PDA

Zobacz pełną wersję : WROCŁAW- kupmy dużą działkę i zbudujmy sami miniminiosiedle



emkfadrat
09-03-2009, 18:06
Witam,

Pomysł prosty....aż tak, że mało kto tak robi. Dlaczego...chyba każdy wie.
Ale dlaczego jednak nie spróbować???

Przeprowadzam się do Wrocławia. Idealny moment na budowę domu. Zacząłem szukać działki i trafiłem na sporo "większych"....3-4 tysiące mkw i większe. Więc czemu nie na spółkę?

Szukam wspólników. Moje wymagania:
- południe Wrocławia
- jak najbliżej cywilizacji miejskiej/Wrocławskiej z odrobiną spokoju (taki head-and-shoulders)
- super tania.... :D ....oryginalne wymaganie co???
- przy zakupie od razu podział i...... budujemy - każdy jak chce

Jacyś chętni ??? :D

Jak ktoś już gdzieś tak probował/próbuje to dajcie proszę linka.....

wroro
25-03-2009, 07:37
Witam,ja szukam swojego drugiego miejsca na Ziemi od sierpnia.Warunki -podobnie jak u Ciebie-wrocławskie południe..itd.Powiem tak,jak mawiają pośrednicy, a ja -po tych paru miesiącach intensywnych poszukiwań zgadzam się z nimi:"południe "cenowo jest PRZEGRZANE.Popatrzyłam łaskawszym okiem nieco na zachód i na dzień dzisiejszy zdecydowana jestem na budowę tamże...A za różnicę w cenie mogę myśleć o Legallecie,mam pełne uzbrojenie a miejsce jest urokliwe.Gdybyś jednak w tak zwanym międzyczasie natknął się na jakś sympatyczną ofertę,daj znać.Wiem,że Krzyżowice szukały 3-4 chętnych ..Pozdrawiam.

wroro
25-03-2009, 07:52
Sorry,ale się nie przedstawiłam..Mam na imię Renata,mieszkam we Wrocławiu od zawsze,czyli od czterdziestu paru lat i z przyczyn tak zwanych obiektywnych zdecydowaliśmy się wraz z małżonkiem na budowę nowego ale już tylko naszego domku..Jeżdżę więc po południowych /bo teraz mieszkam w południowej cześci Wrocka i tu mam tzw.interesy życiowe/okolicach,szukam,pukam,pytam ,czytam.Pozdrawiam.Renata.

emkfadrat
25-03-2009, 12:08
No to jest nas czworo...... to już coś.

Ja na razie musialem z przyczyn "niezależnych" zaprzestać poszukiwań......

Zacznę ponownie w maju-czerwcu.....

heliotrope
16-04-2009, 14:28
w razie czego również piszę sie na takie rozwiązanie.
z tym że chciałbym finalizować sprawy wykupu działki w tej połówce roku

Bartek

Darkness
21-04-2009, 11:49
Witam,

chciałabym się dołączyć do grupy :) Co prawda mam już działkę ( w Rogowie Sobóckim), ale przestało mi się tam podobać i jestem w stanie ja sprzedać w każdej chwili. Gdyby ktoś coś wiedział o tych "hektarach" do podziału, to ja się piszę. Południowy-zachód Wrocławia jak najbardziej :D

sigo
11-05-2009, 01:11
Witam

Jestem w trakcie poszukiwania działki pod Wrocławiem oddalonej max do 6 km, jeśli ktoś również szuka działki to razem możemy więcej zdziałać w potencjalnych negocjacjach przy zakupie działki.

kudzu
23-07-2009, 08:00
Jeśli jest ktoś dalej zainteresowany potencjalną spółką, to mam namiary na jedna z takich "hektarowych" działek. Proszę się wpisywać w wątku i info na priv.

olamac
29-08-2009, 19:51
rowniez szukamy dzialki, jesli mozna sie dolaczyc, prosze o info

Ola

szarka 1
27-10-2009, 10:11
Czy cena 115zł/m2 działka 3500 m2 jest atrakcyjna ,7km od Wrocławia/Leśnica[Brzezina]?

emkfadrat
04-11-2009, 13:38
Czy cena 115zł/m2 działka 3500 m2 jest atrakcyjna ,7km od Wrocławia/Leśnica[Brzezina]?

