PDA

Zobacz pełną wersję : Umywalka w łazience - z szafkami czy bez.



robi77
10-03-2009, 08:43
Nie mam kaski aby od razu umeblować całą łazienkę.

Czy mogę kupić umywalkę teraz sama a potem do niej kupić szafki?

Czy będę miał problem z dopasowaniem i lepiej kupować cały zestaw?

Marfa
10-03-2009, 10:34
Większość umywalek, które są w "zestawach" z szafkami mają to do siebie, że LEŻĄ na tej szafce.. nie ma żadnego innego mocowania umywalki.. No więc logicznie rzecz biorąc jak nie kupisz szafki to umywalki nie ma jak przytwierdzić!

Oczywiście w zamian za to można kupić taką starszą umywalkę z nogą :) albo taką co przyczepia się do ściany - tylko wtedy konieczne uwzględnienie mocowania w ścianie... Jeśli potem znajdziesz do tego szafkę to konieczna będzie chyba zmiana syfonu, bo w umywalkach bez szafki jest tak skonstruowany, żeby dobrze wyglądał, a w takich z szafką jakiś brzydki, ale mały, żeby nie zajmował miejsca w szafce..

Ciężko powiedzieć czy potem będziesz miał problemy z dopasowaniem..w sumie przy takiej ilości produktów jak jest obecnie na rynku - nie powinno być problemu..

Ale ekspertem nie jestem więc lepiej się jeszcze skonsultuj :
Pozdrawiam

aglig
10-03-2009, 10:48
Gotowe szafki pod konkretne rodzaje umywalek maja to do siebie że są pierońsko drogie i nie najlepiej wykonane. Kupiłam umywalke od razu z szafką i powiem że żałuje. Za tą samą cenę na allegro kupiłam trzy inne szafki do łazienki o wiele lepiej wykonane, a niewiele wiecej dopłacając miałabym komplet pieciu szafek. Proponuje rozeznac sie w cenach i podjąc decyzję.
taką kupiłam z umywalką:
http://www.cersanit.pl/product.php?mod=s_prod&idz=7021c107c82d9524e2f40eef3f5d4b94&prod_dzial_id=5&lang=pl
a takie dokupiłam później:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=531718818

robi77
10-03-2009, 12:13
a ewentualnie bla ...potem dorabia stolarz?

Deamos
10-03-2009, 12:57
Mozesz zrobic tymczasowa blat np z plyty OSB a pozniej zastapic go szafka. Podlaczenie wody wykonuje sie na elastycznych rurkach, kanalizacje tez mozna pozniej w pewnym zakresie dopasowac, wiec polozenie umywalki na tymczasowym blacie nie musi byc w 100% takie same, jak na przyszlej szafeczce.

ANNNJA
10-03-2009, 14:58
my kombinujemy obecnie z samodzielnym złożeniem do kupy albo tymczasowej albo docelowej szafki pod umywalkę = docelowość zależy od efektów,
wczoraj powstawał stelarz -3godziny, pewnie fachowiec zrobiłby to przez pół godziny, ale u nas dopiero początki, trzeba było trochę docinać nogi,...
efekty pokaże za kilka dni, chyba że wyjdzie tak że nie bedzie co pokozywać, to i nie pokaże.. ;)
ja oglądałam szafki z firmy mebelmark, była tam taka co mi sie podobała, ale 1- na zamówienie, 2- obawiałam się że na miejscu potem nie znajdę takich kolorów żeby zrobić szafy w tym samym kolorze...

robi77
11-03-2009, 12:53
Ja myślałem raczej o umywalce osobno...która wokoło będzie zabudowana blatem który będzie jeszcze się ciągnął około 60 cm wzdłuż ściany.

A dopiero potem miałem sztukować szafki nad a raczej obok lustra i pod umywalkę.

Zastanawiam się tylko czy jak tak zrobię to potem będę musiał brać stolarza i robić ten blat na zamówienie ?????

Robił już ktoś tak?

robi77
25-03-2009, 10:17
Byłem dzisiaj w sklepie i powiedziano mi ze kupując umywalkę pod która ma byc szafka powinienem kupić odrazu z szafką - ponieważ ta umywalka "leży" na szafce.

