PDA

Zobacz pełną wersję : TARAS Z KOSTKI BRUKOWEJ - jak zbudować? jaka kostka? jak pielęgnować? co polecacie?



Strony : [1] 2

pete
16-04-2004, 11:03
Mam zamiar tak właśnie zrealizować schody wejściowe i taras , no i oczywiście chodniki i podjazd do garażu. Czy ktoś już tak robił i jak to się sprawdza?
pzdr

GRom
16-04-2004, 11:09
Rodzice mają tak zrobine schody wejściowe, z kostki betonowej.
Jak na razie od 2 lat jest OK. sam się zastanawiam nad tarasem z czegoś takiego.

pete
16-04-2004, 19:10
Rodzice mają tak zrobine schody wejściowe, z kostki betonowej.
Jak na razie od 2 lat jest OK. sam się zastanawiam nad tarasem z czegoś takiego.

Czyżby to był tak mało popularny sposób na taras i schody? Czy ktoś jeszcze ma taki zamiar?
A może ujawnią się ci, którzy już tak mają zrobione.
Pozdrawiam.

aru
16-04-2004, 19:24
teściu ma coś takiego, ogólnie ok., tylko radzę układać na podbudowie piaskowo-cementowej, bo jednak deszczówka potrafi trochę wypłukać, no i rury spustowe z dachu - albo pod kostką albo zrobić ściek

kruk1
16-04-2004, 21:30
Z kostki betonowej jak najbardziej tak . Moi znajomi mają z niej zrobiony taras 30 m2 oraz schody a ja mam zrobione i to i to z kamienia naturalnego czyli granitu, który polecam . Układała go ekipa z doświadczeniem w układaniu schodów granitowych w Niemczech , chyba jedyna w Łodzi ( tylko ją udało mi się znależć). Wygląda super a trwałość na wieki. A co do podsypki to pod kostkę bet. i granit. oczywiście tylko cementowo- piaskowa. Jedynie kostka klinkierowa na nawierzchnie na podsypce piaskowej ( opinia fachowców). Pozdrawiam , powodzenia. Dobromiła z Łodzi. :wink:

evevet
13-06-2005, 17:59
Mam pytanie czy ktos z Was wykonywal cos takiego u siebie w domu??
Chodzi mi dokladnie o schody w projekcie firmy http://www.archeton.pl/ o nazwie Akord.
Interesuje mnie koszt i czy jest mozliwe wykonanie samemu takich schodow????

slawciol
07-07-2008, 18:11
Witam
mam taras o wymiarach S-5m D-3,5m H- 45cm, od frontu(S) na szerokości 2metrów po środku mam schody, reszta pełna. chce ułożyć kostkę, tylko jak wykonać obrzeża tarasu, słyszałem opinie że kostka która jest na skraju tarasu ma być przyklejona na mokrą zaprawę, wypełnienie na piasku lub na piasku z cementem, tylko czy w momencie kiedy przód tarasu będzie tak wykonany, czyli kostka szczytowa na mokrą zaprawę a wypełnienie na samym piasku to czy po opadach deszczu woda wsiąkając pod kostkę i spływając do przodu tarasu tam się nie zatrzyma? A w zimę jak to wygląda? Jak to powinno być prawidłowo wykonane??

dziabar
08-07-2008, 08:27
Mam podobny problem tylko u mnie taras betonowy jest 15-20cm powyżej terenu. Wymyśliłem sobie taki system i też nie wiem czy będzie ok. Na taras położę folie, potem piasek 2-3cm z małym spadkiem na zewnątrz, na to kostka. Brzegi tarasu wykończę palisadą betonową o wysokości 40cm, która wg mnie będzie stanowić "murek oporowy" dla obsuwającej kostki.

slawciol
08-07-2008, 18:16
Mam podobny problem tylko u mnie taras betonowy jest 15-20cm powyżej terenu. Wymyśliłem sobie taki system i też nie wiem czy będzie ok. Na taras położę folie, potem piasek 2-3cm z małym spadkiem na zewnątrz, na to kostka. Brzegi tarasu wykończę palisadą betonową o wysokości 40cm, która wg mnie będzie stanowić "murek oporowy" dla obsuwającej kostki.
Pewnie lepszy od mojego, ja mam boki i przednia część (oprócz schodów) obłożone styropianem 2cm i na tym jest tynk mozaikowy. Na styropianie położone są korytka instalacyjne aby nie wpijało wody.Styropian jest przyklejony na packi kleju tak ze jest sporo prześwitów miedzy płytą tarasu a styropianem, aby woda spływająca po tarasie spływała pomiędzy płytę tarasu a styropianem. Niestety całość ma 40 cm wysokości.
[/img][/list]

dziabar
09-07-2008, 07:09
Myślę, że te 40cm to nie problem. Palisady maja nawet 80cm wysokości. Niestety są dość drogie.

Zołza
09-07-2008, 07:45
my mamy też wysoki taras i zrobilismy stopień przy drzwiach tarasowych i drugi stopień a nawet dwa przy zejsciu na trawę

i obłozyliśmy to krawężnikami zdaję się 30 cm

nie wygląda to jakos imponująco ale koszt krawężnika nas przekonał a tym bardziej że taras ma okolo 70 m2 i tych krawęzników dookoła wyszło sporo

a podjazd nam zrobiono beż krawęzników Zrobiono tzw. zastrzały z betonu pod kostkę

zima przeszła problemów nie było

slawciol
09-07-2008, 20:26
OK, tylko ja już mam obłożony(post wyżej) boki tarasu, styropian i tynk mozaikowy, tylko konkretnie chodzi mi o ułożenie teraz kostki, zewnętrzna warstwa na mokrą zaprawę a wypełnienie piasek stabilizowany cementem?

mariusz12
10-07-2008, 18:31
Ale nadal zostaje problem z wodą. Jeśli opaska będzie na mokrą zaprawę to wewnętrzne kostki będż stały w wodzie. Nawet spadek nie rozwiąże problemu. Może jakiś drenaż??

slawciol
11-07-2008, 18:07
No właśnie nie wiem jak jest to prawidłowo robione, mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto miał podobną sytuacje, co do drenażu to ok, tylko ze podsypka będzie miała góra 2 cm.

slawciol
20-07-2008, 11:25
Zmiana decyzji co do wykończenia tarasu, będzie takie coś http://www.semmelrock.pl/plyty_pastella.php dokładniej JURA
Dalej ten sam problem zostaje, na betonie podsypka z piasku z cementem? i czy takie płyty układa się na styk? Płyty chodnikowe o wymiarach 40/40

slawciol
23-07-2008, 20:39
Hmmm, nikt nie wie?? W sobotę chce działać :roll:

askala
08-08-2008, 19:39
i jak z tymi plytami na tarasie, ulożone już ? :)

Marcin_A
13-08-2008, 21:50
Hej!
Planujemy ulozyc na tarasie plty Semmelrock Corona Brillant.
co proponujecie czy układać plyte "na styk" z futryna balkonu, czy tez "wejść" z plyta pod futrynę?

pozdrawiam
Marcin :wink:

slawciol
22-08-2008, 18:42
i jak z tymi plytami na tarasie, ulożone już ? :)
jasne, ułożone na podsypce cementowo piaskowej 1:3 na razie leżą, zobaczymy po zimie czy nie pospadają do góry :lol:

civic9
31-08-2008, 15:38
mam 2 okna tarasowe. łącznie jakieś 6mb długości.
pod ościeżnicą tych okien jest 50% bloczka betonowego, 50% styropianu (i pianki). tak wyszło, mniejsza o to jeśli miało być inaczej.

a co się teraz robi od strony zewnętrznej? :)

póki co od zewnątrz jest styropian, którym są ocieplone fundamenty (10cm, hydromax). mniej więcej wygląda to tak jak na rys. http://patek.netinfo.pl/taras.png (ta 15-tka to styropian).
taras planuję z kostki betonowej.

co się robi pomiędzy kostką a ościeżnicą okna, jak wykańcza się próg, jak zabezpieczyć ten styropian? aby było trwałe, szczelne itd.

dzięki.

civic9
01-09-2008, 07:47
no, powiedźcie niedouczonemu inwestorowi co się w tym miejscu robi :)

znalazłem, że uszczelnić można jakąś masą uszczelniającą, np. sopro dsf 523.

ale co tam można zamontować? są jakieś progi zewn.? płytki z klinkieru? ale na czym/jak to zamocować przy tym styropianie?

Jolasia
01-09-2008, 07:57
Podłączam się pod temat - mam ten sam problem...

MARTiiii
01-09-2008, 21:44
Ja podobnie i nie wiem jak to wykonczyc.

civic9
02-09-2008, 20:57
może Wy macie już jakieś pomysły? :)

lukasz123
03-09-2008, 08:02
u mnie tez brak pomysłu

bartolinka
03-09-2008, 08:36
tak gdybam ....
a może wyciąć styropian, ile się da, w jego miejsce wkleić styrodur, na to siatka, klej i to co potrzebne do ułożenia kostki i kostka :)

u nas jest dziura pomiędzy oknem tarasowym a tarasem (oraz pomiędzy drzwiami wejściowymi a gankiem) o szerokości 10 cm; nie wiedzieliśmy czym ją wypełnić (styropian, bloczki szklane?). Za radą kierbuda wkleiliśmy tam styrodur. Mimo, że po nim chodzimy, nie ugina się, nie odkształca jest twardy. Na to położymy siatkę i płytki.

pozdrawiam :D,
bartolinka

robi77
10-03-2009, 09:00
Mam zamiar zrobić taras z kostki brukowe.

Na razie nic nie ruszałem z myślą że jak będę robić kostkę przed domem to i za jednym zamachem zrobię taras.

Pytanie...taras jest oczywiście wyżej, więc jak to wygląda...brzegu robi się z bloczków betonowych a w środku podsypka? Czy wszystko jest od razu z kostki?

Po glazurniku zostało mi troszkę gruzu, mogę wysypać w miejscu gdzie będzie taras czy pod kostkę to tylko piasek czy żwirek?

lamia6806
10-03-2009, 09:17
Też jestesmy na etapie tarasu. Nasz wykonawca nie poleca jednak tarasu
z kostki ze względu na piasek w przestrzeniach pomiędzy kostkami. Podobno niepraktyczne, bo ten piach wnoszony jest do salonu.

ma
10-03-2009, 09:26
poza drewnianym, taras z kostki granitowej jest najładniejszy i najpraktyczniejszy.

Trociu
10-03-2009, 15:32
poza drewnianym, taras z kostki granitowej jest najładniejszy i najpraktyczniejszy.co do wyglądu - mogę się zgodzić. Co do praktyczności, to już nie tak bardzo. Wspomniany już jest temat wnoszenia piasku do środka - bo nie tak łatwo zamieść. Dodatkowo: stół pewnie będzie się lekko kołysał na nierównościach. Jak to odśnieżać?

ma
10-03-2009, 15:45
mam drewniany, więc problemy z brukiem mnie nie dotyczą. Brałam pod uwagę kostkę. Odśnieżać trzeba drewniany, kostkę może niekoniecznie? a stół to i na krzywym można postawić ;) Poza tym jestem przekonana, ze piasek sie nie nosi bardziej przez taras niz przez drzwi. Moooooooże w pierwszym sezonie.

niktspecjalny
10-03-2009, 15:54
Mój taras będzie z kostki brukowej 4cm.Po trzech stronach będą trzy stopnie również z kostki brukowej.Widziałem u zupełnie obcych ludzi i bardzo nam się spodobał.Dla naszego wykonawcy pomysł jest bardzo dobry.Zrobi fugę imitującą mech.Proszę mnie nie pytać co to bo jeszcze nie widziałem próbek.Wiem tyle ,że fuga jest twarda i za zadanie ma przypominać właśnie mech.Grubość fugi to 1cm.

pzdr.

piogron
10-03-2009, 18:30
Mam nadzieję,że zapodasz zdjęcia tarasu z tą fugą zaraz po zrobieniu.

rafalryba
10-03-2009, 19:11
Mój taras będzie z kostki brukowej 4cm.Po trzech stronach będą trzy stopnie również z kostki brukowej.Widziałem u zupełnie obcych ludzi i bardzo nam się spodobał.Dla naszego wykonawcy pomysł jest bardzo dobry.Zrobi fugę imitującą mech.Proszę mnie nie pytać co to bo jeszcze nie widziałem próbek.Wiem tyle ,że fuga jest twarda i za zadanie ma przypominać właśnie mech.Grubość fugi to 1cm.

pzdr.napisz w jaki sposob bedziesz to wykonywal czy taras i schody beda murowane czy bedzie wylany taras czy tylko utwardzony jak wykonasz schody bedziesz kleil kostke itd??

zezo
10-03-2009, 21:33
No dobra
To ja się też podpinam do wątku, decyzja podjęta będzie taras z kostki tylko że na dzień dzisiejszy jeszcze nie wiem z której, oj jest tej kostki tyle że nie wiem na co się zdecydować :evil:
oszaleć można :evil: :wink:
Może pochwalcie się swoim wyborem :wink: którą kostkę wybraliście ?

mnie osobiście podoba się
http://bruk.drewbet.pl/index.php?go=kostka-costa-verde
lub
http://www.libet.pl/cms/?id=121
lub
http://www.awbud.pl/wyrobybetonowe/index.php?level=produkty&dzial=1&main=1&smenu=6&id=49

o innych nie wspomnę :wink:

czekam aby się dowiedzieć jaki wzorek Was interesuje

niktspecjalny
10-03-2009, 22:36
Mam nadzieję,że zapodasz zdjęcia tarasu z tą fugą zaraz po zrobieniu.

