PDA

Zobacz pełną wersję : 20 metrow gazu na dobe!!!!



Pawek budowniczy
11-03-2009, 19:18
czesc!.Czy to normalne chyba nie.czy spalil tyle przez pierwsza dobe poniewaz dom nie wygrzany.mam kondensat, na dole podlogowka u gory grzejniki.czy jak dom sie nagrzeje to jego spalanie wroci do normy.nadmienie ,ze mam pogodowke.czy bardziej sie oplaca pogodowka czy sterowanie pokojowe.prosze o jakiekolwiek informacje od ludzi ktorzy mieli podobna sytuacje.Z gory dziekuje.

pablitoo
11-03-2009, 19:28
Dom 50m2 czy 550m2 ?

- dla 50m2 to dużo
- dla 550m2 może być ...

dorcha
11-03-2009, 19:34
U nas, gdy uruchamialiśmy kocioł kondensat 2 tygodnie temu też tyle poszło gazu. 60 m2 podłogówki i 4 grzejniki na parterze. Poddasze poza podłogówką w łazience nie było ogrzewane.
Dom 150 m2 powierzchni.

Jestem równiez tym załamana, pocieszam się tylko tym, że dom nie był ocieplony styropianem i wyziębiony po zimie.

Dorota

Pawek budowniczy
11-03-2009, 19:40
Przepraszam za niekompletne informacje i za bledy .dom 200 metrow ocieplony styro 12 cm.nie bylo w nim wczesniej grzane.odpalony byl 3 marca a 6 dostalem rachunek na 80 pln :lol:

pablitoo
11-03-2009, 19:45
Przepraszam za niekompletne informacje i za bledy .dom 200 metrow ocieplony styro 12 cm.nie bylo w nim wczesniej grzane.odpalony byl 3 marca a 6 dostalem rachunek na 80 pln :lol:

Nadal mało danych ...

Pawek budowniczy
11-03-2009, 19:55
Jakich informacji oczekujesz napewno bedzie szybciej. :D [/b]

pablitoo
11-03-2009, 20:01
Danych dotyczących konstrukcji budynku , jego ocieplenia , obliczeniowego zapotrzebowania budynku na ciepło, rodzaju i typu kotła , rodzaju układu c.o. , temperatur wewnątrz utrzymywanych etc ...

Na podstawie jednego dnia - czy dwóch nie można wyciągnąć żadnych wniosków ... - poczekaj trochę , poobserwuj kocioł , jego pracę , notuj zużycie ...

admiro
11-03-2009, 20:06
czesc!.Czy to normalne chyba nie.czy spalil tyle przez pierwsza dobe poniewaz dom nie wygrzany.mam kondensat, na dole podlogowka u gory grzejniki.czy jak dom sie nagrzeje to jego spalanie wroci do normy.nadmienie ,ze mam pogodowke.czy bardziej sie oplaca pogodowka czy sterowanie pokojowe.prosze o jakiekolwiek informacje od ludzi ktorzy mieli podobna sytuacje.Z gory dziekuje.

Sensowe zużycie to będzie po ok. 2 miesiącach, piszę na moim przykładzie, dom 120m2.

mario1976
11-03-2009, 20:58
czesc!.Czy to normalne chyba nie.czy spalil tyle przez pierwsza dobe poniewaz dom nie wygrzany.mam kondensat, na dole podlogowka u gory grzejniki.czy jak dom sie nagrzeje to jego spalanie wroci do normy.nadmienie ,ze mam pogodowke.czy bardziej sie oplaca pogodowka czy sterowanie pokojowe.prosze o jakiekolwiek informacje od ludzi ktorzy mieli podobna sytuacje.Z gory dziekuje.

Sensowe zużycie to będzie po ok. 2 miesiącach, piszę na moim przykładzie, dom 120m2.

Oczywiście zakładając, że dom jest już wykończony. Ja zacząłem palić w środku października. Średnie spalanie miesięczne mam ogroomniaste ale ....w tym czasie docieplaliśmy poddasze. Jak piec był odpalony to była tylko wełna miedzy krokwiami. Obecnie mam jeszcze dwa pomieszczenia bez KG w tym jedno bez wełny w poprzek. Koło połaciowych w zimę wiało aż miło. Podwiewało w okolicach parapetów....których nie było. Dom wyziębiał nam garaż bo nie było drzwi w środku. Po drugie jak przebrnąłem przez wielki wątek o spalaniu gazu to wiele osób mówiło, że spalanie w pierwszym sezonie niewygrzanego nowego (jak domownicy wprowadzali się na jesień -zimę) domu było nawet o 30-40% wyższe niż w sezonie następnym.

Także pierwszego sezonu grzania jakoś na poważnie bym nie traktował.

ziemo
11-03-2009, 21:52
Normalne, w pierwszym sezonie wszyscy tak mają, od października do stycznia, 1700 l :o . Ale od stycznia do dziś tylko 900, mimo, że grzejemy o 3 stopnie więcej niż wcześniej :lol:

dyz
11-03-2009, 22:08
czesc!.Czy to normalne chyba nie.czy spalil tyle przez pierwsza dobe poniewaz dom nie wygrzany.mam kondensat, na dole podlogowka u gory grzejniki.czy jak dom sie nagrzeje to jego spalanie wroci do normy.nadmienie ,ze mam pogodowke.czy bardziej sie oplaca pogodowka czy sterowanie pokojowe.prosze o jakiekolwiek informacje od ludzi ktorzy mieli podobna sytuacje.Z gory dziekuje.

Ja to mam czasami wrażnie jakby Murator podstawiał ludzi, którzy takimi wypowiedziami ożywiają forum ... jest ogromny wątek "ile wam poszlo gazu..." i to jest kopalnia wiedzy na temat zużycia gazu ale tak poza tym .... 20m3/dobę? 3 marca odpalona instalacja? Jaka temp była wcześniej w domu? Jeżeli nie było wcześniej innego źródła CO to zużycie rewelka i w tym sezonie na więcej (tzn mniej) bym nie liczył :) acha, i co znaczy "wróci do normy"? Czy to jest jego odpalenie po jakiejś przerwie?