Prawda to ?

zetka
25-03-2009, 10:48
No tłumaczą Ci wyżej, że jeśli kupujesz umywalkę tzw. nablatową to ona może tylko leżeć na blacie/szafce. Musisz więc mieć jakąkolwiek szafkę czy też zmontować jakiś blat, żeby na nim umywalkę postawić. Niektóre umywalki sprzedawne jako nablatowe mają też wywiercone z tyłu otwory (lub mają przygotowane do wybicia "nafrezowania") więc można je też zawiesić na ścianie.

zbigmor
25-03-2009, 11:18
Byłem dzisiaj w sklepie i powiedziano mi ze kupując umywalkę pod która ma byc szafka powinienem kupić odrazu z szafką - ponieważ ta umywalka "leży" na szafce.

Prawda to ?

Kupowałem już dwie takie i to może być prawda. Problemem głównym jest promiń krzywizny umywalki bo w szafce musi być taki sam. Eliminując ryzyko lepiej kupić od razu z szafką. Inna nie będzie pasować, a dostać właściwą może być problem po jakimś czasie.

zott36
25-03-2009, 11:34
Mozna zamowic jeszcze szafkę u stolarza , swoj wlasny projekt i kupic umywalkę nablatową (mniejszą niz szafka).
Przeciez nie musisz wpuszczac umywali w szafkę , moze sobie stac na szafce.

zbigmor
25-03-2009, 11:43
Mozna zamowic jeszcze szafkę u stolarza , swoj wlasny projekt i kupic umywalkę nablatową (mniejszą niz szafka).
Przeciez nie musisz wpuszczac umywali w szafkę , moze sobie stac na szafce.

Robi 77 nie chce kupić szafki z powodów finansowych, a nie bo mu się takie nie podobają. Nie sądzę, że umywalka naszafkowa + szafka od stolarza w przyszłości to będzie tańszy zestaw.

zott36
25-03-2009, 12:00
Robi 77 nie chce kupić szafki z powodów finansowych,.
A to przepraszam , nie doczytalam :wink:

oxa
25-03-2009, 12:03
mam umywalkę naszafkową, z możliwością mocowania do ściany, rok wisiała sobie samotna, potem szafkę dorobił mi stolarz, pomierzył, wyliczył i wyszło cacy. :D Szafka fornirowana w kolorze jaki chciałam, plus jeszcze jedna wisząca nad geberitem. Inną mam u dzieci w łazience, też jej smutno :lol: był już stolarz (inny) pomierzył, wyliczył i za jakiś czas przyjedzie z szafeczką plus dodatkowo drzwiczki do szafki w skosie. :lol: Żaden nie płakał, że się nie da, ale umywalki mogą wisieć same, syfonów nie zmieniałam. (szafka wisi na ścianie, druga też będzie wisząca)

robi77
25-03-2009, 13:45
a blat wokół umywalki tez można ładnie spasować i obrobić ?


Ta szafka jak wisiała na luzie nie było ryzyka że się urwie np. opierając się o nią ?

zetka
25-03-2009, 14:00
Hmm ja tu chyba czegoś nie rozumiem.. to Ty chcesz mieć w końcu umywalkę stawianą na blacie czy wpuszczoną w blat?

oxa
25-03-2009, 14:04
Wisiała umywalka, nie szafka :D ryzyka nie było, można się było powiesić :wink: nie wiem jak z obrobieniem blatu obok, moje umywalki z przodu "wystają" przed szafkę, boki zresztą też. Szafka "wchodzi" w rowek od umywalki :D Obejrzyj dokładnie jak wygląda umywalka którą chcesz kupić. Od spodu też. Jeśli to jest typowo do położenia na blacie np. prostokąt, bez mocowań, to nie masz jak powiesić :wink:

Moja jest podobna do tej:

http://www.allegro.pl/item580017313_cersanit_sevilla_szafka_umywalka_lib ra_50.html

robi77
25-03-2009, 15:36
ja chce mieć umywalkę wpuszczona w blat, wydawało mi sie ze tak napisałem.

zetka
25-03-2009, 17:09
No ja zrozumiałam coś innego :lol:
Żeby uniknąć kolejnych nieporozumień, najlepiej by było gdybyś wkleił jakieś zdjęcie pokazujące co dokładnie chciałbyś mieć finalnie wokół tej umywalki.
Umywalki wpuszczane w blat mogą być takie:

http://www.galerialazienek.pl/foto/2450.jpg
ona są zawieszane rantami na blacie/blacie szafki (na tej zasadzie jak przeważnie zlewozmywaki na blacie kuchennym)

A są też wpuszczane całkowicie pod blat:
http://alejahandlowa.pl/obr/WASOB017/543_1_d.jpg