Jasne.....Choć do końca nie wiem czy u mnie będzie toto wyglądać jak u tych "obcych".

pzdr

niktspecjalny
10-03-2009, 22:42
Mój taras będzie z kostki brukowej 4cm.Po trzech stronach będą trzy stopnie również z kostki brukowej.Widziałem u zupełnie obcych ludzi i bardzo nam się spodobał.Dla naszego wykonawcy pomysł jest bardzo dobry.Zrobi fugę imitującą mech.Proszę mnie nie pytać co to bo jeszcze nie widziałem próbek.Wiem tyle ,że fuga jest twarda i za zadanie ma przypominać właśnie mech.Grubość fugi to 1cm.

pzdr.napisz w jaki sposob bedziesz to wykonywal czy taras i schody beda murowane czy bedzie wylany taras czy tylko utwardzony jak wykonasz schody bedziesz kleil kostke itd??

Odpowiem Ci tak.

Robić to będzie fachowiec.Taras jest wylany w całej przestrzeni.Na nim będzie położona kostka (4cm)na suchy beton z fugą imitującą mech.To wiem na pewno.Schody będą również z kostki ale z wyporami nie betonowymi.Chyba wyprze je palikami.


pzdr

Mymyk_KSK
10-03-2009, 23:20
No dobra
To ja się też podpinam do wątku, decyzja podjęta będzie taras z kostki tylko że na dzień dzisiejszy jeszcze nie wiem z której

oglądałeś wszystkie "na zywo"? Awbud to jakaś makabra, kostka w katalogu i na ekspozycji a kostka na paletach to 2 zupełnie różne bajki.

my wybraliśmy libet-ale na podjazd, nie na taras ;-)

robi77
11-03-2009, 12:50
Czyli zanim pójdzie kostka brukowa to taras będzie wylany betonem ?
A krawędzie tarasu z bloczków ?



Odpowiem Ci tak.

Robić to będzie fachowiec.Taras jest wylany w całej przestrzeni.Na nim będzie położona kostka (4cm)na suchy beton z fugą imitującą mech.To wiem na pewno.Schody będą również z kostki ale z wyporami nie betonowymi.Chyba wyprze je palikami.


pzdr[/quote]

zezo
11-03-2009, 13:41
Mymyk_KSK napisał

oglądałeś wszystkie "na zywo"? Awbud to jakaś makabra, kostka w katalogu i na ekspozycji a kostka na paletach to 2 zupełnie różne bajki.
Jasne, jasne że nie wierzę aby kostka w katalogu wyglądała tak jak na żywca :wink: ale dlaczego ma się różnić od tej z ekspozycji to nie pojmuję :o
jak przywiozą mi kostkę a będzie się różnić to niech to zabierają z powrotem,
nie przyjmę i po temacie jak będzie jakościowo odstawać od tego co mam dostać.

Decyzja jeszcze co do wyboru kostki nie zapadła, dzwoniłem do gościa on mi oferuje kamień cięty płomieniowo tylko cena mnie rozwala, a uzbierało się tego tarasiku prawie 50 m2 :wink:
pożyjemy zobaczymy jak to będzie, na razie włóczę się po przedstawicielach i się zastanawiam co wybrać,

Mymyk_KSK
11-03-2009, 14:45
Mymyk_KSK napisał

oglądałeś wszystkie "na zywo"? Awbud to jakaś makabra, kostka w katalogu i na ekspozycji a kostka na paletach to 2 zupełnie różne bajki.

ale dlaczego ma się różnić od tej z ekspozycji to nie pojmuję :o


też tak myślałam - dopóki nie zobaczyłam ;-)
Na ekspozycji - równiutka, porządna, wyglądała całkiem niczego sobie. Na paletach - poobtłukiwana, jakieś plamy na powierzchni, wykwity, częściowo inny odcień - no horror po prostu. sami byliśmy zdumieni że pokazują "takie cóś" potencjalnym klientom..

irtad
11-03-2009, 18:26
To ja z przykładem. Kostka z piaskowca, płyty z piaskowca płomieniowanego. Prezentuje się bardzo ładnie. Odśnieża nieźle ( myślałem że będzie gorzej) a jak się będzie spisywał powiem po pierwszym sezonie grilowym.

http://www.softlan.poznan.pl/Public/Taras.jpg

rafalryba
11-03-2009, 19:11
To ja z przykładem. Kostka z piaskowca, płyty z piaskowca płomieniowanego. Prezentuje się bardzo ładnie. Odśnieża nieźle ( myślałem że będzie gorzej) a jak się będzie spisywał powiem po pierwszym sezonie grilowym.

http://www.softlan.poznan.pl/Public/Taras.jpgBardzo ladny taras chce zrobic podobnie napisz jak jest to wykonane na jakim podlozu i jak sa zrobione schody widze ze sa cale stopnie oblozone czy sie dobre trzymaja? Pozdrawiam

rafalryba
11-03-2009, 19:11
To ja z przykładem. Kostka z piaskowca, płyty z piaskowca płomieniowanego. Prezentuje się bardzo ładnie. Odśnieża nieźle ( myślałem że będzie gorzej) a jak się będzie spisywał powiem po pierwszym sezonie grilowym.

http://www.softlan.poznan.pl/Public/Taras.jpgBardzo ladny taras chce zrobic podobnie napisz jak jest to wykonane na jakim podlozu i jak sa zrobione schody widze ze sa cale stopnie oblozone czy sie dobre trzymaja? Pozdrawiam

zezo
11-03-2009, 19:21
irtad
ELEGANCJA - FRANCJA
piękny ten tarasik, EKSTRA

a możesz podać cenę tych materiałów za m2?
szczególnie mnie interesuje cena tej kostki z piaskowca

irtad
11-03-2009, 20:01
Bardzo ladny taras chce zrobic podobnie napisz jak jest to wykonane na jakim podlozu i jak sa zrobione schody widze ze sa cale stopnie oblozone czy sie dobre trzymaja? Pozdrawiam

Podbudowa jest zrobiona z tłucznia i piasku granitowego. Nie betonowa. Stopnie murowane z większej kostki. Na zaprawę Ceresit CT32. Jak się będzie trzymać to nie wiem bo mam to dopiero od listopada. Ale na razie jest oki.

http://www.softlan.poznan.pl/Public/Schody.jpg

irtad
11-03-2009, 20:06
irtad
ELEGANCJA - FRANCJA
piękny ten tarasik, EKSTRA

a możesz podać cenę tych materiałów za m2?
szczególnie mnie interesuje cena tej kostki z piaskowca

Cena samej kostki to 300zł/t.
Płyta z piaskowca płomieniowanego (czerwony) 80zł/m2

zezo
11-03-2009, 21:33
może to zabrzmi banalnie ale co tam
Co znaczy to płomieniowanie ?
nic mi nie przychodzi do głowy :oops: :oops:

irtad
kurcze tanio coś u ciebie
czytam o tym kamieniu płomieniowanym na allegro i tam wołają 200 zł za m2 ale polny kamień
czy możliwa jest taka różnica między kamieniem polnym a tak jak Ty piszesz /80 zł/ za piaskowiec płomieniowany ?
i jeszcze jdno pytanko
ile z tej tony kostki piaskowca można położyć metrów ?

irtad
12-03-2009, 09:16
może to zabrzmi banalnie ale co tam
Co znaczy to płomieniowanie ?
nic mi nie przychodzi do głowy :oops: :oops:

irtad
kurcze tanio coś u ciebie
czytam o tym kamieniu płomieniowanym na allegro i tam wołają 200 zł za m2 ale polny kamień
czy możliwa jest taka różnica między kamieniem polnym a tak jak Ty piszesz /80 zł/ za piaskowiec płomieniowany ?
i jeszcze jdno pytanko
ile z tej tony kostki piaskowca można położyć metrów ?

tanio? Mi sie wydawało że drogo. To są niby odpady z płyt piaskowca 30zł/m2(zółtego) opalonego palnikiem i w ten sposób powstaje czerwony. Z tony ułożysz 10m2. Ceny są loco producent.

adwalk
12-03-2009, 10:03
To są niby odpady z płyt piaskowca 30zł/m2(zółtego) opalonego palnikiem i w ten sposób powstaje czerwony. Z tony ułożysz 10m2. Ceny są loco prodcent.

Czy mógł byś podać namiar na producenta?

zezo
12-03-2009, 11:24
właśnie wróciłem ze składu kamienia, doznałem szoku cenowego :o
takie płyty piaskowca na taras liczą po 65 zł za m2 oczywiście to ten najtańszy, twardszy oczywiście droższy, a za m3 kamienia piaskowca w takich większych bryłach wołają 200 zł :o
konieczna jest wyprawa do kamieniołomu jakoś mi się nie chce wierzyć aby piaskowiec był po 200 zł za m3, no 50 zł, powiedzmy 80 ale 200 :evil:

irtad
12-03-2009, 14:06
właśnie wróciłem ze składu kamienia, doznałem szoku cenowego :o
takie płyty piaskowca na taras liczą po 65 zł za m2 oczywiście to ten najtańszy, twardszy oczywiście droższy, a za m3 kamienia piaskowca w takich większych bryłach wołają 200 zł :o
konieczna jest wyprawa do kamieniołomu jakoś mi się nie chce wierzyć aby piaskowiec był po 200 zł za m3, no 50 zł, powiedzmy 80 ale 200 :evil:

Zgadza się. To właśnie brałem od producenta. 3 Tiry tego ze szwagrem wieźliśmy. Zaraz cena inna ;)

irtad
12-03-2009, 14:07
To są niby odpady z płyt piaskowca 30zł/m2(zółtego) opalonego palnikiem i w ten sposób powstaje czerwony. Z tony ułożysz 10m2. Ceny są loco prodcent.

Czy mógł byś podać namiar na producenta?

www.wieclawek.pl

Tomciooo
14-03-2009, 16:34
Ja też pokaże dwa tarasy z kostki granitowej, może komuś się spodobają :)

http://images39.fotosik.pl/42/c22397ae4c3ca8b5.jpg
http://images34.fotosik.pl/423/d044d6e5212d295c.jpg

Ew-ka
14-03-2009, 18:19
robcie ,robcie taras z kostki :D ja mam juz taki 4 lata i bardzo sobie chwale takie rozwiazanie choc na poczatku też kreciłam nosem bo tez sobie wyobrażalam ten piach w pokoju wnoszony z tarasu ...ale to nie jest prawda .Odsniezanie to bajka -woda szybko wchłania sie w podłoże i kostka szybko robi sie sucha , nie jest też slisko po deszczu tak jak zabójczo śliski jest taras z płytek .Podłoze pod moim tarasem to ubity piasek ....stoł i krzesła stoją równo -nic sie nie kiwa :wink: obrzeża są z granitu
Polecam z czystym sumieniem :D
taras
http://images28.fotosik.pl/194/3f497117aa9b85b7med.jpg

wejście do domu

http://images29.fotosik.pl/166/4173c2747ba12d5amed.gif[/i]

kaśka maciej
14-03-2009, 20:26
Ja mam wysoki taras, wykończony kostką :)
http://i642.photobucket.com/albums/uu146/kaskamaciej/ogrodzenie.jpg
Ostatni rząd jest na przytwierdzony zaprawą, żeby kostki się nie zsunęły.
Jak będzie skończony na zicher to wam pokazę :)

jayzet71
14-03-2009, 21:27
Od trzech lat mam taras z kostki brukowej (ZPB Kaczmarek - http://www.zpbkaczmarek.pl/pieknydom.html) "starobruk lubuski".
1. utrzymanie - bez problemu, na pewno łatwiejsze jak terrakota + (trwałość, brak śliskości, odśnieżanie bez problemu)
2. estetyka - oczywiście rzecz gustu, ale ja jestem bardzo zadowolony +
3. wnoszenie piasku - też się obawiałem, ale jestem pozytywnie zaskoczony, nic takiego nie zauważyłem i nie jest to problem.
Uważam, że w porównaniu do tarasu z terrakoty ten mój jest dużo, dużo lepszy.

panterka-23
14-03-2009, 21:48
http://www.bonseki.olsztyn.pl/index.php?id=4&gallery=29
dla mnie bomba

kaśka maciej
15-03-2009, 08:45
http://www.bonseki.olsztyn.pl/index.php?id=4&gallery=29
dla mnie bombarzeczywiscie piękne
Jak się juz odrobię ze wszystkimi pracami to mam zamiar wywalić kostkę między tymi słupami i zrobić tam dechy. Będzie to na wprost wyjścia na taras.

Olkalybowa
15-03-2009, 09:09
Kopiuję z mojego dziennika.

Taras z kostki - technologia.

Ławy fundamentowe pod ścianę oporową.

http://www.olkalybowa.republika.pl/taras/1a.jpg http://www.olkalybowa.republika.pl/taras/1aa.jpg
Ściana oporowa z bloczków betonowych
http://www.olkalybowa.republika.pl/taras/1.jpg http://www.olkalybowa.republika.pl/taras/2.jpg
Pospółka
http://www.olkalybowa.republika.pl/taras/3.jpg http://www.olkalybowa.republika.pl/taras/6.jpg
Krawężniki na bloczkach betonowych ścianki oporowej
http://www.olkalybowa.republika.pl/taras/10a.jpg
Po krawężnikowaniu sypanie piachu na to cement wymieszanie, zagęszczenie, wyrównanie.
http://www.olkalybowa.republika.pl/taras/PICT0027.jpg
Na zagęszczone wysypanie warstwy niezagęszczonego piachu frakcji 0-2mm, wyrównanie (grubość warstwy piachu max.2cm).
UWAGA. To rozwiązanie się nie sprawdziło. Warstwa niezagęszczonego piachu w czasie zagęszczania osiadła nierównomiernie, przez co powstały "góry i doliny". Trzeba było zdjąć całą kostkę i poprawić. Tym razem kostka ułożona już na zagęszczony i wyrównany pioch z cementem.
http://www.olkalybowa.republika.pl/taras/10.jpg http://www.olkalybowa.republika.pl/taras/11.jpg http://www.olkalybowa.republika.pl/taras/12.jpg
Układanie kostki
http://www.olkalybowa.republika.pl/taras/15.jpg
Po ułożeniu zasypanie szczelin piachem frakcji 0-2mm, zagęszczenie zagęszczarką z elastomerem ( gumową podkładką). Po zagęszczeniu ponowne zasypanie i zamiecenie.
http://www.olkalybowa.republika.pl/taras/PICT0005.jpg

małami123
15-03-2009, 13:13
posiadam taras z kostki brukowej i jest ok. Miałem dość pekających płytek itd i pod względem praktycznym jak i wizualnym jestem z niego zadowolony.

polecam

robi77
16-03-2009, 14:02
A powiedzcie mi jaka podsypkę pod kostkę stosowaliście?

