PDA

Zobacz pełną wersję : Komin systemowy LZMO. Wasze opinie.



martek1981
09-03-2009, 14:52
Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat kominów LZMO z Żar? Mają w swojej ofercie dwa: Universal (z odprowadzeniem kondensatu) i duo do kominka. Mam bardzo dobrą oferte na te kominy ale nie wiem czy warto :-?

jacekp71
09-03-2009, 21:42
nie mam opinii ;-) ale .... dotąd spotkałem się chyba raz tylko z tą ofertą, w okolicznych hurtowniach towar jest nie do kupienia, osobiście nie znam nikogo kto to cudo posiada,
przyznaję, że firma ma tradycję i zdaje się, że wie co w trawie piszczy ....

martek1981
10-03-2009, 11:21
No właśnie :-? Dziwi mnie mała popularność kominów tej firmy? Dostałem dobrą ofertę na dwa kominy i zastanawiam się czy ich nie kupić?

martek1981
10-03-2009, 17:21
spotkał się ktoś z tym kominem? Nie wiedziałem, że to jest aż taki wynalazek :-?

JarekKRK45
10-03-2009, 19:32
Witam , możesz podać jakies namiary na producenta tych kominów . Pozdrawiam

telmunia
10-03-2009, 21:02
Posiadamy kominy LZMO.
Z kominów ogólnie jesteśmy zadowoleni. Minusem jest z pewnością fakt, iż system kominowy LZMO nie posiada w standarcie (a możliwe, że także w ofercie) pewnych elementów, które posiadają kominy innych firm takich, jak Schiedel lub Leier. Mam tu na myśli np. czapę komina (lub daszek :)), płytę pod klinkier, czy płytę wieńczacą. Jednak wg nas dodatki te nie są warte przepłacania, a faktycznie różnica w cenie jest spora. Poza tym u nas te elementy i tak nie znalazłyby zastosowania, ponieważ kominy zdecydowaliśmy się otynkować.
Reasumując jesteśmy bardzo zadowoleni z kominów LZMO. Co ważne, można w nich dobrać indywidualnie ilość ocieplenia, a z tego co pamiętam było to niemożiwe w innych systemach. Nasi murarze również nie mieli do nich zastrzeżeń.
Tak więc śmiało decydujcie się na nie. :)

martek1981
11-03-2009, 11:27
Witam , możesz podać jakies namiary na producenta tych kominów . Pozdrawiam

http://kominyzary.pl/

homus
22-04-2013, 10:14
http://kominyzary.pl/

Nie do konca ten adres
www.lzmo.pl po prostu. Sam mam ich komin ceramiczny po pol roku palenia w piecu jakis sie pojawil problem z zardzewialym elementem to bez problemu mi go wymienili.
--
Artur

ClassConstructor
14-01-2016, 19:09
Nie wiem czy tradycję, ale chyba na pewno dosyć nowoczesną technologię, systemy kominowe formowane metodą izostatyczną.
Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć w kwestii jakości tych kominów Izostar Premium lub Izostar SPS lub samej technologii? Na swojej stronie LZMO zachwala izostatyczne kominy, ale czy to rzeczywiście taki przeskok technologiczny? Jak ma się cena do jakości?
Czy ktoś mógłby podać jakieś produkty konkurencji dla porównania?
Z góry dzięki!