PDA

Zobacz pełną wersję : zgłoszenie zakończenia, a studnia



ziemo
10-03-2009, 15:35
Pytanie: czy w przy zgłaszaniu zakończenia budowy domu, który zaopatrywany jest w wodę z prywatnej studni konieczne jest dołączanie wyników badania wody?
Jeżeli tak, to czy muszą to być analizy SANEPIDu (cena :evil: ) czy mogą być przeprowadzone przez prywatną firmę???

Tomkii
10-03-2009, 16:28
Pytanie: czy w przy zgłaszaniu zakończenia budowy domu, który zaopatrywany jest w wodę z prywatnej studni konieczne jest dołączanie wyników badania wody?
Jeżeli tak, to czy muszą to być analizy SANEPIDu (cena :evil: ) czy mogą być przeprowadzone przez prywatną firmę???
Nadzór twierdzi że muszą być wyniki. Ja dołączyłem z IMGW - nie czepiali się.

admiro
10-03-2009, 17:25
Pytanie: czy w przy zgłaszaniu zakończenia budowy domu, który zaopatrywany jest w wodę z prywatnej studni konieczne jest dołączanie wyników badania wody?
Jeżeli tak, to czy muszą to być analizy SANEPIDu (cena :evil: ) czy mogą być przeprowadzone przez prywatną firmę???

Jak lubisz niestandardowe rozwiązania to odnośnie wody spróbuj dołączyć tylko "Protokół odbioru końcowego przyłącza wodnego" podpisanego przez firmę wykonującą studnie, czyli papieru na potwierdzenie, że masz wodę w domu, bez wnikania skąd ona płynie.

ziemo
10-03-2009, 18:46
Dzięki za dobre informacje, spróbuję obu wariantów jednocześnie, może się uda :roll:

I jescze pytanie: wyniki z IMGW zamawiałeś indywidualnie, czy znalazłeś jakieś dotyczące Twojej okolicy, zrobione wcześniej???

Tomkii
11-03-2009, 06:48
I jescze pytanie: wyniki z IMGW zamawiałeś indywidualnie, czy znalazłeś jakieś dotyczące Twojej okolicy, zrobione wcześniej???
Dałem do badania w IMGW własną wodę. Oni tam po prostu mają laboratorium. Kosztowało coś koło 240 PLN (fizykochemiczne+bakteriologia).

sąsiad
11-03-2009, 08:40
Nie robiłem tego wczoraj, ale pamiętam, że dopiero po złożeniu papierów do PINBu zorientowałem się (znajomy mnie odpytał i zrobiłem wielkie oczy), że nie dałem żadnych papierów na temat wody i nic od kominiarzy. O kominiarzy się upomnieli, o wodzie ani słowa. No i odbiór dostałem, jak dostarczyłem odbiór kominów.

ziemo
11-03-2009, 22:15
Dzięki Panowie, spróbuję i ja, może się uda, zawsze to parę stów w kieszeni
A wodę zbadam we własnym zakresie