POŁUDNIE WROCŁAWIA

kudzu
23-12-2009, 07:07
Krzysiek z tej strony, witam serdecznie. Jakby się coś "większego" znalazło do podziału, to też jestem zainteresowany.

boryspo
30-05-2010, 14:34
Cześć,

Jak widać autor wątku miał zarówno dobry pomysł jak i słomiany zapał :)

Proponuję reaktywować pomysł, gdyż jest dobry i przy odrobinie szczęścia może dać fajną działkę za małe pieniądze.

Wymagania:
- południe Wrocławia
- powierzchnia min. 8000m2 na 3 lub więcej działek
- cena za m2 - nie więcej niż 50zł
- MPZP z przeznaczeniem na budownictwo jednorodzinne, żeby nie zostać z polem do obsiania pszenicą
- (moje) MPZP zezwalający na dom parterowy (bo w tych okolicach bywa, że wymuszają dwuspadowe "stodołki")

Zrobiłem małe poszukiwania pod tym kątem i da się znaleźć ciekawe oferty:
http://www.oferty.net/dzialka-na-sprzedaz-kobierzyce-wroclawski,z3276563
http://www.oferty.net/dzialka-na-sprzedaz-kobierzyce-wroclawski,z3747198
http://www.oferty.net/dzialka-na-sprzedaz-kobierzyce-wroclawski,z1825042

Ja byłbym zainteresowany działką ~2000m2 po podziale. Czy nadal są inni chętni do takiej akcji?

szarka 1
01-06-2010, 09:17
Dziwnie tanie te działki,ale jeżeli nie ma MPZT ani WZ to może być problem i z podziałem i z wybudowaniem czegokolwiek.Ja mieszkam w Brzezinie gm.Miękinia u nas też nie ma planu,i jeszcze jak niema zrobionej sieci wodociągowej w danej drodze przy działce to nie dostanie się warunków zabudowy,bo komunalka nie rozbudowuje jej.Niektórzy piszą że budowlana,jaka ona budowlana jak nie ma WZ.Agenci nieruchomości to tylko piszą co im powie właściciel,sami nawet nie sprawdzą w U.G. czy to prawda.Ciekawe jakie tereny,czy nie zalewowe bo po doświadczeniach z tego roku to będzie chyba priorytet przy kupnie działki lub domu.A czy bardzo ruchliwa droga to jest atut,to wszystko zależy kto co lubi i czego poszukuje bo jeżeli ciszy to chyba nie.

boryspo
01-06-2010, 11:38
Co do cen - na razie nie wnikałem, to jest efekt 5 minut z wyszukiwarką oferty.net :)
Rzecz jasna poszukiwania trzeba będzie rozszerzyć, jeśli znajdą się chętni.

Agenci sprzedaży nieruchomości są jeszcze gorsi niż sprzedawcy samochodów... Piszą takie bzdury, że głowa mała. Rzecz jasna wszystko trzeba będzie zweryfikować, ale akurat to nie będzie trudne, bo cały powiat wrocławski jest ładnie opisany na mapie w internecie pod kątem MPZP i innych.

Co do terenów zalewowych - dlatego właśnie nie szukam w Siechnicach i okolicach, by nie trzymać amfibii w garażu. Kobierzyce i dalej na zachód/południe to raczej bezpieczne rejony. Ruchliwe drogi - to się rozumie samo przez się. Przy drodze krajowej budują się masochiści...

szarka 1
01-06-2010, 12:29
A co sądzisz o gm.Miękinia,konkretnie Brzezina.

boryspo
01-06-2010, 12:45
Niestety odpada. Ja szukam w okolicach podobnych co autor wątku - południe od Wrocławia, ew. południowy zachód.

tombary
14-03-2011, 11:51
Niestety odpada. Ja szukam w okolicach podobnych co autor wątku - południe od Wrocławia, ew. południowy zachód.

Witam, mam do sprzedania w Kobierzycach 3 działki po 1500 m2 każda. Prosze o kontakt w razie zainteresowania.

boryspo
14-03-2011, 12:44
Witam, mam do sprzedania w Kobierzycach 3 działki po 1500 m2 każda. Prosze o kontakt w razie zainteresowania.