Raczej gruzu z budowy nie sypać w misce gdzie będzie taras ?

ms.
17-03-2009, 07:32
Pytanie do Olkalybowa - kostkę na tarasie dochodzi do tynku?

Na zdjęciach widać, że dałaś folię zabezpieczającą. Czy trzeba czymś dodatkowo izolować?

Interesuje mnie jak wygląda linia styku kostka-otynkowana ściana - masz cokół?

12marek
21-03-2009, 16:44
Witam,
Również podłączam się do tematu.

POKAZUJCIE SWOJE TARASY Z KOSTKI

Bardzo proszę :roll:

magicc
22-03-2009, 22:24
A powiedzcie mi jaka podsypkę pod kostkę stosowaliście?

Raczej gruzu z budowy nie sypać w misce gdzie będzie taras ?

A dlaczego nie- to jest dobra podbudowa. Byle równomiernie. na sam koniec trochę żwiru i piach.Po tym nie jeżdżą ciężarówki. Wszystko z rozsądkiem.

Basia1112
22-03-2009, 23:03
Mam pytanie.Chciałabym mieć taras z kostki o wymiarze 3x6m.Jaka cena ?
Chodzi mi o rząd wielkości-1tyś,5tys ,10 tys itd?
Wiem,że pytanie głupie,ale chcę rozeznać temat i przygotować się finansowo.
Buduję na Śląsku.

lamia6806
23-03-2009, 09:57
Wydaje mi się, że trzeba liczyć ok. 100 PLN/m2 na gotowo, tzn. łącznie z podbudową, ew. opornikiem, krawężnikiem.
U mnie w tym roku też budowa tarasu, ale mój wykonawca odradza kostkę, a poleca płyty , jak np. Bruk Bet "Rezydencja", za same płyty ok. 100 zeta.
[/i]

piogron
23-03-2009, 17:16
Moim faworytem jest kostka semmelrock:
http://www.semmelrock.pl/kostka_brukowa_naturo.php
NIe wiem jeszcze tylko jak z ceną. Ale sama kostka też coś około 100/m2.

Basia1112
23-03-2009, 21:52
Ta cena ok 100zł na gotowo to z robocizną czy bez?
Dlaczego odradzają kostke a polecają płyty?

lamia6806
24-03-2009, 08:40
Na "gotowo", czyli wszystko w cenie. Z robocizną.

O odradzaniu kostki pisałam wczesniej. Główny kotra argument mojego wykonawcy - do salonu będziemy wnosili piach ze szczelin kostki. Płyty będą miały zamknięta fugę. Osobiście myślała o kostce na tarasie - takiej jak ścieżki i plac.

robi77
25-03-2009, 10:15
Czyli krawędzie tarasu sa robione przeważnie z bloczków ??

Dobrze rozumiem ?

beekeeper
27-04-2009, 14:36
Witam forumowiczów

To mój pierwszy post, więc jeśli coś będzie nie tak , proszę o wybaczenie.
Planuję w tym roku wykończyć taras. Pierwotne założenie zakładało, że będzie wykończony gresem, ale mam problem w płycie betonowej. Mianowicie: jeszcze na etapie stanu surowego na tarasie został wylany "chudziak" na gruzie betonowym i leżał tak sobie chyba z pięć lat (co z nim się stało chyba nie muszę pisać) w zeszłym roku wylałem na niego 5 cm warstwę mocnego betonu i z przyczyn niezależnych tak pozostał bez przykrycia . podczas zimy oczywiście popękał. W związku z powyższym boję się kłaść gres i zaczałem się zastanawiać nad innym wykończeniem. Wpadły nam w oko (tzn. mnie i mojej Połowicy) płyty betonowe polbruk plaza. I tu mam pytanie do WAS: Czy mogę je położyć na płycie betonowej a jeśli tak to jaką technologią? Na podsypce piaskowej czy betonowej? itp. Będę wdzięczny za wszelkie porady

J_K_K
27-04-2009, 14:48
Na samym piasku przecież Ci to "zjedzie" ... Mnie do podobnych płyt polecili klej Optiroca do trudnych powierzchni. Obecnie kombinujemy jak toto zafugować ;-)

beekeeper
27-04-2009, 14:53
taras jest ok 80 cm nad powierzchnią działki,dookoła dość łagodnie zeskarpowany. Myślałem o wykonaniu porządnych obrzeży na betonowym funadamencie, które nie pozwolą na "zjazd".

J_K_K
28-04-2009, 07:46
Myślałem o wykonaniu porządnych obrzeży na betonowym funadamencie, które nie pozwolą na "zjazd".

A to chyba, że tak :-)

mario1976
28-04-2009, 08:37
A czy te płyty z Polbruku są barwione ? Jesli tak to zerknij....ja także chciałem ewentualnie ciś u nich na podjazd kupić ale jakoś się chyba wyleczyłem.

http://forum.muratordom.pl/kostka-polbruk-merkado-stracila-kolor-wyblakla-tandeta,t151546.htm

beekeeper
28-04-2009, 14:46
Ale dałeś mi teraz zagwozdkę, już prawie się zdecydowałem a tu masz. Polbruk ma siedzibę niedaleko, więc chyba pofatyguję się do nich i pogadam nt. technologi barwienia i trwałości koloru. Generalnie wszędzie trąbią, że to wyrób "ekskluzywny" i "szlachetny" , po za tym kosztuje ok 100plz/m2, więc nie spodziewałem się takich ciekawostek. Ale pomijając jakość płyt i producenta, powracam z pytaniem nt kładzenia. Może jakiś fachowiec się wypowie plisss.

bogaczykk
06-05-2009, 18:04
Witam,
Mam przygotowaną betonową płytę 16,5m2, częściowo w powietrzu na słupkach i planuję ją czymś wyłożyć. Wstepnie wybór padł na kamień z brukbet, np. kamień ciosany.
Czy używał ktoś płyt kamiennych z brukbet na taras? Może macie jakieś zdjęcia gotowych rozwiązań, bo to co na stronie firmowej to zawsze pięknie wygląda. Proszę o pomoc

Patty:)
07-05-2009, 17:27
My również planujemy wyłożyć taras płytami z brukbetu-elementami w koło- rozmawialiśmy na ten temat z wykonawca, który powiedział, że te płyty jak najbardziej nadają sie na taras i skerowal nas do gościa któremu robił taras właśnie z tych płyt. Taras był w większości niezadaszony, były tam też schody. Efekt końcowy bardzo dobry. Niestety nie mam zdjęć.

Patty:)
07-05-2009, 17:34
I polecam wizytę w obiekcie wystawowym Brukbetu. My byliśmy w Lublinie gdzie wejście do ich punktu było wyłożone różnymi płytami i od razu było widać które jak sie sprawują przy intensywnym użytkowaniu i wystawieniu na warunki atmosferyczne.

hub75
01-06-2009, 09:47
Ale dałeś mi teraz zagwozdkę, już prawie się zdecydowałem a tu masz. Polbruk ma siedzibę niedaleko, więc chyba pofatyguję się do nich i pogadam nt. technologi barwienia i trwałości koloru. Generalnie wszędzie trąbią, że to wyrób "ekskluzywny" i "szlachetny" , po za tym kosztuje ok 100plz/m2, więc nie spodziewałem się takich ciekawostek. Ale pomijając jakość płyt i producenta, powracam z pytaniem nt kładzenia. Może jakiś fachowiec się wypowie plisss.

Ale się chyba nie spodziewasz że Ci powiedzą że płyty stracą kolor :-)
Ja mieszkam w lini prostej ok 1000 - 1500 m od Polbruku i czekałem ok 2 miesięcy na obejrzenie mojej wyblakłej kostki która jest rzekomo żółta.

motylla
06-08-2009, 14:11
Przyszedł pan, który miałby nam ewentualnie robic taras. Na moja uwagę, że wystarczą murki oporowe (taras wyniesiony jest metr nad poziom ogrodu), odparł,że ziemia będzie się i tak obsuwać i że wylać trzeba tak czy siak. Dobrze mówi? Jakie są wasze doświadczenia?

Ana27
06-08-2009, 14:34
Witam

My rowniez mamy taras z kostki. Murek robilismy ciut nizszy ok 70 cm ale nikt nic nie mowil o wylewce pod kostke. W srodku mamy wysypane odpady kamienne (granitowe) , na to tłuczeń i wszystko razem utwardzilismy . Pod sama kostka jest podsypka.


Pozdrawiam

Ew-ka
06-08-2009, 15:21
i u mnie jest zawibrowany piach pod kostką ...taras 3,30x10m :D

motylla
06-08-2009, 15:58
Tak też myślałam...

sviola
20-08-2009, 17:22
podbijam temat. Nie wiem czy zdecydowa się na taras z płytek/ kostek betonowych. Może znajdą się nowe osoby, które podzielą się swoimi uwagami. Zamieszczam dodatkowo zdjęcia-inspiracje:
http://img248.imageshack.us/img248/4655/zienka3xg0.jpg
http://img21.imageshack.us/img21/9008/z6848957x.jpg
http://img193.imageshack.us/img193/1513/z6825186z.jpg
http://img34.imageshack.us/img34/3449/z6825178x.jpg
http://img522.imageshack.us/img522/2066/z6825176x.jpg
http://img525.imageshack.us/img525/2995/z3563145x.jpg
http://img522.imageshack.us/img522/2103/194clipboard86.jpg

aleksaawj
30-08-2009, 21:06
polecam taras i schody z kostki brukowej ponieważ to czy będzie wnosił się piach zależy od tego czy go wcześniej zmieciemy czy nie, na płytkach tez może być piach i można go wnosić . kostka jest praktyczna i trwała nie odkleja się nie pęka i co najważniejsze nie jest śliska, na stronie internetowej znalazłam porównanie kostki i płytek koszt porównywalny tyle ze kostka bardziej trwała mam taras i schody z kostki czas wykonania szybki i efekt super!!! każdemu bardzo się podobają ale to chyba zasługa wykonawcy.

aleksaawj
30-08-2009, 21:14
Mymyk_KSK napisał

oglądałeś wszystkie "na zywo"? Awbud to jakaś makabra, kostka w katalogu i na ekspozycji a kostka na paletach to 2 zupełnie różne bajki.

ale dlaczego ma się różnić od tej z ekspozycji to nie pojmuję :o


też tak myślałam - dopóki nie zobaczyłam ;-)
Na ekspozycji - równiutka, porządna, wyglądała całkiem niczego sobie. Na paletach - poobtłukiwana, jakieś plamy na powierzchni, wykwity, częściowo inny odcień - no horror po prostu. sami byliśmy zdumieni że pokazują "takie cóś" potencjalnym klientom..
kostka dlatego się rózni ponieważ jak są zdjecia to są tak robione i udoskonalone aby ładnie wyszły, a co do kostki to wykwity znikaja albo sa preparaty które sprawiaja że kostka ładniej wyglada i kolory są bardziej żywe, jak ścianę pomalujemy to kolor po jakis czasie sie zmienia ale jesli chodzi o chodnik po którym sie chodzi musi być idealny - prosty w zyciu nić nie jest proste zawszej est jakieś odstępstwo :wink:

mundzia
31-08-2009, 09:06
u nas też będzie taki taras, tzn z kostki granitowej + płyta chodnikowa semmerlocka złocista...
w poniedziałek za tydzień tj 7 wrzesnia ruszają prace..
pokaże Wam potem zdjęcia ;)

marcbe
01-09-2009, 09:17
podbijam temat. Nie wiem czy zdecydowa się na taras z płytek/ kostek betonowych. Może znajdą się nowe osoby, które podzielą się swoimi uwagami. Zamieszczam dodatkowo zdjęcia-inspiracje:
http://img193.imageshack.us/img193/1513/z6825186z.jpg

Witam! Wlasnie jestem na etapie podjecia decyzji co do wygladu tarasu ziemnego - Zrobilem pewna modyfikacje tego przekroju - wlasnie pod taras jak wyzej - ale nie wiem czy dobrze kombinuje...
http://lh4.ggpht.com/_6uOocC2M18c/SpzWHgAxNHI/AAAAAAAAABw/n683HTRd8qY/s720/taras_przekroj.jpg

Taras wyglada mniej wiecej tak:
http://lh5.ggpht.com/_6uOocC2M18c/SpzWH6kBcUI/AAAAAAAAAB8/aNNmtIPXkPw/s512/taras_fundament_zarys.jpg

Jak widzicie takie wykonanie? Obrzeża schodów wykonane sa z bruku klinkierowego ustawionego na sztorc na zaprawie do murowania klinkieru. Jako podloze mozna by rowniez uzyc kostke brukowa, granitowa lub bruk klinkierowy.. Ja widze tam narazie plyty kamienne.

kaba
01-09-2009, 10:55
Nie zebym sie czapial, ale nie za duzo tego betonu ,plyt,cementu.
Do nikogo nie pije ale osobiscie gdybym mial tak wybetonowac sobie dzialke to chyba zostalbym w poprzednim mieszkaniu, tez wszedzie byla kostka i beton i wkomponowane w nia krzaczki i male trawniczki.
Moze to praktyczne i wygodne ale taki byl tez jesli pamietacie "NON IRON" (taki material na ubrania ktory ciezko sie brudzil i nie wymagal prasowania), ale jakos wszyscy woleli bawelne.

