PDA

Zobacz pełną wersję : Gniazdka i wyłączniki firmy Elektro Plast Nasielsk



dariusz_s
10-03-2009, 20:28
Proszę o opinię gniazdek i włączników firmy Elektro Plast.
Podoba mi się sie seria Quattro ale nie wiem jak to jest wykonane i jak sie sprawuje wiec proszę o opinie użytkowników.

maslak
10-03-2009, 21:08
Mam kilka przycisków do sterowania roletami z tej serii - mam je od niedawna więc zawiele nie powiem plastik moim zdaniem ok. mechanicznie jak na tą cenę to cudów wymagać nie można - zobaczę co się będzie działo w trakcie użytkowania, jak na razie ok. najczęściej używany i najwcześniej zamontowany przycisk do rolet działa ok. 0,5 roku i jest ok.

dawidm86
04-04-2012, 21:05
Odświeżę nieco temat :)
Czy ktoś użytkuje te gniazdka ? Zastanawia mnie seria Sentia - http://www.dobregniazdka.pl/kategoria/sentia/1

Rozważam też Simona 54, podobna cena lub coś innego, w miarę nowoczesnego i nienadwyręzającego mocno budżetu :)

Wakmen
05-04-2012, 19:13
...Rozważam też Simona 54, podobna cena lub coś innego, w miarę nowoczesnego i nienadwyręzającego mocno budżetu :)
SImon 54 to nic innego jak lekki refresh basic moduł lub "prawie kopia legrand Cariva. Dla mnie nic powalającego za wyjątkiem przycisków zwiernych. Te wykonanie i działanie jest dość dobre ale gniazda głośnikowe to już totalne nieporozumienie pod względem designu.
Ponadto gniazda RTV-SAT to nic innego jak to samo co legrand czy ospel bo ... wszystko produkuje zamel a tylko pakowane jest w inne folie/opakowania.
Podsumowanie: tanie i takie sobie.

kasprzyk
06-04-2012, 07:44
SImon 54 to nic innego jak lekki refresh basic moduł lub "prawie kopia legrand Cariva. .
Witam
Ale w jakim sensie ""prawie kopia legrand Cariva." ? Miałem styczność z Simon kilka dni temu - design, wykonanie, bezproblemowy montaż wywarł na prawdę pozytywne wrażenie.
Cariva to przemysłówka, MZ nie ma tutaj żadnej analogii w stosunku do omawianego Simon-a, który de-fakto jeszcze jakiś czas temu kojarzył się z "prostackimi bublami" - ta seria to zupełnie inny produkt.
Ponadto gniazda RTV-SAT to nic innego jak to samo co legrand czy ospel bo ... Co masz na myśli - to źle czy dobrze i co to ma w/g Ciebie za znaczenie , wolisz Telmora? Do którego modelu gniazd Legranda porównujesz, serie różnią się od siebie.
Pzdr

Wakmen
06-04-2012, 19:31
Witam
Ale w jakim sensie ""prawie kopia legrand Cariva." ? Miałem styczność z Simon kilka dni temu - design, wykonanie, bezproblemowy montaż wywarł na prawdę pozytywne wrażenie.
Cariva to przemysłówka, MZ nie ma tutaj żadnej analogii w stosunku do omawianego Simon-a, który de-fakto jeszcze jakiś czas temu kojarzył się z "prostackimi bublami" - ta seria to zupełnie inny produkt. ...
Tylko tak Ci się wydaje. Gdy weźmiesz do ręki gniazdo pojedyncze Cariva i Simon seria 54 to ... to jest ten sam odlew tylko Simon dał to w innych kolorach.
Gdy weźmiesz gniazdo podwójne Simon seria moduł i seria 54 to ... to jest to samo.
Przykładów mógłbym jeszcze kilka podać ale po co.


... Ponadto gniazda RTV-SAT to nic innego jak to samo co legrand czy ospel bo ... Co masz na myśli - to źle czy dobrze i co to ma w/g Ciebie za znaczenie , wolisz Telmora? Do którego modelu gniazd Legranda porównujesz, serie różnią się od siebie.
Pzdr
Co mam na myśli? A no to, że wkład "właściwy we wszystkich w/w firmach i seriach jest ten sam a tylko plastyk widoczny z zewnątrz jest dostosowany do konkretnej serii. Czy dobrze czy źle? Jak dla mnie, niektóre elementy w ogóle się nie różnią a ceny są drastycznie różne. W niejednej reklamie mówili: "po co przepłacać jak nie widać różnicy". Według wielu klientów cena jest najważniejsza a nie ma co ukrywać seria 54 jest naprawdę tania a przecież na końcu budowy to pieniążków chyba każdemu brakuje.

kasprzyk
06-04-2012, 21:10
Tylko tak Ci się wydaje. Gdy weźmiesz do ręki gniazdo pojedyncze Cariva i Simon seria 54 to ... to jest ten sam odlew tylko Simon dał to w innych kolorach.
Gdy weźmiesz gniazdo podwójne Simon seria moduł i seria 54 to ... to jest to samo.
Przykładów mógłbym jeszcze kilka podać ale po co.
Przykłady kolejne nie musisz podawać - po prostu się mylisz, lub nie miałeś któregoś z tych gniazd (wyłączników itd.) nigdy przed oczami i rozmawiamy o innych rzeczach, chyba, że dla Ciebie "ten sam odlew" to wszystko co przypomina np. gniazdko 2P+Z obojętnie jakiej firmy, byleby nie wyglądało jak nocnik ;) Spójrz choćby na sposób przyłączenia przewodu PE - w cariva to po prostu porażka, sam plastik (klapka, ramka) jest tak miękki, że bez problemu można porysować paznokciem, przy byle dotknięciu - kto miał z gniazdami Cariva do czynienia, to wie o czym piszę.
od lewej zdjęcia Simon (2x) ostanie po prawej to cariva




Co mam na myśli? A no to, że wkład "właściwy we wszystkich w/w firmach i seriach jest ten sam a tylko plastyk widoczny z zewnątrz jest dostosowany do konkretnej serii.

