PDA

Zobacz pełną wersję : Wkłady kominkowe Dovre



Victorgość
18-11-2003, 11:47
Proszę o opinię użytkowników i tych którzy się z nimi zetknęli.
Proszę o opinię również o tańszych modelach.

A@a
19-11-2003, 07:43
Mam Dovra 2900 (jeśli dobrze pamiętam)
http://www.dovre.com.pl/2900/2900g.jpg
Chodzi już trzecią zimę i ogrzewa (poprzez rozprowadzenie z turbiną) 100 m2 domu. Jak na razie wszystko jest ok, kształt fajny, ale uwagi też się znajdą:
- system popielnika - duży pojemnik pod rusztem - niestety, co najmniej raz w tygodniu muszę wygasić kominek żeby wybrac popiół (ale fakt że moje drzewo nie jest zbyt wyschnięte)
- po roku działania musiałem wymienić połowę uszczelek (gwarancja tego nie obejmuje)
- jeden z elementów rusztu ulega odkształceniu - co prawda nie jest jakiś znaczący - ale powoli kwalifikuje się do wymiany (i to już gwarancja obejmuje)
- teraz chyba bym się bardzo zastanowił - szczególnie gdy czytam forum - czy wyłożyłbym jeszcze raz tyle forsy
ale ogólnie jestem raczej zadowolony - pomijając to że "kominkarze" spieprzyli kilka rzeczy

A@a
19-11-2003, 07:47
aha, zapomniałem dodać że teraz raczej kupiłbym model 2000 SGL a to z uwagi na możliwość palenia węglem (pomimo tego że to nieekologiczne) ponieważ czasami brakuje drzewa :lol:

Victorgość
19-11-2003, 08:08
Dzięki z tym, że ja raczej skłaniam się ku tańszemu modelowi i też chcę zrobić rozprowadzenie. Ciekawe czy to się sprawdza

A@a
19-11-2003, 10:38
Sprawdza ale:
- drzewo musi być suche
- dom ocieplony
- okna w miarę nowe
- i wiara że bedzie dobrze :lol:

Victorgość
19-11-2003, 12:02
Niby znana firma a ludzie sie nie odzywają :( :( :(

andrzej K.
21-11-2003, 10:27
Ja mam Dovre 2100 RE. Ładny jest ale czy ogrzeje mi cały dom, to jeszcze nie wiem - za krótko palę no i temperatury dodatnie.
Jak go mocno rozgrzeję to czasami nie moge domknąć drzwiczek, ale jeszcze sprawdzę czy to wina wkładu czy obudowy.
Pzdr

Victorgość
21-11-2003, 11:38
do andrzej K.
Masz rozprowadzenie do jakiś pomieszczeń ? Jesli tak to jak je zrobiłeś
Pozdr

andrzej K.
21-11-2003, 11:42
Mam jedną rurę na górę, która docelowo będzie poprzez trójnik rozchodzić się do trzech sypialni. Miałem trochę obaw, czy bez turbiny gorące powietrze będzie dmuchać, ale jest OK.

Victorgość
21-11-2003, 11:51
Jak działa to ok. Ile zapłaciłeś? za wkład oczywiście

andrzej K.
21-11-2003, 12:00
2600 coś tam w czerwcu

22-11-2003, 07:24
Mam DOVRE 2400GLA.
Ogrzewa dom parter + poddasze użytkowe razem ok 130m. DGP grawitacyjna do dwóch sąsiednich pomieszczeń na parterze i 3 sypialnie na poddaszu. Ogrzewa wydajnie - miniona zima była pierwszą w nowym domu. W okresie od listopada do maja kocioł spalił 600 m3 gazu ziemnego (dogrzewanie + cwu + kuchnia). Ile spaliłem drewna to trudno mi określić - trochę brzozy i buka niezbyt suchego + odpady desek, stempli po budowie. W kominku pali się non stop przez ok. tydzień - 10 dni. Po tym czasie trzeba wybrać popiół i wyczyścić szybę. Szyba się zakopci już po
1 dniu.

MWS
07-12-2003, 21:23
Właśnie zakupiłem 2900 - działa na maxa jeszcze nie obudowany, ale podłączony do DGP (nie ma jeszcze innego ogrzewania, a muszę szybko dosuszyć dom) , rozprowadzenie do 3 sypialni na piętrze - w najdalej położonym (ok. 5,5m - mało czuć, ale jeszcze nie mam sterowania przepływem za pomoca kratek z żaluzjami) .
Wybrałem go z powodu drzwiczek otwieranych na boki - wyobrażałem sobie, że jak sobie będę chciał popatrzyć w ogień paląc dla przyjemności 8) , a nie dla musu grzewczego, to sobie je otworzę (i nie będzie mi sterczeć jedna klapa na boku), no i teraz przy przy próbach palenia przy otwartych drzwiczkach dym idzie nie zawsze cały przez szyber, ale coś jakby lekko do pokoju :-?... może coś na to poradzicie?

Czy ktoś oprócz A@a ma taki wynalazaek?


Acha - A@ajak sie przejawia fakt, że uszczelki są zużyte - dymi na pokój ?

MarekS

HANSA
08-12-2003, 11:43
Wydaję mi się ż ewystarczy lekko uchylić lub rozszczelnić okno.
pozdr

m_arcin
12-12-2003, 10:47
Ja mam Dovre CT2100, ma ryciągany pojemnik na popiół pod rusztem, czyli nie trzeba wygaszać, ma również ruchomy ruszt ułatwiający pozbywania się popiołu z paleniska, kanały wlotowe po bokach powodujące owiewanie obudowy, regulowny dopływ powietrza owiewających szybę.
To chyba wszystko.
narazie
właśnie mi to cudo zamontowali i zabudowali
z czopucha pociągnołem dwie rury spiro do łazienki i do sypialni 125mm
pozdrawiam
marcin