profi. Zadzwoniłem - odszukali po nazwisku.
piątek - odkurzacz wraca w wymienionym silnikiem.

Nie chcę tego pisać w formie laurki - odkurzacz miał 3 lata i chyba nie powinien paść. Ale przy takim podejściu serwisu do sprawy może padać co dwa lata - mi to zwisa. ;)

Jarek.P
12-12-2014, 08:52
Właśnie przyjechał do mnie Profi 42.1 wybrany po lekturze tego wątku i przyszedłem wrażeniami się podzielić :)

+1) Jezusie, jaki toto ma ciąg!!!!!! Sprawdzałem go póki co jeszcze bez podłączenia do instalacji, ale o ile ta nie zdławi go zbyt mocno, ten odkurzacz będzie w stanie wessać wszystko, łącznie z dywanem, kotem i kapciami gospodarza domu, nie wiem, czy tradycyjnie montowana na rurach do odkurzacza klapka do osłabiania ciągu nie będzie tutaj musiała być ciągle otwarta, żeby "parkietowa" ssawka odkurzacza najzwyczajniej w świecie do podłogi się nie przysysała zbyt mocno :) Mój stary, zelmerowski Jupiter, który do tej pory uważałem za odkurzacz z bardzo dobrym ciągiem może pospołu z odkurzaczem przemysłowym używanym w warsztacie dałby porównywalną siłę ssania. Każdy z nich oddzielnie nawet się nie umywa.

-2) Szczerze mówiąc nie podoba mi się system wieszania tego odkurzacza. On na pewno jest wygodny do częstego zdejmowania odkurzacza, ale na litość boską, po co miałbym go zdejmować? O wiele sensowniejsze wydawałoby mi się trwałe mocowanie na sztywno (ew. przez jakąś gumową amortyzację), niż na tej blasze, na której odkurzacz po pierwsze się rusza, po drugie przy nieostrożnym kombinowaniu z pełnym pojemnikiem nie wiem, czy nie istnieje ryzyko jego zrzucenia.

-3) System zakładania pojemnika też mogliby dopracować, bo obecnie trzeba celować w kołnierz uszczelki. Wystarczyłaby prosta zmiana jej profilu, ew. dodanie jakiejś usztywnionej kryzy naprowadzającej.

coulignon
12-12-2014, 12:57
Mocno ssie. To lubię.:yes:

Aspilusa
12-12-2014, 23:40
Ten model ma prawie 40kpa , mocy ssącej się nie zmierzy, jeśli ktoś chce mocny odkurzacz za mała kasę to można się skusić. Co do awaryjności różnie piszą ale czy prawdę, najlepiej się samemu przekonać.

Barbara54
18-12-2014, 12:43
kazdy decyduje jaki wybrac odkurzac i jednemu odpowiada profi innemu vacuflo itp ;)

Lukasz_Zielinski
17-01-2015, 14:42
Ja uzywam 2 lata i jak na razie wszystko OK. Czysze 2x do roku.

Z tymi "pracownikami", to masz chyba jakas lekka paranoje, ale to mozna leczy na otwartym oddziale. ;)

PS.
Troszke mi sie wyjasnilo. Jak widze jestes sprzedawca odkurzaczy i nieudolnie walczysz tu o chleb :D


Tak, jestem monterem odkurzaczy centralnych i się tego nie wstydzę, a nie nie kryję.

Za chlebem to tu nie przyszedłem bo nie z jednego pieca chleb jem i nie zależny mi na zdobywaniu tu popularności, a dla twojej informacji nie wiem czy w ogole można tutaj zdobyć jakiegoś klienta ( ps. brak reklamowania) ale montuje odkurzacze na co dzień, również odkurzacze PROFI i tylko opisuję tutaj historie które się przydarzyły u ludzi którzy mieli te odkurzacze, z innymi markowymi też są problemy ale temat był o Profi aktualnie.

2 naprawy mi uznali, 1 naprawy nie uznali, pewnie wyczerpał się limit na uznawanie gwarancji jak to zazwyczaj jest w większych firmach . Na poczatku miesiaca przydział na 10 silników, a po wyczerpaniu wszystko odrzucamy.

Pozdrawiam

Pulse
14-04-2015, 21:57
Rozwazam zakup Profi 42.1, czy w tej cenie sa jakies alternatywy ciekawe? Czy w tym profi musze kupowac drogie filtry co jakis czas czy wystarczy czyscic filtr?

Pulse
29-04-2015, 12:47
Rozwazam profi, ale zniecheca mnie kwestia wymiany filtra. Trafilem na http://sklep.eposejdon.pl/pl/optimus-f16-elite-9-m.html co sadzicie, poliestrowy filtr zmywalny. Parametry tez w miare, ma ktos jakies doswiadczenia z tym sprzetem?