Tu także się mylisz, przypatrz się choćby konstrukcji gniazda Suno w stosunku do Cariva (jedna firma) - to zupełnie inne wkłady.

Wakmen
07-04-2012, 07:31
Przykłady kolejne nie musisz podawać - po prostu się mylisz, lub nie miałeś któregoś z tych gniazd (wyłączników itd.) nigdy przed oczami i rozmawiamy o innych rzeczach, ...
Proponuję nauczyć się czytać ze zrozumieniem. A podaję jeden przykład gniazdo pojedyncze a Ty:


... np. gniazdko 2P+Z obojętnie jakiej firmy, ...


... Tu także się mylisz, przypatrz się choćby konstrukcji gniazda Suno w stosunku do Cariva (jedna firma) - to zupełnie inne wkłady.
Gniazdo rtv-sat:
- legrand cariva
- ospel gazela
- simon 54
kto jest producentem wkładu właściwego?
Odp. ZAMEL a bynajmniej ich jest nadruk ;)

kasprzyk
07-04-2012, 13:33
Widzę, że moje dobitne przyrównanie do nocnika podziałało, bo zaczynasz się wycofywać z Twojego stwierdzenia:

..Tylko tak Ci się wydaje. Gdy weźmiesz do ręki gniazdo pojedyncze Cariva i Simon seria 54 to ... to jest ten sam odlew tylko Simon dał to w innych kolorach. ..

Przeczytaj jeszcze raz mój sarkazm, chyba, że nie rozumiesz skrótu np.
....chyba, że dla Ciebie "ten sam odlew" to wszystko co przypomina np.gniazdko 2P+Z obojętnie jakiej firmy, byleby nie wyglądało jak nocnik

Co do gniazd RTV napisałeś :


A no to, że wkład "właściwy we wszystkich w/w firmach i seriach jest ten sam a tylko plastyk widoczny z zewnątrz jest dostosowany do konkretnej serii.
I otrzymałeś odpowiedź, że to nie jest te sam wkład, teraz obracasz kota ogonem i piszesz o jednym producencie wspólnym dla tego osprzętu, wiedz też, są także inne firmy produkujące tego typu gniazda.

Wakmen
07-04-2012, 13:44
Widzę, że moje dobitne przyrównanie do nocnika podziałało, bo ...
Rozmawiamy o nocnikach czy o konkretnym osprzęcie? Na głupkowate dyskusje nie odpowiadam.


... Co do gniazd RTV napisałeś :...

I otrzymałeś odpowiedź, że to nie jest te sam wkład, teraz obracasz kota ogonem i piszesz o jednym producencie wspólnym dla tego osprzętu, wiedz też, są także inne firmy produkujące tego typu gniazda.
Nadal kłania się czytanie ze zrozumieniem.
Z powodów powyższych nie udzielam się w pyskówkach. Dziękuję za uwagę.

kasprzyk
07-04-2012, 14:23
Dlatego lepiej napisać - przepraszam, palnąłem głupotę na temat "tych samych odlewów" aniżeli próbować się wykręcać i pogrążać swoje odpowiedzi.
Wesołych Świąt :)

nancy1989
01-10-2012, 17:59
czy ktoś się wypowie nt. serii Sentia ? Cena dobra, wyglądają w porządku, ale czy nie rozsypią się po roku ?

jastinax
09-01-2013, 21:47
czy ktoś się wypowie nt. serii Sentia ? Cena dobra, wyglądają w porządku, ale czy nie rozsypią się po roku ?

SENTIA to tandetne tworzywo, może się nie rozsypią ale na pewno zmienią kolor itp. niespodzianki, poza tym detale są wykończone niedbale.
Jeśli szukasz czegoś Polskiego to sprawdź Vena z KOS Elektro System to polski producent i daje aż 5 lat gwarancji, a tworzywo to jakościowo "dzień do nocy".

Simon to też dobra jakość ale już nie Polska firma ... ;)

powell
11-04-2014, 13:05
Jeśli szukasz czegoś Polskiego to sprawdź Vena z KOS Elektro System to polski producent i daje aż 5 lat gwarancji, a tworzywo to jakościowo "dzień do nocy".


Odkopię trochę temat. Czy Kos Vena ma wyłącznie gniazdka z przysłonami otworów? Miałem w poprzednim mieszkaniu podobny wynalazek i to była jakaś masakra. Zwykle te przysłony się zacinały i trzeba było siłować się z wtyczką, żeby ją włożyć do gniazdka :mad:

EDIT: Ponieważ nikt nie odpowiedział, napiszę sam: niestety Kos Vena nie ma wersji gniazd bez przysłon. Mimo to zdecydowałem się na zakup do całego domu, mam nadzieję, że z przysłonami nie będzie tak źle.
Przy okazji: osprzęt sprawia bardzo dobre wrażenie estetyczne, ogólnie jestem zadowolony. Jedynym mankamentem są nadruki na łącznikach specjalnych (schodowy, krzyżowy, dzwonek itp.), są raczej słabej jakości, odnoszę wrażenie, że czasem są wręcz rozmazane, niektóre minimalnie przesunięte. Nie jest to jednak widoczne bez uważnego przyglądania się, więc nie przejmuję się.