PDA

Zobacz pełną wersję : Scianka kolankowa



Sikorski Grazyna
11-03-2009, 16:14
Moi drodzy mam zamiar rozpocząć budowę domu, jestem na etapie projektu,
i mam problem, czy można postawic ścianke kolankową na stropie drewnianym, kto mi pomoże rozwiązać problem.
pozdrawiam .gs

11-03-2009, 17:26
projektant /projektantka/ oczywiscie nie wie ?

kaltam
11-03-2009, 17:31
W projekcie nie ma ???

FlashBack
11-03-2009, 17:41
Moi drodzy mam zamiar rozpocząć budowę domu, jestem na etapie projektu,
i mam problem, czy można postawic ścianke kolankową na stropie drewnianym, kto mi pomoże rozwiązać problem.
pozdrawiam .gs
mozna

q-bis
12-03-2009, 12:27
Ja mam takiego dziwoląga, że w jednym pokoju mam częściowo ściankę kolankową murowaną a częściowo w konstrukcji drewnianej... :roll:

zbigmor
12-03-2009, 12:29
Moi drodzy mam zamiar rozpocząć budowę domu, jestem na etapie projektu,
i mam problem, czy można postawic ścianke kolankową na stropie drewnianym, kto mi pomoże rozwiązać problem.
pozdrawiam .gs

Jeśli działowe można to kolankowe tym bardziej. W końcu z reguły są sporo mniejsze (lżejsze) przy tej samej technologii.

Trociu
13-03-2009, 09:40
Moi drodzy mam zamiar rozpocząć budowę domu, jestem na etapie projektu,
i mam problem, czy można postawic ścianke kolankową na stropie drewnianym, kto mi pomoże rozwiązać problem.
pozdrawiam .gsA to ścianka kolankowa nie jest przedłużeniem ściany zewnętrznej z poziomu parteru?

No i najważniejsze - z czego chcesz tą ściankę?

mariankossy
13-03-2009, 10:16
Moi drodzy mam zamiar rozpocząć budowę domu, jestem na etapie projektu,
i mam problem, czy można postawic ścianke kolankową na stropie drewnianym, kto mi pomoże rozwiązać problem.
pozdrawiam .gs
Tak, najlepiej płyta :) karton-gips

Barbossa
13-03-2009, 11:43
Jeśli działowe można to kolankowe tym bardziej. W końcu z reguły są sporo mniejsze (lżejsze) przy tej samej technologii.

:-?

zbigmor
13-03-2009, 11:54
Jeśli działowe można to kolankowe tym bardziej. W końcu z reguły są sporo mniejsze (lżejsze) przy tej samej technologii.

:-?


:o

grzechk
13-03-2009, 12:08
Można. W ściankach kolankowych nie chodzi o ciężar bo i tak jest on przenoszony na ściany nośne. Większy problem to to, żeby pod naporem dachu (zakładam, że krokwie będą się opierały na tej ściance) scianki te się nie rozjechały. Oczywiście wszystko jest do zrobienia, tylko, ze to konstruktor musi przy tym posiedzieć, z nie forum. Ja mam drewniane ścianki kolankowe na drewnianym stropie. Póki co nic się nie dzieje.

zbigmor
13-03-2009, 12:10
Można. W ściankach kolankowych nie chodzi o ciężar bo i tak jest on przenoszony na ściany nośne. Większy problem to to, żeby pod naporem dachu (zakładam, że krokwie będą się opierały na tej ściance) scianki te się nie rozjechały. Oczywiście wszystko jest do zrobienia, tylko, ze to konstruktor musi przy tym posiedzieć, z nie forum. Ja mam drewniane ścianki kolankowe na drewnianym stropie. Póki co nic się nie dzieje.


I tu musiałby się już autor wątku wypowiedzieć. Wg mnie z pierwszej wypowiedzi wynika, że chodzi o ścianki kolankowe powstałe nie poprzez domurowanie ścian zewnętrznych, a o takie dostawione wewnątrz pomieszczenia (jak pisze - na stropie).

grzechk
13-03-2009, 12:24
No to czekamy na opis autora, bo jeżeli jest tak jak mówisz (piszesz) zbigmor, to nie ma żadnego problemu.

Trociu
15-03-2009, 16:27
Można. W ściankach kolankowych nie chodzi o ciężar bo i tak jest on przenoszony na ściany nośne. Większy problem to to, żeby pod naporem dachu (zakładam, że krokwie będą się opierały na tej ściance) scianki te się nie rozjechały. Oczywiście wszystko jest do zrobienia, tylko, ze to konstruktor musi przy tym posiedzieć, z nie forum. Ja mam drewniane ścianki kolankowe na drewnianym stropie. Póki co nic się nie dzieje.


I tu musiałby się już autor wątku wypowiedzieć. Wg mnie z pierwszej wypowiedzi wynika, że chodzi o ścianki kolankowe powstałe nie poprzez domurowanie ścian zewnętrznych, a o takie dostawione wewnątrz pomieszczenia (jak pisze - na stropie).Czyli coś co chyba się nazywa przedścianką. Jeżeli tak - to można postawić z wszystkiego co strop utrzyma. A to już zależy od konstrukcji stropu.

Redakcja
16-01-2014, 14:54
Nasza podpowiedź w temacie trudności wykonawczych ze ścianką kolankową. Film z serii Muratora "Stan surowy bez błędów". Zapraszamy do obejrzenia:

815

Zobacz cały serial - zapraszamy! (http://tv.muratordom.pl/cykle-tematyczne/stan-surowy-bez-bledow,6/)