Pawcio_Brzozka
03-09-2009, 01:07
Zajmuję sie akurat budowa takich tarasów, chodników itd.
Robiłem jesienia u klienta piękne chodniki i naprawdę super taras (taki z drzewami wyrastajacymi na śroku).
Postaram sie wrzucić zdjecia jeśli mi podeśle bo mieszka w innym mieście. Wszystkie obrzeża, krawędzie, schodki, itp. były z czerwonego granitu a wypełnienia z bazaltu. Naprawdę niesamowity efekt. Tyle, że ceny bazaltu tez niesamowite.

marcbe
03-09-2009, 10:31
Zajmuję sie akurat budowa takich tarasów, chodników itd.
Robiłem jesienia u klienta piękne chodniki i naprawdę super taras (taki z drzewami wyrastajacymi na śroku).
Postaram sie wrzucić zdjecia jeśli mi podeśle bo mieszka w innym mieście. Wszystkie obrzeża, krawędzie, schodki, itp. były z czerwonego granitu a wypełnienia z bazaltu. Naprawdę niesamowity efekt. Tyle, że ceny bazaltu tez niesamowite.

Hej Pawcio, spojrzal bys fachowym okiem tutaj ? http://forum.muratordom.pl/podbudowa-tarasu-z-plyt,t168194.htm

Pawcio_Brzozka
04-09-2009, 22:11
sie robi

marcbe
04-09-2009, 23:38
sie robi
Dziekuje bardzo :wink:

mr.majster
28-10-2009, 19:26
Nie zebym sie czapial, ale nie za duzo tego betonu ,plyt,cementu.
Do nikogo nie pije ale osobiscie gdybym mial tak wybetonowac sobie dzialke to chyba zostalbym w poprzednim mieszkaniu, tez wszedzie byla kostka i beton i wkomponowane w nia krzaczki i male trawniczki.
Moze to praktyczne i wygodne ale taki byl tez jesli pamietacie "NON IRON" (taki material na ubrania ktory ciezko sie brudzil i nie wymagal prasowania), ale jakos wszyscy woleli bawelne.

Rzeczywiście kostka betonowa - nie jest za ciekawa, ani za dobra jakościowo. Poza tym mimo, że fajnie wygląda z począktu, to szybko płowieje i się brudzi. Ale:

Taras i ogród z materiałów naturalnych - kamienia, albo klinkieru - to jest to. Świetnie się to komponuje z zielenią, drewnem itd. Klinkier to generalnie zajebiste rozwiązanie jest bo mozna wszystko z tego robić - tarasy, podjazdy, ogrody - ostatnio nawet schody (są takie kształtki specjalne - stopnice). Ostatnio dużo nowych kolorów jest. To ma wiele mozliwych aranżacji. Nie brudzi się, nie płowieje. Na pewno nie czujesz się w tym źle...

mundzia
03-11-2009, 09:43
u nas jest coś takiego:
http://foto0.m.onet.pl/_m/27ca9debf3dac64bf4820022e23584ac,10,19,0.jpg
http://foto2.m.onet.pl/_m/267ea6d82e910fe15e50380258233596,10,19,0.jpg
http://foto1.m.onet.pl/_m/0a2232d3b91ad35ffda7532b760a0c11,10,19,0.jpg

pozdrawiam

gfurdyn
14-11-2009, 20:12
Pytanie do Mundzia: Proszę o informację w jaki sposób został wykonany styk między tarasem a ścianą budynku? W jaki sposób sciana budynku przy tarasie jest zabezpieczona przed przemakaniem na skutek np odpryskiwania kropel deszczu? Pytam poniewaz mam zamiar wykonać taras w podobny sposób, natomiast wykonawca doradza mi obniżenie poziomu tarasu względem posadzki, oraz wykonanie przy scianie budynku cokolika no z klinkieru

ms.
16-11-2009, 07:22
gfurdyn, pytałam mundzię o to samo w innym wątku.

mundzia
16-11-2009, 11:00
no jeśli dobrze zrozumiałam, to chyba nieco inne pytania jednak, bo tu gfurdyn pyta o "chlapanie" muru poprzez rozpryski spadających kropli deszczu, a ms. chyba chodziło o podciąganie wody z gruntu... no nie wiem :)
w każdym bądź razie poniżej poziomu tarasu mamy zalepikowaną ścianę, ale nie wiem czy to zda egzamin, i czy wystarczy takie zabezpieczenie, póki co nie chce tam ta ściana wyschnąć, a jeśli chodzi o pas ochronny przed chlapaniem się ściany, to najprawdopodobniej przyjdzie tynk takie jak na cokół, odporny na wodę i zmywalny...

pozdrawiam :)

bobiczek
17-11-2009, 12:32
poza drewnianym, taras z kostki granitowej jest najładniejszy i najpraktyczniejszy.co do wyglądu - mogę się zgodzić. Co do praktyczności, to już nie tak bardzo. Wspomniany już jest temat wnoszenia piasku do środka - bo nie tak łatwo zamieść. Dodatkowo: stół pewnie będzie się lekko kołysał na nierównościach. Jak to odśnieżać?

nieprawda.
Dzisiaj nawet w garażach nie robia wylewki tylko układają bruk, albo "puzle"
Woda wsiąka sobie, paruje kiedy jest na to czas....
Nie ma chyba niczego mądrzejszego niż pomysł z brukiem.
Wiem bo przetestowałem płytki.
Sam zrobiłem w tym roku wyjście z tarasu żwirowe.
PS:
mieszkam w moim od 4 lat.

Michał i Magda
17-11-2009, 13:34
A czy ktoś planuje, bądź wykonał taras z cegły??? Planuję zarówno w domu, jak i w ogrodzie troszkę wiejskie klimaty. Zainspirował mnie ogródek w jednej z poznańskich restauracji i jakoś tej cegły nie mogę sobie wybić z głowy, a nie mam zielonego pojęcia jak taki taras można wykonać.

http://www.girasole.com.pl/ogrodek

dusia2006
17-11-2009, 13:54
popatrz tutaj
http://forum.muratordom.pl/post3404566.htm?highlight

Michał i Magda
17-11-2009, 14:13
popatrz tutaj
http://forum.muratordom.pl/post3404566.htm?highlight

Wielkie dzięki, zaraz sobie poczytam.

Wirecki
29-11-2009, 21:06
więcej, wiecej zdjęć proszę....

kominiarz71pp
03-04-2010, 21:02
Czy ktoś może widział taras z kostki brukowej i palisad? Czy na takim tarasie dobrze się wypoczywa, czy nie warto zawracać sobie głowy?

Amelia 2
14-04-2010, 12:58
Właśnie się dorobiłam takiego tarasu, zajrzyj na koniec mojego dziennika.

maren100
14-04-2010, 13:58
tez planuje taras z kostki brukowej wiec tez czekam na Wasze odpowiedzi :)

adwalk
14-04-2010, 18:46
Ja widziałem.
Sąsiedzi mają taras z kostki brukowej i palisad.
Wygląda i imprezowało się na nim dobrze.

Mój taras jest z bruku piaskowcowego i zawracałem sobie nim głowę od roku, wreszcie go skończyli, i jest.
I jestem z niego od 2 tygodni bardzo zadowolony.
A żona gdy rozłoży na nim leżak....

Mymyk_KSK
14-04-2010, 21:16
materiał jak i inne :)

Jesli chodzi o estetykę, to może wyglądać bardzo ładnie, ważne żeby zarówno formą jak i kolorem był dopasowany do domu.

panfotograf
29-04-2010, 13:15
Z kostkami betonowymi jest tak jak z lakierowanym drewnem. Ładne to to jest jak jest nowe, ale z każdym rokiem wygląda coraz gorzej.
Ja myślę o bruku granitowym lub o jakiś odpadach kamieniarskich (fragmentach płyt). Ładnie się starzeje (choć też dbać i czyścic trzeba)

salvador
30-04-2010, 11:23
ja tam wolę piękne drewno. Jeśli się wie, co wybrać, jak o nie dbać. to naprawdę warto je mieć , bo pięknie wygląda. Co do zniszczeń, to taka natura rzeczy martwych, że kiedyś niszczeją. Na to nic nie poradzimy.

panfotograf
04-05-2010, 07:21
Czy ktoś z Was ma taras z kostki (cegły) klinkierowej?
http://www.mikulska.pl/sklep/admin/zdjecia/591d37f54f32397db68d944cc0025c06.mini.jpg

Chodzi mi o to jak się zachowuje po kilku zimach?

lukasz860910
04-05-2010, 11:04
wylewam posadzki ale tarasy u siebie zrobię z palisady i kostki pikolo (takie małe trapezy z drobnym Kamyszkiem) coś pięknego i nie jest ślizgi... granit znowu wieczny choć nie jest tani... albo zwykła kostka kolorowa np. nostalit też ładna... na pewno kostka a nie płytka... widziałem takie tarasy z kostki ( nawet robiłem przez 1 roku jako brukarz 8 lat temu i widziałem ładne wzory) pięknie wyglądają....

lukasz860910
06-05-2010, 16:59
zapomniałem jak się pisze i pisałem pikolo a pisze się piccolo oto stronka tak wygląda http://www.libet.pl/?pid=29&mid=40

ocia79
02-06-2010, 18:28
Witam,

czy ktoś ma taras wyłożony płytami chodnikowymi i może zamieścić zdjęcia???

Darpiot
01-07-2010, 21:40
Podobają nam się tarasy z płyt kamiennych lub coś jak płyty betonowe tarasowe BRUK-BET'u. Chodzi o płyty regularne jak na zdjęciu

Na chwilę obecną taras jest wylany z betonu ok. 4-5cm poniżej poziomu dolnej krawędzi drzwi tarasowych aby można było coś takiego o grubości 3,5 - 4cm położyć. Czy takie płyty można kłaść na kleju jak płytki i fugować czy musi to być położone na podsypce jak kostka? Mam zamiar ułożyć to sam a nigdy wcześniej nie miałem z taką płytą do czynienia.

piogron
02-07-2010, 12:43
Też mnie interesuje taki temat.

Darpiot
02-07-2010, 20:29
nikt nie wie? Nikt nie ma?

E&K
04-07-2010, 12:05
Witam,
Pytanie do użytkowników tarasów z kostki brukowej i granitowej: czy jesteście zadowoleni z Waszych tarasów? Jak zachowuje się kostka (płytki) z Libetu po kilku latach użytkowania? Czy sie bardzo wybarwia? Fajnie byłoby zobaczyć jakieś zdjęcia tarasów. Dziękuje za opinie. Pozdrawiam

jacol26
04-07-2010, 18:57
Ja jeszcze nie jestem użytkownikiem takiego tarasu , ale tez stoję przed tym dylematem. Wczoraj odwiedziłem firmę INTER STONE .Jestem zainteresowany granitem lub plytami betonowymi w odcieniach szarości. Granit na pewno trzeba zaipregnować ,ale i tak po zaimpregnowaniu w ciągach komunikacyjnych brudzi się i wygląda to nieestetycznie.W przypadku plyt z Libetu czy Semmelrock , obawiam sie o trwale plamy np. z kawy , wina itp. Zatem czekamy , może ktoś cos napisze i podeśle jakies zdjęcia

AGA NR 1
04-07-2010, 19:43
Mnie na przykład zainspirowało to zdjęcie z FM.
Wklejane zresztą na FM pewnie setki razy.
;)

http://images39.fotosik.pl/307/8be57747850d0776med.jpg

I dlatego zdecydowałam się na opaskę wokól domu i taras z kostki brukowej.

Na tę decyzję miały jeszcze wpływ :
- cena ( granit jednak wychodzi drożej )
- kwestia utrzymania czystości.

Miałam okazję zamiatać taki granit z piasku, igieł iglaków i kory... i powiem krótko : jakoś nie byłam zachwycona.
Dość ciężko to szło.
Dla porównania zamiatałam potem taras z kostki brukowej ( takiej mało wypukłej ) - trzy ruchy miotłą i wszystko zamiecione.

Ale to moja osobista opinia.

Właśnie jestem w "trakcie kładzenia" swojego bruku.
;)

E&K
05-07-2010, 19:47
Zastanawiam sie ile ta kostka bedzie ladna i jak szybko wyblaknie? NIe chce kupowac jakies taniej ale zastanawiam sie jak dlugo to bedzie ladne. Podejrzewam ze jakosc jest na pewno duzo lepsza od kostek robionych kilka lat temu...

AGA NR 1
06-07-2010, 14:04
Ależ na pewno teraz są o niebo lepsze.

Ja zdecydowałam się na grafit.... ale zdaję sobie sprawę, że z czasem wyblaknie i pewnie za parę lat bedzie szara.
;)

Wykonawca zaproponował mi więc impregnację - ma nasycić i pogłębić kolor.
Zapewnia, że taka impregnacja gwarantuje żywy kolor kostki na około dwa lata.
Zrobię.
Zobaczymy.
:)

E&K
12-07-2010, 18:49
Drogi ten impregnat no ale jesli raz na 2 lata i ma byc oki to czemu nie... Jakos kostka granitowa mnie odstrasza bo nie ma jakis fajncyh wzorow:(

AGA NR 1
12-07-2010, 20:25
Nie, ten impregnat nie jest drogi.

