PDA

Zobacz pełną wersję : Kratka ściekowa w kotłowni/pom. gospodarczym - macie?



damimax
11-03-2009, 12:05
Stoję przed koniecznością podjęcia szybkiej decyzji - zostawiamy, czy likwidujemy.
Macie takowe?
W pomieszczeniu będę miała kocioł gazowy, pralkę, blat, zlew, półki jakieś - kąpiel psa stojącego na podłodze mało prawdopodobna, wylew z pralki też rzadkość raczej...
Skłaniam się ku likwidacji w związku z zapachami, które mogą się z kratki wydobywać, ale może jednak potrzebna i zostawić?

jeanpascale
11-03-2009, 12:09
ja mam w kotłowni( taki wymóg przy weglu) i oczywiscie w garazu. Odnosnie zapachów to jak masz piony wentylacyjne sciekowe to nie ma problemu z zapachami

ma
11-03-2009, 12:11
ja nie mam, bo poza wodą do pieca w kotłowni nie mam żadnej innej. Jak już jest, to nie rezygnuj. W łazienkach mam i bardzo sobie chwalę. Jak mi kiedyś pralka wylała, to nie miałam potopu na cały dom - spłynęło grzecznie. Raz na tydzień trzeba tylko podlać syfon i tyle.

theodolit
11-03-2009, 12:15
Ja mam i sie przydała - np jak w naczyniu wzbiorczym od CWU zrypał sie wentylek i popuszczał zawór bezieczeństwa. W kotłowni wg mnie jest jak najbardziej wskazana - bez względu na źródło ciepła. Jak cos trzeba spuscic z instalacji to tez jest wygodniej etc..
pozdrawiam
Piotrek

jaro'71
11-03-2009, 12:17
W kotłowni zrobiłem, ale o spadku zapomniałem, więc swojej roli nie spełnia :oops: Jak puści np. zasobnik cwu to woda pójdzie wszędzie, ale nie do kratki :lol: Jak będzie kiedyś smrodziło, to zaślepię, zakleję płytką i tyle.

Rav
11-03-2009, 13:26
Ja mam.
Spadki i kratka wszystko super.
Od początku czyli od ponad 3 lat nigdy do niczego się nie przydała... :-?
Nie wiem po jaką cholerę ją robiłem? :-?
Tylko raz na jakiś czas nalewam do niej wody konewką bo syfon wysycha i śmierdzi... :-?

theodolit
11-03-2009, 14:25
jakby co to sa kratki z dodatkowym mechanicznym zamknięciem, ktore zabezpiecza przed wydostawaniem sie zapachów jak wyschnie syfon.

pozdrawiam
Piotrek

artureski
11-03-2009, 15:17
Mam w kotłowni i przez prawie 3 lata nie przydała się - i oby tak zostało :-) Lepiej mieć i nie wykorzystywać. Fakt że trzeba od czasu do czasu dolać wody do syfonu.

agakz
11-03-2009, 15:41
Ja też mam. Obok stoi zasobnik 300l jednak.... będę spokojniejsza, że jakby co to pójdzie w szambo :wink:

Mały
11-03-2009, 16:34
Jeśli kocioł jest na gaz płynny to kratki(podłączonej do ścieku czy szamba) montować nie wolno.

agakz
11-03-2009, 16:35
Mały, jeśli to do mnie to miałam na myśli zasobnik na wodę podpięty pod solarki.

Vafel
11-03-2009, 16:48
Hmm... ja właśnie zastanawiam się czy robić taką kratkę w kotłowni. Piec będzie na paliwo stałe...

Szczerze mówiąc to nie wiem do czego mogłaby mi się przydać.

Edybre
11-03-2009, 16:57
Ja mam, mieszkam ponad rok i przydała się już 2 razy. Nic nie śmiierdzi, nie ma problemu.

