PDA

Zobacz pełną wersję : Różne grubości ocieplenia dom - garaż



kobi033
09-03-2009, 19:30
Witam,
ocieplenie ścian (BK) domu to 15cm, ściany fundamentowej 10 a podłogi 15, garaż jest przystawiony do bocznej ściany, będzie nieogrzewany a w nim będzie kotłownia i teraz moje pytanie czy będzie wystarczająco jak ocieplę go w następujący sposób - ściana fundamentowa 5, posadzka 5, ściana 10 a wspólna ściana z domem 10cm, oczywiście wszędzie styropian.
Czy może jest sens ocieplać takimi grubościami jak w domu?

zbigmor
09-03-2009, 19:40
Witam,
ocieplenie ścian (BK) domu to 15cm, ściany fundamentowej 10 a podłogi 15, garaż jest przystawiony do bocznej ściany, będzie nieogrzewany a w nim będzie kotłownia i teraz moje pytanie czy będzie wystarczająco jak ocieplę go w następujący sposób - ściana fundamentowa 5, posadzka 5, ściana 10 a wspólna ściana z domem 10cm, oczywiście wszędzie styropian.
Czy może jest sens ocieplać takimi grubościami jak w domu?


Zakładam, że masz ogrzewanie podłogowe. Wnioskuję to z grubości ocieplenia podłogi w domu takiej jak ścian. Ja bym ocieplał takimi samymi grubościami jak dom. Powody:
1. Wyjazd zimą, brak ogrzewania - mniejsze szanse na zamarznięcie rur od cwu i co.
2. Jeśli w przyszłości, o której nie myślisz pewnie jeszcze postanowisz zrobić w garażu pokój lub warsztat, który będziesz chciał ogrzewać to sprawa oczywista, że lepiej mieć ocieplone jek w domu.
3. Gdybyś planował kotłownię na paliwo stałe to mimowolnie przynajmniej trochę garaż podgrzejesz co będzie też miało plust w postaci bardziej komfortowej obsługi kotła. jeśli gaz lub prąd to bez różnicy, ale w przyszłości...


Przelicz ile będzie dodatkowo kosztowało ocieplenia tak jak domu i sam musisz zważyć plusy i minusy.

mayland
09-03-2009, 19:54
Ja mam tak ocieplony dom. Garaż dwustanowiskowy nieogrzewany. W najwieksze mrozy było w nim ciepło. Ani razu nie było poniżej +5. W domu kaloryfery i podłogówka. Wyniki zużycia węgla zadowalajace, nawet bardzo.

kobi033
09-03-2009, 20:23
Ja mam tak ocieplony dom. Garaż dwustanowiskowy nieogrzewany. W najwieksze mrozy było w nim ciepło. Ani razu nie było poniżej +5. W domu kaloryfery i podłogówka. Wyniki zużycia węgla zadowalajace, nawet bardzo.
a garaż masz tak ocieplony jak dom czy tak jak napisałem wyżej?

w domu będzie podłogówka a o koszty ocieplenia tak bardzo się nie rozchodzi tylko o to czy jest sens bo np. przy otwarciu bramy i tak w ciągu paru chwil pomieszczenie się wychłodzi

mayland
09-03-2009, 20:28
Dom ściany BK+15cm styro, fundamenty 10cm styro, podłoga 10cm styro
Garaż ściany 10cm styro, fundamenty 5cm styro, podłoga nie m=pamietam ale chyba nie 10cm a 5cm styro. Sciana między kotłownią i wiatrołapem a grażem ocieplona jest 5cm styro.
Dom ma wysoki fundament ok. 40-70cm (spadek działki).

kobi033
10-03-2009, 06:35
kotłownia będzie osobnym pomieszczeniem w bryle garażu, przystawiona do ściany budynku, a co do oszczędności to masz rację że są niewielkie więc zrobię ocieplenie jak na domu
dzięki

Barbossa
10-03-2009, 07:24
co by nie proponować, to wydaje mi się, że jedno warto - ocieplić ścianę pomiędzy garażem i chałupą, skoro garaż nieogrzewany
nad garażem pomieszczenie?
również ociepliłbym strop w garażu

itp itd

mayland
10-03-2009, 07:28
O tak, strop też ocieplaliśmy. Jednak warstwa ocieplenia nie mogła byc duza bo brama nie miałaby jak sie otwierać bo mamy bramę przemysłową, wysoką. Nad garażem mam b.duzy pokój. Ściana szczytowa nad garażem jest ocieplona 15cm styro. Różnicowalismy grubość ocieplenia na jednej ścianie (garaż+szczyt) bo zależało nam na efekcie wizualnym, wyraźnym odcięciu bryły garażu od powierzchni mieszkalnej.

ma
10-03-2009, 08:55
My mamy nieogrzewany garaż w bryle domu, ocieplony z zewnątrz jak cały dom. Nie dopilnowałam, żeby ocieplili mi osobno ścianę między garażem a sypialnią i bardzo żaluję, bo to bardzo wychładza tę część domu. Dodam, że przy największych mrozach temperatura w garażu nie spadała poniżej +6. Prawdopodoobnie ściana między domem a garażem działa jak kaloryfer... :oops:

kobi033
10-03-2009, 09:21
ściana oddzielająca będzie oczywiście ocieplona ale stropu to chyba nie ma sensu ocieplać bo nad całością garażu będzie taras

Barbossa
11-03-2009, 07:03
jaki?

tacim
27-05-2009, 14:19
Hm to ja już głupi jestem ile dać styro w domu i garażu na podłodze. Przez to nie wiem jak wysokie drzwi tarasowe zamawiać. Same problemy. Tak myślałem 15 cm styro plus 6 cm wylewka podłogówka i 1 cm kafle czy co tam.

Pinok
27-06-2009, 08:36
Witam,

Proszę o potwierdzenie prawidłowości mojego rozumowania bądź wytłumaczenie gdzie jest błąd.

Dom ocieplam 20cm od zewnątrz, łączenie z garażem.
Garaż przylegający do do ścian domu, w pomieszczeniu za garażem także przylegającym do domu kotłownia.

Między garaż a dom 10cm styro.

Pytanie jest następujące:

Czy ocieplać podłogę w garażu czy nie.

Ziemia pod garażem nawet przy -20 na zewnątrz ma około 8st. więc powinna garaż ogrzewać jeśli nie ocieplę podłogi.
Obawiam się tylko czy 18cm betonu nie obciąży nadmiernie chudziaka i czy nie osiądzie.

Jeśli ocieplę podłogę garażu tak jak domu (11cm styro) to czy temperatura w nim nie spadnie poniżej 0 bo przecież idzie tam woda ?

Pozdrawiam