Około 200 - 300 zł na całość ( 160 m2 ).

k***a*z
14-07-2010, 08:35
Granit na pewno trzeba zaipregnować

Nie trzeba ! wystarczy umyć raz na jakiś czas .

ciaputek
18-09-2010, 20:41
może znajdzie się na forum jakaś dobra dusza obeznana w temacie ? Też jestem bardzo zainteresowana

Darpiot
18-09-2010, 21:11
już mam wiedzę, rozmawiałem z człowiekiem od kostki brukowej. Kładą coś takiego na wylanym betonowym tarasie też. Skrajne płyty kleją na kleju żeby się całość nie rozjechała, a wewnętrzne kładą na podsypce z grysu (drobnego) z cementem.

Blechert
21-09-2010, 13:46
Inny sposób kładzenia płyt 60x60x3 polega na użyciu krążków plastikowych. Wygląda to tak, że 4 narożniki łączących się 4 płyt są na jednym krążku. Czyli jeden krążek przypada na jedno złącze. Do tego fuga z piasku granitowego. Pozdrawiam

m.trybulec
30-09-2010, 07:07
Pierwsza możliwość to mocowanie płyt na kleju do marmuru. Ale ze względu na ruchy tej płyty (pod wpływem zmian temperatury i warunków pogodowych) lepiej ułożyć płyty na miękkiej podsypce (odsiewki kamienne) o grubości 4 cm i zafugować w tradycyjny sposób (płyty tarasowe typu wet-cast firmy Libet mają do 4 cm). Nie można zapomnieć o folii izolacyjnej lub innego rodzaju materiale izolacyjnym ułożonym bezpośrednio na tej płycie, która jest wylana. Wyeliminuje to możliwość pobierania wody z tarasu razem z węglanem wapnia (tzw. wykwity).

Szkoda, że jest już wylewka bo do układania płyt tarasowych Libet zaleca np. metodę "na sucho". Taras jest gotowy w jeden dzień. Mozna to zobaczyć na stronach portali budowlanych albo w poradniku brukarskim na ich stronie.
http://www.muratorplus.pl/technika/n...cho_65567.html
http://www.budujemydom.pl/component/...17/Itemid,254/

piogron
10-10-2010, 07:07
Ja jeszcze jestem przed wylaniem tarasu, rozumiem,że lepeij takie płyty ułożyć na sucho. Ale taras mam podniesiony 50 zm nad grunt i będę trzy schodki. Jak wtedy zrobić schody. Zrobić tylko murki oporowe? Płyty przykleić tylko te schodowe a resztę położyć na sucho?

Blechert
10-10-2010, 11:02
Ja jeszcze jestem przed wylaniem tarasu, rozumiem,że lepeij takie płyty ułożyć na sucho. Ale taras mam podniesiony 50 zm nad grunt i będę trzy schodki. Jak wtedy zrobić schody. Zrobić tylko murki oporowe? Płyty przykleić tylko te schodowe a resztę położyć na sucho?

Najważniejsze to dopilnować, żeby budowlańcy zrobili fundament, bo często widzę na budowach jak taras odpada od budynku niczym uskok tektoniczny.
Co do schodów to można je powycinać z jednolitych kawałków granitu, lub ułożyć oporniki grabitowe surowo łupane a wnętrze schodów (stopnice) wypełnić kostką granitową i zafugować suchym betonem. Albo wszystko obłożyć płytkami granitowymi. U mnie na www jest kilka ładnych rozwiązań.

piogron
10-10-2010, 19:47
Mi nie chodziło o schody z granitu, osobiście mi się granit nie podoba.Znalazłem taki filmik:
http://www.bruk-bet.pl/img/fi/fi1/Untitled-1.html
Ale nie wiem,czy ułożenie takich płyt na zaprawę cementową jest dobre. Czy na płytach nie będą pojawiać się jakieś wykwity z cementu?. Poza tym czy nie będzie odsadzać tych płytek zimą?

Dodatkowo tutaj są opisane możliwości ułożenia na betonie i podsypce.
http://www.bruk-bet.pl/index.php?nav=poradnikdd

ozdoby-betonowe21.pl
12-10-2010, 17:05
Jeśli chodzi o układanie płytek na zaprawę cementową jest ona dużo lepsza niż klejenie, poza jednym wyjątkiem kiedy wylewka betonowa jest na tyle gruba że zimą nie zostanie podniesiona przez mróz, jeśli wylewka nie jest gruba i wykonana z mocnego betonu to podczas zimy będzie podnoszona przez grunt który zamarzając będzie zwiększał swoją objętość, w efekcie końcowym wylewka będzie pękać i dokładnie w tym samym miejscu będą pękać płytki które są na stałe przyklejone do wylewki.
Jeśli płytki będą ułożone na podsypce piaskowo-cementowej wykonanej na sucho, nigdy nie powstanie problem z pękającymi płytkami, bo jeśli nawet podczas zimy wylewka zostanie podniesiona przez mróz razem z płytkami to tylko wylewka popęka a płytki będą całe bo nie są na stałe związane z podłożem natomiast gdy na wiosnę grunt opadnie do takiego samego poziomu jak przed nadejściem zimy to płytki najzwyklej powrócą na swoje miejsce i będą całe.
Wykwity nie powstają na wyrobie który jest już ułożony ! powstają wtedy gdy np. kostka brukowa zaraz po procesie produkcji jest złożona na palecie i dosycha (dojrzewa) bez możliwości odparowania wilgoci która zawsze znajduje się z świeżo wyprodukowanym wyrobie.
Nasze wyroby zawsze są suszone dzięki temu nie powstają wykwity.
W razie potrzeby służę pomocą.
Pozdrawiam

piogron
13-10-2010, 08:39
Dzięki za kompetentną odpowiedź. Jestem jeszcze przedy wylaniem tarasu. Nie ma problemu jeśli taras jest na pozomie gruntu, ja będę miał 3 stopnie na całej długości tarasu. Czy uważasza,że takie rozwiązanie będzie dobre? Otóż chciałbym wylać taras ze schodami obniżając jego poziom o 8 cm względem docelowego poziomu. Zakładając,że płyta ma 4 cm grubości, płyty schodowe przykleje do betonu, dając 4 cm zaprawy. A reszte płyt na tarasie położe na 4-o centymetrowej podsypce piaskowo cementowej wysypanej na wylewce tarasu. Czy tak może być? Ale co wtedy z wodą, tą, która wsiąka pomiędzy fugi tarasu, czy nie będzie zatrzymywać się na płytach schodowych i nie spłynie?

ozdoby-betonowe21.pl
13-10-2010, 13:09
podaj całkowity wymiar tarasu, wymiary tarasu górnego, szerokość stopni będzie taka sama jak szerokość tarasu, podaj też długość poszczególnych stopni, jak rozumiem na 3 stopniach obniżysz 8 cm czyli po 2 cm na każdym stopniu.

Darpiot
20-10-2010, 16:49
Witajcie, założyłem ten wątek i widzę że mądrzy ludzie tu zaglądają więc pociągnę jeszcze temat.
Taras mam jak na zdjęciu. W tej chwili poziom gruntu jest 5cm poniżej płyty tarasu. Dojdzie jeszce te 5-6cm jak zostaną położone płyty tarasowe. Taras jest zazbrojony kratownicą z pręta fi 10. Grubość płyty od 12-15cm wylana na folii czarnej budowlanej.
Drzwi tarasowe są ok. 7cm powyżej płyty tarasu. No i teraz;

- kleić płyty?

czy

-kłaść na podsypce ?

piogron
24-10-2010, 09:48
Ja też się nad tym zastanawiałem, rozmawiałaem z kilkoma wykonawcami i chyba jednak będę kleił na zaprawę. Zresztą nie wiem czy widziałeś filmik, link powyżej wkleiłem, na stronie bruk-betu polecają kłądzenie na zaprawę, płytki mają bowiem 2,5 cm. Jakie płyty będziesz kładł?

Darpiot
24-10-2010, 20:54
Położę Trawertyn Bruk-betu ale to już w przyszłym roku chyba.

piogron
26-10-2010, 10:14
Mi też się podoba trawertyn ale jeszcze nie widziałem tych płyt na żywo.Boję się tylko,że trwertyn ma takie zagłębienia i będzie się tam zbierał brud, będzie cięzki w utrzymaniu. A widział Pan te płyty juz na żywo?

Darpiot
28-10-2010, 11:22
Widziałem, jest ładny ale dokładnie takie same wątpliwości zgłasza moja żona. Te wgłębienia mogą być problematyczne do mycia. Z kolei spotkałem się z opinią, że dobrze zaimpregnowane płyty są łatwe do utrzymania w czystości.

ozdoby-betonowe21.pl
01-11-2010, 09:53
Podobają nam się tarasy z płyt kamiennych lub coś jak płyty betonowe tarasowe BRUK-BET'u. Chodzi o płyty regularne jak na zdjęciu.

Zainteresowanych płytami kamiennymi, podobnymi do oferowanych przez bruk-bet zapraszam na stronę po niżej podanym linkiem:

http://allegro.pl/plytka-kamien-plytki-plyty-ogrodowe-tarasowe-i1300213862.html

Oferowane płyty są o 25 % tańsze niż podobne z bruk-betu.

Pozdrawiam Serdecznie

Darpiot
01-11-2010, 16:39
No to nie opłaca się (wliczając transport). Mam 20% rabatu na płyty z bruk betu w hurtowni która mnie zaopatruje. Kupiłem już 230m2 kostki Ateny bruk betu (wapień muszlowy) i cena katalogowa ok. 68,00zł a kupiłem po 54,00zł. Cena za trawertyn po rabacie 105zł z dostawą na budowę. Tak, ze furory nie robisz tą ceną.

agiles1978
03-11-2010, 22:05
Mam zrobione schody wejściowe z takich płyt tj z BrukBetu. Wykonane było to w 2006r na wylanych betonowych schodach zostały za pomocą kleju bardzo elastycznego (Ceresit CM 21) przyklejone płyty do podłoża. Płyty pionowe przykleiłem również klejem tyle że około 3 - 5 cm powyżej gruntu (kostka brukowa) ze względu na ruchy zimą. Dodatkowo miedzy kostką brukową a płyta pionowa umieściłem elastyczną gąbkę by wyeliminować zaciekanie. Całość za fugowane fugą Mapei tyle że na sucho zamiecione i zraszane było prze kilka dni mgiełką wodną.
Schody spisują się rewelacyjnie zimą i mimo takich mrozów i lokalizacji od wschodu nadal się tzrymają

Darpiot
04-11-2010, 13:27
agiles1978 wrzuć zdjęcie, chętnie zobaczę jak to wygląda, bo schody też mi chodzą po głowie z takich płyt.

ozdoby-betonowe21.pl
12-11-2010, 19:35
No to nie opłaca się (wliczając transport). Mam 20% rabatu na płyty z bruk betu w hurtowni która mnie zaopatruje. Kupiłem już 230m2 kostki Ateny bruk betu (wapień muszlowy) i cena katalogowa ok. 68,00zł a kupiłem po 54,00zł. Cena za trawertyn po rabacie 105zł z dostawą na budowę. Tak, ze furory nie robisz tą ceną.

Nie porównuj ceny kostki do ceny płyt kamiennych, bruk bet ma ceny katalogowe na takie płyty od 103,90 do 147,03 zł/m2
Ja oferuje od 83.12 zł (25% taniej) do 107,36 zł (37% taniej) + 15,65 zł koszt transportu 1m2 ,
Jeśli kupisz 120 m2 transport będziesz miał połowę tańszy, a jak kupisz pow. 200 m2 transport masz za darmo w dowolne miejsce w Polsce.
I nie mówię tutaj o rabacie który jest udzielany na okres zimowy, jak to robią hurtownie tylko cenę płyt o okresie od wiosny do jesieni.

Dla Ciebie może to furorą nie jest a dla kogoś innego może to być sporą oszczędnością bez straty na jakości bo gwarancje też daje na wszystkie wyroby.

Pozdrawiam

Darpiot
13-11-2010, 17:41
Na taras potrzbuję 35m2, a nie 200m2. Dostarczą mi te 35m2 po 105zł na plac budowy. Nic nie mam absolutnie do Twoich wyrobów ale Bruk-bet jest na ekspozycjach na składach i można to "pomacać" a zakup na allegro to "kot w worku. Wyślesz próbki na swój koszt? Zapewne nie, więc...

piogron
15-11-2010, 10:59
Może ktoś ma i zamieści zdjęcia płyt z brukbetu położone u siebie.

tufus
12-05-2011, 12:13
Witam,

Mam zamiar wykonać samodzielnie bruk. Ale ma pytanie odnośnie wykonania obrzeży na tarasie.
Wysokość tarasu od gruntu będzie wynosić około 30 cm, wysokość typowych obrzeży to 20 cm (palisady mi się nie podobają).
Jak w takim przypadku wykonać obrzeża? Czy należy podnieść teren na tarasie, czy nie będzie się obsuwał, czy obrzeże obsypać
suchą zaprawą po obu stronach???