Mały
11-03-2009, 17:16
Mały, jeśli to do mnie to miałam na myśli zasobnik na wodę podpięty pod solarki.
Nie - ja pisałem o kratce przy kotle gazowym na propan. Ów gaz jako cięższy od powietrza w razie awari może sobie spokojnie spłynąć do zbiornika/ścieku i przy małej iskierce zrobić takie mniejsze lub większe bum(zależy ile i gdzie wleci).

braszyns
11-03-2009, 17:22
mam i myślę że jest to potrzebna rzecz

pablitoo
11-03-2009, 17:42
- ja również posiadam ,
- jestem bardzo zadowolony ,
- nic nie śmierdzi / a czasami to i ponad miesiąc tam wody nie dolewam - grunt to dobra wentylacja pionów kanalizacyjnych /

:D

Lookita
11-03-2009, 17:47
ja rowniez posiadam,uwazam,ze to czasem moze byc bardzo przydatne wyjscie awaryjne....zapominam dolac wode do syfonu,ale i tak nic nie smierdzi,nawet mam dodatkowy odplyw,zaslepiony,ale przyda sie pod awaryjny upust solarow i naczynia przeponowego....

pablitoo
11-03-2009, 18:01
j(...)nawet mam dodatkowy odplyw,zaslepiony,ale przyda sie pod awaryjny upust solarow i naczynia przeponowego....

- lub do odpływu wody / solanki / po płukaniu złoża w jonowymiennej kolumnie zmiękczającej wodę użytkową ...

Lookita
11-03-2009, 18:05
...to z niej moze byc wyciek niekontrolowany?mi sie przydala krateczka,gdy musialem wylac bardzo brudna wode po myciu kominkowej szyby i przypadkowo,gdy zliczalem ilosc kondensatu-zapomnialem ocenic ilosc w puszcze dosc malej,nie majac pojecia,ze moj kondensat,tak ladnie kondensuje...oj polao sie troche,polalo...

damimax
12-03-2009, 06:54
Dzieki za podpowiedzi - zostawie tę kratke jednak:)

Brzeszczot_33
15-08-2016, 23:49
W projekcie mam mieć taką kratkę w kotłowni, która jest w piwnicy, jednak jest to poniżej kanalizacji.
Jak to rozwiącać, czy jset potrzebne?

Robinson74
21-04-2017, 19:42
W projekcie mam mieć taką kratkę w kotłowni, która jest w piwnicy, jednak jest to poniżej kanalizacji.
Jak to rozwiącać, czy jset potrzebne?
Mam identyczną sytuację. Też piwnica i też kratka w projekcie, a do tego agregat do podnoszenia ścieków Grundfos Liftaway B z pompą (do prawie 80cm pod poziomem podłogi).
Burzy to całkowicie moją ideę płyty fundamentowej pozbawionej jakichkolwiek otworów czy przejść instalacyjnych. :(
A to dla mnie to ważne ze względu na słabo przepuszczalny grunt.
Nie wiem, czy nie zrezygnuję z tej kratki, ale mimo to chciałbym jakoś się zabezpieczyć, ale bez "dziurawienia" płyty fundamentowej.
Ma ktoś pomysł?

Lew2
18-01-2018, 23:06
z mechanicznym zamknięciem?????:jawdrop: yyy .. przecież to ukrywanie smrodu a nie zwalczanie - tak trudno dolać trochę wody do syfonu raz na jakiś czas??? Bądźmy poważni
A jak dolejemy wody to nie ukrywamy smrodu? Tak samo jest on ukryty w rurach tylko oddzielony wodą, zamiast klapką w suchym syfonie.

Robinson74
21-10-2018, 17:46
Miałem rezygnować z kratki wentylacyjnej w piwnicy w płycie fundamentowej i nadal nie jestem pewien, czy ją robić. Ścieków pod płytą nie odprowadzę, bo jest za nisko w stosunku do najbliższej studzienki kanalizacyjnej.
Rozważam jedynie taki otwór w płycie fundamentowej, w którym na stałe mogłaby znajdować się niewielka pompa pływakowa, która w razie zalania piwnicy (np. awaria w kotłowni) wypompowałaby ją i podniosła na wysokość rury kanalizacyjnej w piwnicy. Czy to ma sens?
Ile prądu bierze taka pompa pływakowa podłączona na stałe do prądu i czekająca na ewentualną awarię?