PDA

Zobacz pełną wersję : Reklamacja drzwi zewn?trznych



greg
18-11-2003, 13:42
Witam.
Zgłosiłem reklamację drzwi zewnętrznych w hurtowni gdzie je kupiłem. Nie jest to poważna wada (pojawiło się kilka bąbli na ramiaku dolnym) ale jest. Hurtownia poinformowała mnie pisemnie, że reklamację przekazuje producentowi. Wg warunków gwarancji mieli czas 2 tygodnie na usunięcie usterki a od czasu zgłoszenia minęło już ponad 2 miesiące i nic. Interweniowałem już w hurtowni to powiedzieli, że oni nic więcej nie mogą. Jak ich postraszyć, żeby wreszcie zareagowali i usunęłi usterkę?
pozdrawiam

Inka1
18-11-2003, 15:04
przede wszystkim dokładnie poczytaj warunki gwarancji, po drugie: czy reklamację składałeś na piśmie? jeśli nie to dla jasności zrób to teraz opisując całą sytuację a na końcu zaznacz czego żądasz (np. usunięcia do dnia.... usterki lub zwrotu należności za drzwi) - tyle formalności; jeśli niczego nie zrobią w określonym terminie (2tyg, ale poczytaj na gwarancji) masz prawo żądać zwrotu pieniędzy (lub innej rzeczy, którą określiłeś w piśmie reklamacyjnym).
Swego czasu miałam podobnie, dzwoniłam nawet do Rzecznika Praw Konsumenta, który mi poradził to, co ja Tobie.

greg
19-11-2003, 11:19
Inka1 dziękuję za info. Reklamację składałem na piśmie. Żądałem w niej usunięcia usterki ale nie pamiętam czy podałem dzień do kiedy mają to zrobić :( W waunkach gwarancji napisane jest, że 2 tygodnie. Tylko kogo teraz ściagać? Hurtownię, która towar sprzedała czy też kontaktować się bezpośrednio z producentem?

19-11-2003, 11:38
...... jak kupiłaś w salonie VW golfa to piszesz do Wolfsburga czy zgłaszasz reklamację w salonie?

greg
19-11-2003, 13:01
Dzięki gościu. ZrozumiałEM :))
Tylko oni się tłumaczą, że przekazali sprawę do producenta i nic więcej nie mogą :-?

19-11-2003, 13:13
No to ślij na nią PIH i tyle. W końcu zacznijmy działać tak jak to jest przyjęte w normalnym świecie. Twórzmy go sami. Jak słyszę, że u nas to tak nie mozna, bo u nas to długo tak nie bedzie jak w Niemczech, czy Wiedniu, czy też ktoś tu na Forum pisał w jednym z postów , ze u nas to nie Belgia czy Szwajcaria. Przestańmy w końcu być zakompleksieni i malutcy. Wydajemy potęzną kasę na wymarzone domy i nie walczymy o swoje prawa. Głowa do góry. Walcz o swoje.

Inka1
19-11-2003, 13:58
możesz zadzwonić do najbliższego Rzecznika Praw Konsumenta - on Ci dokładnie poda paragrafy wg których to SPRZEDAWCA jest zobowiazany załatwić reklamację

Becik
19-11-2003, 14:11
Ja też swego czasu reklamowałam w hurtowni drzwi zewnętrzne, też nie mogłam się doczekać, też telefoniczne interwencje nie odnosiły skutku...w ten sposób można się z nimi bujać w nieskończoność - taki w naszym kraju jest zwyczaj, że klient który zapłacił nie jest już klientem :(
Wysłałam do hurtownii maila o treści:

W związku z brakiem reakcji na naszą reklamację drzwi zewnętrznych <nazwa producenta> z dnia .. pragnę poinformować, że w najbliższych dniach zamierzam oddać sprawę do Powiatowego Rzecznika Konsumentów.
Z poważaniem
Becik
tel....

Do producenta nie wysłałam, ale tylko dlatego że nie miałam jego namiarów.
Poskutkowało :) I nawet ktoś ważny z tej hurtowni dzwonił do mnie... ;)
Pozdrawiam.

greg
20-11-2003, 10:08
I o to mi chodziło. Zaczynam działać :)
Dzięki wszystkim za rady.
Pozdrawiam