Z góry dziękuję za pomoc.

antech
12-05-2011, 18:08
są obrzeża 30 cm też. Zasada praktyczna jest taka że niewystawiaj wyzej niz połowa obrzeża. Obrzeża ustawiasz na suchym betonie (cement z piaskiem na sucho), obetonowujesz od zewnetrznej strony, gdy obetonujesz od wewnetrznej podczas osiadania polbruku ten przy obrzezu nieosiądzie i będziesz miał skocznie. Teren przy tarasie podnieś wyżej tak abyś mógł czyms to skosić (jeżeli będziesz miał trawe), czyli szerokość kosiarki i dopiero spadek

Blechert
12-05-2011, 22:03
Fotki elementów na obrzeża znajdziesz na mojej stroce w zakładce cennik. Polecam tam kamień murowy 20x20x40cm lub krawężniki łupane kładzine na płasko w tym przypadku w trzech warstwach. Albo można to wymurować z półbruku też kładzionego na płasko ale wzór w cegiełkę i 3 warstwy. Pozdrawiam

tufus
13-05-2011, 05:54
Czyli krawężniki o wysokościach 20 lub 30 cm są za niskie?

Blechert
13-05-2011, 08:51
Jeśli podsypiesz te krawężniki do połowy wysokości, to możesz je dać. Ale pytanie o estetyke takiego rozwiązania. Może niech żonka się wypowie:) Zawsze zapraszam do siebie inwestora z żoną. W ten sposób unikam wielu kwasów.

Mammamija
15-05-2011, 09:16
Witam!
Nie myślałeś o wykonaniu tego tarasu z bruku klinkierowego?
Zastanawiałeś się jak będzie wyglądać kostka brukowa po kilku latach?
Pozdrawiam.

antech
15-05-2011, 12:03
bruk klinkierowy odradzam jesli masz dzieci, porostu klinkier jest "ostry" i łatwiej o skaleczenie niz na kostce brukowej

Mammamija
15-05-2011, 17:29
Dzieci wyrosną, a kostka brukowa pozostanie. Bruk klinkierowy jest trwalszy. Jest chyba lepszym (?) materiałem na taras niż kostka brukowa.

antech
15-05-2011, 18:24
robiłem tarasy z klinkieru i kostki ale własciwie tylko taras drewniany ma swój urok..masz racje że klinkier jest trwalszy niż kostka

mk64
15-05-2011, 18:50
Czy do bruku klinkierowego są też klinkierowe obrzeża?

Mammamija
16-05-2011, 21:42
Obrzeża można wykonać z bruku lub pełnej cegły klinkierowej. Tak gdzieś czytałem (chyba prawdę pisali). Nie wiem, nie robiłem nic jeszcze z bruku. Cały czas za mną chodzi taras z bruku klinkierowego oraz wejście do domu parterowego (schody).
Pozdrawiam.

tufus
17-05-2011, 08:12
Tak taras z bruku klinkierowego jest lepszy, ale i droższy ( a zdrowie ważniejsze), nie chcę się denerwować.

antech
17-05-2011, 19:23
Poruszacie kwestie obrzezy, nigdy niekombinujcie ani obrzezy z bruku ani schodów bo wychodza ..przynajmniej dlamnie..koszmarnie, a inwestorzy tylko aby nieokazać ze ich pomysł był do bani mówią "jak pieknie wyszło"

mk64
17-05-2011, 20:53
To co proponujesz zamiast obrzeży?

tufus
18-05-2011, 09:39
Jeden z forumowiczów "blachert.pl" proponuje obrzeża z kamieni murowanych. Widziałem gdzieś coś takiego w połączeniu z betonową
kostką i ładnie to wygląda. Tylko jeśli można prosić o cenę czy to za sztukę czy za tonę (ile sztuk wychodzi?), chodzi i o wymiar
20x20x40 i czy potrzebny jest do tego fundament.

Blechert
18-05-2011, 20:59
Tufus - w Poznaniu mogę kamień murowy sprzedać na sztuki, ale dalej to już tylko na ciężarówki. Napisz na maila ile tego, to wycenię. [email protected]

Mammamija
19-05-2011, 20:14
W takim razie Antech jak proponujesz rozwiązać sprawę schodków na tarasie? Mnie kusi nie tylko taras, wejście do domu też chyba będzie z bruku klinkierowego.

queene
21-05-2011, 23:06
podepne sie pod temat bo też mnie interesuje
taras - najchętniej płyty tarasowe...jeszcze nie wiem dokładnie jakie ale taras na sporej skarpie i to od niej chyba musze zacząć
wejscie - w projekcie przewidziane 2 schodki palisadowe cokolwiek to znaczy

cel-uniknąć przenoszenia piasku do środka

jak to wszystko połączyć...

pszemo
22-05-2011, 08:19
Witam
Zajmuje się brukarstwem od lat i moja propozycja jest jedna - granit , natomiast co do obrzeża proponuje kupić również granitowe obrzeże lub wymurować je ze standardowej 8 na 11 cm kostki lub dużego granitu 16 na 18 cm i pamiętajcie zawsze firmy muszą dać gwarancję na wykonanie w innym wypadku lepiej sie z taka firmą nie zadawać

Mammamija
25-05-2011, 07:15
Witam!
Granit, czyli co? Taras z kostki granitowej?

Blechert
25-05-2011, 08:07
Mammamija - w ofercie mam kostkę granitową łupaną ale ciętą z jednej strony i płomieniowaną antypoślizgowo. Ona jest dobra na tarasy. Połączenie ciekawej formy z gładką powierzchnią. Fotki oczywiście na stronie. Pozdrawiam

alfa36
07-06-2011, 13:03
Mam taras ze zwyklej kostki betonowej i po pierwszym nieuważnym grilowaniu pozostaly na kostce plamy tłuszczu. Załuję, ze nie polozylam czegos (plytek), co latwo zmyc wodą.

aniaitomek
04-07-2011, 14:18
Witam,
podjazd robię z kostki Libet, Piccola, taras z tej samej kostki albo płyt, tylko jakich??? Libet, Venetia, podobno żółkną a kostka w kolorze bianco carrara i granit... ale najgorszy problem z obrzeżami do tarasu, te typowe palisady, słupki jak w średniwieczu w ogóle do mnie nie przemawiają, ktoś proponował wymurowanie z kostki brukowej, widzieliście takie rozwiązania, ma ktoś może zdjecia... będe wdzięczna

grzegorz_si
04-07-2011, 16:34
Witam,
podjazd robię z kostki Libet, Piccola, taras z tej samej kostki albo płyt, tylko jakich???
Ja się zastanawiam nad Akropol w kolorze solaro (płukana-posypka). Płyt się boję z tego samego powodu co Ty... też na razie mam dylemat.

grzegorz_si
04-07-2011, 16:35
Mam taras ze zwyklej kostki betonowej i po pierwszym nieuważnym grilowaniu pozostaly na kostce plamy tłuszczu. Załuję, ze nie polozylam czegos (plytek), co latwo zmyc wodą.
Ja od zawsze grilla na trawniku trzymałem i tak już pozostanie :D

redcode
04-07-2011, 16:36
Ognisko i tak lepsze :)

Basiaw
05-07-2011, 07:09
Witam,
podjazd robię z kostki Libet, Piccola, taras z tej samej kostki albo płyt, tylko jakich??? Libet, Venetia, podobno żółkną a kostka w kolorze bianco carrara i granit... ale najgorszy problem z obrzeżami do tarasu, te typowe palisady, słupki jak w średniwieczu w ogóle do mnie nie przemawiają, ktoś proponował wymurowanie z kostki brukowej, widzieliście takie rozwiązania, ma ktoś może zdjecia... będe wdzięczna


A jak wysoko ten taras ma być wyniesiony?
U mnie wczoraj brukarze zaczęli pracę, placyk, który będzie spełniał rolę patio będzie odrobinę wyżej i będzie obrobiony elementami Kravento, ale jeśli to większa wysokość, to można zrobić murek z Natulit Massimo, do tego schody z Kraveto w połączeniu z wybraną płytą czy kostką, wyszedłby oryginalny, ładny taras.

pozdrawiam
Basia

ANNNJA
05-07-2011, 10:16
i mnie temat interesuje...tez mam spory taras, ok. 40m2, kostka hm...trochę małe te elementy, myślałam o płytach tarasowych gładkich!!! - to konieczne! jasnych, niemal białe lub kremowe ew. odcienie żółtego, ciężko o takie,..... może ktoś coś takiego ma lub widział?

Blechert
05-07-2011, 10:24
Poznański Poz-Bruk ma serię uszlachetnionych płyt o nazwie Presstone. 40x40x4cm. Płyty te imitują bazalt, dolomit, granit, łupek, marmur, piaskowiec i trawertyn. Nawet powierzchnie mają w 4 fakturach: poler, piaskowany, szczotkowany i naturalny. Ceny od 63 do 98 brutto. Najczęściej wykłada się nimi eleganckie galerie handlowe. Szeroki zakres kolorów. Mogę wysłać katalog plus mały rabat na ceny fabryczne. Pozdrawiam

basiab67
06-07-2011, 09:28
Witam,
podjazd robię z kostki Libet, Piccola, taras z tej samej kostki albo płyt, tylko jakich??? Libet, Venetia, podobno żółkną a kostka w kolorze bianco carrara i granit... ale najgorszy problem z obrzeżami do tarasu, te typowe palisady, słupki jak w średniwieczu w ogóle do mnie nie przemawiają, ktoś proponował wymurowanie z kostki brukowej, widzieliście takie rozwiązania, ma ktoś może zdjecia... będe wdzięczna

My mamy taras wykończony gazonami na około, prezentuje się ładnie, zresztą to kwestia gustu, zdjęć narazie nie zdążyłam zrobić bo niedawno go ukończyli, ale jak będę miała to wrzucę, pozdrawiam

monika_napieralska
06-07-2011, 10:00
To ja wrzucę podobny temat poruszany na forum:)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181677-R%C4%99kodzie%C5%82o-taras-z-kostki-brukowej.&p=4800102#post4800102

monika_napieralska
07-07-2011, 06:20
Basiab67 na jakiej wysokości macie ten taras? zastanawiałam się nad gazonami ale fachowiec nam odradził, pozdrawiam.

Basiaw
07-07-2011, 07:13
U mnie prace brukarskie dopiero ruszyły, panowie ułożyli z kostki placyk, który będzie spełniał rolę tarasu przy letniej kuchni, jest on prawie na poziomie gruntu, z niego będzie dalej przejście wybrukowaną dróżką na poziom wjazdu do garaży.
Po skończonych pracach brukarskich nad tym tarasem będzie drewniana konstrukcja, przy niej kratownica na winorośl, milin (bo wystawa południowa).
Przeciwpsowy płotek łapiący się w kadrze oczywiście zniknie:-)

basiab67
07-07-2011, 08:40
Basiab67 na jakiej wysokości macie ten taras? zastanawiałam się nad gazonami ale fachowiec nam odradził, pozdrawiam.

Taras jest niewysoki, akurat na wysokość 1 gazona (tego mniejszego prostokąta), ale moja koleżanka na wysoki taras wykończony również gazonami (na wysokość wchodzą trzy prostokąty), te od spodu zalane są betonem, a te na wierzchu wypełnione ziemią i obsadzone kwiatami - wygląda super. Ja również obsadziłam swoje kwiatami , z tymże są to kwiaty niskie (gazanie i starce na przemian - wygląda przyjemnie:D).
Kusiło mnie wykończyć taras palisadami okrągłymi, ale raz że to koszty 2 razy większe, a dwa to mój fachowiec mi odradzał, że niby się lubią przewracać, ale uważam że to kwestia odpowiedniego wykonania, moi fachowcy poprostu to wkopują, a słyszałam że palistady trzeba zabetonować i jest wtedy ok'y. Pozdrawiam Basia

ANNNJA
07-07-2011, 09:13
blechert - ŚWIETNE< dziękuje bardzo, o to mi chodziło.....
ale ale....
a jak to chcesz wysłać? tzn. katalog to rozumiem, ale jak "wyślesz mi rabaty" .... ściągać od Ciebie z rabatem i płacić za transport to na jedno wyjdzie!!

chyba żebyś sam przywiozł i ułożył te płyty, podaj mi proszę dokładnejsze dane co i jak i cenę z tym rabatem ;) + koszty Twojej robocizny...
taras nie jest wylany i nie chcę nic wylewać, najlepiej mocno ubić piach i na to obrzeża jakieś i w środku ułożyć po prostu płyty, skłaniałabym się albo do programu piaskowca albo do łupka śnieżnego,.ew. dolomit królewski biały, wszystkie wersje gładkie taras ok. 50cm powyżej gruntu, mazowieckie

monika_napieralska
07-07-2011, 10:17
U mnie prace brukarskie dopiero ruszyły, panowie ułożyli z kostki placyk, który będzie spełniał rolę tarasu przy letniej kuchni, jest on prawie na poziomie gruntu, z niego będzie dalej przejście wybrukowaną dróżką na poziom wjazdu do garaży.
Po skończonych pracach brukarskich nad tym tarasem będzie drewniana konstrukcja, przy niej kratownica na winorośl, milin (bo wystawa południowa).
Przeciwpsowy płotek łapiący się w kadrze oczywiście zniknie:-)

Basia a co to za kolorek na elewacji masz?

monika_napieralska
07-07-2011, 10:22
Taras jest niewysoki, akurat na wysokość 1 gazona (tego mniejszego prostokąta), ale moja koleżanka na wysoki taras wykończony również gazonami (na wysokość wchodzą trzy prostokąty), te od spodu zalane są betonem, a te na wierzchu wypełnione ziemią i obsadzone kwiatami - wygląda super. Ja również obsadziłam swoje kwiatami , z tymże są to kwiaty niskie (gazanie i starce na przemian - wygląda przyjemnie:D).
Kusiło mnie wykończyć taras palisadami okrągłymi, ale raz że to koszty 2 razy większe, a dwa to mój fachowiec mi odradzał, że niby się lubią przewracać, ale uważam że to kwestia odpowiedniego wykonania, moi fachowcy poprostu to wkopują, a słyszałam że palistady trzeba zabetonować i jest wtedy ok'y. Pozdrawiam Basia

Właśnie tego się bałam - wysokość. Jakoś nie mogłam uwierzyć, że to się będzie wszystko trzymało. Zwłaszcza że mój syn napewno zacząłby się po tym wspinać. Wklej foto to będziemy podziwiać roślinki:) Co do palisad to mnie fachowiec coś wspominał o podwójnym betonowaniu. Nie mają prawa się przewracać. Pozdrawiam, M.

