PDA

Zobacz pełną wersję : JAKĄ DZIAŁKĘ KUPIĆ?



SYLWKA
18-11-2003, 11:32
Co ma największe znaczenie przy wyborze działki (oprócz jej położenia)? Czy największą uwagę zwracać na: widokowość, kształtność, bliskość mediów, płaskość, drogę dojazdową, sąsiadów? Proszę pomóżcie.

18-11-2003, 12:15
Wszystko jest ważne. Odległość od miasta, dojazd, droga, inne media, sąsiedzi itp. Z tym że na temat sąsiadówto i tak się dowiesz po czasie. Ja kupując działkę brałem pod uwagę:
- uzbrojenie (min woda, prąd i droga dojazdowa)
- odległość dojazdu z miasta
- odległość od wszelakich uciążliwości (przecież po to się buduję, coby od tego uciec)
- powierzchnię (chciałem 10-12 arów)
- oczywiście cena (to na pierwszym miejscu)
Zakup działki jest ważniejszą decyzją od wyboru projektu domu. Mniej ważny (ale również) jest Twój dom niż Twoja działka. Nawet ładny dom przy ruchliwej autostradzie będzie dużo gorszy niż brzydki dom w cichej spokojnej okolicy. Tu warto dołożyć. Lepiej zbudować skromniejszy dom ale w ładniejszej okolicy. Tego już się nie zmieni. Dom zawsze można remontować, przerabiać itd.
Jak masz wybór to zwróć uwagę na strony świata. Gorzej jest dobać projekt, gdy wjazd na działkę jest od południowej strony (tu przecież ma być ogród, zakątek spokoju, taras itp) a nie wjazd.

18-11-2003, 14:52
Dla mnie wszystko co wymieniłaś jest ważne.Ale nie wszystko dało się zmieścić. ;)
Poza jedną rzeczą.Nie chcę płaskiej działki. ;)
Moja taka nie jest,ma lekki spadek i bardzo mi się to w niej podoba.

Sąsiedzi mogą się zmieniać (rotacja) chociaż ich charaktery także ;) i na to nie masz wpływu.

Pozdrawiam i życzę znalezienia działki marzeń.
opal
:D