PDA

Zobacz pełną wersję : Prowadzenie kabla energetycznego?



Wito2008
10-03-2009, 06:49
Elektryk zostawił przed domkim zwój kabla, zakład energ postawił szafkę na granicy , ponieważ mają nawozić ziemię na działkę chciałbym doprowadzić przewód w pobliże szafki, na jakiej głębokości , czy musi być w jakiejś rurce? czy są jakieś inne wymogi?

mjakob
10-03-2009, 07:12
Elektryk zostawił przed domkim zwój kabla, zakład energ postawił szafkę na granicy , ponieważ mają nawozić ziemię na działkę chciałbym doprowadzić przewód w pobliże szafki, na jakiej głębokości , czy musi być w jakiejś rurce? czy są jakieś inne wymogi?
Na głębokości 0,7m, zasyp piaskiem 10cm, połóż folię niebieską (odstep od kabla 25cm). wszelkie skrzyżowania z innymi mediami - kabel w rurze osłonowej.
Kabel w wykopie prowadź w sposób "falisty".
Może poprowadź od razu zasilanie do bramy wjazdowej, domofonu, osw. terenu itp.

darekw127
10-03-2009, 07:36
Ja niedawno zakopałem kabel przyłączeniowy. Założyłem metr głębokości, ale ponieważ było za twardo, więc musiało wystarczyć na dwa sztychy. Powyżej taśma sygnalizacyjna i spoko.

Żona i tak się nie dokopie, jak będzie sadzić swoje zielska.

Przyłącze energetyczne nie wymaga projektu, więc w zasadzie wolność Tomku. Potem geodeta zinwentaryzuje stan faktyczny i wszystko w tym temacie.

Przynajmniej tak jest u nas...

Acha, kabel poszedł bezpośrednio do ziemi. Razem z kablem zakopałem bednarkę, na lepsze czasy...

OGC
10-03-2009, 09:07
Elektryk zostawił przed domkim zwój kabla ...
I tak leży przed domem :o
Nie boisz się że wyparuje ?