Basiaw
07-07-2011, 12:52
Basia a co to za kolorek na elewacji masz?

To dość jasna oliwka, świetny kolor, na budynku mieszkalnym od 4 lat i patrząc na elewację zrobioną miesiąc temu na budynku garażowym nie widzę żadnej różnicy, nie boję się też problemów z mchem na północnej stronie.
Ten puc jest gotową mieszaniną od lokalnego producenta tynków i farb, ma wzornik kolorów i jak widać pilnuje parametrów, bo kolor jest powtarzalny.

pozdrawiam
Basia

Blechert
07-07-2011, 14:31
Annnja - wybrane płyty są na specjalne zamówienie. Termin realizacji na przełom 08/09.2011. Wysyłka spedycją. A rabat pisze się/odejmuje się od faktury:)

W Poznaniu mogę ułożyć coś mniejszego w lukach między robotami, ale na delegacjach robimy tylko duże rzeczy. Pozdrawiam

ANNNJA
08-07-2011, 21:13
Blechert -... fajnie..na zamówienie, tzn. że nie masz "pod ręką" żadnej z tych płyt? ???
podeślij proszę mi katalog, ew. czy mogłabym poprosić o 1 płytkę z tym katalgiem? ew. poproszę o fotki z bliska tych co pisałam wyżej,
adres podaję mi priv, podaj też proszę koszt wysyłki....idę na priv. a może masz coś z realizacji i mógłbyś zaprezentować tutaj?

pozdrawiam

Blechert
09-07-2011, 22:03
Blechert -... fajnie..na zamówienie, tzn. że nie masz "pod ręką" żadnej z tych płyt? ???
podeślij proszę mi katalog, ew. czy mogłabym poprosić o 1 płytkę z tym katalgiem? ew. poproszę o fotki z bliska tych co pisałam wyżej,
adres podaję mi priv, podaj też proszę koszt wysyłki....idę na priv. a może masz coś z realizacji i mógłbyś zaprezentować tutaj?

pozdrawiam

Oni w fabryce nawet nam sprzedawcom nie dają tego czego chcemy, tylko niektóre rzeczy i to takie które oni chcą w danym momencie promować. Nie ma lekko. Ale katalog mają w tym roku na prawdę dobry. Foty tam zawarte oddają istotę rzeczy. Wyślę go, proszę o adres na [email protected]
Pozdrawiam

ANNNJA
12-07-2011, 09:10
blechert wysłałam meila, proszę ten katalog , dziękuje

xiayu
21-07-2011, 09:50
ANNNJA a może klinkier? Jak chcesz to mogę podrzucić jakieś realizacje z klinkieru w wybranej przez Ciebie kolorystyce.

ANNNJA
21-07-2011, 11:26
witam,
dostałam katalog, dziękuje!!!


klinkier zdecydowanie NIE- bo za małe elementy, ponadto zależy mi na bardzo jasnym kolorze, biały, kremowy lub lekko żółty lub mieszanka tego...

ten katalgo zawiera tego co szukam, to ten kierunek, ceny ..no wyższe niż zwykła kostka ale jeszcze może się załapiemy finansowo /...

autobus
09-05-2012, 12:46
Witam,
Tak jak w temacie ale z małym uszczegółowieniem. W założeniach planowałem na wylanym (beton) tarasie położyć płytki (taras jest już wylany). Pytanie jak się zabrać do ułożenia kostki na tymże tarasie. Wspomnę, że przestrzeń między płytą tarasu a drzwiami pozwala na położenie kostki 4cm (prześwit ok 8cm). Taras nie jest idealnie równy +/- 1cm. Głównie chodzi o to, czym wyrównać powierzchnię pod kostką ?? oraz jak i na czym poobsadzać obrzeża??

misz
09-05-2012, 15:50
Znajomy, który położył kostkę na taras bardzo teraz tego żałuje. Z tarasu wnosi się na kapciach, butach, czy nogach - piasek, który bardzo niszczy mu panele przy wejściu. Ten piasek cały czas wychodzi ze spoin kostki. Myślę, że płytki są trochę lepsze, bo nie mają w spoinach piachu.
Ja zrobiłem sobie taras drewniany i jestem bardzo zadowolony. Chodzenie po nim boso, to sama przyjemność, a piaseczek się nie trzyma, bo między deskami są szpary kilkumilimetrowe, gdzie kurz i piasek, pod wpływem wiatru - a czasami miotły - się "chowają".

yaska
11-05-2012, 08:27
Też bym wolała drewno, solidne zdrowe dechy, w ostateczności kompozytowe. Są cieplejsze niż płytki czy kostka, wyglądają świetnie, a wylewka pod taki taras nie musi być idealnie równa. Niedawno oglądaliśmy deski z andrewexu, modrzew bodajże, wyglądały bardzo solidnie i wcale nie były drogie.

Blechert
14-05-2012, 20:18
W Twojej sytuacji kostka granitowa nie wejdzie. Tylko płyty np. granitowe 60x60x3cm. No i piachu nie będzie.

toma1
17-05-2012, 12:58
Moze ktos polecic gdzie dostac w dobrej cenie kostke granitowa, potrzebuje spora ilosc na chodniki, taras i wjazd.

NatkaB
17-05-2012, 14:31
Znajomy, który położył kostkę na taras bardzo teraz tego żałuje. Z tarasu wnosi się na kapciach, butach, czy nogach - piasek, który bardzo niszczy mu panele przy wejściu.

Mam kostke na tarasie i nie uważam tego za dobre rozwiązanie. Nie z powodu piasku - mam w salonie deski sosnowe, uzytkuje juz kilka lat i nie są zniszczone w miejscu, gdzie wchodzi sie z tarasu. Kostka sie brudzi, trudno ja domyć (czyścimy 2-3 razy w roku karcherem, żmudna praca), ze spoin wyrasta trawa/chwasty - ciągle trzeba spryskiwać round-upem.
Generalnie nie polecam - wolałabym drewno

toma1
17-05-2012, 20:40
Kurcze a ja zamierzam robic wszystko kostka granitowa, schody, tarasy, chodniki, wjazdy.

juka25
18-05-2012, 18:16
Witajcie, jestem na etapie układania płytek na tarasie. Oczywiście mam problem jak nie trudno się domyślić ;-) rok temu została wylana posadzka ale mąż jej nie zatarł i stało się co się stało (widać na zdjęciach) po prostu pod wpływem warunków pogodowych i nie tylko wierzchnia część uległa wykruszaniu się. Teraz nie wiem co mamy zrobić. Czego użyć aby klej związał płytkę z podłożem, tak aby nie odsadziło jej po zimie. Zastanawialiśmy się nad posadzką samopoziomującą ale nie wiem co będzie najlepszym rozwiązaniem. Załączam grafikę może komuś przyjdzie coś ciekawego do głowy . Pozdrawiam ;-)

Blechert
20-05-2012, 13:37
Juka25 - Jeżeli już teraz Ci robią się takie rzeczy, to skuj to w całości i połóż na gruncie na podbudowie jak pod kostkę - kostkę lub płyty. Wielu klientów mówi mi, że płytki skuwali z tarasu 3 razy w 10 lat. Policz ile to ich kosztowało i podejmij decyzję.

juka25
20-05-2012, 17:28
Dzięki za pomysł blechert.pl ale będzie problem ponieważ posadzka, która została wylana to grubość 10cm i B10 ze zbrojeniem. Mieliśmy resztki betonu i wykorzystaliśmy. Ponadto płytki mają być na werandzie i tarasie (one są na wysokości nad ziemią ok 20-70cm dom położony jest na terenie pochyłym). Może jednak się uda je położyć bo kostki nie położę (mamy kupione płytki).

autobus
28-05-2012, 14:07
blechert.pl odnośnie odpowiedzi, że przy 8 cm prześwitu nie uda się ułożyć kostki 4cm, możesz powiedzieć co takiego miało by się pod tą kostką i w jakiej grubości znaleźć??

Blechert
28-05-2012, 14:47
autorus - kostki wbijamy w suchy beton o grubości ok. 15 cm. Potem ubijamy to np. przez deskę dla lepszego wyrównania/wygładzenia. Przy 8 cm nie da się tego dobrze dobić, bo kostka nie siądzie miękko. Sama kostka ma wymiar 4x6 oraz praktycznie 2 cm odchyłki plus trochę suchego betonu pod spodem i już robi się zong. Oczywiście na upartego położysz to, ale to już jest "rzeźba" a nie brukarstwo:)

autobus
31-05-2012, 13:27
Czyli podsumowując: da się. A pod tą kostkę trzeba by tylko dać warstwę suchego betonu.

kaczorek212
07-06-2012, 15:35
witam forumowiczów, chciałem zapytac o taras i schody wejściowe wyłożone kostką brukową. Czy jest to ciężkie do zrobienia, i jak to się sprawdza w praktyce?

Żona Adwalka
07-06-2012, 18:13
Mam schody zewnętrzne z kostki z piaskowca, spoiny wypełnione zaprawą. Kostka jest troche nierówna, ale to nie przeszkadza w użytkowaniu. Taras też z piaskowca, spoiny wypełnione piaskiem- trochę nanosi się do domu, dzisiaj dałabym zaprawę. Pomijając to, że o piaskowiec trzeba dbać to jestem zadowolona. Na schody kostka jest o niebo lepsza niż jakiekolwiek gresy, które prędzej czy później sie odspoją no i nie jest śliska po deszczu.
Co do pracochłonności nic nie powiem bo robił nam to brukarz.

Blechert
09-06-2012, 08:49
U mnie w galerii obejrzyj duże schody na taras wykonane tylko z bruku granitowego i krawężników granitowych.

gregor005
13-06-2012, 14:41
Też się nasłuchałem wiele złego na temat kostki na tarasie. Dlatego zdecydowałem się zrobić u siebie w ogrodzie taras z kompozytu. Wygląda super no i nie muszę spędzać wolnego czasu na pielęgnacji. Wybrałem kolor tropikalnego brązu i muszę przyznać, że świetnie prezentuje się w zestawie ze stolarką okienną i drzwiową mojego domu. Mogę chodzić po nim boso, bez obawy że wbije mi się w stopę jakaś drzazga. Spędzanie czasu na takim tarasie to sama przyjemność.


Znajomy, który położył kostkę na taras bardzo teraz tego żałuje. Z tarasu wnosi się na kapciach, butach, czy nogach - piasek, który bardzo niszczy mu panele przy wejściu. Ten piasek cały czas wychodzi ze spoin kostki. Myślę, że płytki są trochę lepsze, bo nie mają w spoinach piachu.
Ja zrobiłem sobie taras drewniany i jestem bardzo zadowolony. Chodzenie po nim boso, to sama przyjemność, a piaseczek się nie trzyma, bo między deskami są szpary kilkumilimetrowe, gdzie kurz i piasek, pod wpływem wiatru - a czasami miotły - się "chowają".

123020

m.trybulec
28-06-2012, 11:01
Wrzuć do jedynej słusznej wyszukiwarki „schody tarasowe z kostki brukowej”
Będzie sporo na ten temat ;)

nowiciusz79
03-07-2012, 11:19
Wiem ,że temat tarasów był wielokrotnie omawiany jednak jest tego tyle w internecie że musiałbym chyba wziąć urlop i czytać po kolei. Mam dylemat odnośnie mojego tarasu- stare płytki zaczynają odpadać i wygladają już nieciekawie. Postanowiłem skuć beton spod płytek i ułożyć coś na piasku - kostka brukowa, płyty.Odpada taras drewniany ze względu na koszty, chciałbym coś położyć do ok 120 zł za m2.
http://allegro.pl/bruk-bet-plyty-tarasowe-drewno-ogrodowe-braz-patyn-i2449165939.html - myślę nad czymś takim ale tylko na szerokośćdrzwi tarasowych , dalej położyłbym jakieś płyty-
http://allegro.pl/bruk-bet-babilon-kostka-brukowa-prostokat-polecam-i2445993326.html
http://allegro.pl/plyty-tarasowe-torino-libet-i2453983947.html
Czy takie połączenie to dobry pomysł, czy ta imitacja drewna to nie zwykła tandeta ,która się pościera popierwszym sezonie?????
A może nie bawić się w łączenie tylko położyć na całości któreś z tych płyt lub nawet zwykłą kostkę brukową???
Może ktoś mi coś doradzi bo trzebaby zacząć jakieś przygotowania.