Wypadałoby podać cenę. Bo działek w cenach za 150zł/m2 i więcej naoglądałem się wystarczająco...

tombary
18-03-2011, 21:34
cena to wlasnie 150 zl/m2 - dzialka jest naprawde warta tej ceny

luntrusk
15-01-2012, 08:52
Pomysł mi się bardzo podoba. Czy pomysł już został zrealizowany?
Ja szukam ludzi do podobnego pomysłu. Poszukuję 3-5 osób/rodzin, które chcą mieszkać we Wrocławiu, chcą mieć 2 mieszkania. Szukam osób, które wybudują ze mną 2 lub 3 blizniaki 4-lokalowe (każda osoba/rodzina dwa mieszkania) na obrzeżach Wrocławia.

Można wybudować 8 mieszkań w 4 osoby/rodziny lub 12 mieszkań w 6 osób/rodzin.
Koszt zakupu działki w dobrej lokalizacji + budowa dwóch mieszkań (koło 100 m2 każde mieszkanie) na jednej połówce bliźniaka to koszt 600 tyś zł (koszty dla dzielnicy Leśnica). Jest to koszt dla jednej osoby/rodziny. Można sprzedać jedno mieszkanie i pozbyć się kredytu.
Kupno działki pod zabudowę bliźniaczą to koszt koło 550 tyś - 600 tyś zł w Leśnicy (koło 1900 m2). Jedna z pośród czterech działek wynosi wówczas nieco mniej niż 500 m2. Koszt podanej działki pozwala na budowę dwóch domów bliźniaczych czyli 8 mieszkań.
Czy jest ktoś zainteresowany taka inwestycją?

rudi102
12-02-2012, 06:47
Witam,
w związku z tym, że chcemy z mężem sprzedać kilka działek budowlanych, chciałabym "wtrącić" się do tego tematu z ofertą.
Działki znajdują się w miejscowości Ratowice (gmina Czernica) - ok.15 km od Wrocławia, nie wiem czy taka odległość byłaby satysfakcjonująca ale wolę napisać niż przegapić okazję :) miejscowość jest naprawdę piękna - sami będziemy się także tu budować, a pieniądze ze sprzedaży mają pokryć koszt inwestycji.
cała powierzchnia ma łącznie ok. 7500 m2, obecnie jesteśmy na etapie dzielenia działki na mniejsze z czego wyjdzie 7 działek po ok. 1050 m2 każda. w tej chwili cena za m2 to 90zł.
jeśli byłby ktoś zainteresowany lub chciał poznać więcej szczegółów proszę o kontakt: [email protected]

boryspo
12-02-2012, 12:35
Ratowice... super wybór, pod warunkiem, że lubimy strach przed powodzią. I że nie trafimy na jedną z wielu stref ochrony konserwatorskiej, których lista zajmuje niemal całą stronę lokalnego MPZP.

rudi102
12-02-2012, 13:05
Ratowice... super wybór, pod warunkiem, że lubimy strach przed powodzią. I że nie trafimy na jedną z wielu stref ochrony konserwatorskiej, których lista zajmuje niemal całą stronę lokalnego MPZP.

skoro nie masz pojecia w ktorym miejscu dokladnie znajduja sie wspomniane dzialki to nie strasz ludzi powodzia! teren ten nigdy nie byl nawet zagrozony zalaniem i jest polozony blizej glownej drogi (trasa Jelcz-Laskowice - Wrocław) gdzie woda nigdy nie sięgła. obecnie mieszkam dużo "niżej" niz dzialki ktore chce sprzedac i takze tutaj woda nawet nie podeszla do piwnicy podczas powodzi. Ratowice to nie tylko działki wzdluz brzegu Odry! jesli chodzi o ochrone konserwatorska - wglad do MPZP pod adresem: http://edzienniki.duw.pl/duw/WDU_D/2011/282/5248/Akt.pdf gdzie moja nieruchomosc nie figuruje w tej strefie co mogę udowodnić osobom zainteresowanym poprzez przedstawienie odpowiednich dokumentow.
nie wiem jaki byl Twoj cel wypisujac te brednie ale zastraszenie potencjalnych kupcow nie bylo w porzadku...

żeby nie być gołosłowną - podaję link do aktualnego ogłoszenia, gdzie są także mapki z lokalizacją: http://tuznajdziesz.pl/nieruchomosci/dzialka-na-sprzedaz-ratowice-sloneczna,3609713/

Gdyby ktoś chciał się dokładniej przyjrzeć polecam serwis www.wrosip.pl tam kliknąć "wejscie do serwisu map" gdzie jest także wyszukiwarka dzialek. nr działek to 134/2 i 134/3 przy ul. Słonecznej