Blechert
03-07-2012, 21:59
Kostka betonowa na tarasie wypada najgorzej.
Płyty z fakturą na powierzchni są eleganckie plus podbudowa na suchym betonie po skuciu tarasu i będzie na lata.

laparia
05-07-2012, 10:43
Witam
Też robię przymiarki do takiego rozwiązania. Blechert możesz napisać jakiej firmy płyty położyć. Mam taras podniesiony i boki otynkowane. Tynk odpada jak wykończyć krawędź.
pozdrawiam

Blechert
05-07-2012, 21:45
Polecam granitowe:) a z betonowych trudno wybrać - tego są ogromne ilości. Najlepiej przejrzeć wzornik z kawałkami płyt. Albo popatrzeć na podłogi w galeriach handlowych dla inspiracji.

zet_zet
10-07-2012, 13:46
Od kilku lat na tarasie mam gres położony na wylewce betonowej. Owszem, pojawiają się pęknięcia, gdyż taras ciągle pracuje (podobnie jak cały dom), ale na kostkę brukową nie zamieniłbym tego nigdy. To w końcu taras, a nie podjazd :)

grzegorz_si
10-07-2012, 18:47
Od kilku lat na tarasie mam gres położony na wylewce betonowej. Owszem, pojawiają się pęknięcia, gdyż taras ciągle pracuje (podobnie jak cały dom), ale na kostkę brukową nie zamieniłbym tego nigdy. To w końcu taras, a nie podjazd :)

Ile lat leżą te płytki na tym tarasie?
Taras masz zadaszony?

zet_zet
10-07-2012, 20:59
Płytki leżą od 2008 r. Taras jest częściowo zadaszony - mniej więcej 1/3 powierzchni jest pod dachem.

grzegorz_si
11-07-2012, 07:45
Płytki leżą od 2008 r. Taras jest częściowo zadaszony - mniej więcej 1/3 powierzchni jest pod dachem.

Czy część płytek nie wydaje już przy stukaniu takiego głuchego odgłosu? :)

zet_zet
11-07-2012, 10:19
Pęknięcia poszły po linii prostej przez kilka płytek i trzeba jakoś z tym żyć. Nie wygląda to nawet tak źle, choć lepiej gdyby wszystko było OK. Płytek nie stukam. Może czas zacząć? :)

grzegorz_si
11-07-2012, 11:38
Pęknięcia poszły po linii prostej przez kilka płytek i trzeba jakoś z tym żyć. Nie wygląda to nawet tak źle, choć lepiej gdyby wszystko było OK. Płytek nie stukam. Może czas zacząć? :)

Zacznij z ciekawości. Oczywiście stukanie mam na myśli ręką a nie młotkiem :)

Balto
11-07-2012, 21:28
Uwag dwie - dom jeżeli jest prawidłowo zbudowany pracować [w sensie podnosić się - nie powinien], ale dobudowany taras - może. Założenie przy tarasie na zewnątrz, niezadaszonym powinno być jedne - jak najmniej fug - czyli miejsc gdzie woda może pracować, gdzie nie ma właściwej warstwy zewnętrznej [płytka, beton etc]. Ja u siebie na działce w górach mam właściwie zrobione lastriko ze szkłem wodnym w ramach dodatków i pomalowane jakąś gumą w płynie. Jest z 10 lat i jak na razie nic się nie dzieje...

zet_zet
12-07-2012, 07:15
Uwag dwie - dom jeżeli jest prawidłowo zbudowany pracować [w sensie podnosić się - nie powinien], ale dobudowany taras - może. Założenie przy tarasie na zewnątrz, niezadaszonym powinno być jedne - jak najmniej fug - czyli miejsc gdzie woda może pracować, gdzie nie ma właściwej warstwy zewnętrznej [płytka, beton etc]. Ja u siebie na działce w górach mam właściwie zrobione lastriko ze szkłem wodnym w ramach dodatków i pomalowane jakąś gumą w płynie. Jest z 10 lat i jak na razie nic się nie dzieje...

Cały czas uważałem, że "pracowanie" domu, to jego naturalne - powiedzmy kilkucentymetrowe - obniżenie się. Wynik nacisku budowli na niewielką w końcu powierzchnię. O pracy jako podnoszeniu nigdy nie słyszałem. Tak z ciekawości: czy "pracują" tylko domy nieprawidłowo zbudowane, jak pisze Balto? Nie ma tu jakiejś stałej reguły?

Balto
12-07-2012, 20:15
zet-zet: problem z osiadaniem domu - to wynik złego wybudowania jego fundamentów - dom nie powinien osiadać, chyba że powstaje na terenach szkód górniczych lub im podobnych.

zet_zet
13-07-2012, 08:14
Więc ostatecznie osiadanie czy podnoszenie się, bo już nie wiem :)

grzegorz_si
13-07-2012, 10:20
Więc ostatecznie osiadanie czy podnoszenie się, bo już nie wiem :)

Jedno i drugie :)

zet_zet
13-07-2012, 17:02
OK więc wracajmy do początkowego wątku: co w miejsce odpadających płytek?

grzegorz_si
13-07-2012, 17:09
OK więc wracajmy do początkowego wątku: co w miejsce odpadających płytek?

Ja jestem za kostką, ewentualnie płytami.
Z kostek to te płukane ładnie na tarasach wyglądają, nawet bardzo ładnie. Łatwo poprawić, zdemontować, przerobić. Najszybciej, najtaniej, najmniej bałaganu.

Balto
11-08-2012, 10:38
Press-stone: stosować można, tylko problem główny jest taki, że woda nie może podchodzić pod ściany, taras nie może pękać i takie tam różne co sprawi, że za trzy lata nie będzie sieczki pod spodem.

cysiokysio
13-09-2012, 11:48
odgrzewam kotleta, Piszecie tu o płytch 40x40x4 na taras. Ja już kupiłem ale mam zagwozdke jak je ułożyć. Kostkę układa się tak aby wystawała na ok 1cm od żądanego poziomu a póżniej się ją ubija lub zagęszcza a jak z płytami? dobijać je? chyba nie za bardzo bo mogą popękać
jak się układa takie płyty?

Blechert
13-09-2012, 20:53
Płyty dobija się gumowym młotkiem i to z czuciem bo popękają. Płyty po ułożeniu nie siadają tak mocno jak kostka.

bajanadjembe
14-09-2012, 17:06
Blechert, poproszę o ten sam katalog.

Blechert
15-09-2012, 13:13
Płyty w tym katalogu są bardzo drogie polecam granit. Naturalny a wyjdzie w podobnej cenie. Np. kostka cięto-łupana jest po bokach łupana, a góry cięta i płomieniowana antypoślizgowo. Powierzchnia wychodzi bardzo płaska a design jest:) 700 zł tona = 6 m2. Zdjęcia na stronie w cenniku.

bajanadjembe
17-09-2012, 04:02
To co, że drogie. Chętnie się zapoznam. Wysłałam adres.
A ta kostka, to w jakim formacie?

Blechert
17-09-2012, 13:17
Format: z góry dziesiątka a wysokość od 6 do 8 cm.

arti12
15-02-2013, 06:41
Witam zamierzam się na wczesną wiosnę wykonać właśnie taras z kostki i do tego schody na półokrągło , od czego mam zacząć i czy sam dam radę.

m.trybulec
25-02-2013, 09:33
Jeśli masz doświadczenie i dostęp do sprzętu – tak. Pomocne info w linkach poniżej.
Półokrągłe stopnie są tu układane z elementów brzegowych, gdzie dostępne są również takie o podsatwie w kształcie trapezu. Układasz wtedy naturalny łuk bez konieczności przycinania kostki.

http://www.dom.pl/schody-zewnetrzne-z-kostki-brukowej.html
http://www.ekspertbudowlany.pl/artykul/id2013,budowa-schodow-tarasowych
http://natarasie.com/blog/2012/11/15//schody-ulozone-z-kostki-brukowej,1608.html

klaudiusz_x
25-02-2013, 17:59
Na drugim i trzecim zdjęciu widać że masz nie ocieploną ściankę fund. Wskazane byłoby wrzucenie tam paru cm styro.

Tomektz
13-03-2013, 09:39
Witam
Mam takie pytanie czy ktoś kiedyś i gdzięś układał polbruk na wylany już taras ?
otóż mam taki pomysł aby płożyć tak plbruk mam ok 5cm luzu do drzwi tarasowych od betonu i myślałem aby położyć tak polburk.
Dwie warstwy wokół tarasu przykleić na klej a w środku ułożyć luzem
czy robił to ktoś kiedyś ????

m.trybulec
27-03-2013, 08:52
Na wylanym, betonowym tarasie podstawowym kłopotem jest potrzeba doskonałego wykonania izolacji przeciwwilgociowej. Niekiedy klei się płyty do podłoża. Wymaga to jednak moim zdaniem doskonałej precyzji i materiałów z najwyższej półki. Chodzi o to, żeby woda nie przedostała się pod płyty i np. nie zamarzła tam niszcząc taras. Klejenie kostki to jakieś kosmiczne puzzle. Zresztą 5 cm to za mało (standardowa kostka ma 6 cm grubości).

johana
27-03-2013, 09:49
Witajcie,

mam pytanie do Szanownych Forumowiczów i liczę na Waszą pomoc :)

planuję zrobić taras przy budynku parterowym z kostki a w zasadzie z płyt betonowych.
Ale budynek jest trochę wyniesiony i w związku z tym taras wokół niego też wyjdzie 0,5m powyżej terenu.
Wiem że mogłabym podsypać łagodne skarpy i ukryć tą wysokość, ale nie chcę.
Zależy mi żeby wchodziło się po 3 stopniach na taras.
I teraz nie wiem jak zbudować taką konstrukcję żeby nie przepłacać.
Myślałam o wymurowaiu donic wzdłuż brzegów żeby tworzyly murek oporowy (nie liczą oczywiście lini schodów) i potwm w środku wiadono ppiach, żwir i kosteczka lub płyty betonowe, ale może macie inne pomysły jak to zrobić.

proszę jeśli ktoś tak ma o jakies fotki rozwiązania.
Nie wiem jeszcze z czego te donice ale w grę wchodzi cegła klinkierowa, lub otynkowany murek.
Czy to powinno być na fundamencie? Jak głęboko? Zabetonowane dno czy nie, co z wodą opadową?
A mozę coś innego taniej proponujecie?

Powiedzcie co o tym sądzicie?

m.trybulec
24-04-2013, 14:05
Odkrywcze to nie jest, ale pokazuje w miarę jasno.

http://natarasie.com/blog/2012/11/15//schody-ulozone-z-kostki-brukowej,1608.html

dab
05-05-2013, 17:20
Witam,
Prosze o porade w sprawie ulozenia kostki brukowej.
Do zrealizowania mam wykonanie tarasu w ogrodzie o powierzchni ok 7m2 na ktorym bedzie polozony zestaw wypoczynkowy typu drewniany stól i dwie ławy.
Zdecydowalem sie na kostke Libet Elegante Piccolo.
Tarasik chce wykonac sam i stad szukam konkretnej informacji co do poprawnego jego wykonania.
Z moich dotychczasowych ustalen wynika, ze:
1. Mam wybrac ok 15cm ziemi.
2. Zasypac to ok 10cm tzw klinca (kruszywem 0-30mm) - zagescic
3. Tak zageszczone kruszywo zasypac piachem ok 3cm. - zagescic.
4. Zewnetrzne kostki betonowac na tzw suchym betonie (nie bede mial obrzeza oporowego).
5. Polozyc kostke. (zagescic?)
6. Zasypac ulozona kostke piaskiem 0-2mm i zagescic zageszczarka z gumowa podkladka.

Czy na pozyzszej podstawie uda mi sie polozyc poprawnie taras zkostki? Moze cos tu nalezy zmienic badz jakas czynnosc dodac lub zmienic jej kolejnosc wykonania?
Prosze o porady.
Dzieki!
pozdrawiam

dab
07-05-2013, 09:41
Naprawde nie ma tu zadnego fachowca, ktory moglby cos doradzic???
Mam rozterki co robic bo dzisiaj rozmawialem z jednym podwykonawca ktory powiedzial zeby po prostu wybrac grunt 15cm i zaypac to wymieszanym piachem z cementem w proporcji 4:1. Potem zagescic i na to klasc kostke.
Co fachowiec to ina metoda pracy....czy nie ma jednej dobrej sprawdzonej?

m.trybulec
29-05-2013, 16:05
Rzuć okiem na instrukcje producenta kostki, którą wybrałeś.
http://www.libet.pl/directories,show,type,menu,id,6.html
Wszystko tam jest krok po kroku.
Napisali tam też, żeby absolutnie nie układać kostki betonowej na podsypce piaskowo-cementowej. Bo to gwarancja wykwitów. Tylko na warstwie ostrego piasku.

Ba***
20-02-2014, 13:38
Tu jest dobry artykuł na temat kostki: http://taras-balkon.pl/taras-z-kostki-brukowej/ Moim zdaniem taki taras, to bardzo praktyczne rozwiązanie. Nie wiem natomiast czy schody też.

ewik1
18-06-2014, 09:49
co sądzicie nt tarasu z kostki brukowej? mam wylaną betonową wylewkę i zastanawiam się co na nią położyć-kostkę, piaskowca, granit, płytki???/co wypada najlepiej w użytkowaniu
bede wdzieczna za porde

homecactus
18-06-2014, 10:18
ja mam na tarasie w zasadzie nie kostkę betonową, tylko płyty 50x100cm (Jadar), bezfugowe. Wydaje mi się to dość praktyczne.

pzdr

BPM
18-06-2014, 13:38
Warto wziąć pod uwagę to czy taras jest pod zadaszeniem:
- jeśli tak, można wybrać to co się najbardziej podoba (o ile pozwoli wysokość)
- jeśli nie, płytki ceramiczne odradzam ze względu na bardzo dużą różnicę temperatur. Powstają mikro-pęknięcia, wilgoć przedostaje się pod płytkę i w zimie wiadomo co się dzieje (nawet 100% wypełnienia klejem pod płytkami nie gwarantuje sukcesu).
Najlepszym rozwiązaniem jest kostka lub płyty tarasowe (z zaleceniem impregnacji) lub deska tarasowa kompozytowa.
W każdym przypadku bardzo ważna jest izolacja przeciwwilgociowa pozioma (na całej powierzchni) i pionowa (przy ścianie budynku!!!)

Elfir
18-06-2014, 15:18
połączyłam z instniejącym tematem.

Podobny temat:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?130798-TARAS-NA-GRUNCIE-budowa-materia%C5%82y-izolacje&highlight=taras